Dlaczego mały Liechtenstein staje się potęgą kryptowalut

Przesuń się, Malta. Tak długo, Szwajcaria. Księstwo Liechtensteinu jest tam, gdzie się znajduje, jeśli chodzi o blockchain i kryptowaluty w Europie. Wiele ostatnich wydarzeń sprawiło, że krajowe organy regulacyjne i banki zaczęły stosować waluty cyfrowe. Dlatego jeden z najmniejszych krajów na świecie oficjalnie staje się najgorętszym miejscem na mapie kryptowalut.

Tutaj wyjaśniamy wszystkie powody, dla których Liechtenstein jest jedną z najlepiej wschodzących lokalizacji dla przedsiębiorców blockchain.

Co masz na myśli, nigdy nie słyszałeś o Liechtensteinie?

Cóż, to może nie być całkowicie zaskakujące. W końcu to szósty najmniejszy kraj na świecie. Granice lądowe dzielą tylko osiem mil, a łączna powierzchnia lądowa wynosi 62 mil kwadratowych.

W rzeczywistości można przejść się po nim w jedno popołudnie, mając mnóstwo czasu na piwo przed zachodem słońca. Zrób to, jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję. Księstwo Liechtensteinu zajmuje wspaniałe położenie w Alpach między Szwajcarią a Austrią, więc górska sceneria zapewnia spektakularne widoki.

Widoki na Liechtenstein

Widzieć? Piękne alpejskie widoki dzięki uprzejmości Pixabay

Podobnie jak sąsiednia Szwajcaria, nie jest w UE, ale jest członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy wizowej Schengen. Podobnie jak sąsiednia Szwajcaria, ma całkiem spory cios finansowy – jej PKB na mieszkańca jest jednym z najwyższych na świecie. Jego walutą krajową jest frank szwajcarski, który jest jednym z najbardziej stabilnych w historii.

Teraz masz już podstawy, przyjrzyjmy się wszystkim środkom, które podejmuje Liechtenstein, aby wyróżnić się jako centrum blockchain.

Niedawno opublikowała wstępną wersję swojej krajowej ustawy Blockchain

Podczas gdy amerykańska SEC boryka się z tym, co zrobić z kryptowalutami, Liechtenstein już podejmuje kroki w celu stworzenia ram prawnych dla działania i wykorzystania technologii blockchain i kryptowalut w kraju.

Wstępny raport jest nadal konsultowany przez rząd do listopada. jednak, jak donosi PwC, projekty ustaw mają na celu „dalsze wspieranie pozytywnego rozwoju„ symbolicznej gospodarki ”w Liechtensteinie i jednocześnie ochronę reputacji tego kraju”.

Zakres dokumentu obejmuje długofalowe podejście do tworzenia gospodarki symbolicznej. Obejmuje prawa do handlu tokenami, ICO, rozwój technologii blockchain i wiele innych obszarów.

Jeśli Twoje niemieckie umiejętności prawnicze wystarczą, plik cały raport jest dostępny do pobrania.


Budynek rządowy Liechtensteinu

Siedziba rządu w Vaduz, Liechtenstein Źródło obrazu: Pixabay

Liechtenstein Bank jako pierwszy uruchomił własną kryptowalutę

Union Bank AG ogłosił w sierpniu że byłby to pierwszy na świecie regulowany bank, który wydałby własny token bezpieczeństwa. Następnie bank planuje również wypuścić cyfrową monetę płatniczą, która będzie w pełni zabezpieczona frankiem szwajcarskim. Taka moneta może konkurować z istniejącymi kryptowalutami, takimi jak XRP firmy Ripple.

To posunięcie jest częścią celów Union, aby stać się bankiem inwestycyjnym blockchain oferującym pełen zakres usług. Przewodniczący Rady Dyrektorów powiedział, że Union Bank „inwestuje w przyszłość i staje się czołowym bankiem inwestycyjnym blockchain na świecie”.

Inny bank Liechtensteinu jako pierwszy zezwala na inwestycje w kryptowaluty

Od lutego tego roku Bank Frick umożliwia inwestorom instytucjonalnym i profesjonalnym zainwestuj w pięć wiodących kryptowalut – BTC, ETH, XRP, BCH i LTC. Inwestycje są przechowywane w chłodni offline. Ponadto wszyscy inwestorzy muszą przejść zwykłe rygorystyczne kontrole KYC i AML, których bank wymaga od swoich standardowych inwestorów. Sprawdzane jest również pochodzenie zainwestowanej gotówki.

