Dlaczego kryptowaluta jest przyszłością elektronicznych systemów gotówkowych

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kryptowaluta jest przyszłością elektronicznych systemów gotówkowych. Dlaczego miałby stać się najpowszechniej stosowanym rodzajem płatności i jak może to wpłynąć na przyszłość światowej gospodarki. Omówimy również, dlaczego spadek wartości Bitcoin i inne czynniki rynkowe stanowią zarówno wyzwania, jak i możliwości.

Korzyści konsumenckie kryptowaluty

Od początku XXI wieku handel stał się coraz bardziej cyfrowy. Dało to nowe możliwości dla konsumentów i firm na całym świecie, aby uzyskać lepszą łączność.

Od tamtej pory wiele się zmieniło Oryginalna biała księga Satoshi Nakamoto w listopadzie 2008 r. Widzieliśmy znaczące postępy w zakresie możliwości technologii blockchain, aby zapewnić lepszą przyszłość płatności P2P za pośrednictwem kryptowalut (pomimo spadku wartości Bitcoin).

Biorąc pod uwagę obecny krajobraz cyfrowych systemów gotówkowych, konsumenci mają sporo obaw związanych z korzystaniem z firm obsługujących płatności fiducjarne. A oto kilka ulepszeń, które kryptowaluty – jako przyszłość elektronicznej gotówki – mogą zapewnić.

Poprawa prywatności konsumentów

Po pierwsze, dzisiejsze firmy przetwarzające płatności fiat wykorzystują scentralizowane bazy danych do przechowywania informacji związanych z zakupami kart debetowych i kredytowych. Bez względu na to, czy użytkownik kupuje online, czy osobiście, te systemy stały się preferowaną metodą płatności zamiast gotówki. jednak, wiele hacków na dużą skalę scentralizowanych baz danych zagraża prywatności konsumentów.

Blockchain ma możliwość rozwiązania tego problemu, zapewniając większe bezpieczeństwo danych, dzięki czemu płatności kryptowalutowe są bezpieczniejsze dla użytkowników. Istnieje już wiele dużych projektów blockchain, których celem jest rozwiązanie głównych problemów związanych z bezpieczeństwem. Główne z nich, z jakimi obecnie spotykają się konsumenci, to sprzedaż danych osobowych lub kradzież tożsamości. Jeśli kryptowaluta ma być przyszłością elektronicznej gotówki, z pewnością musi być bezpieczna.

Większy przepływ kapitału / prawdziwie bezgraniczny handel

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się konsumenci, jest to, że chociaż handel internetowy stwarza możliwości transakcji transgranicznych, zwykle za przewalutowanie pobierane są wysokie opłaty.

W świecie fiducjarnym waluty są w większości ograniczone do pojedynczych krajów lub regionów gospodarczych. Dla niektórych konsumentów, którzy mają do wyboru wystarczająco duży rynek krajowy, może to nie stanowić problemu. Jednak dla tych, którzy muszą robić zakupy za granicą, konieczność wymiany różnych walut krajowych prowadzi do wyższych opłat za przetwarzanie płatności.

W przeciwieństwie do tego kryptowaluty mogą być używane na całym świecie przez sprzedawców internetowych bez konieczności uiszczania opłat za wysyłanie / otrzymywanie środków tylko dlatego, że druga osoba mieszka w innym kraju. Przyszłość gotówki elektronicznej prawie na pewno nie będzie miała granic.

Mniej oczekujących transakcji

Innym ważnym problemem, z którym borykają się dziś konsumenci przy płatnościach fiducjarnych, jest niepewność, kiedy sprzedawca przetworzy płatność. Dla niektórych może to nastąpić tego samego lub następnego dnia. W przypadku innych może to zająć tygodnie. Często konsumenci muszą widzieć „oczekujące” przez długi czas. Nie jest to pomocne dla każdego, kto próbuje zrównoważyć budżet.

Kryptowaluty jako przyszłość elektronicznej gotówki mogą rozwiązać ten problem, sprawiając, że czas zakończenia transakcji w większości przypadków jest natychmiastowy. Pozbywając się „oczekującego” problemu, nadawcy i odbiorcy będą mogli znacznie usprawnić transakcje finansowe i handel w ogóle. Co najważniejsze, jeśli płatność kryptowalutą nie jest natychmiastowa, łatwo jest anulować niepotwierdzoną transakcję kryptograficzną bez obawy o utratę środków.

karta kredytowa

Kwestie bezpieczeństwa są problemem

Jak kryptowaluta wspiera istniejących sprzedawców i nowe firmy

Cięcie wysokich opłat transakcyjnych

W przypadku firm akceptowanie walut fiducjarnych płaconych za pośrednictwem zewnętrznych firm obsługujących karty debetowe / kredytowe to kwestia oferowania klientom wygody. Podczas gdy sklepy stacjonarne przyjmują gotówkę, sprzedawcy internetowi w dużym stopniu polegają na nich osoby trzecie, które pobierają wysokie opłaty.

