Czym w ogóle jest Bitcoin ETF? (I inne pytania, które możesz mieć)

Prawdopodobnie ostatnio dużo słyszałeś o funduszach ETF Bitcoin w wiadomościach. Ale czym właściwie jest ETF Bitcoin? Mówiąc najprościej, jest to nowy sposób handlu i inwestowania w Bitcoin. Ten nowy instrument inwestycyjny, po zatwierdzeniu, może przyspieszyć masowy napływ gotówki instytucjonalnej na światowe rynki kryptowalut. Może nawet oferować bardzo atrakcyjne korzyści podatkowe w porównaniu do samodzielnego inwestowania w Bitcoin.

Poradnik dotyczący funduszy ETF

Pierwszym funduszem giełdowym (ETF) był SZPIEG, który rozpoczął handel na giełdzie AMEX w styczniu 1993 roku. Obecnie SPY ma kapitalizację rynkową w wysokości 259 miliardów dolarów. To więcej niż 1,25 razy więcej niż obecna kapitalizacja rynkowa na świecie wynosząca wszystko kryptowaluty. Aby utworzyć nowy ETF, bank lub inny powiernik bierze fundusze inwestora i kupuje udziały w aktywach bazowych lub w kontraktach futures. Każdy inwestor ETF zostaje udziałowcem funduszu. W rzeczywistości nie są właścicielami aktywów bazowych, które śledzi ETF.

Cały dzień

Handel ETF odbywa się zwykle w godzinach handlu detalicznego (9: 30-16: 00 czasu wschodniego). Możesz je kupować, sprzedawać i sprzedawać krótko przez cały dzień. Istnieją niewielkie opłaty za zarządzanie, ale nie są one pobierane bezpośrednio od inwestorów. Zamiast tego wartość aktywów netto (NAV) funduszu jest korygowana w celu skompensowania opłat. Niektórzy inwestorzy ETF podlegają tym samym obciążeniom sprzedaż prania przepisy podatkowe regulujące obrót akcjami. Inne fundusze ETF są opodatkowane jako kontrakty futures, a te podlegają uprzywilejowanemu traktowaniu podatkowemu.

Obecnie tysiące funduszy ETF są notowane na giełdach w USA i na całym świecie. Oferują inwestorom kapitałowym, obligacyjnym, forex i surowcowym niezliczoną ilość wygodnych, bezpiecznych i płynnych narzędzi do spekulacji finansowych i / lub celów zabezpieczających. Niektóre fundusze ETF (takie jak SPY) śledzą wyniki głównego indeksu giełdowego (S&Indeks P 500). Inne, takie jak GLD, śledzą cenę spotową określonego towaru (złota).

Odrzucenie boli

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy wiele propozycji dotyczących ETF-ów Bitcoin zostało odrzuconych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Organy regulacyjne jako dwa główne powody odrzucenia wymieniają obawy dotyczące niskich wolumenów kontraktów terminowych na Bitcoin i znaczne różnice w światowych spreadach kupna / sprzedaży Bitcoin. Kolejną obawą SEC było to, że zdecydowana większość transakcji Bitcoin odbywa się na giełdach poza USA. Cena Bitcoina źle reagowała na każde nowe „nie” wypowiedziane przez organ regulacyjny. Z pewnością droga prowadząca do zatwierdzenia ETF była trudna.

Ale czekaj, po prostu podążaj za pieniędzmi

Inwestorzy kryptowalut nadal mają nadzieję, że ETF Bitcoin zostanie zatwierdzony w 2019 lub 2020 roku, pomimo ciągłego odrzucania przez SEC różnych propozycji. Biorąc pod uwagę astronomiczne sumy pieniędzy instytucjonalnych czekających na wejście na rynek kryptowalut po zatwierdzeniu ETF Bitcoin, wystarczy połączyć kropki i podążać za pieniędzmi, aby wyobrazić sobie ETF Bitcoin kiedyś w 2019 roku. Być może z wieloma innymi ETFami opartymi na kryptowalutach do naśladowania.

Co to jest ETF Bitcoin?

