Czym w ogóle jest transakcja Blockchain?

Musisz zrozumieć, czym jest transakcja blockchain, zanim będziesz mógł z pewnością zainwestować swoje pieniądze na rynek kryptowalut. Te transakcje są kręgosłupem kryptowalut. Obecnie transakcje typu blockchain funkcjonują na wiele różnych sposobów.

Blockchain to sieć komputerów przechowująca dane transakcyjne w replice na każdym komputerze (węźle) w systemie. Te dane są nazywane księgą rozproszoną. Dane są wprowadzane do łańcucha w odstępach czasu zwanych blokami. Każdy blok jest oznaczony czasem, a jego zamówienie i transakcje są weryfikowane. Ta metoda przechowywania danych w duplikacie tworzy łańcuch transakcji lub innymi słowy, łańcuch bloków.

Transakcje Blockchain przynoszą ogromne korzyści w zakresie szybkości transakcji i opłat za przelewy. Wykonanie zwykłego przelewu bankowego może zająć tydzień. Opóźnienia są wynikiem wielu systemów weryfikacji operacyjnej innych firm. Typowa transakcja międzynarodowa obejmuje ponad 36 różnych organizacji zewnętrznych.

Lepsza alternatywa

Dla porównania, inwestorzy kryptowalut mogą wysyłać ogromne kwoty prawie za nic. Na przykład wysłany przez Binance 600 milionów dolarów z portfela wymiany do chłodni (portfel offline) za 7 USD w listopadzie 2018 r. Realizacja transakcji zajęła mniej niż dziesięć minut.

Próba przeprowadzenia tej samej transakcji za pośrednictwem obecnego systemu finansowego zajęłaby tygodnie i kosztowałaby ponad 100 razy więcej. Zalety są niezaprzeczalne. Kryptowaluty, takie jak Ripple (XRP), mają na celu wypełnienie luki między dwoma rynkami, zapewniając bankom system transferu pieniędzy w technologii blockchain, który spełnia ich wymogi regulacyjne.

Ripple przez Trustnodes

Ripple przez Trustnodes

Nieodwracalny

Po zakończeniu transakcji blockchain to wszystko. Nie ma zwrotów, anulowań ani zwrotów. Nie możesz później zmienić danych ani nawet usunąć zapisu transakcji. To właśnie te cechy dają transakcjom blockchain ogromną przewagę na rynku. Niezmienny charakter tej technologii sprawia, że ​​idealnie nadaje się do wielu sektorów biznesowych, w tym do zarządzania łańcuchem dostaw, usług finansowych i rządowych programów przejrzystości.

W jaki sposób zatwierdzane są transakcje Blockchain?

Zatwierdzenie transakcji w ramach łańcucha bloków pochodzi z procesu znanego jako konsensus. Konsensus to porozumienie między wszystkimi węzłami w łańcuchu bloków co do tego, jaki jest prawidłowy łańcuch. Blok jest dodawany do łańcucha, gdy 51% węzłów zgadza się co do ważności transakcji. Węzły porównują łańcuchy w celu weryfikacji transakcji. Najdłuższy łańcuch to prawidłowy łańcuch.

Ta metoda weryfikacji działa dobrze, ale może zostać uszkodzona, jeśli ponad połowa węzłów łańcucha bloków jest kontrolowana przez jedną stronę. Anonimowy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, wielokrotnie ostrzegał przed tymi niebezpieczeństwami w słynnej białej księdze Bitcoin.

Dowód pracy

Transakcje Bitcoin dołączają do łańcucha bloków przy użyciu formy konsensusu znanej jako dowód pracy. Proces ten wymaga, aby węzły łańcucha bloków konkurowały ze sobą, aby odpowiedzieć na równanie matematyczne z odpowiedzią zaczynającą się od czterech zer. Różne łańcuchy bloków mogą używać różnych algorytmów. Bitcoin wykorzystuje algorytm SHA-256.

Węzeł, który odpowiada na pytanie, jako pierwszy dodaje kolejny blok do łańcucha blokowego w zamian za nagrodę w wysokości 12,5 Bitcoina. Ten proces nazywa się wydobyciem i podobnie jak wydobycie złota, z jego działalnością wiążą się pewne koszty.

