Firmy kryptograficzne zapewniające platformy robocze i usługi

Masz dość spekulacji? Te firmy kryptograficzne zapewniają platformy robocze i usługi

Zanurzenie się w świecie kryptowalut może być przytłaczającym doświadczeniem.

Ponad 1000 kryptowalut obsługiwanych przez łańcuch bloków krążących na ponad 100 rynkach internetowych oznacza, że ​​pula kryptowalut jest głęboka i szeroka. Ten oszałamiający wachlarz opcji może pozostawić początkującego inwestora lub entuzjastę kryptowalut uduszony niepokojem na rynku.

Jednak pośród tej masy ICO napędzanych spekulacjami niektóre zdrowe badania mogą skierować cię do obiecujących firm z faktycznie działającymi produktami.

Kryptowaluty nie są już technologiczną nowością dla Twojego stereotypowego mieszkańca piwnicy, a poniższe kryptowaluty są tego świadectwem.

Ich platformy są w pełni funkcjonalne i integrują blockchain z codziennymi usługami, zapewniając technologii zwiększoną ekspozycję publiczną.

Ripple (XRP)

Założony w 2012 roku, Ripple to protokół płatności oparty na łańcuchu blokowym, który działa jako system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym. Nie przejmuj się żargonem. Mówiąc najprościej, Ripple dostarcza odpowiedzi na problemy, z którymi boryka się międzynarodowa społeczność biznesowa, takie jak potrzeba wymiany walut, długie czasy transakcji i opłaty transakcyjne.

Na przykład, jeśli firma chce prowadzić transakcje biznesowe za granicą, przeniesienie kapitału lub dokonanie płatności może zająć od 3-5 dni. Jeśli połączysz to z wysokimi opłatami transakcyjnymi i fiducjarnymi kursami wymiany, przenoszenie masowych kwot środków z jednego kraju do drugiego może być żmudnym procesem.

Wpisz Ripple.

Protokół płatności Ripple usprawnia proces transakcyjny dla firm z jego blockchainem i walutą (XRP). Blockchain zapewnia transakcje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem zdecentralizowanego, bezpiecznego systemu, a XRP zapewnia płynność transferowanym środkom.

Dodatkowo protokół zmniejsza koszty transakcji do niewielkiej opłaty zaczynającej się od 0,00001 XRP (ułamki ułamków grosza).

Ripple w praktyce

Platforma Ripple, protokół transakcji Ripple, jest coraz częściej stosowany przez międzynarodowe instytucje finansowe. Użytkownicy współdziałają ze sobą za pośrednictwem bram na ripple.net. Z tych bram mogą wchodzić w interakcje z innymi członkami protokołu transakcji Ripple, wysyłając, otrzymując i wymieniając środki w postaci XRP i walut fiducjarnych.

Blockchain firmy Ripple służy jako księga główna dla tych transakcji, publicznie przechowując dane transakcji w blokach, które stanowią protokół.

Ta koncepcja brzmi rewolucyjnie i jak dotąd Ripple udowadnia, że ​​tak jest. Ponad 100 imponujących firm wykorzystuje Ripple do wymiany kapitału, w tym wiele znanych banków, takich jak UBS, Santander i UniCredit.

Jak dotąd firma Ripple wykazała, że ​​jej aplikacja w świecie rzeczywistym ma rzeczywistą wartość dla globalnej sfery finansowej i biznesowej, a jej już szeroko stosowany protokół prawdopodobnie przyciągnie więcej użytkowników, gdy firma nabierze rozpędu i ekspozycji.

Siacoin (Karolina Południowa)

Nie martw się, to nie jest kolejna próba gwiazdy popu, by pokonać falę kryptowalut (patrzy na ciebie, DJ Khaled). Nawiasem mówiąc, piosenkarka popowa Sia nie ma nic wspólnego z Siacoinem. Jego początek sięga konkursu HackMIT 2013. Firma chce wykorzystać potencjał niewykorzystanej na świecie pamięci masowej za pomocą technologii blockchain. Zasadniczo Siacoin chce stworzyć platformę pamięci masowej do współpracy w chmurze za pośrednictwem sieci indywidualnie zarządzanych centrów danych.

