DJ 3LAU o kuratorze festiwalu muzycznego opartego na technologii Blockchain

Blockchain na festiwalu muzycznym w Twojej okolicy

Justin BlauJustin Blau (3LAU) jest DJ-em nagrywającym i producentem z Las Vegas w stanie Nevada. Od skromnych początków występujących na imprezach braterskich w college’u, szybko zaczął dowodzić tysiącami publiczności na najważniejszych scenach elektronicznej muzyki tanecznej. Początkowo znany z produkcji mashupów, Justin od tego czasu na nowo odkrył swój styl, wprowadzając innowacje poprzez połączenie gatunków, co zaowocowało prawdziwie wyjątkowym dźwiękiem, który został w pełni zaprezentowany na jego najnowszym albumie, Ultraviolet. Teraz wprowadza innowacje w czymś większym niż on sam: festiwalu muzycznym.

Justin planuje ruch mający na celu zintegrowanie technologii blockchain z tkanką doświadczenia festiwalu muzyki współczesnej z „festiwalem muzycznym opartym na technologii blockchain”, Our Music Festival (OMF). W jednym z bardziej złych przypadków użycia blockchain, token OMF ma na celu wykorzystanie technologii blockchain, aby zapewnić uczestnikom całkowicie płynne i partycypacyjne wrażenia z festiwalu, które będą sprawiedliwie wynagradzać zarówno artystów, jak i twórców festiwali.

Richard Malone z Coin Central rozmawiał niedawno z Justinem o jego wejściu w muzykę i blockchain oraz o tym, jak te dwa elementy mogą współdziałać. Ponieważ te dwie gałęzie przemysłu w dużej mierze pokrywają się pod względem zwolenników i ideologii, wywołało to dość interesującą dyskusję.

Uwaga redaktora: tytuł tego artykułu został zredagowany na podstawie „DJ 3LAU on Building pierwszy na świecie festiwal muzyczny wykorzystujący technologię Blockchain”

Wywiad

Justin, jesteś znany jako DJ, który odrzucił Wall Street. Byłeś również na pełnym stypendium akademickim na Washington University w St. Louis. Czy już okazywałeś oznaki sukcesu, gdy porzuciłeś tę ścieżkę, czy też muzyka była pasją, która pochłonęłaby cię, gdybyś jej nie podążał? Jak trudna była decyzja?

Myślę, że to trochę z obu, szczerze mówiąc. Zawsze planowałem pracę w finansach, ponieważ była to moja pasja. Później planowałem poświęcić czas na tworzenie muzyki jako hobby dla zabawy, być może w wieku około trzydziestu lat, kiedy miałem już rodzinę.

Nie chciałem o tym myśleć, ponieważ nigdy nie sądziłem, że zrobienie kariery z mojej twórczej pasji jest realistyczne. Nie byłem pewien, ale naturalnie, ponieważ internet odegrał dużą rolę w eksplozji wszelkiego rodzaju muzyki, miałem dużo szczęścia i niektóre z moich miksów i mashupów stały się wirusowe na YouTube.

W tamtym czasie byłem jeszcze w college’u i nagle pojawiło się duże zapotrzebowanie ze strony innych bractw na innych kampusach uniwersyteckich, abym przyjechał i wystąpił. W tamtym czasie miałem na to znaczne pieniądze i zacząłem opuszczać szkołę w każdy weekend, aby grać koncerty na innych uczelniach. Był taki moment, w którym pomyślałem: „Czy to realistyczne, biorąc pod uwagę stan finansowy, w jakim byłem z tymi wszystkimi programami?”

Jedynym sposobem, w jaki miałbym się rozwijać, było skupienie się w pełnym wymiarze czasu na mojej karierze i nie martwienie się o moje słabe oceny. Kiedy zacząłem opuszczać szkołę i podróżować w każdy weekend, prawie niemożliwe było utrzymanie moich ocen. Miałem zamiar skończyć szkołę w pół dupie, albo poświęcić okazję do kontynuowania kariery twórczej, a to może się już nigdy nie powtórzyć.

Właściwie miałem profesora, który przekonał moich rodziców, żeby mi pozwolili. Miałem pełne stypendium, więc nie było trudno ich przekonać, ponieważ nie płacili za szkołę. W końcu się zgodzili. Kiedy podejmowałem decyzję, było trochę pieniędzy, ale nie było to gwarantowane. Myślę, że po prostu wiedziałem, że muszę zaryzykować i tak zrobiłem.