Bitcoin ETF to pasywny instrument inwestycyjny, który śledzi cenę kontraktów terminowych na Bitcoin lub Bitcoin w celu określenia ich wartości. Depozytariusz ETF będzie kupował pozycje w kontraktach terminowych na Bitcoin i / lub Bitcoin przy użyciu funduszy inwestorów. Ty, jako inwestor, będziesz posiadać udziały w funduszu, ale w rzeczywistości nie posiadasz żadnego Bitcoina.

Jako inwestor ETF możesz wybrać, czy chcesz kupić, sprzedać lub sprzedać krótko ETF. Jeśli odgadniesz właściwy kierunek, zarabiasz. Jeśli się mylisz, tracisz pieniądze. Przynajmniej raz w roku opłaty za zarządzanie obniżą NAV funduszu ETF o niewielką kwotę. Każdego 15 kwietnia podatnicy w USA będą musieli obliczyć swoje zyski i straty kapitałowe za poprzedni rok podatkowy.

Czy jego NAV zostanie obliczona na podstawie gotówki (spot) ceny Bitcoin lub ceny kontraktów terminowych na Bitcoin??

Zakładając, że SEC postrzega Bitcoin jako towar, taki jak złoto, najprawdopodobniej cena spot Bitcoin zostanie wykorzystana do określenia wartości WAN dla Bitcoin ETF. Jednak inne fundusze ETF, takie jak VXX, opierają swoje NAV na kontrakcie terminowym VX z pierwszego miesiąca.

A co z ryzykiem bycia zhakowanym lub oszukanym przez szerokie spready kupna / sprzedaży?

Zakładając odpowiednią weryfikację przez SEC, ETF byłby ubezpieczony od kradzieży / strat hakerów. Powiernik byłby również zobowiązany do korzystania ze zweryfikowanego, wiarygodnego źródła codziennych danych dotyczących transakcji Bitcoin, zapewniając w ten sposób przejrzystość cen. Oba wymagania byłyby budulcem zaufania dla potencjalnych uczestników rynku kryptowalut.

Co się dzieje z ETF Bitcoin, gdy Smart Money zaczyna inwestować?

Gdy pieniądze instytucjonalne (fundusze hedgingowe, banki, inwestorzy miliarderów) napływają do ETF, cena Bitcoina powinna zacząć się stabilizować. Ten masowy napływ płynności pomógłby wyeliminować manipulacje na rynku, a także pomógłby w tworzeniu bardziej przewidywalnych wyników strategii handlowej. Ceny altcoinów mogą ulec zmianie, ponieważ handlowcy / inwestorzy kryptowalut gromadzą się na bardziej płynnym rynku Bitcoin i / lub ETF Bitcoin.

Boję się dużych nocnych ruchów w kontraktach terminowych na Bitcoin i Bitcoin. Czy ETF Bitcoin byłby lepszym wyborem?

Zaletą spekulacji / zabezpieczania za pomocą Bitcoin ETF byłby czynnik ograniczonej odpowiedzialności. Na przykład, powiedzmy, że Bitcoin podskoczył o 10 procent w ciągu jednego dnia. Jeśli miałeś krótkie kontrakty terminowe na Bitcoin lub Bitcoin z depozytem zabezpieczającym (pożyczone pieniądze), będziesz odpowiedzialny za wszystkie straty, które przekraczają początkowy depozyt zabezpieczający. Kwoty te mogą być znaczne, być może nawet powodując utratę domu, firmy, małżeństwa, jak to nazywasz. Ale jeśli zamiast tego skracasz fundusz ETF Bitcoin bez marży, spadniesz tylko o 10 procent. Wielka strata dla Ciebie, ale niekoniecznie katastrofalna czy trwała.

W jaki sposób zostanie opodatkowany ETF Bitcoin?

Bitcoin ETF powiązany z kontraktem terminowym na Bitcoin prawdopodobnie otrzyma pożądany status podatku od zysków kapitałowych w sekcji 1256, którym IRS przyznaje fundusze ETF powiązane z SPY, GLD i innymi kontraktami futures. Ze statusem sekcji 1256 jesteś zwolniony z ograniczeń dotyczących sprzedaży prania. Co więcej, 60 procent zysków kapitałowych jest opodatkowanych według stawek długoterminowych, a 40 procent według stawek krótkoterminowych. Inwestorzy Bitcoin są jednak skazani na paskudne ograniczenia sprzedaży IRS i muszą również regularnie płacić zyski kapitałowe stawki podatkowe (brak ulgi podatkowej z sekcji 1256). Jeśli ETF Bitcoin otrzyma ulgę podatkową zgodnie z sekcją 1256, inwestorzy ETF będą mieli wyraźną przewagę podatkową w stosunku do zwykłych inwestorów Bitcoin.

