Dyrektor generalny Cryptopii Alan Booth w dziedzinie wymiany kryptowalut

Dyrektor generalny Cryptopii, Alan Booth w dziedzinie wymiany kryptowalut

Alan BoothAlan Booth jest dyrektorem generalnym jednej z Cryptopii, giełdy uważanej za posiadającą jeden z najszerszych asortymentów tokenów. Założona w 2014 roku, Kryptopia jest jedną z nielicznych firm zajmujących się blockchain w Nowej Zelandii.

Zespół Cryptopia często ma za zadanie zbadanie setek projektów w celu określenia ich skuteczności, zanim dotknie ich jakakolwiek inna ważna wymiana. Wymiana wymienia wiele projektów na wczesnych etapach i po ICO.

Jako przedsiębiorca i konsultant biznesowy od ponad 50 lat, Alan BoothHistoria jest dość nietypowa w porównaniu z historią wielu przedsiębiorców w świecie kryptowalut. Jego spojrzenie na kryptowalutę opiera się na dziesięcioleciach doświadczenia w rozwoju biznesu i uważa, że ​​giełda kryptowalut jest jedną z najbardziej ekscytujących możliwości..

W poniższym wywiadzie zagłębimy się we wszystko, od psychologii kryptowalut, procesu wystawiania monet i przedsiębiorczości opartej na blockchain.

Jak zostałeś wprowadzony do świata kryptowalut?

To interesujące. Konsultowałem się z Cryptopią lub konsultowałem, aby pomóc im w ich ścieżce rozwoju przez kilka miesięcy, kiedy stało się oczywiste, że potrzebują jakiegoś kierownictwa wyższego szczebla, aby przenieść ich z miejsca, w którym się znajdują, co było w zasadzie reaktywnym skupieniem technicznym na bardziej globalnym skupieniu się na biznesie. rozwijamy ich model biznesowy. Jesteśmy bardzo świadomi tego, że potrzebujesz wyższego poziomu myślenia. Potrzebujesz globalnej perspektywy, szczególnie z Nowej Zelandii, ponieważ nie ma nas tu wielu.

To prawdopodobnie wskazuje, dlaczego jesteśmy globalną firmą wyrosłą z tak małej populacji. Znaliśmy się od jakiegoś czasu, z pewnością około sześciu miesięcy, a kiedy nadarzyła się okazja, dlaczego nie miałbym przejść z bardzo bezpiecznej, wygodnej i przyjemnej pracy, którą wykonywałem wcześniej, na stanowisku dyrektora generalnego międzynarodowa szkoła latania. Nie dzieje się tam nic naprawdę przerażającego.

Jestem pod koniec życia zawodowego, jestem na częściowej emeryturze i wszyscy moi koledzy powiedzieli: „Co zamierzasz zrobić? Żartujesz?” Oczywiście ciśnienie krwi wzrosło i powiedziałem: „Tak, spróbuję”.

Chodzi więc tak naprawdę o szansę, kiedy przez 40 lub 50 lat nauczyłeś się tak wiele, rozwijając modele biznesowe i pływające firmy i przenosząc je na świat, co jest przede wszystkim tym, co zrobiłem. Aby znaleźć coś nowego, pełnego podniecenia, strachu i niepokoju, a dokąd to wszystko zmierza? Jest to okazja, której nie możesz przegapić. Więc to tylko śmiałe powiedzenie: Chodźmy.

Ryzyko i ogólna gorliwość dla branży wzbudziły wiele emocji. Jakie są główne obawy związane z rozwojem giełd z Twojej perspektywy?

Są wielorakie i zmienne w oparciu o informacje zwrotne od społeczności i w pewnym stopniu oparte na przepisach, wynikających z wymagań korporacji. Świat FinTech, musimy przyjrzeć się temu, a także światu monet. Jeśli chcemy się rozwijać i dostarczać produkt, który może konsumować przeciętny konsument, musimy dostarczać wszystko, czego zwykle by oczekiwał. Tak więc, jeśli poszedłeś do sklepu detalicznego, aby kupić grzejnik, spodziewasz się, że otrzymasz gwarancję.

Oczekujesz bezpieczeństwa, spodziewasz się, że będziesz dobrze traktowany z jasnością. I zazwyczaj przemysł monetarny do tej pory nie radził sobie w tym zbyt dobrze, ponieważ ewoluował i przeważnie ewoluował z technicznego punktu widzenia, przy czym prawdopodobnie mniejszą wagę przykładano do publicznego spożycia monety. Kiedy się na to spojrzy, jest technicznie napędzany jako produkt techniczny. Kiedy idziesz na giełdę, niektórzy z nich trochę się zastanowią, zanim będziesz mógł operować.

