David Knott, OmiseGo Research Scientist, zajmujący się plazmą i skalowaniem

David Knott jest naukowcem w OmiseGo, obecnie pracuje nad Plazmą i zdecentralizowaną wymianą OmiseGo. Munair Simpson z Coin Central miał okazję przeprowadzić wywiad z nim i jego kolegą Kelvinem Fichterem, również zajmującym się badaniami i rozwojem plazmy, na Ethereal Summit w zeszłym miesiącu podczas Blockchain Week w Nowym Jorku. Chcieliśmy zadać Davidowi kilka pytań dotyczących OMG DEX i innych rzeczy, które dzieją się w OmiseGo.

Wywiad

Munair: Chcemy dowiedzieć się trochę o Twoim pochodzeniu. Jak dostałeś się do programowania i ostatecznie dołączyłeś do zespołu Omise jako badacz??

Dawid: Zacząłem inaczej myśleć o komputerach i całkiem niedawno zająłem się programowaniem. Byłem na studiach ekonomicznych, ale potem zdałem sobie sprawę, że kiedy programuję i buduję, pętla sprzężenia zwrotnego jest znacznie ściślejsza. Mógłbym coś zbudować i mogłem zobaczyć, że „och, to działa” lub nie działa od razu, a potem powtarzam to. To było niesamowite. I tak zacząłem się uczyć programowania. Poszedłem do szkoły programowania, zrobiłem coś w rodzaju webdev, potem dowiedziałem się o Ethereum i byłem podekscytowany. Zrobiłem kilka umów solidności, kiedy zacząłem pracować dla Ethereum na Viper, który jest pierwszym językiem programowania inteligentnych kontraktów w zakresie bezpieczeństwa, a teraz pracuję dla OmiseGo na Plasmie.

Zespół OMG

Zespół OMG

Munair: Czy chciałbyś powiedzieć nam trochę więcej o Plazmie i tym, co robisz z Plazmą?

Dawid: Jestem badaczem plazmy. Biała księga dotycząca plazmy była niesamowita, ale była bardzo obszerna i nie zawierała wszystkich informacji technicznych niezbędnych do natychmiastowego wdrożenia. Dlatego pracuję nad przyjęciem wizji, a następnie sprecyzowaniem jej i popchnięciem do przodu, abyśmy mogli ją wdrożyć i używać struktury Plasmy do obsługi zdecentralizowanej wymiany, którą budujemy.

Plasma Sidechains

Plazma na Ethereum (z białej księgi Plasma)

Munair: Brzmi bardzo ekscytująco. Pamiętam twoją prezentację na Fluidity. Dużo rozmawialiśmy o skalowaniu Plazmy. W CoinCentral jesteśmy bardzo zainteresowani DEX-ami i chcemy wiedzieć, w jaki sposób skalowanie sprawi, że dodacie więcej wartości w porównaniu z innymi giełdami w tej chwili. W szczególności chcemy wiedzieć, kiedy zamierzałeś go wydać i czy możesz porozmawiać trochę o dotychczasowych wynikach projektu?

Dawid: Pewnie. Więc teraz, kiedy wysyłam komuś wartość na Ethereum, wciąż muszę myśleć o kosztach transakcji. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż, powiedzmy, opłata za kartę kredytową, ale nadal obowiązuje opłata. Nie jest pozbawiony tarcia. Dzięki Plazmie możemy uzyskać wystarczającą przepustowość, aby dokonywać bezproblemowych transakcji, w przypadku których opłata, którą płacisz, jest tak mała, że ​​nie musi nawet przychodzić ci do głowy, a wszystko to można odciągnąć. To niesamowite, szczególnie dla osób, które mają stosunkowo niewielkie pieniądze i wartość. Dla osób upośledzonych te bezproblemowe transakcje transgraniczne będą bardzo pomocne. Jeśli chodzi o to, kiedy faktycznie wydamy rzeczy, pesymistycznie, pierwsza iteracja wykorzystująca Plazmę zostanie wydana w tym roku w czwartym kwartale. W tej chwili skupiamy się na wielu rzeczach. W Polsce mamy zespół produkcyjny, który zajmuje się blockchainem, aby uzyskać Plazma MVP specyfikację, którą wypuścimy do produkcji. Następnie, jeśli chodzi o badania, w zasadzie przesuwamy granice zarówno specyfikacji architektonicznych Plasma MVP, jak i specyfikacji Plasma Cash..


