Futurystyczne projekty AI Blockchain do obejrzenia w 2018 roku

Wygląda na to, że mariaż AI i blockchain będzie trwały. W tym roku na rynek napływa zalew projektów opartych na sztucznej inteligencji typu blockchain, które łączą obie technologie na wiele innowacyjnych sposobów..

Narysowanie jasnych kategorii dla wszystkich tych przypadków użycia może być problematyczne, nie mówiąc już o nadążaniu za każdym projektem. Jednak w tym artykule omówimy niektóre problemy, które sztuczna inteligencja i blockchain mogą łączyć w celu rozwiązania – i przyjrzymy się przykładom rozwiązań opartych na technologii blockchain, które są obecnie opracowywane.

Dlaczego warto łączyć Blockchain i AI?

Mówiąc prościej, blockchain może służyć jako czynnik umożliwiający rozwój technologii AI. Sztuczna inteligencja zużywa ogromną ilość mocy obliczeniowej, powodując znaczne koszty, aby działać na scentralizowanych serwerach.

Z tego powodu scentralizowana sztuczna inteligencja znajduje się prawie wyłącznie pod kontrolą dużych firm, takich jak Google czy IBM, które mają budżety na inwestycje w technologię. Decentralizacja mocy obliczeniowej w wielu węzłach w sieci daje możliwość rozwoju sztucznej inteligencji mniejszym startupom.

Blockchain zapewnia również sztuczną inteligencję korzyści z przejrzystości i bezpieczeństwa. Decyzje i wyniki uczenia maszynowego są niejasne, gdy mają miejsce w scentralizowanej firmie. Jeśli maszyna AI podejmie „złą” decyzję lub działanie, ludziom może być trudno zaufać jej ponownie.

Co gorsza, firma odpowiedzialna za urządzenie może próbować manipulować danymi jako przykrywka. Blockchain może rejestrować decyzje AI i dane wykorzystywane do ich kierowania, w bezpieczny i przejrzysty sposób. Ta przejrzystość pomoże zbudować zaufanie do maszyn AI.

Klasyfikacje projektów AI Blockchain

Przyjrzyjmy się czterem szerokim klasyfikacjom projektów opartych na sztucznej inteligencji typu blockchain: zdecentralizowanej inteligencji, handlu, chatbotach / konwersacjach i prognozach. Klasyfikacja nie jest nauką ścisłą i potencjalnie istnieje wiele innych klasyfikacji. Jednak ci czterej mają obecnie w przygotowaniu kilka wartościowych projektów.

Zdecentralizowane usługi wywiadowcze

W tej grze jest dwóch wyróżniających się graczy – SingularityNET i DeepBrainChain.

SingularityNET to zdecentralizowany rynek sztucznej inteligencji, który umożliwia każdemu start-upowi technologicznemu tworzenie usług AI i zarabianie na nich na dużą skalę. Zasadniczo umożliwia maszynom sztucznej inteligencji komunikowanie się ze sobą, współdzielenie procesu uczenia maszynowego i samorozwój.

Łączenie inteligencji w ten sposób przezwycięża problemy ze skalowalnością, z którymi boryka się obecnie sztuczna inteligencja. W obecnym stanie rzeczy jeden robot AI zazwyczaj obsługuje jedno zadanie, które nie optymalizuje procesu uczenia się na różnych maszynach.

Firma jest pomysłem Bena Goertzela, który był zaangażowany w rozwój robota AI Sophia. Sophia ma być jednym z pierwszych przypadków użycia SingularityNET. Robot będzie uczył się od innych maszyn podłączonych do sieci, dzieląc się własną wiedzą i informacjami.

(Czy powinno to być „jego uczenie się i inteligencja”? Naprawdę musimy ustalić kilka prawidłowych zaimków dla robota AI!).

Jeśli jeszcze nie widziałeś Sophii w akcji, sprawdź ten wywiad dla CNBC:

DeepBrainChain ma podobną misję. Firma tworzy sieć opartą na sztucznej inteligencji w chmurze, która ma jeden jasny cel – zdecentralizować moc obliczeniową potrzebną dla sztucznej inteligencji. Decentralizacja zmniejsza koszty dla nowych graczy wchodzących na rynek nawet o 70 procent.

DeepBrainChain i SingularityNET niedawno ogłosił partnerstwo, umożliwienie wymiany danych między obiema platformami w celu wykorzystania pełnych korzyści zdecentralizowanej sztucznej inteligencji.

Wierz lub nie, ale możesz też obserwować Sophię na Instagramie.

Sophia Robot Instagram

Sophia ma swoje (swoje?) Konto na Instagramie

AI i handel

Auton.io i AiX to dwa projekty oparte na technologii blockchain AI, których celem jest włamanie się do przestrzeni handlowej, ale na bardzo różne sposoby.

