Dyrektor generalny Proxeus Antoine Verdon o uczynieniu Blockchain dostępnym dla wszystkich

Dyrektor generalny Proxeus Antoine Verdon o uczynieniu Blockchain dostępnym dla wszystkich

Antoine Verdon jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Proxeus, firmy pracującej nad dostosowaniem technologii blockchain do tradycyjnych firm i istniejącej infrastruktury przedsiębiorstwa. Założony w 2015 roku Proxeus ma na celu być „WordPress dla łańcucha bloków,”Ułatwiając organizacjom różnej wielkości prowadzenie działalności w łańcuchu bloków.

Zespół Proxeus wykazał już imponujące wyniki dzięki trójwarstwowemu modelowi technologicznemu – od przyspieszenia procesu rejestracji nowych firm po umożliwienie Uniwersytetowi w Bazylei korzystania z blockchain do wydawania akademickich poświadczeń zabezpieczonych przed oszustwami.

Jako seryjny przedsiębiorca i pionier fintech, Antoine znalazł się na liście 100 najlepszych szwajcarskich osobistości w magazynach L’Hebdo i Bilan (2010 i 2013). Założył Technologia prawna Szwajcaria pracować nad dostarczaniem bardziej dostępnych usług prawnych za pośrednictwem kanałów cyfrowych. Jest także doradcą strategicznym szwajcarskich banków w sprawach fintech.

Istnieje wiele teoretycznych przypadków użycia technologii blockchain, ale z poniższego wywiadu dowiemy się, w jaki sposób technologia jest już stosowana – i jak można ją wdrożyć we wszystkich firmach.

Masz wykształcenie prawnicze i jesteś dobrze znany ze swojego pełnego pasji podejścia do polityki. Jak więc dostałeś się do przestrzeni blockchain?

Właściwie nigdy nie praktykowałem prawa. Na ostatnim roku studiów prawniczych współtworzyłem Sandbox, globalną sieć młodych przedsiębiorców. Później przeniosłem się do venture capital i kierowałem funduszem fintech z siedzibą w Zurychu. W 2012 roku zaczęliśmy patrzeć na blockchain jako na technologię, która może głęboko zakłócić bankowość. Później zainwestowaliśmy w amerykańską giełdę bitcoinów iz dużym zainteresowaniem obserwowałem Ethereum ICO – to był moment, kiedy zrozumiałem, że Blockchain nie tylko zmieniłby bankowość, ale przedefiniowałby procesy pracy i modele biznesowe każdej branży.

O co chodzi w Proxeusie i jaki problem próbujesz rozwiązać? Jak działa token XES?

Naszym celem jest uczynienie technologii blockchain bardziej dostępną. Chcemy, aby każdy mógł tworzyć aplikacje typu blockchain bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Token XES łączy naszych użytkowników w zdecentralizowanym ekosystemie, bez konieczności stania w środku każdej transakcji.

Nazywacie się „WordPress dla łańcucha bloków” – co przez to rozumiesz?

20 lat temu każda strona internetowa musiała być ręcznie kodowana w HTML. WordPress zmienił to, umożliwiając każdemu zaprogramowanie struktury witryny za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Robimy to samo dla aplikacji blockchain: w zaledwie kilka godzin możesz stworzyć szkielet aplikacji blockchain dla swojego projektu lub współpracownikay.


Proxeus twierdzi, że jest agnostykiem blockchain, jak możesz sobie z tym poradzić i dlaczego jest to ważne?

W stosie rozwoju technologii blockchain pozycjonujemy się jako oprogramowanie pośredniczące, które może łączyć się z dowolnym łańcuchem bloków. Wysyłając wiadomość e-mail za pomocą programu Outlook, nie wiesz, czy używany protokół to smtp czy pop3. To samo będzie prawdą w przyszłości z łańcuchami bloków.

Czy możesz nam opowiedzieć o swoim trójwarstwowym modelu technologii? Dla kogo jest Proxeus? Kim są ludzie, którzy będą wchodzić w interakcje z Twoim produktem?

Podobnie jak w przypadku WordPressa mamy platformę rdzeniową, uzupełnioną o szereg modułów, które w połączeniu z końcówką czcionki pozwalają na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Każdy zainteresowany prototypowaniem i ostatecznie budowaniem aplikacji blockchain będzie mógł użyć Proxeusa do stworzenia frameworka.

Dlaczego ważne jest, aby umożliwić zewnętrznym programistom tworzenie DApps?

DApps to nowy sposób tworzenia aplikacji. W tradycyjnej konfiguracji programiści muszą zarządzać dużymi i złożonymi aplikacjami z wieloma warstwami uprawnień. W konfiguracji DApp każdy ma swój własny mały DApp, połączony przez blockchain. Koszty rozwoju i administracji można znacznie zmniejszyć.

