Elkrem umożliwia tworzenie urządzeń Blockchain IoT

Co to jest Elkrem?

Projekt Elkrem łączy światy Urządzenia IoT i kryptowaluty. Te dwie pojawiające się technologie mają potencjał, by stworzyć przyszłość, o której mogliśmy nie śnić. IoT oznacza Internet rzeczy. Proponuje pomysł, że przedmioty codziennego użytku, takie jak lodówki, telewizory i samochody (by wymienić tylko kilka), są połączone z Internetem i mogą komunikować się ze sobą w inteligentny sposób.

Ale to jest warstwa materiału, rzeczy, które możemy dostać w swoje ręce. Kryptowaluta to wirtualny ruch z koncepcjami i rozwiązaniami, których potrzebujemy. Miejsce, w którym te dwa elementy się łączą, może być najlepszym miejscem, jeśli zamierzamy przenieść ludzkość na następny poziom ewolucji.

Backstory

Po wielu godzinach eksperymentowania nad własnymi małymi projektami, założyciele Amr Saleh i Islam Mustafa postanowili wzmocnić pozycję innych hobbystów, tworząc łatwe w użyciu rozwiązania elektroniczne. W 2013 roku z powodzeniem rozpoczęli swoją pierwszą kampanię na Kickstarterze, wprowadzając nowe, innowacyjne rozwiązanie do świata niestandardowej elektroniki.

Amr i Islam trafnie nazwali swój projekt 1Sheeld. Jest to rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom podłączenie smartfona do płyty Arduino zamiast kupowania kilku oddzielnych płyt zwanych tarczami. Ponieważ większość ludzi jest gotowa zainwestować w porządny smartfon, rozwiązanie to wykorzystuje moc, którą mamy już w kieszeni.

(Dygresja: Arduino to platforma typu open source, która umożliwia użytkownikom łatwe łączenie sprzętu i oprogramowania dla różnych rzeczywistych aplikacji. Otwarty dostęp zarówno do sprzętu, jak i oprogramowania jest podstawą jego filozofii i sprawił, że stał się niezwykle popularnym wyborem dla entuzjastów na całym świecie).

Poprzedni projekt Elkrem był bardzo popularny na Kickstarterze

Poprzedni projekt Elkrem był bardzo popularny na Kickstarterze

Nie trzeba dodawać, że kampania zakończyła się sukcesem, ponieważ wspierający zobowiązali się ponad ośmiokrotność pierwotnego celu zespołu, czyli 10 000 USD. 85 000 USD później i wiele kolejnych zamówień online, kampania finansowania społecznościowego poprawiła ich reputację i zdolność do pozyskania kapitału na przyszłe projekty.

Kiedy sprzęt spotyka się z Blockchain

Teraz zespół szuka nowego wyzwania. A co może być trudniejsze i być może bardziej satysfakcjonujące niż budowanie dla blockchain? Ich najnowsza koncepcja to Elkrem, projekt, w ramach którego opracowywane są narzędzia sprzętowe i programowe specjalnie dostosowane do technologii blockchain i innych zdecentralizowanych aplikacji. Ostatecznie mają nadzieję na skrócenie krzywej uczenia się inżynierów i hobbystów podczas tworzenia prototypów. Elkrem stał się już dziewięcioosobowym zespołem z siedzibą w Kairze w Egipcie.

Nie brakuje projektów budowlanych zestawy do tworzenia oprogramowania (SDK) w polu kryptowaluty. Zestawy SDK w łańcuchu bloków umożliwiają innym programistom szybkie tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na podstawie zwykle bardziej skomplikowanego systemu. Jest więc szczególnie odświeżający, gdy plik zestaw deweloperski sprzętu (HDK) pojawia się, aby stworzyć możliwości, w których świat rzeczywisty spotyka się z wirtualnym.

Zespół pracuje obecnie nad płytą rozwojową sprzętu opartą na technologii blockchain. Przy uruchomieniu będzie obsługiwał kilka protokołów, w tym Ethereum, Bitcoin, Whisper, Swarm, Status.im i IPFS. Według ich strony internetowej, forum zostanie wkrótce uruchomione na Kickstarterze. Biorąc pod uwagę ich wcześniejsze doświadczenia i sukcesy na platformie finansowania społecznościowego, po raz kolejny nie powinni mieć problemu z osiągnięciem celu pozyskiwania funduszy.


Brudne ręce

Na hackathonie Ethereum Denver, który odbył się na początku tego roku (2018), zespół Elkrem zajął pierwsze miejsce po złożeniu prostego urządzenia IoT obsługującego kryptowalutę:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qR6AP10LGts?rel=0]

Ten konkretny projekt wykorzystuje zarówno inteligentne kontrakty Ethereum, jak i protokół szeptany projektu Status do zasilania żarówki. Żeby było jasne, to nie jest fizyka jądrowa, ale jesteśmy dopiero na wczesnym etapie rozwoju tej interesującej technologii. Niemniej jednak może to przynieść ogromne korzyści w obszarach takich jak opieka zdrowotna i inteligentne miasta przyszłości.

Niezależne smartfony z technologią blockchain już trafiają na rynek z podobnymi pomysłami. Firmy chętnie korzystają z decentralizacji innych dziedzin naszego życia, takich jak sprzęt. Będzie to z pewnością dobra wiadomość w obliczu dominujących graczy, takich jak Apple, którzy chcą zachować kontrolę nad rynkiem.

Elkrem uruchomił już własny zestaw oprogramowania obsługujący Bitcoin o nazwie Koyn. Jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, jednak ten interfejs Arduino znacznie ułatwi programistom łączenie się z łańcuchem bloków Bitcoin w przyszłości. Szybkie spojrzenie na poboczne projekty członków zespołu Elkrem ujawnia szereg interesujących pomysłów. Co powiesz na gniazdko elektryczne zasilane Bitcoinem dla doświadczonych producentów energii odnawialnej? A może automat do płatności w kryptowalutach?

Uwagi końcowe: Elkrem

Nadchodzi przyszłość. I nadchodzi szybko! Projekty takie jak Elkrem stanowią podstawę dla inżynierów i przedsiębiorców do inteligentnej pracy. Urządzenia obsługujące kryptowaluty utorują drogę do przodu w łańcuchu bloków dla mody manekinów. Kolejne pokolenie przedsiębiorców zajmujących się blockchainem nie będzie chciał spędzać całego czasu na programowaniu. Zamiast tego, korzystając z odpowiednich narzędzi, będą chcieli skoncentrować swoje wysiłki na rozwiązywaniu problemów klientów i budowaniu działalności.

Należy jednak powiedzieć, że aplikacje będą prawdopodobnie ograniczone do tych, które mają największy sens. Włączenie żarówki z kryptowalutą to niepotrzebny dodatkowy krok przy tworzeniu wydajnych systemów. Najważniejsze jest inteligentne wykorzystanie tej technologii podczas wymiany wartości. Blockchain polega na utrzymywaniu zdecentralizowanego rejestru transakcji, a nie tylko na automatyzacji naszego życia. Nie musimy umieszczać wszystkiego na blockchainie.

Niezależnie od tego, ekscytujące możliwości przyszłości pozostają. Ponieważ coraz więcej dziedzin naszego życia ulega zdecentralizowaniu, spodziewaj się, że pojawi się więcej rozwiązań sprzętowych obsługujących kryptowaluty. W końcu przyszłość może nie nadejść. W rzeczywistości może już tu być!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map