Dlatego dla nas najważniejsze jest zaufanie. Jeśli ludzie nie mogą zaufać Twojej marce, a to oznacza każdą jej część, nie odniesiesz sukcesu. Dlatego jesteśmy bardzo aktywni w Nowej Zelandii, rozmawiając z ustawodawcami, agencjami rządowymi w Nowej Zelandii i poza nią. KYC, AML, CML, wszystko to. Tworzymy własne zasady wewnętrzne i wtedy w większości przypadków wykraczają one poza wymagania naszych partnerów bankowych. Więc patrzą na nas i idą, wow, jesteś daleko przed tym, gdzie myśleliśmy, że będzie. Dlatego rozwijanie relacji zaufania z naszymi konsumentami i partnerami biznesowymi ma kluczowe znaczenie. Następną rzeczą jest stworzenie stabilnej i funkcjonalnej platformy. Mam na myśli nie tylko samą wymianę monet, ale całą technologię będącą jej podstawą. Będziemy na górze? Czy mamy opóźnienie? Czy jesteśmy szybcy? Czy kupiliśmy odpowiednie relacje partnerskie dla naszego sprzętu i jak nadal możemy dowolnie skalować i nie ryzykować niepowodzenia w osiągnięciu wyniku? Oznacza to pomoc ludziom w dokonaniu wymiany, włączaniu i wyłączaniu monet. Podejrzewam, że jest taka sama jak każda inna wymiana.


kryptopia

Jedyną rzeczą jest to, że tutaj na dole naprawdę skupiliśmy się na trzech rzeczach, które posunęły nas bardzo szybko do przodu. Jednym z nich są komponenty dostępne publicznie. To jest dział pomocy, jeśli utkniesz. Chcemy móc szybko reagować. I podobnie jak inne giełdy, na początku roku mieliśmy ogromny napływ i to było wyniszczające. Nikt nie był na to gotowy. Zatrudniliśmy zespoły ludzi, którzy przychodzą i szkolą się jako operatorzy pomocniczy. Od tamtej pory wydaliśmy olbrzymią ilość pieniędzy na nowy system biletowy, który faktycznie został uruchomiony wczoraj.

Tak więc, dziś rano, kiedy wchodzę, pojawiają się uśmiechnięte buźki, które próbują to zmienić, wow, to jest niesamowite. Tak więc selekcjonujemy teraz wszystkie bilety na trasie przychodzącej i umieszczamy je w dobrym miejscu, aby nasz zespół reagowania mógł odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe, chcę. W tej chwili nas tam nie ma. Zamiast 40 lub 50 godzin i tych wszystkich okropnych opóźnień, chcę, aby ludzie otrzymali od nas natychmiastową odpowiedź, a mam na myśli, że w ciągu kilku sekund powiedzą, że dostaliśmy twój bilet. Nie mogę teraz na nie odpowiedzieć, ale jesteśmy na tobie. Następnie, w ciągu kilku godzin, wróć do tych klientów i napraw ich problem. Nie zasługują na czekanie 24 lub 48 godzin. Ludzie są niespokojni. Wystawianie biletów, coś z tym zrobiliśmy. Wysoko wyszkolony personel, którego zatrudniamy cały czas. Stworzyliśmy biura zagraniczne, aby pokonać strefę czasową. Mamy teraz biuro pomocy technicznej w Wielkiej Brytanii, które mieliśmy już od jakiegoś czasu. Następna rzecz to tylko stabilizacja naszego oprogramowania i sprzętu.

Kiedy zaczynasz te rzeczy, entuzjazm i brak doświadczenia zespołu programistów może nie wiedzieć, co ich czeka, a teraz kupiliśmy większe, silniejsze, międzynarodowe zespoły. Więc to świetnie, co masz, ale zróbmy to. Więc to jest faza, w której teraz jesteśmy. Wydajemy wszystkie nasze pieniądze. W rzeczywistości każdy grosz, który generujemy w tej branży, idzie bezpośrednio z powrotem na dalsze rozwijanie i rozwijanie produktów. Nikt nie ściga się do domu w Lamborghini ani nie lata swoim odrzutowcem. Po prostu się w to wbijają.

Tak więc jestem, jeśli chodzi o wytwarzanie produktu wysokiej jakości. To nie jest decyzja, którą właśnie podjęliśmy. Zawsze istniał, ale teraz wyrażamy to wewnętrznie, że chcemy znaleźć się w pierwszej piątce giełd kryptowalut i giełd aktywów cyfrowych w jakiejś formie w ciągu najbliższych dwóch lat. W pierwszej piątce nie ma żadnych pod każdym względem.

Czy powiedziałbyś, że najważniejszym elementem bycia uważanym za jedną z pięciu najlepszych jest wolumen obrotu? Czy to podstawowe dane?

Całkowicie się z tobą zgadzam, ale nie możesz mieć wolumenu obrotu, chyba że najpierw zapewnisz inne rzeczy, takie jak bezpieczeństwo, dobra platforma handlowa. Jeśli chcesz mieć wolumen obrotu, muszę mieć powód, dla którego możesz mi zaufać, co musi mieć miejsce w przypadku niepowodzenia, czy otrzymam odpowiedź na mój bilet? Jeśli zrobisz te rzeczy, uzyskasz wolumen obrotu. Nie wierzę, że spojrzysz na to z innej strony i powiesz, hej, stwórzmy wolumen obrotu, ponieważ jeśli to przychodzi do ciebie mocno i ostro, jak sobie z tym poradzisz, gdy coś się zepsuje?

To technologia, wszystko się zepsuje. To sposób, w jaki radzisz sobie z problemami, które przyniosły Ci sukces, a nie to, co wprowadziłeś, aby rozwijać ten biznes. To się stanie, jeśli będziesz dobry. Pojawia się informacja, że ​​to świetna wymiana. Naprawili moje bilety, są szybcy, reagują, to jest bezpieczne. To stworzy wolumen obrotu.

Wolumen obrotu to dla nas dochód i oczywiście tego chcemy. W rzeczywistości zwolniliśmy na aukcjach monet. Spowolniliśmy zdobywanie nowych klientów i spowolniliśmy rozwijanie relacji z partnerami tylko po to, aby nasza platforma była w lepszym stanie, tak abyśmy mogli stać się najbardziej niezawodnym i zaufanym partnerem, jakiego możesz mieć. To stworzy wolumen obrotu, co do tego nie ma wątpliwości.