Te centra danych umożliwiają użytkownikom zarządzanie danymi za pośrednictwem łańcucha bloków. Centra pamięci działają jako pojedyncze węzły obsługujące cały system, więc zamiast istnieć na jednym scentralizowanym serwerze (np. Dropbox), chmura istnieje poprzez zdecentralizowaną sieć pamięci masowej obsługiwanej przez użytkownika.

Korzystanie z Sia

W przeciwieństwie do innych platform do przechowywania danych w chmurze, Sia nie działa z nazwy domeny. Zamiast tego program można pobrać z witryny Witryna Sia.

Po pobraniu użytkownicy mogą przesłać plik do chmury i umieścić go w jednym z centrów danych łańcucha bloków. Alternatywnie, użytkownicy mogą wybrać hosting centrum danych do płatności w Siacoin. Aby mieć pewność, że gospodarze nie naruszają ani nie wykorzystują danych osobowych w niewłaściwy sposób, inteligentne kontrakty zapewniają, że gospodarze nie otrzymują wynagrodzenia, chyba że bezpiecznie przechowują informacje. Platforma Sia również szyfruje i sprawia, że ​​wszystkie dane są zbędne, aby dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo danych.

Platforma jest obecnie aktywna i, podobnie jak Ripple, jest bardziej ukierunkowana na biznes niż przeciętna osoba, ale biorąc pod uwagę czas i rozwój technologiczny, Sia może stać się tańszą alternatywą dla głównych usług w chmurze w przyszłości.

Steem (SMT)

Steem próbuje zmienić sposób tworzenia, udostępniania, motywowania, a nawet wynagradzania treści internetowych. Blockchain działa przy użyciu tego, co jego twórcy nazywają Proof of Brain. W przeciwieństwie do monet Proof of Work, które krążą w pieniądzach poprzez wydobycie (np. Bitcoin), Steem jest dystrybuowany poprzez promowanie lub polubienie treści generowanych przez członków społeczności.

Kiedy post lub komentarz jest głosowany za, twórca tej treści otrzymuje porównywalną ilość SMT (lub Smart Media Token, waluta Steema). Tak, dobrze to przeczytałeś – możesz otrzymywać wynagrodzenie za interakcje w mediach społecznościowych.

Więc gdzie działa Steem?

Odpowiednik Steema w mediach społecznościowych, Steemit, włącza walutę do swojej platformy. Dzięki niemu użytkownicy mogą kontaktować się ze sobą za pośrednictwem sieci blogów i sekcji komentarzy, jednocześnie zarabiając SMT za popularność ich wkładu.

Stan na listopad 2017 r, Steemit ma ponad 400 000 zarejestrowanych kont i gromadzi ponad 90 000 postów dziennie. Duża część treści jest obecnie, co nie dziwi, związana z kryptowalutą, ale przyjęcie do głównego nurtu prowadzi do większej różnorodności tworzenia treści.

Na przykład istnieją tagi kategorii dla wszystkiego, od sportu i podróży po memy i historię, a najpopularniejsze posty płacą od 30,00 do 200,00 USD. Znasz te teorie spiskowe, którymi się dzielisz, a których nikt nie słucha? Cóż, nawet te mają wartość w Steemit, i uważamy, że to całkiem fajne.

Steem ostatecznie próbuje wyznaczyć nowy standard dla platformy mediów społecznościowych, ale tylko czas pokaże, czy społeczność internetowa akceptuje nastawione na zysk podejście do interakcji online.

Podstawowa uwaga (BAT)

Podobnie jak Steem, Basic Attention wykorzystuje zindywidualizowane zachęty do zysku, aby zmienić sposób interakcji z usługami online. Jednak dla BAT, celem jest reklama, nie media społecznościowe.