Jak opisałbyś siebie jako DJ-a i artystę?

Zacząłem swoją karierę od tworzenia mashupów i rzeczy w bardzo mainstreamowym stylu, aby przebić się przez hałas. To działało początkowo, więc przez pierwszą połowę mojej kariery spędziłem dużo czasu tworząc bardziej mainstreamową muzykę. W drugiej połowie mojej kariery poświęciłem więcej czasu na stworzenie mniej znanego rodzaju muzyki elektronicznej. Chciałem być pionierem w tym gatunku nostalgicznych lat 80-tych połączonych z nowoczesną produkcją. Mój ostatni album, który właśnie się ukazał, Ultraviolet, z tym albumem, moim celem było połączenie mojej ulubionej muzyki z dzieciństwa z moim unikalnym stylem produkcji. Wydaje się, że pochodzi z lat 80-tych, ale jest bardziej zaktualizowany.

3lau Your Mind 2013

3lau Your Mind 2013

Jak po raz pierwszy wkroczyłeś w blockchain i kryptowalutę?

To moja ulubiona historia do opowiedzenia. Był rok 2013 i grałem na festiwalu muzycznym w Meksyku, mojego obecnego partnera, Adama Lynna. Byłem w Puerto Vallarta przez kilka dni i bliźniacy Winklevoss przyjechali na festiwal, aby cieszyć się tym doświadczeniem. Adam przedstawił mnie Winklevossowi.

Szybko się zaprzyjaźniliśmy, a później miałem być w Los Angeles podczas tygodnia Grammy i rozmawialiśmy. Cameron naprawdę lubi muzykę elektroniczną i powiedział: „Cóż, dlaczego nie przyjedziesz do nas podczas tygodnia Grammy w Los Angeles?” Oczywiście nie zamierzam tego odrzucać.

Kiedy tam byłem, oni pracowali nad projektami Gemini. To był mój pierwszy kontakt z czymkolwiek związanym z kryptowalutami. To było w 2014 roku i wtedy kupiłem trochę BTC, nic zbyt szalonego, znaczącego.

W zeszłym roku, w połowie roku około maja, oczywiście wszystko zaczęło się nagrzewać, a ja pomyślałem: „O cholera, skąd to się wzięło?” To wtedy zrobiłem naprawdę duży skok w kosmos i odkryłem, że nie spałem późno w nocy, poświęcając się przy innych projektach, nad którymi pracowałem, aby się o tym dowiedzieć.

Aby zrozumieć przestrzeń, zrozumieć technologię i spróbować pomyśleć: „Cóż, jak mogłem się tutaj zaangażować? Jak mogę zastosować tę rewolucyjną technologię w branży, którą się pasjonuję i do której mam również dostęp? ” Wtedy właśnie doszedł do skutku pomysł OMF.

Ewangelia blockchain została ci przekazana nie tylko wiele lat wcześniej, ale także przez dwie legendy: bliźniaki Winklevoss. Jestem pewien, że inwestycja BTC w 2014 r. Przyniosła ci całkiem dobre wyniki.

Udało się, było świetnie, ale myślę, że bardziej podekscytowało mnie to, że inwestycja BTC zamieniła się w wiele altcoinów, które następnie osiągały jeszcze lepsze wyniki w drugiej połowie ubiegłego roku. Na poziomie osobistym miałem szczęście, że zdjąłem połowę wszystkiego. Mimo że wszyscy jesteśmy teraz trochę zdruzgotani, z pewnością nadal jestem z tego zadowolony i szczęśliwy.

Kiedy po raz pierwszy zainwestowałem, niewiele wiedziałem. Nie rozumiałem technologii, ale to, co robię jako producent, w dużym stopniu się pokrywa. Producenci i inżynierowie mają bardzo podobny styl życia. Wszyscy siedzimy przed komputerami i przez cały dzień pieprzymy się z nauką, używając najbardziej laickich sformułowań.

