Dlaczego kryptowaluta jest powiązana z działalnością przestępczą?

Pomimo niezliczonych przykładów przeciwnych, wiele osób nadal wrzuca kryptowaluty i działalność przestępczą do tego samego kubła. Ale czy to wynika z niewiedzy czy z faktu? Wszyscy boimy się nieznanego. Być może częściowo dzieje się tak dlatego, że dla laika nagle wydają się przejmować waluty cyfrowe.

Pomimo udowodnienia, że ​​kryptowaluta to coś więcej niż unikanie podatków, dlaczego tak wielu ludzi wciąż łączy Bitcoin z nikczemnymi czynami?

Jedwabna droga

Jeśli Jedwabny Szlak przywołuje obrazy starożytnego szlaku handlowego między Wschodem a Zachodem oraz nieustraszonych kupców spragnionych przygód, twoja wersja wymaga trochę aktualizacji. Wiele osób myśli o kryptowalutach i działalności przestępczej z powodu Jedwabna droga strona internetowa, w której Bitcoin był główną walutą.

Był to internetowy rynek kupna i sprzedaży narkotyków, broni i wszystkich rzeczy nielegalnych w ciemnej sieci. Oprócz tego, że Bitcoin stał się popularny, Jedwabny Szlak skaził również jego reputację. Tak jak ten toksyczny były kochanek, o którym wiedziałeś, że jest dla ciebie zły, Bitcoina i Jedwabnego Szlaku po prostu nie można było oddzielić.

Kiedy Bitcoin osiągnął parytet z dolarem w 2011 roku, kupowanie i sprzedawanie na Jedwabnym Szlaku było łatwe. Było również stosunkowo anonimowe – do czasu, gdy federalni zaczęli badać, znajdować i ścigać przestępców, a strona internetowa została zamknięta. Ale plama na reputacji Bitcoina przetrwała.

Cyberprzestępczość

Przedstawienie cyberprzestępcy w czarnej bluzie z kapturem na tle technicznym.

Czy kryptowaluty i cyberprzestępczość są synonimami?

Innym powodem, dla którego ludzie kojarzą kryptowalutę z działalnością przestępczą, jest cyberprzestępczość. Niestety, będąc natywnie cyfrowym, kryptowaluty, takie jak Bitcoin szybko stała się preferowaną przez cyberprzestępców metodą płatności podczas korzystania z oprogramowania ransomware. Ponieważ nie ma fizycznej lokalizacji połączonej z portfelem kryptowalut, znacznie trudniej jest wyśledzić sprawców.

Pomyśl o Bitcoinie i innych portfelach kryptowalut jako o cyber odpowiedniku konta offshore na Kajmanach. Dealerzy narkotyków i oszuści używali ich przez wiele lat, teraz są tylko w sieci.

Jednak ponieważ Bitcoin nie jest tak anonimowy, jak ludzie myśleli, kicker przychodzi, gdy przestępcy próbują zamienić ich Bitcoin na dolary.

Oczywiście istnieją obejścia, takie jak wymiana kryptowalut na giełdach kryptowalut, które nie wymagają od użytkowników tworzenia konta. W Stanach Zjednoczonych protokoły KYC i AML skutecznie zapobiegają tego rodzaju transakcjom. Jednak wiele innych krajów nadal pozwala im zachować anonimowość.

Cryptojacking to kolejny problem, który pojawia się coraz bardziej w przestrzeni cyberbezpieczeństwa. Chociaż intencją hakerów jest wykorzystanie mocy obliczeniowej do wydobywania kryptowaluty, a nie do jawnej kradzieży funduszy, nadal kradną energię elektryczną i spowalniają działanie urządzeń. A wszystko to przy jednoczesnym gromadzeniu monet o wartości milionów dolarów, takich jak Monero.


Większość firm jest już o krok przed cryptojackerami. Korzystają ze skutecznego zarządzania poprawkami i poprawiają higienę pracowników. Osoby fizyczne mogą również chronić się, instalując programy do blokowania reklam i programy antywirusowe. Ale to nie powstrzymuje pomysłowych hakerów, którzy każdego dnia stają się coraz bardziej kreatywni, niezależnie od tego, czy używają darmowego projektu WordPress, czy złośliwej reklamy.

Nie pomaga to również w oddzieleniu związku kryptowaluty od działalności przestępczej.

Anonimowość

Nie ma nikogo, kto chciałby pozostać tak anonimowy jak gangster czy zbir z mafii. W końcu większość porządnych obywateli nie ma skrupułów co do swoich danych. O ile nie jest używany bez ich wiedzy przez firmy takie jak Facebook, generalnie nie jest dla nich konieczne, aby ich transakcje były ukryte.

Fakt, że niektóre kryptowaluty są anonimowe, powoduje, że społeczeństwo kojarzy się z kryptowalutą i działalnością przestępczą. Zastąpienie danych danej osoby kluczami kont z pewnością umożliwia wiele rodzajów działalności przestępczej. Obejmuje to unikanie płacenia podatków, kupowanie nielegalnych towarów, pranie brudnych pieniędzy, a nawet ucieczkę kapitału.