Bank Frick oferuje również usługi bankowe i doradcze dla ICO. Chociaż nie inwestuje w same tokeny, posiadanie regulowanego banku na pokładzie pomaga nadać legitymację prawdziwym projektom.

Liechtenstein Crypto Assets Exchange nawiązała współpracę z Binance

Liechtenstein Crypto Assets Exchange (LCX) i Binance ogłosiła partnerstwo w sierpniu, wprowadzając krajową wymianę walutową na kryptowaluty do księstwa. LCX istniało wcześniej jako platforma handlowa dla inwestorów profesjonalnych. W ramach partnerstwa LCX będzie zarządzać współpracą z rządem, obsługą klienta i czekami KYC / AML, podczas gdy Binance wprowadzi swoją skalowalną platformę wymiany.

Giełda początkowo będzie oferować transakcje w euro i frankach szwajcarskich w stosunku do głównych kryptowalut. Ma jednak nadzieję, że z czasem uda się wprowadzić nowe pary handlowe, pod warunkiem uzyskania zgody organu regulacyjnego. Biorąc pod uwagę, że Binance nie istniało jeszcze nieco ponad rok temu, fakt, że firma już działa zgodnie z krajowymi przepisami na poziomie krajowym, świadczy o tym, jak daleko zaszła giełda (i ogólnie biznes kryptowalut).

Ma House of Blockchain

Tak, naród liczący zaledwie 40000 ludzi i otrzymuje House of Blockchain.

W rzeczywistości jest to przestrzeń coworkingowa uruchomiona w celu wspierania start-upów opartych na technologii blockchain. House of Blockchain jest pomysłem zespołu stojącego za platformą DApp Aeternity.

Otworzył swoje podwoje w maju. Początkowo będzie obejmować dziesięć startupów blockchain, w tym WeOwn (dawniej Chainium), sieć finansowania społecznościowego dla firm.

Premier w pełni obsługuje Crypto i Blockchain

Premier Liechtensteinu, Adrian Hasler, kierował lub wspierał wszystkie powyższe. W przeciwieństwie do wielu urzędników państwowych jest on zdecydowanym zwolennikiem technologii blockchain i jej ciągłego wdrażania.

W wywiad z Cointelegraph, Hasler wyraził swoje głębokie przekonanie, że: „Blockchain może służyć jako ważna baza dla różnych zastosowań ekonomicznych, obejmujących nie tylko transakcje płatnicze, ale także szersze rozwiązania finansowe, przypadki użycia branżowego i zastosowania ogólne”.

Adrian Hasler, premier Liechtensteinu

Adrian Hasler, premier Liechtensteinu. Zdjęcie: Regierung Liechtenstein

Uważa, że ​​Liechtenstein staje się tak popularny jako centrum blockchain, częściowo ze względu na swój mały rozmiar. Oznacza to, że zorganizowanie bezpośredniego spotkania z organami nadzoru finansowego w kraju jest stosunkowo szybkie i łatwe.

Możemy jednak porównać otwarty sposób myślenia Haslera z ciągłą powściągliwością amerykańskiej SEC w zakresie wydawania jakichkolwiek formalnych zgód dla ETF Bitcoin. Z pewnością fakt, że jego rząd z otwartymi ramionami wita rozwój technologii blockchain pomaga również przyciągnąć innowatorów.

Końcowe przemyślenia

Więc tak to jest. Liechtenstein ma wiele do wykorzystania jako centrum kryptograficzne, pomimo jego niewielkiego rozmiaru geograficznego. Jednak jego rozmiar stanowi wyzwanie dla skutecznego marketingu Liechtensteinu jako potencjalnej lokalizacji dla przedsiębiorców blockchain. Zwłaszcza poza Europą wiele osób nigdy nie słyszało o tym kraju. Dlatego ma dużo pracy, aby znaleźć się na radarze start-upów kryptograficznych szukających najlepszej lokalizacji dla swojego następnego projektu.

Niemniej jednak skuteczny marketing nie jest przeszkodą w budowaniu atrakcyjnej bazy dla start-upów blockchain i innowatorów. Ponadto jest to naprawdę piękny, spokojny i stabilny kraj, oferujący mieszkańcom wysoką jakość życia. Chociaż wciąż jest wielu pretendentów do kolejnego dużego centrum kryptograficznego, mały Liechtenstein może pewnego dnia przyćmić ich wszystkich.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map