Na naszych laptopach bawimy się różnymi rzeczami. To właśnie robimy wszyscy i mamy nadzieję, że uda nam się coś z tego stworzyć, niezależnie od tego, czy będzie to technologia, która pomoże ludziom, czy muzyka, którą ludzie pasjonują. W obu przestrzeniach jest dużo nakładania się.

Po prostu nurkowałem i uczyłem się, i chociaż nie mam wykształcenia informatycznego, wielu moich kumpli tak robi i nauczyłem się od nich. Po prostu byłem tak zafascynowany tym, co działo się poza znakami dolara. Pomyślałem tylko: „Wow, mogę wysłać tyle pieniędzy tak szybko w ramach transakcji Ether na całym świecie w sobotę”.

To szalone. Coś, co się nie dzieje.

Właśnie o tym pomyślałem: „OK, cóż, w muzyce jest oczywiste zastosowanie, ale co jest realistyczne? Co to jest coś, co nie wydaje się zbyt trudne do obietnicy? Co mogę osiągnąć w rozsądnym czasie, biorąc pod uwagę moje doświadczenie i moją sieć kontaktów? Jak mogę stać się pomostem między istniejącą, ugruntowaną branżą a nowym zjawiskiem technologicznym? ” To właśnie zainspirowało pomysł na OMF.

3lau macklemore

3lau z Macklemore

Jakie problemy wpisane w obecną kulturę festiwalu muzycznego stały się motorem powstania OMF Festival??

To moje ulubione pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, ponieważ kiedy myślisz o muzyce jako o przemyśle, są tak naprawdę dwie strony. Jest nagrana muzyka cyfrowa i muzyka na żywo.

Cyfrowa przestrzeń muzyczna zmieniła się tak niewiarygodnie w ciągu ostatnich 20, 30 lat od iTunes do udostępniania plików cyfrowych, torrentów, nagle każdy mógł ukraść całą muzykę, którą chciał. Było to dla nich proste, gdyby wiedzieli jak, więc wszyscy zaczęli brać muzykę.

Przejdź do przesyłania strumieniowego, ułatwiając przeciętnemu konsumentowi opłacenie członkostwa niż kradzież całej muzyki. To zwróciło pieniądze w ręce artystów i wytwórni. Streaming pokazał, w jaki sposób technologia może ewoluować muzyki cyfrowej. Konsumowanie muzyki cyfrowej zmieniło się na zawsze dzięki strumieniowaniu.

Muzyka na żywo nie zmieniła się od czasu Woodstock. Nie ma różnicy w tym, co robiłeś i co robisz teraz. Kupujesz bilet, jedziesz, a potem musisz to powtórzyć w przyszłym roku. Otóż ​​to.

Poza systemami dźwiękowymi i produkcją nie ma żadnego zaangażowania ani ulepszeń technologicznych. Nikt nie zmienił sposobu, w jaki ludzie konsumują festiwale muzyczne w taki sam sposób, jak ludzie zmieniali sposób, w jaki ludzie konsumują muzykę.

Nigdy nie myślałem, że jest coś złego w tym, jak trwają teraz festiwale, ponieważ nie wiedziałem nawet, jak to zmienić, ale kiedy zacząłem nurkować w króliczej norze blockchain, zacząłem zdawać sobie sprawę, o ile bardziej efektywny jest tak bardzo może być.

Tak więc, pomijając fakt, że istnieje szalona inflacja cen, nikt nie potrafi uchwycić wartości na rynku wtórnym biletów. Bilety i samo podrabianie to ogromny problem.

Posiadanie księgi publicznej rozwiązuje wiele problemów związanych z biletami. Możesz także zachęcić fanów do dzielenia się swoimi doświadczeniami i informacjami o festiwalach, na które chcą iść, w ten sam sposób, w jaki możesz udostępniać playlisty. Następnie osoba, która otrzyma tę playlistę, czerpie wartość z gustów oryginalnej osoby. Wyciągają wartość z wyborów tej osoby.

To samo, jeśli jedziesz do Coachella, zazwyczaj chcesz pojechać z przyjacielem i powiedzieć mu o tym, ale tak naprawdę pomagasz festiwalowi w tym doświadczeniu, ale nie otrzymujesz za to wynagrodzenia. Ta wartość nie jest uchwycona w ten sam sposób, w jaki muzyka cyfrowa uchwyciła wiele z tych różnych przepływów wartości, które istnieją.