Chociaż wolumen obrotu przynosi pokaźną ilość przychodów, nadchodzi moment, w którym staje się on tylko miernikiem próżności, w którym ludzie używają giełdy tylko dlatego, że nie ma lepszych alternatyw. Więc jeśli istnieje giełda które mogą oferować wszystkie funkcje, o których mówisz, i poziom usług premium, wtedy wolumen obrotu spadnie. Nie ma prawdziwej lojalności dla giełd innych niż preferencje.

Absolutnie. Nie prosilibyśmy o to. Dlaczego mówisz komuś, hej, musisz być wobec nas lojalny? To po prostu głupie. Będziesz nam lojalny, jeśli zaoferuję ci wspaniałe doświadczenie. Oznacza to ilość monet, ogromny zakres do wymiany. Łatwość handlu. Jedno kliknięcie, dwa kliknięcia. A co z niektórymi narzędziami handlowymi, takimi jak te, które widzisz w nowoczesnych możliwościach wymiany walut? Niektóre narzędzia do arbitrażu, narzędzia do pomiaru, kilka fajnych narzędzi komputerowych.

Chcemy przedstawić inne rzeczy. Oznacza to po prostu, że masz kontrolę nad własnymi raportami i własnym środowiskiem komputerowym. Może stać się bardzo potężnym narzędziem w użyciu, o ile słuchamy klientów i mówimy, hej, możemy to rozwinąć. Daj nam kilka miesięcy, przedstawmy to wam.

Jaki jest dla was proces wystawiania monet? Jak wygląda proces dla kogoś, kto chce umieścić swoją monetę na liście Cryptopia?

Właśnie to sprawdzamy i bardzo koncentrujemy się na zmianie sposobu, w jaki wymieniamy monety i kogo wymieniamy. Jesteśmy bardzo świadomi, aby zdobyć zaufanie. W rzeczywistości jesteśmy pierwszym miejscem, do którego zwracają się ci ludzie, którzy nie wiedzą zbyt wiele o monetach, więc muszą zaufać swojemu partnerowi giełdowemu. Dlatego musimy się upewnić, że jeśli wymienimy monetę, jest to realna, zaufana, uczciwa moneta, która zapewni wartość.

Nie tylko jako giełda, ale nie jest to oszustwo. Nie chodzi tylko o zbieranie pieniędzy, pompowanie i zrzucanie rzeczy. Mamy bardzo wytrzymałe zespoły zajmujące się sprzedażą monet. Przedstawiłem ludzi jako CEO mojemu zespołowi zajmującemu się listą monet i nie mogę tego przez nich przekazać. Powiedziałem, ale to wspaniali faceci i mam świetną historię. Spotkałem ich w Vancouver i chłopcze, przekonali mnie.

Mój zespół techniczny zajmujący się wystawianiem monet wykonuje całą należytą staranność. Wszystko od GitHub, stron na Facebooku, zwykłych rzeczy. Jeśli na wielu poziomach nie wygląda to na opłacalny produkt, nie pojawia się na liście. To już koniec.

wymiana kryptopii

Jeśli [moneta] minie się z tym, dokładamy dalszych starań. Właściwie przeprowadzimy wywiad z firmą. Zapytamy, dlaczego chcesz wymienić? Dlaczego chcesz wystawiać w Cryptopia? Jaki masz plan co do monety? Co chcesz, abyśmy powiedzieli klientom, ponieważ będą na nas polegać? Chcielibyśmy więc zrobić coś więcej niż tylko mieć monetę o nazwie 21 milionów na giełdzie. A co by było, gdybyśmy mieli do tego link z niektórymi kryteriami, których używamy do oceny, czy to dobra okazja. Czy to była dobra moneta. Możemy mieć 10-punktowy plan i możemy powiedzieć, hej, ta moneta przeszła na 9,7. Ta moneta jest w środku, ale dostała się dopiero po 2,4. Podczas gdy negatywne monety, monety, które otrzymały negatywne plany, negatywny kapitał w naszym sposobie myślenia, po prostu nie trafiają na giełdę.

W tej chwili mamy bardzo dużą liczbę monet. Chcemy pozostać w tej przestrzeni, być liderem. Oznacza to, że oczywiście nie będziemy robić tego dobrze przez cały czas, ponieważ popełniamy błędy i tak naprawdę robią to niektóre z uczciwych i niezawodnych generatorów monet. Ich plany mogą się nie tylko urzeczywistnić, więc przez jakiś czas mają wątpliwości.

Dopóki widzimy, że nie robią czegoś celowo, aby zakłócić rynek lub po prostu wziąć pieniądze, będziemy ich wspierać, dopóki nie ustalą właściwego modelu biznesowego. Ale jesteśmy bardzo skoncentrowani na tym, że wystawianie monet na aukcję jest dla nas w rzeczywistości partnerstwem biznesowym. Nie będziemy tam po prostu rzucać monetami.

Myślę, że rok 2018 jest rokiem rozliczeń, w którym w 2017 roku prawie wszystko zostało wymienione wszędzie. Tak naprawdę nie miało znaczenia, jak funkcjonalna była moneta ani czy była legalna, czy nie. Tak więc fajnie jest widzieć trend wymiany, który sprzeciwia się temu, ponieważ jeśli topór spadnie, nie spadnie na anonimowy zespół monet, który mógłby być w Szwajcarii i Etiopii. To spada na dyrektorów generalnych i zespoły giełdowe, które umożliwiają dostęp.

