Czym jest MediBloc? Przewodnik dla początkujących

Czym jest MediBloc? Przewodnik dla początkujących

Czy męczy Cię ciągłe spisywanie swojej historii medycznej lub zdawanie tych samych badań lekarskich za każdym razem, gdy idziesz do nowego lekarza? Przerażające doświadczenia, takie jak te, uwydatniają niektóre problemy, przed którymi stoi branża opieki zdrowotnej. Niestety, rzeczywistych rozwiązań jest niewiele i są daleko od siebie.

Jedną z kluczowych kwestii są przepisy, takie jak ustawa o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA), które umożliwiają centralizację dokumentacji medycznej i zabraniają udostępniania wspomnianych danych. Osoby pomagające pacjentom (np. Lekarze, pracownicy pogotowia ratunkowego, naukowcy) nie są w stanie zapewnić najwyższej jakości opieki bez dokładnej wiedzy na temat stanu zdrowia pacjenta ze względu na często ograniczony dostęp do jego prywatnych danych. Tu wkracza MediBloc. Zespół odpowiedzialny za projekt gwarantuje, że platforma jest w pełni zgodna z HIPAA.

MediBloc jest zgodny z protokół open source i określa się jako „zdecentralizowany ekosystem informacji opieki zdrowotnej oparty na technologii łańcucha bloków dla pacjentów, świadczeniodawców i badaczy”. Jego platforma blockchain umożliwia śledzenie i rejestrowanie wszystkiego, co dzieje się w świecie opieki zdrowotnej, takich jak wizyty lekarzy i rejestrowanie aktualizacji. Gromadząc całą historię medyczną pacjenta w jednym, zwięzłym formacie, można zapewnić rzetelną i przyspieszoną opiekę nad pacjentem, a poszczególne osoby mogą być odpowiedzialne za rozproszenie ich własnych danych.

Co więcej, jego rodzima waluta MediBloc (MED) ułatwi udostępnianie treści rekordów za pośrednictwem systemu nagród. Zarówno pacjenci, jak i dostawcy otrzymają rekompensatę za swój wkład w ekosystem, a pacjenci będą mogli używać tokenów do inicjowania rutynowych transakcji medycznych (np. & płatności ubezpieczeniowe) z partnerami Medibloc.

Kluczowe cechy MediBloc

Głównym celem MediBloc jest zwiększenie dostępności danych dotyczących opieki zdrowotnej przy jednoczesnym stymulowaniu zawartości informacji medycznych na potrzeby postępu naukowego. Niektóre kluczowe funkcje obejmują:

  • Redystrybucja własności danych: MediBloc przekaże dane z dokumentacji medycznej z powrotem w ręce pacjentów i pozwoli właścicielom danych zdecydować, kto może przeglądać dokumenty.
  • Utrata danych/zapobieganie oszustwom: Dane są archiwizowane i tylko wiarygodni partnerzy opieki zdrowotnej będą mieli dostęp do edycji danych. Ponieważ modyfikacje danych są niewidoczne dla wszystkich użytkowników w łańcuchu bloków, nieetyczne dostosowania są wysoce nieprawdopodobne.
  • System nagród za token ERC20 MED: Zachęca to właścicieli danych do wnoszenia wkładu w ekosystem danych poprzez zwiększanie zysków.
  • Globalna interoperacyjność danych: Globalna wymiana informacji w czasie rzeczywistym między społecznością medyczną będzie stymulować postęp w medycynie i ograniczy niepotrzebne powtarzanie danych. Personel medyczny nie będzie musiał czekać na zaktualizowane informacje, które ostatecznie zapewnią usprawnioną opiekę i większą szansę na postawienie prawidłowej diagnozy.
  • Bezpieczeństwo: Używany protokół blockchain oferuje zwiększone środki bezpieczeństwa, aby zapobiec włamaniom do danych.

Biorąc pod uwagę kwestię bezpieczeństwa, ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak wrażliwy jest obecny system na ataki z zewnątrz (których liczba obecnie rośnie). Jak stwierdzono w Chicagobusiness.com, „Do 2024 r. Wszyscy w Stanach Zjednoczonych będą mieli zagrożone dane dotyczące opieki zdrowotnej, jeśli kradzież w Internecie będzie rosła w obecnym tempie”. Tego typu naruszenia są druzgocąco kosztowne dla branży medycznej. Tylko w Stanach Zjednoczonych, naruszenia opieki zdrowotnej gromadzą około 6 miliardów dolarów rocznie w stratach.