Pomyślałem: „Jasna cholera, blockchain może pomóc nam uchwycić wartość tam, gdzie nie jest ona teraz uchwycona w całym biznesie festiwalowym”. Wtedy zaczęliśmy się zastanawiać: „OK, jak to zastosować?” Nad tym pracowaliśmy przez ostatni rok.

Pokaz świateł na Ultra Music Festival, dzięki uprzejmości Beat Media

Ultra Music Festival, dzięki uprzejmości: Beat Media

Dlaczego technologia blockchain lub rozproszona księga jest odpowiedzią na aktualne problemy współczesnego festiwalu?

Ilekroć ktoś mówi mi o swoim „pomyśle na blockchain”, to jest pytanie, na które zawsze lubię odpowiadać lub znać odpowiedź. „Dlaczego jest to istotne? Dlaczego blockchain jest odpowiedzią? ”

Myślę, że istnieje wiele sposobów zastosowania technologii blockchain w muzyce na żywo.

Numer jeden, najbardziej oczywisty i skuteczny sposób sprzedaż biletów. Fałszywe bilety są wszędzie, ponieważ rynki biletów są generalnie zawyżone i nie ma sposobu, aby uchwycić wartość, gdy coś się wyprzeda, i nagle bilety są wymieniane za dwa, trzy razy więcej.

Nikt, kto tworzy lub występuje na imprezie, nie odniesie korzyści. Po prostu stracił na wartości z powodu nieefektywnych cen.

Technologia rozproszonych rejestrów pomaga zarówno w sfałszowaniu, jak i dystrybucji biletów, ale pomaga nam również stworzyć sieć, która bardziej motywuje fanów.

To rodzaj drugiego wymiaru, w który się wkraczamy, a który umożliwia technologia inteligentnych kontraktów. Jeśli fan mówi znajomemu o festiwalu, a ten przyjaciel idzie i kupuje bilet, oryginalny fan powinien otrzymać wynagrodzenie za ten zdecentralizowany wysiłek marketingowy. Im bardziej angażujesz fanów w rozpowszechnianie informacji o czymś, tym bardziej wprowadzają oni ludzi do ekosystemu, tym większą wartość tworzy ekosystem i ostatecznie z niego wyrasta.

3lau występując w Staples Center

3lau występując w Staples Center, dzięki uprzejmości: Rukes

Dla mnie pierwszy wymiar to bilet. Wymiar drugi polega na dostosowywaniu zachęt dla wszystkich, którzy uczestniczą w festiwalu w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie robiono. Umożliwia to technologia inteligentnych kontraktów.

Myślę, że część trzecia jest naprawdę bardziej partnerska, w której przejrzystość zapewniana przez technologię blockchain znacznie ułatwia festiwalom współpracę w celu uzyskania informacji o sprzedaży i upublicznienia danych. Dane, które tworzymy na podstawie naszych doświadczeń, są niezwykle cenne, ponieważ pomagają innym festiwalom w prowadzeniu udanych wydarzeń, a nawet ostatecznie pozwalają konsumentom tworzyć własne wydarzenia, jeśli chcą.

Oczywiście to długa droga, ale chcemy zacząć od czegoś, co jest prawdziwe, dlatego w tym roku organizujemy nasz pierwszy festiwal. Będziemy to badać i zobaczyć, jak możemy się poprawić.

Podsumowując, te trzy przypadki użycia to sprzedaż biletów i przejrzystość poprzez sprzedaż biletów, umożliwiając mechanizmy zachęt poprzez inteligentne kontrakty i wreszcie dane publiczne. Artyści zazwyczaj nie posiadają żadnych danych, gdy sprzedają bilety na wydarzenie. Mówiąc szczerze, Live Nation jest właścicielem tych danych.

Fani również nie mają dostępu do żadnych z tych danych, a to po prostu niesprawiedliwe. Dlaczego te dane nie miałyby być publiczne, skoro wszyscy się do tego przyczyniają? Są to trzy sposoby, dzięki którym naprawdę możemy zrewolucjonizować przestrzeń.

Więc czym właściwie jest Festiwal OMF?