Ludzie przychodzą do nas i mówią: hej, nie mam swoich pieniędzy. Jesteście giełdą. Idę, no właściwie, moneta, którą wymieniliśmy, obawiam się, że portfel jest uszkodzony, albo tego nie zrobili, albo uciekli. Ludzi to nie obchodzi. Polegają na nas. Dlatego Cryptopia musi być partnerem biznesowym dla każdego użytkownika, a nie tylko dostawcą niektórych list monet. To byłoby nieetyczne.

Oczywiście i dobrze to słyszeć. Mówiąc o przepisach, jak myślisz, jak to się rozwinie w przypadku giełd, zwłaszcza poza Nową Zelandią?

Z zadowoleniem przyjmuję interwencję regulacyjną z wielu powodów. Po pierwsze, gdy tylko organy regulacyjne zaczną narzucać swoją wolę i zwracać na to uwagę, oznacza to, że jest to prawdziwa okazja. Nie tracą czasu na coś, co nie wpłynie na globalną gospodarkę ani naszą gospodarkę. Na przykład nowozelandzkie organy regulacyjne pracujemy i współpracujemy z nimi, ponieważ wiedzą, że ktoś musi z nimi współpracować, aby im powiedzieć, co się dzieje.

Po drugiej stronie ogrodzenia, to my. Musimy z nimi współpracować, aby powiedzieć, że nie możesz tego zrobić, ponieważ to nie zadziała w tym środowisku. Dlatego moim zdaniem współpraca z organami regulacyjnymi ma kluczowe znaczenie i robimy to bardzo dobrze. Regulacja musi nadejść.

Właśnie ogłoszono w Nowej Zelandii kilka dni temu, że zaczniemy, nie ma to związku z monetami, pobieraniem podatku GST, który jest naszym odpowiednikiem lokalnych podatków, od zakupów online. Tak więc zazwyczaj za wszystko do 400 USD, które kupujesz online od Amazon, na przykład w Nowej Zelandii, nie płacisz podatku, a oni to zmieniają. Podobnie myślą o monetach. Tak więc rząd mówi, w jaki sposób opodatkowujemy dochody? Kiedy opodatkowujemy dochody? Jak to powinno wyglądać? Jak uczynić to sprawiedliwym dla Ciebie, giełdy i jak uczynić ją sprawiedliwą i zarządzalną przez konsumentów, którzy być może będą musieli zadeklarować zysk kapitałowy, jeśli zamierzają, na przykład, jako kapitał własny lub nieruchomość jako czysta zabawa spekulacyjna lubisz zakłady? A jeśli tak jest, kiedy powinniśmy to zrobić? Czy powinniśmy cofnąć wszystkie te rzeczy?

Każdy kraj przez to przechodzi, a niektóre z nich wskoczyły i podjęły decyzje, z których musieli się wycofać. Byli trochę pospieszni. W szczególności w Nowej Zelandii mamy świetne relacje z organami regulacyjnymi i wszystkimi władzami, aż po banki, i wszyscy patrzą w przestrzeń, mówiąc: wiecie co? Nie bardzo wiemy, co robić, ale zacznijmy coś robić i cieszę się z tego.

Im więcej zrozumienia i kontroli nad tymi rzeczami będziemy mieć na tym wczesnym etapie w ciągu następnych kilku lat, tym schludniej i czysto będzie w ciągu następnych kilku lat. Tak jak bankowość została bardzo ustabilizowana dzięki przepisom, tak samo będzie z tym biznesem kryptograficznym, niezależnie od tego, jak będzie wyglądał.

Nowa Zelandia ma swoje zalety, ponieważ mniejsza populacja może ułatwić budowanie bezpośrednich relacji z organami regulacyjnymi. Na przykład Tim Draper inwestuje w Papui Nowej Gwinei, aby spróbować uczynić ten cały cyfrowy kraj obywatelski. Chłopaki z Binance właśnie przenieśli się na Maltę. Globalny krajobraz właśnie się otworzył, a rządy będą musiały zacząć oferować wyraźne korzyści, aby przyciągnąć firmy, które hipotetycznie mogłyby założyć praktycznie wszędzie.

To świetnie, ponieważ właśnie o to chodzi w handlu online. Działa online i ma zasięg globalny. Musimy dołączyć do globalnej partii, ale lepiej zacznijmy od pozycji zrozumienia i siły we własnym środowisku. Upewnij się, że mamy razem swoje rzeczy, zanim zaczniemy krzyczeć o tym, co powinien zrobić ktoś inny.

Tak oczywiście. Trochę zmieniając biegi, co myślisz o zdecentralizowanych giełdach i jak one wpłyną na całą wymianę?

Szybka i prosta odpowiedź brzmi: z pewnością wpłynie to na globalny rynek giełdowy. Z pewnością wpłynie to na FinTech, ponieważ jeśli ludzie, którzy są stałymi inwestorami, a są to ludzie z mamą i wyskakują z kilkoma dolarami, aż do inwestorów instytucjonalnych, jeśli zobaczą sposób na generowanie przychodów i są bezpieczni, zamierzają się tam przenieść . Nie zamierzają odrzucać innych możliwości inwestycyjnych i nie zamierzają odrzucać zwykłych akcji notowanych na giełdzie ani pracować na giełdzie. Ale jest tutaj miejsce, w którym nie do końca ustaliliśmy, dla kogo to zadziała lub jak, ale im więcej regulujemy, tym bardziej pokazujemy narzędzia.