Mapa drogowa OMG

Mapa drogowa OMG

Munair: Plasma Cash brzmi bardzo ekscytująco. Czy to będzie podstawą sposobu działania OmiseGo DEX, czy jest to po prostu coś, co jest dość interesujące do zbadania?

Dawid: Więc teraz jest to bardzo interesujące. Poczyniono postępy, ale MVP Plazmy jest nieco dłuższy. W tej chwili koncentrujemy się na rozszerzeniu zarówno po stronie badawczej, jak i na produkcji w wersji Plasma MVP. Następnie będziemy obserwować, czym zajmuje się strona badawcza Gotówka plazmowa i prawdopodobnie będziemy mieć jakiś transfer, w trakcie którego będziemy ściągać trochę rzeczy z gotówki plazmowej.

Munair: Dzięki OmiseGo DEX planujecie użyć Ethereum, aby uzyskać wartość dla użytkownika końcowego, czy to prawda?

Dawid: Sieć OMG zostanie przekierowana do Ethereum. Sieć OMG, mimo że każda transakcja nie będzie transmitowana w Ethereum, będzie miała wiele właściwości związanych z bezpieczeństwem z większą siecią Ethereum. Zasadniczo uchwycimy wiele wartości i bezpieczeństwa, jakie ma Ethereum, mając za sobą tak duży kapitał finansowy.

Munair: Wygląda na to, że kiedy myślę ogólnie o projekcie OmiseGo, DEX służy mniej więcej do ułatwienia transakcji na rynku Azji Południowo-Wschodniej, gdzie ludzie mogą być w Tajlandii i potrzebują wartości wymiany z ludźmi, którzy być może są w Wietnamie. Czy to mniej więcej siła napędowa DEX i jak ma on zwiększać wartość? A może jest to DEX, w którym ludzie, którzy chcą coś zrobić, na przykład typowy handel książkami zamówień, mogą używać OMG Plasma DEX do wykonywania dużych transakcji? Na przykład faceci z przekaźników radarowych lub inne przekaźniki, które używają protokołu 0x?

Dawid: Najwyraźniej chcemy pomóc ludziom niedostatecznie reprezentowanym, nieuprzywilejowanym i to jest zdecydowanie cel, ale myślimy o całym świecie. Nasza siedziba znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej, ale sieć OMG będzie miała zasięg globalny i będziemy zajmować się wszystkim.

Bloki konstrukcyjne OmiseGo

Bloki konstrukcyjne OmiseGo

Munair: Jednym z problemów związanych ze zdecentralizowanymi giełdami jest wyprzedzanie. Czy zastanawiałeś się nad tym i jakie masz pomysły na przezwyciężenie tego??

Dawid: Tak, front-running to duży problem. Prawdopodobnie zaczniemy od zastosowania schematu zatwierdzania i ujawniania z grupowym przetwarzaniem kolejności. Zobowiązanie do ujawnienia to po prostu ludzie zobowiązujący się do wykonania zamówienia przed jego ujawnieniem, aby ktoś nie widział rzeczywistej treści zamówienia, więc może je od razu uruchomić. Następnie możemy składać zamówienia zbiorcze i to odbiera grę szybkości, tak że w danym okresie każdy może złożyć zamówienie, a następnie zostaną one przetworzone razem kiedyś w przyszłości.

Munair: To trochę tak, jak robili faceci z Gnosis podczas wymiany.

Dawid: Tak, organizują zbiorcze aukcje holenderskie. Tak, rozmawiamy z nimi o różnych pomysłach radzenia sobie z pierwszą architekturą DEX.

Munair: Wygląda na to, że ty i zespół bardzo współpracujecie. Masz Vitalika jako jednego ze swoich doradców. Masz kontakty z tak wieloma ludźmi, którzy robią duże ruchy w branży. Czy jesteś otwarty na współpracę z facetami takimi jak Gnosis i może z innymi osobami w przestrzeni wymiany, nad jak najlepszą zdecentralizowaną wymianą??