Jest sam festiwal i jest token. Mówiąc o samym festiwalu, chcieliśmy, aby OMF był siecią festiwali, które działają na tokenie OMF oraz systemie i technologii, którą tworzymy. Ale w pierwszym roku Festiwal OMF jest jak każdy inny festiwal. Różnica polega na tym, że na festiwalu będzie dużo edukacji w zakresie technologii blockchain.

Będziemy mieć kryptowalutę, przez którą trzeba przejść, żeby dostać się nawet na festiwal. Możesz kupić bilety za pomocą kryptowalut. Możesz kupić bilety za pomocą bitcoin lub ether. O ile mi wiadomo, nie sądzę, aby w tej chwili istniał żaden inny festiwal, na którym można by kupić bilety na kryptowaluty. Będziemy tam pierwsi.

Poza tym każdy, kto otrzyma bilet, otrzyma portfel ethernetowy za pośrednictwem naszych partnerów, SingularDTV, którzy obsługują interfejs portfela internetowego. W przyszłości te portfele będą miały technologię umożliwiającą zrealizowanie tokena.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ArdaSzneVwA?rel=0]

Rok pierwszy jest tak naprawdę czymś w rodzaju uroczystej premiery. Robimy to i chcemy pokazać światu, że jesteśmy zaangażowani.

W drugim roku zaczynamy budować partnerstwa. Moim partnerem w tym projekcie jest Adam Lynn. Prowadzi 18 festiwali w Stanach Zjednoczonych, a my zamierzamy wprowadzić jego festiwale do sieci w drugim roku. Idealnie byłoby, gdyby od trzeciego do piątego roku sami tworzymy festiwale na całym świecie, wykorzystując wartość, jaką fani zapewniają nam finansowo. Możemy również współpracować z innymi istniejącymi festiwalami, a ja i Adam mamy do tego sieć.

Wprowadzamy wszystkie te festiwale do naszej sieci, a wszystkie te festiwale zaakceptują token i przekażą dane i wartość z powrotem do sieci, którą chcemy stworzyć. To kolejne pięć lat celów OMF. Podczas budowania rzeczywistej sieci zdarzeń fizycznych będziemy również pracować nad technologią i upewniać się, że przetestujemy całą technologię, zanim ją wdrożymy.

Najbardziej obawiam się, że coś działa, jeśli jeszcze nie działa. Mimo że wiemy, że wiele technologii, które tworzymy, działa, przetestowano ją tylko na małych grupach i aby ją skalować, musimy przeprowadzić o wiele więcej testów. To jest krótkoterminowa i makroekonomiczna perspektywa tego, czym OMF stanie się z czasem.

Wracając do bardziej skomplikowanych szczegółów, porozmawiaj ze mną o wbudowanej strukturze motywacyjnej. Co zachęca ludzi do zbierania i używania tokenów OMF, a tym samym do bycia aktywnym członkiem społeczności? Jaka jest siła rzeczywistego tokena i modelu motywacyjnego, na którym jest on oparty?

Zaczęliśmy wymieniać wszystkie czynności, które kibice już zwykle wykonują, a które zapewniają festiwalowi wartość. Numer jeden to wczesne kupowanie biletów. Kiedy fan kupuje bilety wcześniej, zapewniają płynność twórcy doświadczeń, a płynność tę można wykorzystać, aby poprawić wrażenia.

Po drugie, kiedy mówią o tym znajomemu. Większość ludzi, którzy chodzą na festiwale, mówi swoim znajomym, żeby też kupowali bilety, ale nikt nie daje fanom za to żadnej wartości. Fani już to robią. Wynagradzamy im za to.

Wreszcie, przekazują opinie na temat tego, kim są ich ulubieni wykonawcy i jakie są ich ulubione części festiwalu. Nikt nigdy nie wypełnił ankiety, ale jeśli masz darmowe kredyty na wypełnienie ankiety, prawdopodobnie to zrobisz. Nie wiem, czy to zadziała, ale mogę założyć.