Kryptowaluty oferują możliwość przetwarzania płatności przy znacznie niższych opłatach. Oznacza to, że sprzedawcy nie muszą martwić się o podniesienie cen produktów tylko po to, aby zrównoważyć koszty przetwarzania płatności.

Sprzedawcy mogą korzystać z płatności kryptograficznych, aby zachować większe zyski i wyeliminować pośredników. To coś, co wcześniej było trudne do osiągnięcia w dobie płatności cyfrowych.

Więcej alternatyw rynkowych

Innym powodem, dla którego kryptowaluta jest potrzebna handlowcom, jest to, że oferuje nową konkurencję. Większość tradycyjnych firm zajmujących się przetwarzaniem płatności nie musiała obniżać opłat, ponieważ sprzedawcy nie mają dużego wyboru. Zamiast mieć tylko kilka realnych opcji, istnieją tysiące możliwych nowych alternatyw dla kryptowalut.

Oznacza to, że handlowcy mogą zacząć przyjmować kryptowaluty i zmniejszyć monopol procesorów płatności fiducjarnych. Dzięki temu kryptowaluty staną się przyszłością elektronicznych systemów gotówkowych.

Widzieliśmy już, że wiele firm zaczęło akceptować Bitcoin, a także inne kryptowaluty obok tradycyjnych płatności kartą debetową / kredytową. W ten sposób sprzedawcy mają możliwość określenia, która opcja jest najlepsza dla nich samych i ich klientów.

kupców kryptowaluta

Akceptujemy tutaj Bitcoin

Potrzebne ulepszenia, wyzwanie zaakceptowane

Czy kryptowalutę można uznać za podstawowy elektroniczny system gotówkowy 2018? Patrząc na adopcję użytkowników, odpowiedź brzmi: nie. Istnieje wiele ulepszeń, które są potrzebne, zanim wdrożenie przez użytkowników stanie się możliwe na dużą skalę. Na szczęście projekty blockchain z całego świata podjęły wyzwanie i pracują nad stworzeniem lepszych rozwiązań dla płatności kryptowalutowych.

Obsługa popytu

Blockchain będzie musiał obsługiwać więcej transakcji na sekundę. Nawet najpopularniejsze kryptowaluty są ograniczone w tym, co można zrobić w łańcuchu. W godzinach szczytu opłaty mogą również znacznie wzrosnąć z powodu przeciążenia łańcucha bloków. Dzięki postępowi w zakresie skalowalności, łańcuchy bloków mogą obsługiwać miliony lub nawet nieskończoną liczbę transakcji na sekundę bez wzrostu opłat.

Zmienność cen

W zależności od Twojej perspektywy, zmienność cen obserwowana podczas spadku wartości Bitcoin można uznać za dobrą lub złą. Na przykład sprzedawca może pewnego dnia zaakceptować kryptowalutę, a cena może wzrosnąć o 10 procent następnego dnia.

Jednak sytuacja odwrotna może się zdarzać i zdarza się często, prowadząc do strat netto. Sprzedawcy i konsumenci mogą w przyszłości nadal korzystać z fiducjarnych płatności po prostu ze względu na stałą krótkoterminową stabilność cen głównych walut krajowych.

Cena równowagi dla kryptowalut może przyspieszyć adopcję użytkowników. Stablecoiny mogą również zapewnić stabilność cen, umożliwiając przyszłość elektronicznych systemów gotówkowych w postaci kryptowalut. Istnieje również możliwość, że wszystkie ceny kryptowalut staną się stabilne w czasie, w miarę dojrzewania rynku.

Bezpieczeństwo

Chociaż firmy obsługujące płatności fiducjarne i firmy często mają luki w zabezpieczeniach, które prowadzą do utraty środków użytkowników i innych problemów, incydenty te nie są podkreślane tak bardzo, jak ataki na kryptowaluty na dużą skalę.

Jak widzieliśmy, nawet najbezpieczniejsze portfele kryptowalut może zostać zhakowany. Dzięki ulepszonym projektom bezpieczeństwa w blockchain i kampaniach edukacyjnych dotyczących sposobu, w jaki użytkownicy mogą chronić fundusze, więcej osób nabierze pewności co do korzystania z krypto do płatności P2P.

dlaczego kryptowaluta

Kryptowaluta może być przyszłością elektronicznej gotówki

Wniosek – czy kryptowaluta będzie przyszłością elektronicznej gotówki?

Chociaż technologia blockchain nadal wymaga wielu ulepszeń wykraczających poza to, co jest możliwe w 2018 r., Łatwo zauważyć, że może ona podnieść kryptowalutę do poziomu potrzebnego, aby stać się przyszłością elektronicznych systemów gotówkowych. Z kolei zarówno firmy, jak i konsumenci będą w stanie zdać sobie sprawę z wielu korzyści, jakie kryptowaluta może zaoferować w porównaniu z opcjami fiat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map