Dlaczego więcej rządów wstrzymuje operacje wydobywania bitcoinów?

Wydobywanie bitcoinów stało się dochodową branżą dla wielu osób w społeczności kryptowalut. Pomimo rosnącej popularności wydobywania bitcoinów na całym świecie, jest wiele miejsc, w których jest to nielegalne. W innym niedawnym artykule przyjrzeliśmy się, gdzie wydobywanie bitcoinów jest obecnie zabronione. W tym artykule przyjrzymy się kilku różnym przypadkom, aby uzyskać dokładniejszy obraz sytuacji dlaczego więcej rządów zamyka te operacje.

Chiny

W wielu krajach posiadanie i / lub handel kryptowalutą zostało oficjalnie zakazane. Jednak orzeczenia te niekoniecznie doprowadziły do ​​zaprzestania wydobywania bitcoinów. Chiny są jednym z nielicznych krajów, które nałożyły ogólnokrajowe zakazy handlu i wydobycia.

Zanim zakaz wydobywania bitcoinów został ogłoszony na początku tego roku, przypadł na nich Chiny ponad 70% światowych operacji wydobywania bitcoinów. Statystyki wydobycia nie są dostępne po wprowadzeniu zakazu, więc trudno jest określić ogólny wpływ zakazu w chwili pisania tego tekstu. Odbyło się kilka skoordynowanych nalotów, w tym jeden w kwietniu 2018 roku w Tianjin gdzie skonfiskowano 600 komputerów górniczych i osiem wentylatorów dużej mocy.

Chińscy urzędnicy formułują strategie dotyczące zakończenia działalności wydobywczej. Świadczyły o tym wyciekły dokumenty opublikowane wcześniej w 2018 roku artykuł opublikowany przez Vice, „W dokumentach wydanych lokalnym urzędom regulatora finansów internetowych, władze zostały poinstruowane, aby zmusić działalność górniczą do wycofania się z działalności za pomocą środków związanych z cenami energii elektrycznej, użytkowaniem gruntów, podatkami i ochroną środowiska”.

Czynniki środowiskowe są ważne do rozważenia jako uzasadniony powód zakazu wydobywania bitcoinów w Chinach. Podczas gdy roczny wzrost emisji dwutlenku węgla w Chinach wzrósł tylko o 1,4% (znacznie poniżej prognozowanych 2,0%) w 2017 r. nadal stanowią Chiny na około 30% globalnej emisji dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę, że teraz wydobywamy bitcoiny stanowi 0,6% światowego całkowitego zużycia energii, a być może i więcej w przyszłości, jest to prawdziwy problem, którym społeczność kryptowalut musi się zająć.

Niemniej jednak inni twierdzą, że powód zakazu wydobycia jest prosty związane z celem wymuszenia wyłączenia wszystkich kryptowalut ogólnie w całych Chinach. Możliwość stworzenia nowego systemu finansowego może być postrzegana jako zagrożenie dla obecnego. Chociaż ta możliwość nie jest wyjątkowa w Chinach, ważne jest, aby wziąć pod uwagę reakcję Chin na te zmiany teraz, gdy są to najwyższa gospodarka świata pod względem PKB. W reakcji na zakaz niektórzy górnicy bitcoinów przenieśli swoje operacje wydobywcze za granicę do miejsc, w których zarówno handel, jak i wydobycie bitcoinów są legalne.

kopalnia bitcoinów

Zdjęcie kredytowe: Bloomberg

USA (stan Nowy Jork)

Mimo że rząd federalny Stanów Zjednoczonych nie wprowadził zakazu wydobywania bitcoinów, niektóre władze lokalne przyjęły przepisy dotyczące własnych zakazów.

Na przykład Plattsburgh w Nowym Jorku, 20-tysięczne miasto położone około 20 mil od granicy z Kanadą, nałożył moratorium na 18 miesięcy na temat wydobywania bitcoinów. W ciągu ostatnich kilku lat Plattsburgh stało się ośrodkiem dla górników bitcoinów ze względu na niskie ceny energii elektrycznej dzięki produkcji energii wodnej na rzece St. Lawrence.

