Czym właściwie zajmuje się firma konsultingowa Blockchain?

Konsultant to ktoś, kto ratuje swojego klienta prawie na tyle, aby zapłacić jego wynagrodzenie.

– Arnold H. Glasow, amerykański pisarz i biznesmen

Jeśli wyszukasz w Google „konsulting w zakresie technologii blockchain”, zobaczysz prawie 50 000 wyników. Wiele z nich pojawia się jako reklamy; Google umieszcza płatne miejsca docelowe u góry strony. Dlatego jasne jest, że na zatłoczonym rynku istnieje dość gorąca konkurencja.

Konsulting Blockchain to bardzo szerokie pojęcie. Czym właściwie zajmuje się konsultant blockchain? Cóż, ponieważ termin jest tak niejasny, trochę poszperaliśmy, aby spróbować to sprawdzić.

Odkryliśmy, że firma konsultingowa blockchain może wykonywać różnorodne zadania. W tym miejscu zagłębiamy się w świat doradztwa w zakresie technologii blockchain, aby zobaczyć, jaką wartość wnoszą one do przestrzeni.

1. Marketing i PR

Marketing i PR to zdecydowanie najpopularniejsze usługi oferowane przez firmy konsultingowe blockchain. W przypadku startupu opartego na blockchain nie można lekceważyć wartości potężnej strategii marketingowej. W końcu ICO lub STO zależy od przyciągnięcia na platformę wystarczającej liczby ludzi, którzy wierzą w Twój projekt i są gotowi rozstać się z gotówką, aby wesprzeć Cię we wprowadzeniu produktu na rynek.

Firma konsultingowa blockchain specjalizująca się w marketingu i PR mogłaby świadczyć szereg usług, począwszy od opracowania strategii marketingowej i brandingowej, aż po zarządzanie codziennymi działaniami marketingowymi ICO / STO. Te zadania obejmują:

  • Pisanie białej księgi
  • Zaprojektowanie i zbudowanie strony internetowej
  • Zarządzanie kampaniami w mediach społecznościowych
  • Pisanie komunikatów prasowych i znajdowanie publikacji chętnych do ich omówienia
  • Organizowanie zrzutów
  • I wiele, wiele innych

W przestrzeni blockchain marketing stał się niemal brzydkim słowem ze względu na liczbę oszustw, takich jak monety CTR lub USI Tech. Z tego powodu kanały takie jak Facebook i Google zakazały reklamowania projektów kryptograficznych, co jest o wiele trudniejsze dla start-upów blockchain. To tylko sprawiło, że rola marketingowa stała się jeszcze bardziej krytyczna. Przyzwoite firmy zajmujące się marketingiem opartym na technologii blockchain będą miały ustalone sieci kontaktów z mediami, co pomaga uzasadnić wartość ich usług.

2. Poruszanie się po regulacyjnym polu minowym

Na początku 2017 roku ta część roli konsultanta w zakresie łańcucha bloków nie istniała. Przewińmy jednak do 2019 r., Czyli został reklamowany jako rok STO, a ustawa stała się krytyczna. Szczególnie w przypadku firm prowadzących wydarzenie związane z generowaniem tokenów w USA wymagania dotyczące unikania gniewu SEC są co najmniej rygorystyczne.

Więzienie

Spadający faul SEC mógł cię zobaczyć po złej stronie tego ogrodzenia. Zdjęcie: Pixabay

Dlatego jedną z usług oferowanych przez wiele firm konsultingowych blockchain jest zgodność z prawem i regulacjami. Doradztwo prawne obejmuje m.in .:

  • Analiza prawnego otoczenia jurysdykcji, w których planujesz oferować swoje tokeny
  • Pomoc w organizacji niezbędnych procesów know-your-customer (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML)
  • Tworzenie umów prawnych na prawa posiadaczy tokenów
  • Upewnij się, że cała dokumentacja projektowa, taka jak białe księgi lub dokumenty techniczne, zawiera niezbędne zastrzeżenia i zastrzeżenia

3. Usługi techniczne

Czasami może się zdarzyć, że ktoś ma genialny pomysł na rozwiązanie blockchain, ale absolutnie zerowe techniczne zrozumienie, jak go opracować. Mogą spróbować znaleźć programistę blockchain do współpracy lub alternatywnie zatrudnić firmę konsultingową blockchain do ich usług technicznych.