Pierwotnie, gdy Bitcoin kosztował grosze, górnicy otrzymywali 50 BTC jako nagrodę za dodanie bloku. Jeszcze bardziej szalone jest to, że górnicy mogą wykonywać te zadania bezpośrednio ze swojego domowego komputera bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Obecnie górnictwo to branża warta wiele miliardów dolarów.

Obecnie górnicy bitcoinów wykorzystują chipy ASIC o dużej mocy do wydajniejszego wydobywania BTC niż kiedykolwiek wcześniej. Górnicy tworzą również duże partnerstwa lub kopalnie, aby wykorzystać swoje wysiłki. Pule wydobywcze łączą moc obliczeniową każdego węzła. Nagrody są dzielone między węzły na podstawie wkładu ich komputerów, zwane również mocą mieszania.

Twój komputer może zużywać dużo energii podczas przetwarzania równań potwierdzających pracę. Rosnące zapotrzebowanie na zasoby elektryczne skłoniło niektóre kryptowaluty do opracowania nowych, mniej zależnych od energii mechanizmów konsensusu.

Dowód stawki

Dowód mechanizmu konsensusu stawki powstał jako bezpośredni rezultat szalonej ilości energii elektrycznej pochłoniętej przez górników Bitcoin. Aby spojrzeć na te obawy z perspektywy, po pierwsze raport wykazało, że górnicy bitcoinów zużyli w 2017 roku więcej energii elektrycznej niż cały kraj Nowej Zelandii.

Dowód konsensusu stawki eliminuje potrzebę walki komputerów o to, kto następny doda blok do łańcucha bloków. Zamiast tego protokół wybiera węzły losowo lub w oparciu o ich stan posiadania, rozmiar lub czas działania. Niektóre monety, takie jak Peer Coin, wykorzystują kombinację tych czynników, aby zdecydować, który węzeł ma dodać następny blok.

Delegowany dowód stawki

Oddelegowany dowód posiadania monet wymaga, aby górnicy spełnili określone kryteria, zanim będą mogli uczestniczyć w walidacji bloków. Popularna kryptowaluta EOS wykorzystuje ten mechanizm konsensusu. EOS umożliwia jednoczesne działanie tylko 21 walidatorów bloków. Przyspiesza to transakcje, zmniejszając liczbę węzłów potrzebnych do zatwierdzania transakcji.

Jak śledzić transakcje

Śledzenie transakcji blockchain jest łatwe. Każdy łańcuch bloków oferuje jakąś formę eksploratora bloków, który pomaga monitorować transakcje. W przypadku Bitcoin istnieje wiele eksploratorów bloków, z których możesz korzystać, w tym blockexplorer, blockchain, i live.blockcyoher. Możesz wyszukać transakcję, wpisując adres portfela lub numer transakcji. Tutaj możesz oglądać potwierdzenia transakcji.

Transakcje Blockchain z tokenem bezpieczeństwa

Transakcje tokenami zabezpieczającymi różnią się od zwykłych transakcji typu blockchain, ponieważ obejmują kolejną warstwę norm regulacyjnych, które muszą być spełnione. Tych tokenów nie można przenosić na życzenie ani na osoby anonimowe. Pomyśl o tokenach bezpieczeństwa jako o papierach wartościowych emitowanych w łańcuchu bloków. SEC reguluje i monitoruje te transakcje.

Tokeny bezpieczeństwa wypełniają lukę między rynkiem kryptowalut a tradycyjnymi inwestorami. Są uważane za bezpieczniejszą inwestycję w porównaniu do ICO, ponieważ firma wydająca tokeny musi zweryfikować swoją firmę, adres, zarząd i sprawozdanie finansowe. Tokeny zabezpieczające nadal zyskują na popularności, ponieważ coraz więcej firm chce tokenizować aktywa, takie jak nieruchomości i kapitał własny.

Blockchain Transactions of the Future

Od tego czasu transakcje Blockchain przeszły długą drogę Laszlo Hanyecz kupił dwie pizze za 10 000 bitcoinów w 2010 roku. Rynek kryptowalut nadal ewoluuje, ponieważ programiści poszukują nowych i bardziej wydajnych sposobów przeprowadzania transakcji blockchain. Przyszłość transakcji typu blockchain wygląda jasno.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map