Firmy spoza sieci mogą teraz utrzymywać legalne ICO – oto jak

Biorąc pod uwagę wszystkie spekulacje i obawy dotyczące zgodności z ICO, warto usłyszeć, że ten mechanizm pozyskiwania funduszy nadaje się również do firm spoza łańcucha. Przepisy, jak wszyscy wiemy, są przedmiotem gorących dyskusji. Podczas gdy organy zarządzające w większości krajów ociągają się po piętach, te inteligentne prowadzą teraz legalne ICO. W Niemczech są to zarówno firmy typu blockchain, jak i firmy spoza łańcucha.

Nie ma czegoś takiego jak legalne ICO

Zanim zaczniesz protestować, wyjaśnijmy to. Naprawdę nie ma czegoś takiego jak legalne ICO. W Stanach Zjednoczonych, aby złożyć zgodną ofertę, czasami nazywaną ofertą tokenów zabezpieczających (STO), firma może skorzystać z istniejących przepisów dotyczących zwolnień z papierów wartościowych. Są restrykcyjne, drogie, czasochłonne i nie idealne. Ale to najlepsze, co jest na razie.

Jednak w krajach takich jak Niemcy czy Szwajcaria obowiązują bardziej elastyczne wytyczne. To sprawia, że ​​wiele firm kryptograficznych jest zdezorientowanych lub zaniepokojonych brakiem jasnej polityki w domu. Mogą prowadzić legalne ICO (oferty tokenów zgodne z lokalnymi przepisami) i rozpocząć działalność bez obawy, że otrzymają wezwanie do sądu.

To zrozumiałe firmy blockchain wszystkich pasm przenosi się do krajów takich jak Szwajcaria, a nawet Bitfinex rozważa taką możliwość. Ale jaki jest apel dla firm spoza sieci, aby organizowały ICO, gdy nie muszą wplątywać się w splątaną legalną sieć?

Dlaczego firmy spoza sieci organizują legalne ICO?

Dostęp do przejrzystego, bezpiecznego i szybkiego pozyskiwania funduszy po niskich kosztach dla początkujących. Tradycyjne finansowanie VC jest zazwyczaj długim i żmudnym procesem. Może to również wiązać się z dużymi kosztami i wieloma odrzuceniami przed znalezieniem sponsora. W przypadku ICO po prostu wystawiasz token.

Jeśli inwestorzy chcą go kupić, mogą; jeśli chcesz wydać więcej, możesz. Emisja tokenów kapitałowych może zapewnić firmom bardzo potrzebną płynność. A następnie mogą handlować tokenami na rynkach wtórnych (sprzedawanych jak kryptowaluta). Z drugiej strony, tradycyjne aktywa private equity są z definicji niepłynne.

Neufund

https://neufund.org/

Agnieszka Sarnecka VP Ventures of Neufund Platforma pozyskiwania funduszy kapitałowych wyjaśnia: „Zbyt często założyciele nie mają dostępu do wartości, którą stworzyła ich firma. Mimo wysokiej wyceny właściciel w wielu przypadkach nadal utrzymuje się z pensji startowej ”.

Posiadanie ICO pozwoliłoby założycielowi na tokenizację części (lub całości) kapitału swojej firmy na blockchain bez konieczności spotykania się z VC. W tak zwanej ofercie tokenów kapitałowych (ETO) kapitał firmy może być reprezentowany w łańcuchu jako tokeny.

Neufund to platforma dla inwestorów i założycieli, głęboko zakorzeniona w zgodności. Współpracując bezpośrednio z rządami Niemiec i Malty, doradzając im w zakresie regulacji, stworzyli Inicjatywa dotycząca zasad Blockchain z partnerami, w tym Kraken, Lisk i Delaware.

Nie ma nic gorszego dla biznesu niż niepewność. W obliczu niepewności organizacja ta aktywnie buduje ramy prawne i techniczne w ramach niemieckiej jurysdykcji, aby umożliwić w pełni legalne ICO. Ale nie tylko dla firm blockchain. Teraz firmy spoza łańcucha mogą również tokenizować swoje aktywa.

Tokenizacja wszystkiego

Mówiąc o MoneyConf, Współzałożyciel i CEO okrąg Jeremy Allaire stwierdził, że jesteśmy na początku „tokenizacji wszystkiego”. Każda forma magazynu aktywów lub wartości stanie się tokenem kryptograficznym. Wiele z jego przemówień nie pozwalało zerknąć w przyszłość. Ale w Niemczech tradycyjne firmy poza łańcuchem robią to już legalnie.

Tokenizacja wszystkiego

Jeremy Allaire przemawia na MoneyConf w Dublinie

Jesteśmy przyzwyczajeni do firm kryptograficznych, które wypuszczają jakiś idiotyczny token, który ma mieć narzędzie, gdy jego jedynym narzędziem jest zbieranie funduszy. Jak mówi Sarnecka: „W wielu przypadkach token jest całkowicie niepotrzebny i bezcelowy, ponieważ nie wpływa na model biznesowy firmy ani nie ma wartości dla posiadaczy tokenów”.

Za pośrednictwem Neufund firmy i inwestorzy z całego świata mogą zbierać fundusze lub inwestować w legalny i bezpieczny sposób. Jest to możliwe dzięki połączeniu IPO, ICO i tradycyjnych rund VC. Wszystko jest w pełni zgodne z niemiecką jurysdykcją, a firmy nie muszą się rejestrować w Niemczech, aby to zrobić. W rzeczywistości niektóre z pierwszych firm spoza sieci Neufund, które pozyskują w ten sposób fundusze, pochodzą z Indii i Szwecji.

Zróżnicowanie rodzajów papierów wartościowych

Jednym z kluczy do dopuszczenia legalnych ICO (zgodnych opcji pozyskiwania funduszy) jest rozróżnienie rodzaju sprzedawanego tokena. Każdy w przestrzeni kryptowalut wie, że samo słowo „bezpieczeństwo” budzi strach w sercach firm blockchain. Jednak w Niemczech sytuacja wygląda subtelnie, ale istotnie inaczej.

„W Niemczech istnieją dwa rodzaje papierów wartościowych” – wyjaśnia Sarnecka. „Wertpapiere (akcje, Aktien) i Vermögensanlage (udział, aktywa inwestycyjne). W Neufund stworzyliśmy tokeny kapitałowe, które naszym zdaniem kwalifikują się jako aktywa inwestycyjne. Główna różnica polega na tym, że aktywa inwestycyjne są łatwiejsze w obsłudze. Wymagają prospektu, ale w dużo lżejszej formie niż wertpapiere. Dzięki temu są bardziej odpowiednie dla start-upów i firm na wczesnym etapie rozwoju ”.

Do tej pory Neufund współpracował z firmami z szerokiego wachlarza branż, obejmujących motoryzację, biotechnologię, fintech i bankowość. Niektóre z firm to Brille24, Next Big Thing i Uniti, szwedzki samochód elektryczny.

Są to firmy, które wcześniej nie miały dostępu do pozyskiwania funduszy na blockchain. Wszystkie firmy i inwestorzy są weryfikowani i przechodzą przez KYC / AML, a od inwestorów zależy, w które firmy będą inwestować za pomocą interfejsu Neufund.

Tak więc firma technologiczna, placówka edukacyjna, być może nawet piekarnia Mamy i Popa może pewnego dnia skutecznie tokenizować swoje aktywa. Chociaż na razie legalne ICO są ograniczone do firm z udziałami i finansami podlegającymi audytowi. Ale nowe pytanie, które należy zadać, powinno dotyczyć tego, kiedy – a nie czy – zobaczymy tokenizację wszystkiego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map