Wiele firm konsultingowych blockchain zatrudnia specjalistów technicznych, którzy znają języki programowania. Mogą opracować niestandardowe rozwiązanie blockchain lub zdecentralizowaną aplikację na istniejącej platformie, takiej jak Ethereum lub EOS. Mogą konfigurować inteligentne kontrakty, przeprowadzać wszystkie testy i debugowanie oraz uruchomić projekt jako produkt na żywo.

4. Wiedza i edukacja

Ponieważ blockchain jest wciąż rodzącą się technologią, wiele osób niewiele o tym wie. Wiele istniejących firm mogłoby skorzystać na włączeniu technologii blockchain, ale nie rozumie technologii ani sposobu jej wdrożenia. Dlatego niektóre firmy konsultingowe zajmujące się blockchain kładą duży nacisk na szkolenie i edukację.

Szkoła blockchain

Szkoła Blockchain. Zdjęcie: Mikael Kristenson na Unsplash

Może to obejmować oferowanie kursów online, ale może również oznaczać wysłanie przedstawiciela do firmy w celu przeprowadzenia szkolenia. Mogą również pomóc firmie zrozumieć, czy dane rozwiązanie blockchain byłoby korzystne. Obejmuje to oferowanie nadzoru nad projektem, który wdraża rozwiązanie.

5. Usługi post-ICO

Gdy projekt blockchain zostanie uruchomiony i uruchomiony, musi działać jako firma działająca zgodnie z prawem. Oznacza to zatrudnianie i opłacanie członków zespołu oraz utrzymywanie finansów w dobrej kondycji. Wymaga również ciągłego marketingu i długoterminowego planowania biznesowego.

Niektóre firmy konsultingowe blockchain będą oferować usługi, które pomogą startupowi przejść z etapu ICO do stabilnej fazy biznesowej. Mogą nawet oferować takie usługi, jak sprawozdawczość finansowa, zarządzanie zasobami ludzkimi lub wsparcie marketingowe.

6. Finansowanie społecznościowe dla istniejących firm

Teraz, gdy jesteśmy w erze tokena bezpieczeństwa, w którym zasoby cyfrowe mogą być oparte na zasobach rzeczywistych, otwierają się nowe możliwości dla istniejących firm. Na przykład firma, która chce rozpocząć nowy biznes lub nowy produkt, może sama sprzedawać udziały w firmie za pośrednictwem STO. Moneta Aspen to przykład z życia wzięty hotelu w Kolorado, który sprzedał swoje udziały inwestorom, aby sfinansować budowę nowych hoteli.

Moneta Aspen

Jest teraz zamknięty, ale mógłbyś być właścicielem części tego hotelu.

Firmy konsultingowe Blockchain mogą pomóc istniejącej firmie zrozumieć ich opcje i możliwości wykorzystania blockchain jako środka finansowania społecznościowego w celu pozyskania kapitału.

Blockchain Consulting: Jack of All Trades?

Pojedynczej osobie lub małej firmie konsultingowej blockchain byłoby bardzo trudno wykonać wszystkie te usługi, pomimo tego, co mówią. Wiele mniejszych firm skupia się na jednej niszy. Mogą współpracować z firmami oferującymi usługi w innych niszach, aby zapewnić pełniejsze usługi. Tak więc firma konsultingowa w zakresie marketingu blockchain może na przykład współpracować z doradztwem technicznym. Tylko największe firmy mają wystarczający personel z doświadczeniem obejmującym wszystkie powyższe usługi.

Konsulting Blockchain może być nową rolą, ale z pewnością szybko się rozwija. Daje możliwości tym, którzy mają wiedzę o blockchain, do dzielenia się swoją wiedzą i zarabiania na niej. Konsultant blockchain może również pomóc w zapewnieniu pożądanej ulgi dla założycieli technologii, którzy mogą być przytłoczeni samą ilością pracy związanej z wprowadzeniem ich dzieła na rynek.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map