Im silniej patrzymy na rynek i bardziej profesjonalnie wyglądamy. Nie musi to koniecznie oznaczać po prostu noszenia garnituru na spotkaniu, ale im więcej powagi mamy za tymi dyskusjami, pokazując, że wykonaliśmy swoją pracę i że mamy tu inteligentnych ludzi, a technologia jest dobra. Jesteśmy gotowi przyjść, spotkać się i uczciwie porozmawiać z inwestorami i tradycyjnymi domami inwestycyjnymi. Wtedy będzie sposób, aby się przyłączyć. Nie ma co do tego wątpliwości. To znaczy, nic nie można na to poradzić.

A co powiesz na sieć błyskawicy i atomowe swapy, w których można by praktycznie wymieniać peer to peer. Możesz wymienić Litecoina na Ethereum bezpośrednio w jednej transakcji bez wymiany. Scentralizowane giełdy mają swoje zalety, na przykład jest ktoś, kogo możesz zapukać do drzwi i powiedzieć, gdzie idą moje pieniądze? Potrzebuję obsługi klienta. Są więc zalety, ale z drugiej strony zalety zdecentralizowanej wymiany to tylko efektywność. Zastanawiam się, jak to jest postrzegane w świecie scentralizowanej wymiany?

Nie chcę, aby ludzie odbierali mi szansę na dochód. Budujemy biznes. Kłócilibyśmy się i myślę, że można to wykazać do tej pory, dopóki łańcuch blokowy nie znajdzie pewnych rozwiązań technicznych. Tworzymy środowisko zaufania i ponosząc znaczną cenę odpowiedzialność za zapewnienie zaufania. Po pierwsze, jest to moneta, którą lubimy, a oto powody. Zrobiliśmy należytą staranność w Twoim imieniu. Zezwalamy na przeprowadzanie transakcji i oto jak regulujemy, zarządzamy i dostarczamy tę transakcję oraz zarządzamy relacjami w portfelu.

Kryptopia

Wyświetlanie informacji o monetach Cryptopia

To jest rola, którą przyjmujemy. Tak więc, jeśli handlujesz na scentralizowanej giełdzie, masz wiele zalet, których nie masz, handlując peer to peer. To dość oczywiste, jak wygląda relacja rówieśnicza. Jeśli to na poziomie osobistym, to ryzyko jest znacznie większe. Jeśli jest na poziomie bardziej korporacyjnym, nie wiem jeszcze, jak to wygląda, ale myślę, że mamy długą drogę, zanim będziemy mogli przejść od scentralizowanych giełd do peer to peer po prostu dlatego, że będzie to musiało być jakąś regulacją wokół tego. W jaki sposób organy regulacyjne zaangażowałyby się w tej przestrzeni? Z kim się kontaktują? Każda osoba, która chce handlować?

W tej chwili mogą obsługiwać giełdę, która ma potencjalnie od 2 000 000 do 10 000 000 klientów. Nie jest to łatwe dla organu regulacyjnego lub organu podatkowego. Tak więc istnieje stały element regulacyjny. To musi tam być. Następnie jest zarządzanie zaufaniem, a następnie jest jeszcze tylko kilka problemów technicznych, które, jak sądzę, muszą jeszcze ewoluować.

Wszystko sprowadza się do prowadzenia firmy. Zdobycie wszystkich tych użytkowników wymaga pieniędzy i kapitału. Jeśli technologia działa, to świetnie, ale wdrażanie użytkowników wymaga zasobów. Jak te projekty planują to zrobić? To tylko brakujący element każdej białej księgi, która stara się podążać za tym, kto nie próbuje zbudować scentralizowanego biznesu, aby go nadzorować.

Myślę, że filantropia jest cudowna i kiedy ludzie mówią o decentralizacji. To świetny pomysł i jest filantropijny i byłoby wspaniale, gdyby świat mógł tak działać. Ale nigdy nie było modelu biznesowego, który działałby bez generowania przychodów. Nie ma jednego. Wszyscy próbowali, ale nie można wymienić takiego, który w jakimś momencie nie musi generować przychodów.

Nawet jeśli te przychody są po prostu generowane po to, aby wykonać akcję, sprzęt, oprogramowanie, przepustowość, ktoś musi zapłacić. Więc jeśli decentralizujesz się, jak otrzymasz zapłatę? Jak to nadzorujesz? Jak sobie z tym radzisz? Dlaczego nie trzymać się modelu, który działa? I nie chodzi tylko o scentralizowaną wymianę monet. Nie chodzi tylko o instytucje typu front-end. To model, który zadziałał, odkąd pierwsi mieszkańcy Ziemi zamienili fasolę na patyk, czy mogę dać ci mojego dinozaura do ugotowania, kiedy przyniosę ci żyrafę? Nie wiem, ale nie można mieć społeczeństwa bez wymiany mającej jakąś wartość w zamian.

Nawet jeśli pójdę z tobą do kawiarni, oto najprostsza rzecz. Powiedziałbym, hej, spotkam się z tobą na kawę, na mnie mógłbym zapłacić za kawę, ale wiesz co? Usiedliśmy i wymieniliśmy informacje. Coś z tego wyciągnąłem. Jak robisz rzeczy bez wymiany wartości?