Na te trzy sposoby fani otrzymują wynagrodzenie za udzielenie informacji zwrotnej i nadanie wartości doświadczeniu, które wszyscy cieszą się wspólnie. Naszą drugą wizją jest stworzenie tokena użyteczności, który ma wartość odkupienia w świecie rzeczywistym. Oczywiście ma to więcej konsekwencji prawnych, ponieważ dopóki nie uzyska wartości wykupu, nie jest tokenem użytkowym i dopóki wiele z tej technologii nie zadziała, możliwość zakwalifikowania jej na podstawie przepisów SEC jest po prostu trudna.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że nie chcemy przestać, codziennie tworzymy festiwale muzyczne. Występuję na nich, a potem mój partner prowadzi 18 z nich. Dlaczego nie zrobić tego teraz, pokazać światu, że mamy na myśli biznes i że to nie jest tylko pomysł. Jest teraz dołączony produkt z prawdziwego świata.

W miarę jak SEC uzyskujemy większą przejrzystość od SEC i pracując z niektórymi z naszych partnerów technologicznych, zaczynamy rozwijać stronę tokena narzędziowego, w którym ma on prawdziwą wartość odkupienia, wykraczającą poza proste rzeczy. Tam właśnie teraz jesteśmy. Wiele z nich zadziała raczej wcześniej niż później. Nie wiemy, czy wiele z nich zostanie udoskonalonych do października, ale niektóre technologie działają w zakresie kontroli dostępu, a gdy masz określoną liczbę tokenów w portfelu, otrzymujesz bransoletkę. Ta bransoletka umożliwia wejście do stref VIP jako zachęta do obstawiania.

Główną gwiazdą będzie zdobywca nagrody Grammy, Zedd (dzięki uprzejmości japantoday.com)

Zdobywca nagrody Grammy, Zedd, jest pierwszym ogłoszonym headlinerem OMF, Courtesy: Japan Today

Jest tyle rzeczy, które możemy zrobić, ale ostatecznie chcemy, aby fani zaangażowali się w festiwalowe wrażenia i poczuli, że czerpią wartość z tego zaangażowania. To jest nasz cel.

Wreszcie, aby zamknąć pętlę, nadal podoba nam się nasz pierwszy pomysł, czyli przekazanie fanom własności festiwalu. Naszym celem jest stworzenie tokena bezpieczeństwa, który reprezentuje własność i udział w zyskach w samym festiwalu. Ten token bezpieczeństwa w końcu umożliwi pewne decyzje dotyczące składów.

Ze sposobu, w jaki są teraz zbudowane składy, jedna osoba lub zespół ludzi podejmuje te decyzje w imieniu całej społeczności. W żaden sposób te decyzje nie reprezentują tego, co ludzie chcą zobaczyć, i jest problem – jest tam nieefektywność. Szczerze mówiąc, jak to rozwiążemy, zajmie lata, ale zaczynamy teraz. Zaczynamy się zastanawiać, jak możemy to zrobić.

Element tokena bezpieczeństwa daje nam możliwość sprawienia, że ​​fani poczują się jeszcze bardziej zaangażowani w to doświadczenie. Oczywiście jest to również pierwszy krok w kierunku prawdziwej decentralizacji. To jest długie wyjaśnienie wszystkich różnych aspektów tego, nad którymi pracujemy. Myślę, że najważniejszą rzeczą, którą lubię mówić ludziom, są my wszyscy, którzy mamy projekty blockchain, wszyscy się uczymy. Każdy, kto mówi, że wie dokładnie, co się wydarzy, kłamie. Musimy obserwować zachowania konsumentów i rozwijać je na bieżąco. Myślę, że przejrzystość w tej kwestii jest niezwykle ważna.

To wszystko brzmi świetnie, ale muszę zapytać: co może pójść nie tak?

Myślę, że wiele rzeczy może pójść nie tak. Uważam, że rzeczy, które mogłyby pójść nie tak, niekoniecznie zasługują na awarię sieci lub tego, co budujemy.

Przemysł muzyczny jest bardzo polityczny. Myślę, że wiele osób oprze się takiej idei i nikt jeszcze o tym nie wie, więc jestem ciekawy, jak wpłynie to na ludzi z branży. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie z branży nie lubią niczego zmieniać, ponieważ to właśnie opłaca ich rachunki i zapewnia im bezpieczeństwo. Myślę, że najlepszą odpowiedzią, jaką mogę wam dać, jest to, że staramy się unikać wszystkiego, co może pójść źle, angażując kilku głównych, głównych graczy z branży muzycznej.