Dawid: Zdecydowanie. Dla nas najważniejsza jest współpraca i wartości. Oczywiście tworzymy produkt i chcemy, aby ten produkt się sprzedawał, ale z przyjemnością współpracujemy przy tworzeniu lepszego ekosystemu i rozwijaniu wizji uczynienia świata lepszym miejscem. Ta wizja jest bardzo silna w blockchain, aw szczególności w społeczności Ethereum.

Munair: David, przyprowadziłeś dziś ze sobą kolegę. Chcesz przedstawić swojego kolegę?

To jest Kelvin. Jest badaczem plazmy.

Munair: Opowiedz mi trochę o sobie i swoim zespole oraz o tym, czym zajmujesz się jako badacz?

Kelwin: Jestem w OmiseGo prawie od początku tego roku. Zasadniczo spędzałem cały swój czas próbując wymyślić nowe rzeczy, które możemy zrobić z Plazmą lub szukam konkretnych rzeczy, których chcę od Plazmy, a następnie próbuję je zbudować.

Munair: Jesteście dwójką ludzi z zespołu Plazmy, którzy również patrzą na DEXy dla OmiseGo. Dokładnie jak duży jest zespół?

Kelwin: Mamy trzy osoby w zespole badawczym, a następnie mamy zespół wdrożeniowy. Jest też kilka innych zespołów, które nie są OmiseGo i pracują nad Plazmą, z którymi pracujemy razem. To mnóstwo ludzi z całego świata. Nie wiem nawet, ile osób w tym momencie.

Dawid: Jeśli chodzi o badania, tak naprawdę chodzi o wymianę informacji. Nawet jeśli ludzie nie pracują bezpośrednio z OmiseGo, tak wielu różnych ludzi popycha Plazmę do przodu. Myślę, że odniesiemy z tego korzyści, podobnie jak wszyscy inni, którzy są zainteresowani Plazmą jako rozwiązaniem do skalowania w warstwie drugiej.

TENGEN Goal

TENGEN Goal

Munair: Największym problemem, który każdy napotyka na zdecentralizowanych giełdach, jest płynność. Mógłbyś wejść na DEX i wszystko może być zbudowane, ale nie ma tam płynności. Co robicie w OmiseGo, aby zapewnić, że kiedy uruchomisz DEX, będzie wystarczająca płynność i będziesz mieć naprawdę przyzwoitą wymianę?

Dawid: Jesteśmy bardzo świadomi tej obawy i dużo o tym myślimy. Robimy kilka rzeczy. Po pierwsze, uruchamiamy obecnie scentralizowaną giełdę, która w zasadzie zostanie podłączona do zdecentralizowanej giełdy w celu rozliczeń niepolegających na rozliczeniach, co pomoże zapewnić płynność od samego początku. Skupiamy się również na budowaniu narzędzi do integracji z siecią OMG i rozmowie z różnymi scentralizowanymi i zdecentralizowanymi giełdami, które mogą chcieć podłączyć się do sieci OMG. Wtedy w zasadzie podzielilibyśmy się płynnością.

Munair: Czy możesz wymienić którąkolwiek z tych scentralizowanych giełd, z którymi chciałbyś współpracować??

Dawid: Jestem badaczem plazmy, więc to brzmi dla mnie trochę zbyt biznesowo.

Munair: Czy jest coś jeszcze, co chcielibyście dodać?

Kelwin: Możesz to zrobić. Chodź, pomóż. To nie jest tak trudne, jak się wydaje. Jeśli chcesz to zrobić, zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci wejść na pokład i dowiedzieć się więcej o Plasmie. Jeśli chcesz przeprowadzić badania nad plazmą, napisz do nas.

Dawid: Rozwiązania skalujące są już dostępne. Nie daj się zastraszyć. Przeczytaj dokumentację, przejrzyj kod, przejdź do GitHub, aby zobaczyć krwawą krawędź tego, o czym myślą liderzy myśli [skalowanie warstwy drugiej], a następnie po prostu zepsuj gówno i zaimplementuj to samodzielnie.

Dziękuję Davidowi i zespołowi OmiseGo

Mamy nadzieję na wielkie rzeczy. Aby dowiedzieć się więcej o wizji OmiseGo, sprawdź ich oficjalny przewodnik, biały papier, i mapa drogowa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map