To popychanie i ciągnięcie między rozwojem technologii a udowadnianiem, że model działa, ale jaka jest też zachęta, aby go uruchomić i spopularyzować, ponieważ masz cały problem z kurczakiem i jajkiem. Aby to działało wydajnie, potrzebujemy wielu użytkowników, ale nie zamierzamy na tym zarabiać. Miejmy nadzieję, że zobaczymy, jak potoczą się sprawy w ciągu najbliższych kilku miesięcy, lat lub dekad.

Jestem na dole przez dziesięciolecia i wiele niepowodzeń. Będziemy tam patrzeć, jak mówią, że pomożemy Ci, jeśli będziemy mogli, i hej, idź i pobaw się, ale wróć tutaj, gdy to nie zadziała, ponieważ będziemy tutaj.

Jakie są Twoje ogólne opinie na temat dominacji Bitcoinów w porównaniu do wszystkich innych monet z 2018 roku? Jak więc wygląda krajobraz kryptowalut, jeśli zdarzy się, że Bitcoin spadnie do, powiedzmy, 15% lub 10% rynku?

Czy Bitcoin naprawdę dominuje, czy jest po prostu duży? Jeśli spojrzysz na giełdy i obserwujesz ruch, czy widzisz, jak duży ruch ma miejsce i takie samo zainteresowanie CoinCash lub 21 Millionami, Kenią lub którąkolwiek z tych rzeczy? Są tam wszystkie i ludzie wymieniają je z różnych powodów. Mama i tata zamierzają to zrobić, żeby kupić nowy samochód.

Ktoś inny wygląda wyłącznie na magazyn bogactwa, a inni chcą zdominować rynek. Więc nie jestem pewien, czy można powiedzieć, że Bitcoin dominuje. W tej chwili może to być największy magazyn bogactwa. Czy dominuje w sposobie myślenia ludzi? Nie jestem co do tego pewien. Jeśli jesteś twórcą monet, to Twoja moneta dominuje w Twoim umyśle i będziesz dążyć do określonej branży, nawet rynku geograficznego. Masz więc potencjał, aby rozwinąć swój sklep lub swoją historię w tym zakresie biznesowym.

Dlaczego Bitcoin dominuje? Po prostu dlatego, że było to postrzegane jako szansa? Czy jest zdominowany, ponieważ ludzie, którzy handlują Bitcoinem, tak bardzo wierzą, że jest to magazyn bogactwa lub okazja do zdobycia kapitału? Ale wielu z tych ludzi uciekło. Dlatego w tej chwili nie jest to 20 000 dolarów. Po prostu handluje między 8 000 a 10 000. Więc ustabilizował się. A co jeśli się przewróci? Niektórzy ludzie stracą pieniądze.

To nie zmieni łańcucha bloków, nie zmieni naszego myślenia o kryptowalutach. To nie zmieni podejścia Cryptopii do rynku. Może dominować pod względem głośności. Nie jestem pewien, czy to dominująca siła wspierająca kryptowaluty.

Rozumiem, co mówisz. Może to być po prostu dominacja w pozyskiwaniu użytkowników, ponieważ istnieje większa szansa, że ​​słyszeli o Bitcoinie zamiast o Ethereum, jeśli w ogóle słyszeli o kryptowalutach. Więc to jest jak krypto bramy.

Uważaj, aby ludzie nie mówili Bitcoin tak jak odkurzacz Hoover. Każdy odkurzacz przez 20 lat był nazywany Hoover. To była dominująca marka. Hej, idę do Hoovera na piętro. Chodziło im o to, że kupię odkurzacz, którego obecnie jest 80 000 różnych marek i zamierzają odkurzyć podłogę, ale nazwali go po prostu odkurzaczem. Więc handluję Bitcoinem.

Założę się, że ktoś mówi, tak, handluję Bitcoinem, on mówi tylko o bitcoinach, ponieważ wie lub wie, że ludzie rozumieją, że masz na myśli kryptowalutę. Jeśli powiesz komuś, z kim handluję w Clearpoll lub CoinMedic3, nie będzie on miał pojęcia, o czym mówisz. Idą, co to jest? Och, to Bitcoin. Oh, rozumiem. Gdybyś poszedł do domu do swojej mamy i taty i zapytaliby cię, co robisz? Powiedzielibyście, o tak, handluję kryptowalutą. Pójdą, och? Co jest co? Odejdziesz, Bitcoin. Idą, och, to coś.

Bitcoin Cash nie bez powodu konkuruje o miano Bitcoin. W ciągu najbliższych czterech lub pięciu lat miliony ludzi, którzy nawet nie słyszeli o kryptowalutach, prawdopodobnie odniosłyby wiele korzyści z wprowadzenia ich do świata kryptowalut. Nie jestem do końca pewien, jak to, co oni wprowadzają na pokład, ma od razu znaczenie, ale wiem, że to odgrywa znaczącą rolę dla wielu ludzi.

To inicjator. To słowo kluczowe, które przyciąga ich do przestrzeni, w której się znajdujemy. Dzieje się tak po prostu dlatego, że dominuje marka wśród osób publicznych. Jeśli powiesz Bitcoin, większość ludzi wie, że mówisz o tej dziwnej rzeczy online, której nikt nie rozumie, i istnieje kilka innych monet, ale nie wiemy, jak się nazywają. Gdy tylko trafią na giełdę, jeśli naprawdę zechcą tego spróbować, spojrzą na następną i powiedzą och, nie wiedziałem, że istnieje. Znajdą się na końcu listy 2000.