Niektórzy z największych agentów są partnerami w tym projekcie: Paul Morris, który był jednym z najwybitniejszych agentów na świecie reprezentującym Tiesto i Hardwell oraz wielu innych didżejów, Lee Anders reprezentuje Skrillexa i Zedda, mojego agenta, który reprezentuje mnie i Chainsmokers . Ludzi, którzy mają w biznesie prawdziwą siłę kształtowania percepcji, ale też wierzą w ten projekt i wierzą, że to przyszłość festiwali muzycznych. Kiedy masz takich ludzi na pokładzie, możemy moim zdaniem omówić niektóre kwestie polityczne, z którymi możemy się zmierzyć w przyszłości.

Jeśli chodzi o technologię, największym problemem jest skalowanie – upewniając się, że możemy to skalować, aby pomieścić dziesiątki tysięcy osób jednocześnie. To może się nie udać i dlatego nie włączymy żadnej z nich, dopóki nie przeprowadzimy poważnych testów naszych systemów PoS (Point of Sale) opartych na technologii blockchain na stacjach spożywczych i punktach sprzedaży..

Mamy technologię, dzięki której przeciągasz bransoletkę po punkcie dostępu i to właśnie pozwala Ci wejść na festiwal. To również rejestruje dane o tym, kiedy ta osoba poszła na festiwal, i te dane stają się publiczne, zapisane w sieci Ethereum.

Jest całe to gówno, które musimy upewnić się, że działa na dużą skalę, dlatego jesteśmy uczciwi i mówimy, że nie będziemy narażać tego doświadczenia na ryzyko, dopóki nie będziemy wiedzieć, że działa idealnie. Dlatego jej zbudowanie zajmuje nam więcej czasu. Tam też zmierza duża podwyżka finansowa. Wszystkie pieniądze, które zebraliśmy do tej pory oraz pieniądze, które w przyszłości zbierzemy prywatnie, wszystkie te pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie, że sieć działa idealnie, a technologia stabilna.

Po co budować na Ethereum? Uwielbiam Ethereum, jestem wielkim fanem, ale obawy związane ze skalowalnością są liczne. Czy wierzysz, że Ethereum może wspierać OMF teraz iw przyszłości?

Odpowiedź na to pytanie jest dwuczęściowa. Po pierwsze, opieramy się na Ethereum, ponieważ wiemy, że jest to teraz bezpieczna decyzja. Dla nas jesteśmy kaprysem ruchu technologii blockchain jako całości. Dlaczego Ethereum jest taki, że wiemy, że działa teraz, ale to nie wyklucza możliwości zmiany platform.

Możemy wymieniać tokeny na tokeny na innej platformie w dół drogi. Jest dla nas duży potencjał, ponieważ nigdy nie wyobrażamy sobie własnej głównej sieci. Nie ma prawdziwego powodu w przypadku naszego konkretnego produktu, więc myślę, że daje nam on jeszcze większą elastyczność przy przyszłych zamianach tokenów i potencjalnym przenoszeniu się do sieci, które obiecują w przyszłości. W żadnym wypadku nie jestem żonaty z Ethereum.

Porozmawiajmy trochę więcej o konsekwencjach twoich koncepcji dla twoich współpracowników i całej branży. Czy są jacyś inni sławni DJ-e lub supergwiazdy, którzy są sprzedawani na podstawie tego pomysłu i / lub pracują z Tobą za kulisami, aby wspierać ten ruch? Wiem, że Gramatik jest mistrzem kryptowalut i blockchain.

Jestem ja, a następnie mój partner Kevin Edelson, który jest dyrektorem marketingu. Zrobił marketing dla wszystkich, od Chucky Cheese do LMFAO, artystów, marek, wszystkiego. Opracowywał dla nas całą strategię marketingową i cały branding i jest w tym ekspertem. Sprowadziłam go wcześnie i jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Pracuje również nad projektem 3LAU.

Innym przyjacielem, którego przyprowadziłem, był Adam Lynn, który prowadzi Prime Social Group, która jest największym niezależnym promotorem w Stanach Zjednoczonych. Jego partner, Zack Rubin, również jest zaangażowany, a oni nadzorują logistykę i rozwój festiwalu, ponieważ są prawdziwymi ekspertami. To kolejna runda ludzi, których się angażujemy – agenci. Ludzie, którzy reprezentują artystów, którzy pod wieloma względami są strażnikami zmian w biznesie.