W swoim opracowaniu porównujesz przestrzeń kryptograficzną do sytuacji, w których firmy musiały dostosować się do komputerów w latach 70., internetu w latach 90., chmury w 2000 r. I urządzeń mobilnych w 2010 r. Czy to naprawdę kolejna duża zmiana?

Blockchain przyniesie zupełnie nową falę wydajności i zaufania. Zmieni tradycyjne modele biznesowe w taki sam sposób, w jaki Internet zmienił handel i komunikację.

W jaki sposób firmy mogą szybciej przyjąć blockchain, zwłaszcza małe i średnie firmy o niższych budżetach? Co stanie się z firmami, które powoli się dostosowują?

Małe firmy mogą nie być w stanie od razu wdrożyć procesów opartych na łańcuchu bloków, ale te, które wcześnie rozpoczęły swoją krzywą uczenia się, będą miały wyraźną przewagę, a laggardy ostatecznie znikną. Celem Proxeus jest zapewnienie piaskownicy, do której każdy może przyjść i przetestować, jak można prowadzić swoją działalność w kontekście blockchain.

Jak myślisz, ile czasu zajmie, zanim zobaczymy masowe przyjęcie technologii blockchain i jakie są przeszkody, aby tak się stało?

Oczekujemy, że pierwsze aplikacje na żywo zostaną uruchomione w tym roku, ale zajmie to kolejne 3-5 lat przed przyjęciem technologii blockchain przez masy.

Niedawno zaprezentowałeś swój produkt z niesamowitymi wynikami, pomagając Uniwersytetowi w Bazylei stać się pierwszym w Szwajcarii, który używa blockchain do wydawania certyfikatów kursów i zabezpieczania akademickich poświadczeń przed oszustwami. Czy możesz nam powiedzieć, jak to zrobiłeś?

Certyfikat kursu zaprogramowaliśmy cyfrowo, aby osoba odpowiedzialna mogła wprowadzać dane i automatycznie tworzyć dokument. Dokument jest zaszyfrowany, a zaszyfrowany jest rejestrowany w łańcuchu bloków, co umożliwia przyszłym pracodawcom weryfikację autentyczności otrzymanych dyplomów za pomocą prostego interfejsu typu „przeciągnij i upuść”.

Jaki jest tego wpływ na szkolnictwo wyższe?

Na początku uprości to interakcję między pracodawcami a uniwersytetami, ale stworzy również szerszy ekosystem zaufania wokół referencji akademickich – nie zdziwiłbym się, gdyby w którymś momencie Linkedin, możesz połączyć swoją krypto-tożsamość, aby wyświetlać „zweryfikowane dyplomy” w swoim profilu.

Zmniejszy to również znacznie pracę administracyjną uniwersytetów. Ostatecznie nie jest to tytuł magistra wynikiem sumy warunków, które można zaprogramować w inteligentnym kontrakcie?

Wykorzystałeś również technologię Proxeus do legalnej rejestracji firmy, od początku do końca, w mniej niż 3 godziny (zamiast 4-6 tygodni, które normalnie zajmuje) w wyzwaniu DigitalSwitzerland. Jak to było możliwe?

Obecnie w Szwajcarii utworzenie firmy zajmuje około 10 dni. Wynika to z faktu, że aktorzy (przedsiębiorca, prawnik, bank, notariusz, rejestr spółek) działają w kolejności. Dzięki inteligentnemu kontraktowi na blockchain Hyperledger mogliśmy to zmienić i zarejestrować firmę legalnie od początku do końca w zaledwie 1 godzinę i 37 minut.

Jakie inne główne przypadki użycia są stosowane do Proxeusa?

Każda firma będzie mogła zautomatyzować swoje procesy i połączyć je z inteligentnymi kontraktami, aby przejść do kolejnego etapu cyfryzacji.

Skąd Proxeus wziął swoją nazwę?

Proxeus to grecki bóg pełnomocników, budowanie pomostu między światem tradycyjnym a światem blockchain.

Jak wygląda dla Ciebie typowy dzień? Czy masz w ogóle wolny czas?

Zwykle czytam rano, a wieczorami, kiedy tylko mogę, gotuję. Ale te czasy niestety stają się rzadsze, ponieważ jesteśmy teraz w fazie realizacji projektu – wieczory i weekendy są zajęte, a ja mam przed sobą ciężki harmonogram podróży.

Niewiele osób o tym wie, ale byłeś mistrzem szabli w Szwajcarii, czy nadal możesz w ogóle ćwiczyć?

Niestety, ostatnio nie mogłem ćwiczyć! Mieszkam blisko jeziora w Zurychu, gdzie uprawiam jogging, a czasem pływam.

Nazywasz siebie seryjnym przedsiębiorcą. Jakie są więc następne kroki dla Proxeusa i kolejne kroki dla Antoine’a?

Na razie jestem all-in w bieżących projektach – Proxeus i ogólnie blockchain będą mnie nadal zajmować przez kilka lat!

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map