Tak więc, naprawdę nie sądzę, że powinniśmy martwić się zbytnio dominacją lub czymkolwiek, co jest mierzone w ten sposób w przestrzeni, ponieważ zmienne, które zmieniają nasze postrzeganie wartości któregokolwiek z tych produktów, są tajemnicą dla wszystkich. Plotka może spowodować zmianę z dnia na dzień i takie rzeczy się wydarzyły. Zgadnij co? Zdarzają się również na tradycyjnych giełdach.

Idź na londyńską giełdę, a jutro zobaczysz w gazecie artykuł, że ceny poszybowały w górę lub spadły w ciągu następnego dnia, ponieważ jest tam opinia publiczna. Pamiętaj, społeczeństwo jest późno. Jeśli widzisz to w wiadomościach, to już się wydarzyło. To samo dotyczy tego.

Więc jakie są obecnie twoje ulubione projekty?

Musi być skoncentrowany na blockchainie. Chodzi mi o to, że monety wydają się być narzędziem, które jest używane do gromadzenia kapitału, podnoszenia świadomości, wywoływania histerii lub zabawy. Niektórych z nich, a wydaje mi się, że jest ich bardzo mało, nie chciałbym tego statystycznie podawać, ale myślę, że jest to bardzo, bardzo niewiele osób, które faktycznie mają podstawę typowej dobrej inwestycji. Czy firma stoi za tym silna? Czy mają dobrą etykę? Czemu oni to robią? Do czego to służy? A może chodzi tylko o zebranie pieniędzy?

Kiedy mają pieniądze, mogą iść, o, spójrz, ile mamy pieniędzy. Zróbmy coś. To nie jest sposób na rozwój firmy. Ktoś musi mieć dobrą historię, która ma wsparcie techniczne. W dzisiejszych czasach musi mieć wartość społeczną. A to oznacza, czy jest to dobre dla ludzkości? Czy to uratuje planetę? Czy to coś zrobi? Stworzyć produkcję? Cokolwiek to jest.

Hej, nie jestem filantropem. Nie mówię, że musisz coś zrobić, aby ocalić planetę. Ale dzisiejsza młodzież jest znacznie bardziej świadoma wszystkiego, co robimy, jeśli chodzi o świadomość społeczną, wartości i odpowiedzialność społeczną. Tak więc dla mnie każdy z tych projektów, czy to oparty na blockchainie, czy na monetach, który robi coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy dla grupy facetów, aby mogli kupić Lamborghini, otrzymują od nas więcej spojrzenia i wsparcia niż inni.

Istnieją sposoby na zdobycie bogactwa, niż żerowanie na okazjach, które istnieją po prostu dlatego, że wymieniono je na giełdach. Dlatego też bardzo uważamy. Nie chciałbym więc mówić na tym etapie, że mamy kogokolwiek konkretnego. Mamy kilka firm, którym się przyglądamy, ale wszystkie są bardzo dobrze zaokrąglone, jeśli chodzi o ich sprzedaż. To jest etyczne, ma dobre tło.

Mają mocne zarządzanie, historię. Już są dobrze finansowani. Nie tylko chwytają pieniądze, by potem zdecydować, co z nimi zrobią.

Dobrze powiedziane. Jedna uwaga, którą poruszyłeś na temat tego, jak te projekty muszą być etyczne i jaki ma to wpływ na te modele biznesowe, ponieważ ponownie sięgasz do tego samego nurtu projektów, które chcą znacząco zmienić branże, które zostały stłumione przez nieefektywność lub korupcję.

Rozciąga się bardzo daleko. Jeśli znajdziesz rozwiązanie, które szkodzi biznesowi, i zwykle jeśli jest to dla firmy, w jakiś sposób szkodzi i wpływa na ludzi, konsumentów. To może być tylko kwestia związana z blockchainem, zabezpieczeniami i śledzeniem rzeczy, aby stworzyć całe środowisko zaufania, w którym żyjemy. Chodzi o to, że mówimy, że możemy ufać, ale nie możemy ufać.

Wszystko, co robimy, dotyczy zaufania. Mamy prawników, którzy zajmują się naszymi problemami z zaufaniem, ściskamy sobie ręce i wciąż zastanawiamy się, czy to jest umowa. Tak więc globalne rozwiązywanie problemów związanych z zaufaniem jest prawdopodobnie jedną z największych korzyści dla ludzkości, ponieważ kiedy już rozwiążemy problem zaufania, możesz mieć pewność, że coś, co chcesz się wydarzyć i zgodziłeś się, wydarzy się. Jeśli tak się nie stanie, nie chodzi tylko o zerwanie zaufania. Chodzi więc o finanse, zanim tam dotarłeś.

To wszystko przepadło. Przyszłość krąży wokół tego modelu biznesowego. Tak więc zarządzanie zaufaniem w łańcuchu bloków i wokół monet oraz wokół giełd, giełd zdecentralizowanych, jest prawdopodobnie największą rzeczą, z jaką mamy do czynienia. To prowadzi mnie z powrotem do mojego podstawowego programu rozwojowego, czyli rozwijania godnej zaufania giełdy.

Niech będzie jasne, jednoznaczne. Postaraj się, aby był niezawodny, dostarczaj to, co obiecaliśmy.

Jak wygląda dzień z życia Alana Bootha? Co robisz dla przyjemności, kiedy nie robisz rzeczy na giełdzie? Jeśli jest czas na zabawę.