Dlatego udaliśmy się do najpotężniejszych agentów w branży, aby uzyskać ich poparcie i wsparcie. Wśród tych agentów jest Paul Morris. Sam Hunt, Lee Anderson i Hunter Williams, o których wspomniałem wcześniej.

3lau ultra

3lau występując na Ultra Music Festival, dzięki uprzejmości: Ultra Music Festival

Poza tymi agentami, innym nowym członkiem naszego zespołu, co jest ekscytujące, jest facet o nazwisku Dan Berkowitz – założyciel CID Entertainment. Specjalizuje się w usługach VIP i stworzył kilka międzynarodowych wydarzeń festiwalowych, które są dość ekskluzywne, imprezy dla 3000, 4000 osób. W zasadzie co Festiwal Fyre próbował być, ale mu się nie udało, robi to na mniejszą skalę. Powodem, dla którego robi to na mniejszą skalę, jest to, że jest to wykonalne, ponieważ odnosi w tym duże sukcesy. Dan prowadzi VIP w Coachella, prowadzi VIP w Bonnaroo i na kilku innych festiwalach, a także przejmie nasz świat VIP w tym projekcie i cieszymy się, że jest zaangażowany.

Istnieje wiele wielkich nazwisk zajmujących się technologią, ale nie możemy ujawnić wszystkich nazwisk do 22 czerwca. SingularDTV jest oczywiście naszym głównym partnerem i inkubuje cały projekt.

Słyszałem, że założyłeś wytwórnię płytową Bloom Records, a także, że jesteś bardzo zaangażowany w organizację o nazwie Pencils for Promise.

Dwa lata temu założyłem wytwórnię płytową, w której wszystkie zyski przekazujemy różnym organizacjom charytatywnym. Pencils of Promise był pierwszym, na który zebraliśmy około 200 000 dolarów. Zbudowaliśmy siedem szkół w Gwatemali, które odwiedziłem.

Moim celem było danie fanom możliwości pomocy w zbieraniu pieniędzy na wielkie cele poprzez muzykę. Kiedy fan słucha piosenki na Spotify, nic go to nie kosztuje i pomaga zebrać pieniądze, a kiedy udostępnia je znajomym, pomaga to zebrać więcej pieniędzy. To była moja pierwsza misja, jaką oddałem fanom. OMF jest drugim.

Bloom dokonał niesamowitych rzeczy. Zebraliśmy blisko 300 000 USD. Przekazaliśmy 20 000 USD na rzecz funduszu Hurricane Harvey Relief Fund w Houston. Zebraliśmy 20 000 $ na Fuck Cancer dzięki mojemu nowemu albumowi i zamierzamy zebrać setki tysięcy na Fuck Cancer, ponieważ album nadal będzie generował przychody. To był kolejny mój pasjonujący projekt, który kocham i nad którym będę dalej pracować.

Czy istnieje aspekt filantropijny wbudowany w doświadczenie OMF??

Zdecydowanie chcemy to zbadać. Myślę, że trudno jest nam zrealizować niektóre z tych rzeczy w krótkim okresie, ale na dłuższą metę chcielibyśmy stworzyć system, w którym za każdy bilet charytatywny, który wybiorą fani, będziemy przekazywać dolara. To jest coś, co chcę zrobić. Powiedziałbym, że od tej rozmowy dzieli nas około sześciu miesięcy. Teraz skupiamy się tylko na upewnieniu się, że wszystko działa i przestrzegamy zasad. Pracuję nad tym od roku i jeszcze nikt o tym nie wie. Możesz sobie wyobrazić mój niepokój i oczekiwanie tutaj.

Gdzie ludzie mogą śledzić OMF?

Najlepszym miejscem dla każdego byłoby Witryna internetowa OMF. Możesz dołączyć Telegram, Świergot, Instagram. Będziemy publikować mnóstwo przydatnych informacji, przyszłych partnerów artystów, biletów, składów i inspirujących cytatów, które zainspirowały zespół do stworzenia koncepcji. Tam każdy może dowiedzieć się więcej.

Zamierzamy to uruchomić 21 czerwca. Wydarzenie odbędzie się w Civic Center Plaza w San Francisco 20 października br.

Nie mogę się doczekać. Dzięki za poświęcony czas, Justin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map