Jakie rodzaje strategii handlowych / inwestycyjnych działają z funduszami ETF Bitcoin?

Dokładnie te same strategie, których już używasz. Żadnej różnicy. Możesz kupować, sprzedawać i krótko sprzedawać ETF-y przez cały dzień (nie możemy tego wystarczająco podkreślić). Jeśli jednak ETF Bitcoin jest w stanie handlować tylko od 9:30 do 16:00 czasu wschodniego, mogą wystąpić zauważalne luki cenowe, gdy ETF otworzy się do handlu następnego ranka.

Powodem tego: Bitcoin jest przedmiotem handlu przez całą dobę, a jeśli moneta wykona duży ruch w ciągu nocy, NAV funduszu ETF będzie musiało zostać skorygowane w górę / w dół na otwarciu następnej sesji handlowej. Być może będziesz musiał dostosować swoje strategie handlowe, aby poradzić sobie z rzeczywistymi lukami cenowymi na ETF.

Czy istnieje ryzyko podczas spekulacji z funduszami ETF Bitcoin?

Tak. Chociaż ETF byłaby ubezpieczona od hakerów lub kradzieży funduszy inwestorów przez powierników, można sobie wyobrazić, że depozytariusz ETF mógłby w pewnym momencie napotkać problemy finansowe, powodując likwidację aktywów funduszu. Nie wspominając o zmniejszeniu salda na koncie handlowym. Przeczytaj również, jakie ryzyko związane z drukiem drobnym należy rozważyć. Wcześniej w 2018 roku szalenie popularny ETF zmiennościowy, XIV spadł o prawie 90 proc w jeden dzień handlowy. Jeszcze bardziej szokujące jest to, że krach nastąpił podczas sesji giełdowej po godzinach. Oznaczało to, że zdecydowana większość posiadaczy XIV była bezsilna, aby wyjść z handlu do następnego ranka.

Większość tych, którzy stracili pieniądze w XIV, prawdopodobnie nie przeczytała dokumentu ujawniającego ryzyko. Ostrzegł inwestorów, że jeśli ETF straci co najmniej 80 procent swojej wartości aktywów netto w jeden dzień, fundusz zostanie rozwiązany. Przed krachem kosztował ponad 115 dolarów. Ostateczna cena likwidacji wyniosła 5,99 USD. ty musieć przeczytaj drobny druk przed zainwestowaniem w ETF!

Czy wszyscy inwestorzy i inwestorzy będą uprawnieni do kupowania i sprzedawania ETF-ów Bitcoin?

Możliwe, że tylko akredytowany inwestorzy (o wysokiej wartości netto) będą faktycznie mogli kupować udziały w ETF Bitcoin. Ty, drogi czytelniku, możesz zostać wykluczony z udziału. Jednak najstarsza istniejąca ETF, SPY, nie ma takiego ograniczenia. Miejmy nadzieję, że SEC nie naruszy prawa wszystkich inwestorów, bogatych lub niezbyt bogatych, do uczestnictwa w ETF Bitcoin.

Czy jest nadzieja na ETF Bitcoin w niedalekiej przyszłości?

Właściwie jest. SEC najprawdopodobniej zatwierdzi ETF, ale w oparciu o jeden kluczowy warunek. Warunek ten jest następujący: tylko dane transakcji wymiany Bitcoin z siedzibą w USA zostaną wykorzystane do określenia ceny danych Bitcoin w czasie rzeczywistym, które mają być użyte dla Bitcoin ETF. Giełdy z siedzibą w USA podlegają jurysdykcji SEC i będą musiały dostarczać regulatorowi dokładne i podlegające audytowi dane dotyczące cen. Nieprzestrzeganie przez depozytariuszy stwarza ryzyko nałożenia na nich surowej grzywny lub nawet zamknięcia ich przez SEC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map