Jeśli prowadzisz giełdę, jej prowadzenie zajmuje 26 godzin dziennie. Jeśli uda ci się wcisnąć kolejną godzinę, możesz znaleźć trochę zabawy. To chyba moja ostatnia szansa na zatrudnienie. Mam 60 lat. Spędziłem 50 lat jako przedsiębiorca i machający ręką. Pomachaj rękami i zobacz, kto zwraca uwagę i spraw, by coś się stało.

Tak więc zabawa jest dla mnie tak naprawdę wykorzystywaniem okazji biznesowej. Idę spać z nadzieją, że obudzę się w nocy z pomysłem, żeby coś nabazgrać na podkładce. Przychodzę do pracy bardzo wcześnie. Wstaję o 5 rano. Dostaję się o 7 rano, jeśli mogę z już wykonaną pracą. Nie chcę przychodzić do pracy i przeglądać e-maile. Jeśli przeglądasz e-maile i inne rzeczy, to prośby innych osób są w Twoim czasie. Mam zamiar przybyć tutaj, będąc kreatywnym.

Chcę przychodzić każdego dnia, nie mam nic do roboty poza byciem kreatywnym i zmuszaniem wszystkich moich pracowników i partnerów do wspierania tej kreatywności i wnoszenia do niej własnej kreatywności. Więc nie mógłbyś mieć więcej zabawy niż to, prawda? Co jeszcze tu jest? Tylko po to, aby tworzyć rzeczy i widzieć ludzi podekscytowanych i dać im szansę.

Ale kiedy jestem poza tym, hej, lubiłem latać lekkimi samolotami. Jeżdżę szybkimi motocyklami. Zajmuję się facetami, a kiedy nie zajmuję się facetami, pomagam żonie w domu w domu. Po prostu zwykły facet. Większość moich dziennych godzin czuwania dotyczy bycia globalnym przedsiębiorcą w odniesieniu do tej ogromnej globalnej szansy, jaką jest zmiana świata.

To tak, jakbyśmy przechodzili od węgla do pary, pary do mechanizacji, mechanizacji do elektroniki, a teraz wkraczamy w erę cyfrową i jesteśmy w niej. Cóż za fantastyczne miejsce.

Więc jak dokładnie to robisz? Budzisz się wcześniej i robisz wszystko o 5:00?

W ciągu dnia nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu. Co to jest, to bardzo krytyczne podejście do tego, co jest naprawdę ważne. Jeśli otworzysz swój e-mail, gdy dojdziesz do pracy, gwarantuję, że będziesz siedział tam, ociągając się i przeskakując między e-mailami. Większość ludzi nie pracuje od góry do dołu ani od dołu do góry. Jesteś trochę wybiórczy, więc już nie udało Ci się zrobić tego, czego oczekują od Ciebie ludzie. E-maile i zapytania przychodzące to oczekiwania innych ludzi dotyczące wykorzystania Twojego czasu.

Narzucają ci swoje wymagania. Więc już pozwoliliście sobie kierować zewnętrznymi regułami. Musisz przybyć do swojego biura z niczym, co przeszkadza w procesie twórczym, dlaczego jestem w tym biurze? Dlaczego tu przyjechałem? Przyszedłem tutaj, aby zrozumieć, co mamy. Więc to jest stała praca. Pracować z mądrymi ludźmi, których zatrudniłeś. Odgrywam główną rolę w zatrudnieniu i sobie. Zatrudniaj tylko ludzi mądrzejszych od siebie. Ponieważ jeśli zatrudniasz ludzi, którzy nie są mądrzejsi od Ciebie, będziesz musiał im powiedzieć, co mają robić, a nie masz na to czasu.

Zatrudnianie ludzi mądrzejszych od ciebie, to dla mnie dość nisko postawiona poprzeczka, to proste, więc mam naprawdę dobre wybory. Ale ogólnie rzecz biorąc, musisz zatrudnić najlepszych ludzi i zmusić ich do pracy, a wtedy będziesz tak zajęty bieganiem, próbując za nim nadążyć, a nie oni nadążają za tobą, że tak naprawdę nie masz czasu na to wszystko na zewnątrz hałas. Musisz narzucić światu to, czego chcesz, a nie świat narzucający ci to, czego oni chcą. Obróć to.

Za każdym razem, gdy z kimś rozmawiam, chodzi o to, czego chcę, w najmilszy możliwy sposób. Będziemy słuchać odgłosów, ale mamy już ścieżkę do podążania. Jeśli zaczniesz podążać ścieżkami innych ludzi, nie dotrzesz tam, gdzie chcesz.

To jest ta rzecz. Jestem mentorem biznesowym prawdopodobnie od 20 lat.

Mentoring w zasadzie dla nowych prezesów. Nowi dyrektorzy generalni, to najbardziej samotna praca na świecie, ponieważ może to być Twoja pierwsza praca na stanowisku dyrektora generalnego, więc nie możesz rozmawiać, ponieważ ci ludzie poniżej ciebie oczekują, że będziesz szefem, więc nie możesz ich o to poprosić. Nie możesz rozmawiać, ponieważ jesteś CEO. Nie warto prosić zarządu, patrzą na ciebie z góry. Nie możesz rozmawiać bokiem, ponieważ to twoi konkurenci. Więc, pierwszy rok lub dwa jako nowy dyrektor generalny to najbardziej samotne miejsce na świecie.

Więc to, co musisz zrobić, to skupić się całkowicie na tym, co musisz zrobić, a to poprzez zmianę tego, co robiłeś, zanim zostałeś dyrektorem generalnym lub szefem. Zwykle reagowałeś na każdy hałas, który do ciebie docierał i wypełniał twój dzień, aż oszalałeś.

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map