Chodzi o to, aby usprawnić usługi reklamowe, aby obejmowały tylko widzów, wydawców i reklamodawców, eliminując potrzebę pośredników w procesie i zmniejszając możliwość oszustw marketingowych. Zbudowany w oparciu o blockchain Ethereum, projekt jest zdecentralizowaną cyfrową platformą reklamową typu open source, napędzaną tokenem BAT. Użytkownicy platformy zostaną nagrodzeni w BAT za ich uwagę i oglądanie reklam, a wydawcy otrzymają BAT proporcjonalnie do popularności ich opublikowanych reklam.

Gdzie jest to realizowane?

Jeśli chcesz być nagrodzony za niewinny konsumpcjonizm, Odważna przeglądarka obecnie obsługuje platformę Basic Attention. Posiada portfel w przeglądarce do przechowywania BAT, które użytkownicy zarabiają na interfejsie, oglądając reklamy. Oglądanie reklam jest jednak całkowicie opcjonalne, ponieważ Brave przeglądarka nie będzie wyświetlać reklam, chyba że użytkownik je włączy.

Przeglądarka zawiera również funkcję Brave Payments, umożliwiającą użytkownikom przekazywanie części ich BAT bezpośrednio z portfeli przeglądarki do ulubionych witryn; w przyszłości Brave Payments mogą być wykorzystywane do usług, produktów, subskrypcji itp., gdy strony internetowe zaimplementują funkcję płatności BAT.

Brave wykorzystuje również system Basic Attention Metric do pomiaru satysfakcji i uwagi użytkownika. Dzięki temu wskaźnikowi Basic Attention jest w stanie dokładnie ocenić, które reklamy przyciągają najwięcej wyświetleń, oceniając, które reklamy mają uprawnienia każdego widza. Gwarantuje to wydawcom dokładne wynagrodzenie za popularność reklamy, a także gwarantuje reklamodawcom optymalną ekspozycję swoich usług poprzez śledzenie i kierowanie na zainteresowania użytkowników.

Ostatecznie jest to korzystne dla wszystkich zaangażowanych: widzowie otrzymują wynagrodzenie za wyświetlanie reklam, które chcą zobaczyć, reklamodawcy docierają do rynków docelowych, a wydawcy nie muszą martwić się oszukańczym marketingiem, który zmniejsza ich zyski..

Obecnie Brave jest jedyną przeglądarką, która obsługuje platformę Basic Attention, ale wraz z rozwojem Basic Attention jej zespół ma nadzieję na bardziej powszechne przyjęcie protokołu blockchain. Jest to jedna z niewielu technologii blockchain, która chce zrewolucjonizować reklamę cyfrową na lepsze, eliminując oszustwa, zmniejszając zagrożenie ze strony złośliwego oprogramowania i zapewniając dokładniejsze dane do pomiaru ekspozycji reklam i zainteresowania użytkowników.

Brave to pierwsze konkretne zastosowanie technologii Basic Attention, ale jeśli stanie się popularne wśród użytkowników, wydawców i reklamodawców, powszechne przyjęcie może uczynić z BAT nowy standard marketingu online.

Końcowe przemyślenia

Należy pamiętać, że nie jest to wyczerpująca lista, a niektóre z tych platform, chociaż są aktywne, nadal wymagają dalszego rozwoju. Ale ogólnie rzecz biorąc, platformy te dowiodły swojej wykonalności i namacalności technologicznej w porównaniu z innymi firmami opartymi na blockchain, których technologia jest w fazie teoretycznego rozwoju.

To ekscytujący czas dla technologii, ponieważ blockchain sprawił, że tworzenie wysokopoziomowych rozwiązań lub optymalizacji obecnych rozwiązań było w zasięgu wielu osób.

Koniecznie zdobądź wiedzę na temat trendów branżowych i obserwuj niektóre z ulubionych firm, aby nadążyć za ich postępami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map