Do tej pory sporo osób korzystało z kryptowaluty do wysyłania dużych sum pieniędzy poza ich krajem. Co więcej, źródła kwot mogą być nieznane, w przeciwieństwie do banku, który wymaga od klientów uzasadnienia źródła finansowania.

Jednak wielu twierdzi, że osoba ma prawo do anonimowości i prywatności. I faktycznie, Bitcoin powstał jako odpowiedź na kryzys finansowy z 2008 roku. To był prawdopodobnie jeden z najciemniejszych dołów przestępczej działalności, jaką kiedykolwiek widziano.

Dzięki powszechnej korupcji scentralizowanych agencji i rządów narodził się Bitcoin. A pierwsi twórcy kryptowaluty zidentyfikowani jako cypherpunks, argumentują, że prywatność jest niezbędna dla społeczeństwa otwartego w erze elektronicznej.

Jak na ironię, waluty fiducjarne są znacznie bardziej odpowiednie do prania pieniędzy niż krypto, z rozszerzeniem Dolar bycie zbrodniczym określeniem z wyboru. W rzeczywistości o wiele łatwiej jest nie zostawiać śladu na rachunkach dolarowych niż przy użyciu kryptowaluty, ponieważ Twój cyfrowy ślad jest prawie zawsze możliwy do śledzenia.

Oszustwa

Howey Coins było fałszywym ICO używanym przez SEC do nauczenia inwestorów. Ten obraz jest zrzutem ekranu sprzedaży tokenów Howey Coins przed ICO.

Howey Coin, „oszustwo” SEC, które ma pomóc inwestorom nauczyć się o zagrożeniach związanych z oszustwami ICO.

Zamiast słuchać o wszystkich udane ICO, nagłówki zwracają znacznie większą uwagę na oszustwa związane z kryptowalutami. Szersza opinia publiczna, która nie jest zaangażowana w sferę kryptowalut, może nie słyszeć o darowiznach na cele charytatywne dokonywanych w Bitcoin lub o budowaniu zdecentralizowanego świata Ethereum. Ale oni to słyszą 10 procent wszystkich funduszy ICO zostało skradzionych w 2017 roku. Albo to koniec 80 procent wszystkich ICO to oszustwa.

Oszustwa ICO są tak dużym problemem, że SEC wydała jeden, aby zademonstrować, jak łatwo można się w nich nabrać i uczyć inwestorów. Ponieważ organy regulacyjne zaczynają zwracać większą uwagę na ICO i stają się bardziej rygorystyczne, liczba oszustw powinna zacząć maleć. Firmy takie jak Google i Facebook zakazują reklam ICO i zaczynają to robić gwiazdy popieraj mniej ICO (w tym „Shitcoin Shiller” John McAfee), więcej inwestorów może zostać uratowanych.

Ale oszustwa ICO są kolejnym wyzwalaczem dla stowarzyszenia kryptowalut i działalności przestępczej. A oszuści zawsze znajdują sposób na obejście zakazów reklam, korzystając z mediów społecznościowych i oferując wysłanie Ether z powrotem do osób, które wyślą im go jako pierwsze.

Musisz przyznać, że trudno współczuć osobie, która wpadłaby w tak rażąco oczywiste oszustwo, ale było wiele niefortunnych ofiar. To oszustwo spowodowało, że wiele znanych nazwisk w kryptowalutach zawierało „nie dawanie ETH” po nazwie. Po prostu sprawdź Twitter Vitalika.

Zrzut ekranu profilu Twittera Vitalika Buterina, z którego wynika, że ​​nie ustępuje ETH.

Vitalik „Nie dając Away ETH” Buterin

Kryptowaluta i działalność przestępcza – Stowarzyszenie żyje

Dotychczasowy brak regulacji spowodował, że stowarzyszenie przestępcze osiągnęło gorączkę, a przestrzeń kryptograficzna często nazywana jest Dzikim Zachodem. Jednak w tym roku regulacja zaczyna pojawiać się w różnych formach na całym świecie.

W USA SEC wzywa wszystkie giełdy do zarejestrowania się jako giełdy papierów wartościowych. Na całym świecie inne kraje opracowują ramy prawne, aby chronić inwestorów bez ograniczania innowacji.

Zawsze będziemy kojarzyć duże ilości gotówki z przestępcami. Miejmy nadzieję, że gdy ludzie zdobędą większą wiedzę na temat kryptowaluty, odruchowa reakcja na jej przestępczość zacznie zanikać. I wydaje się, że już nastąpiła zmiana w powietrzu.

To powiedziawszy, jest nieuniknione, że przestępcy będą używać kryptowalut do niecnych czynów, o ile w naszym świecie są przestępcy. W ten sam sposób, w jaki nadal będą rabować banki, zabijać się nawzajem i rozpoczynać wojny. Nie kojarzymy dużych banków z działalnością przestępczą nawet po 2008 roku, więc może czas uwolnić kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map