Auton.io to zdecentralizowany bot handlowy oparty na sztucznej inteligencji, który umożliwia handlowcom kryptowalut o wysokiej częstotliwości konfigurowanie algorytmów handlowych. Oprogramowanie AI monitoruje rynki kryptowalut i dokonuje automatycznych transakcji na podstawie warunków określonych przez użytkownika.

Możesz używać tego oprogramowania w transakcjach na wielu istniejących giełdach, w tym Kraken i Bittrex. Firma tworzy również własną rodzimą zdecentralizowaną giełdę.

AiX skupia się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i łańcucha bloków w celu zastąpienia jednej z ról pośrednika na złożonej arenie tradycyjnego handlu – brokera między dealerami (IDB). Ta rola zapewnia informacje z rynków finansowych, takie jak cena i płynność w transakcjach między bankami, w przypadku których nie ma formalnej wymiany.

Oczywiście wyeliminowanie pośrednika jest tym, co najlepiej robi blockchain. AiX uważa, że ​​wiedza na temat uczenia maszynowego w łańcuchu bloków może zastąpić rolę IDB. Firma szacuje, że może obniżyć prowizje pobierane przez tradycyjne IDB nawet o 50 procent, co jest niemałą zmianą na rynku, który według AiX jest wart ponad 6,5 mld dolarów.

Chatbot i konwersacja AI

Talla to firma dostarczająca chatboty oparte na sztucznej inteligencji i bazy wiedzy do wykorzystania w funkcjach zaplecza, takich jak IT. Firma dostrzegła potencjał blockchain, aby otworzyć „czarną skrzynkę” podejmowania decyzji AI i jako taka rozwija Botchain.

Przykład chatbota

Jeśli kiedykolwiek używałeś jednego z tych wyskakujących okienek czatu, rozmawiałeś z chatbotem.

Botchain to platforma oparta na Ethereum, która umożliwia słyszalność rozmów opartych na botach. Decentralizacja stwarza również możliwość współpracy różnych chatbotów. Współpraca służy ulepszeniu podstawowej oferty Talla w zakresie baz wiedzy, ponieważ boty mogą dzielić się informacjami zebranymi podczas różnych interakcji z ludźmi.

Podpisać się to kolejny przykład. Firma tworzy platformę blockchain, której celem jest decentralizacja gospodarki umiejętności. Pomyśl o LinkedIn, na blockchainie. Członkowie mogą zwiększyć swoją reputację i zdobywać tokeny, dodając swoje umiejętności i projekty oraz popierając umiejętności innych.

Indorse przewiduje, że chatboty mogą posłużyć do weryfikacji umiejętności. Na przykład chatbot może poprosić kogoś z umiejętnościami programisty o dostarczenie kilku wierszy kodu, które będą miały zastosowanie w określonym scenariuszu. Uczenie maszynowe i przetwarzanie języka naturalnego poprawią dokładność chatbotów w określaniu umiejętności w czasie.

AI for Predictions

Wreszcie dwa projekty oparte na sztucznej inteligencji typu blockchain, których celem jest generowanie prognoz i prognoz w stylu kryształowej kuli Endor i Senno. Te dwa projekty mają pewne różnice – Senno jest zbudowany na blockchainie NEO, podczas gdy Endor ma swój własny łańcuch. Jednak obaj mają podobną wizję – aby umożliwić użytkownikom zadawanie dowolnych pytań predykcyjnych i uzyskiwanie dokładnej odpowiedzi w oparciu o mądrość tłumu.

Wcześniej mądrość tłumu (lub „fizyka społeczna” w języku Endor) była dostępna tylko dla dużych firm, takich jak Facebook. Takie firmy mają dostęp do ogromnych ilości danych o nastrojach użytkowników, a także budżetów na finansowanie niezbędnej mocy obliczeniowej.

Jednak firmy AI planują wykorzystać inny element decentralizacji – dystrybucję mocy przetwarzania danych w wielu węzłach. Połącz to z cechami sztucznej inteligencji, takimi jak przetwarzanie języka naturalnego i uczenie maszynowe, a systemy mogą przetwarzać ogromne ilości danych użytkownika w sposób, który tworzy potężny silnik predykcyjny.

Futurystyczna technologia

To tylko kilka przykładów projektów AI w technologii blockchain. Jest wielu innych nowych uczestników, którzy również wykorzystują tę kombinację nowych technologii do wprowadzania innowacji w swoich pomysłach. Połączenie blockchain i sztucznej inteligencji tworzy coś znacznie większego niż suma jego części.

Połączenie sztucznej inteligencji z innymi nowymi technologiami, takimi jak Internet przedmiotów, może przynieść w przyszłości jeszcze bardziej znaczące zmiany. Te zbieżności są najnowocześniejszą technologią futurystyczną, co sprawia, że ​​jest to ekscytujący czas nawet dla najbardziej przypadkowych obserwatorów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map