Jednak wprowadzenie wydobywania bitcoinów doprowadziło do wyższych kosztów energii elektrycznej dla wszystkich mieszkańców. Wynikało to z faktu, że elektrownia wodna musiała wytwarzać więcej niż typowa ilość energii przeznaczonej na wsparcie operacji wydobywczych. Na przykład w grudniu 2017 i styczniu 2018 nawet niektórzy mieszkańcy, którzy nie mój widział, że rachunki za prąd wzrosły o 300 dolarów.

Ci, którzy rozważają złamanie tego nowego prawa, mogą chcieć pomyśleć jeszcze raz – kara za nielegalne wydobycie wynosi 1000 USD dziennie. W stanie Waszyngton Chelan County Public Utility District (PUD) jest też podobny zakaz obowiązuje. Jedna nieautoryzowana operacja wydobywania bitcoinów o zużyciu energii elektrycznej ponad 11 000 kWh została zakończona. Zanim władze wyciągnęły wtyczkę, operacja ta zużyła około 20 razy więcej energii elektrycznej niż standardowe gospodarstwa domowe.


Plattsburgh, NY

Zdjęcie kredytowe: GoTravelaz

Malezja

Jak napisano w poprzednim artykule, Malezja rozprawiła się z nielegalnymi kopalniami mieszkalnymi. W ramach skoordynowanego nalotu zamknięto dwie farmy wydobywające bitcoiny w kraju. Te operacje zostały uznane za nielegalne, nie z powodu ogólnego zakazu wydobywania bitcoinów, ale dlatego, że osoby odpowiedzialne za te operacje nie miały oficjalnych zezwoleń biznesowych.

Chociaż nie jest jasne, jak łatwo lub trudno jest uzyskać pozwolenie rządu na prowadzenie operacji wydobywczej w Malezji, jasne jest, że skargi sąsiadów były ważnym czynnikiem prowadzącym do przestojów. Sąsiedzi informowali, że operacje spowodowały wahania mocy, a najemcy byli głośni i nieuporządkowani.

Malezja

Nawet legalne wydobywanie bitcoinów może prowadzić do nielegalnych działań

W wielu krajach i miastach nie ma żadnych przepisów zakazujących wydobycia lub nawet wymagających zezwoleń biznesowych, jak w przypadkach opisanych powyżej; jednak istnieje wiele pojedynczych operacji, które zostały wstrzymane z kilku różnych powodów stanowiących nielegalną działalność górniczą.

Jeden taki incydent miało miejsce w Orenburgu w Rosji w kwietniu 2018 r. W tym przypadku dwie osoby zostały aresztowane po odkryciu, że utworzyły one farmę wydobywczą bitcoinów w opuszczonej fabryce gumy. Oskarżono ich o zniszczenie mienia i kilka innych przestępstw. Ponadto ci nielegalni górnicy ukradli 8 milionów kW / h energii elektrycznej o wartości około 60 milionów rubli (~ 1 milion USD).

Takie incydenty są częstsze niż mogłoby się wydawać. Na przykład w Stanach Zjednoczonych urzędnicy państwowi w Nowym Jorku i Luizjana bezprawnie wykorzystał zasoby rządowe do rozpoczęcia działalności wydobywczej.

Pracownicy na Australijska agencja meteorologiczna popełnił również podobne nielegalne działania. We wszystkich tych przypadkach należy zauważyć, że samo wydobywanie bitcoinów nie było nielegalne. Jednak sposoby prowadzenia operacji wydobywczych były nielegalne. Gdyby osoby fizyczne wykorzystywały swój własny czas, pieniądze i zasoby do wydobywania, najprawdopodobniej nie miałyby żadnych problemów prawnych.

Chociaż nadal istnieje sporo obszarów, w których wydobywanie bitcoinów jest nielegalne, wydaje się, że trend zakazujący zwalnia. Dopóki górnicy postępują w sposób, który nie wpływa negatywnie na życie osób wokół nich, nie byłoby zaskakujące, gdyby te rządy cofnęły wprowadzone przez siebie zakazy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map