Jak działa MediBloc?

Platforma to zdecentralizowana aplikacja (DApp) sformułowana na maszynie wirtualnej Ethereum (EVM). Jak widać na poniższym obrazku, trzy warstwy tworzą ogólną strukturę platformy: rdzeń, usługa i aplikacja. W trzech warstwach informacje, które będą przechowywane, dotyczą danych osobowych, danych medycznych i salda konta MED (użytkowników, dostawców, badaczy).

warstwy medibloc

  1. MediBloc Core: Ponieważ pamięć typu blockchain jest ograniczona, warstwa Core zapewnia dodatkową pamięć, aby przeciwdziałać utracie danych medycznych.
  2. Usługa MediBloc: Korzystając z technologii Smart Contract, ta warstwa łączy warstwę Apps z warstwą Core i umożliwia „wprowadzanie / wyprowadzanie danych poprzez połączenie z warstwą Core”.
  3. Aplikacja MediBloc: Ta warstwa umożliwia ludziom korzystanie z różnych aplikacji (np. Aplikacji mobilnych) w celu uzyskania dostępu do informacji i zarządzania nimi.

tokeny medibloc

Platforma będzie używać rozszerzenia System Medi Point (MP), system punktowy, który mierzy udział użytkowników. Aby uzyskać wyższy MP, można go kupić za pomocą MED lub wesprzeć sieć danych. Po zebraniu MP i odczekaniu trzech miesięcy możesz zamienić swój MP na MED. Jak wspomniano wcześniej, token MED może być używany w transakcjach medycznych, takich jak płatności ubezpieczeniowe. W przeciwieństwie do tokenów MED, MP są używane w procesie weryfikacji i nie opuszczają platformy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii stojącej za MediBloc, zapoznaj się z projektem biały papier.

O MediBloc

Misja MediBloc mówi, że „poprawi dostęp do opieki zdrowotnej i jej doświadczenie poprzez redystrybucję wartości osobistych danych zdrowotnych, przyspieszając światowe przejście na decentralizację informacji prywatnych”. Założona w Seulu w Korei Południowej w 2017 r. Przez zespół lekarzy i programistów jest prywatną firmą, która obecnie liczy 10 członków zespołu i 10 doradców oficjalna strona.

Współzałożyciele, dr Allen Wookyun Kho (były główny inżynier oprogramowania w firmie Samsung) i dr Eunsol Lee, wnoszą do firmy wieloletnie doświadczenie medyczne i techniczne, będąc jednocześnie certyfikowanymi lekarzami i inżynierami oprogramowania. Aby być na bieżąco z aktualizacjami projektu, możesz obserwować urzędnika zespołu GitHub.

zespół medibloc

Dostawa monet MediBloc

MediBloc przekazał 20% swoich tokenów zespołowi założycielskiemu, 10% doradcom / wczesnym inwestorom, 12% rozwojowi biznesu, 8% badaniom i 50% uczestnikom „wydarzenia generowania tokenów” (sprzedaż tokenów).

statystyki tokenów medibloc

Podczas sprzedaży zbiorowej MediBloc ogłosił emisję 10 miliardów MED, a wszelkie tokeny pozostałe po sprzedaży mają zostać spalone. Obecnie MediBloc ma całkowitą podaż tokenów w wysokości około 4 miliardów MED, z 2 966 384 100 MED (łączna ilość sprzedanych MED) w obiegu. Wyjaśniono w Post na blogu MediBloc, uzasadnieniem dla spalenia pozostałych monet były dwa powody:

„1. Zespół MediBloc chce posiadać tylko niezbędną ilość tokenów, które umożliwią zespołowi przejście do następnego kroku i będą odpowiedzialne i odpowiedzialne za społeczność i ekosystem MediBloc.

2. Zespół MediBloc chce chronić wartość tokena i działać w najlepszym interesie uczestników sprzedaży tokenów ”.

Historia handlu MediBloc

Według CoinMarketCap, MED rozpoczął handel 22 grudnia 2017 r. Za około 0,02 USD, osiągając ATH prawie 0,35 USD w dniu 10 stycznia 2018 r. W chwili pisania tego artykułu cena MED oscyluje wokół 0,08 USD, co oznacza gwałtowny spadek, który idzie w parze z obecnym niedźwiedziem trendem całego rynku kryptowalut.

Wraz ze wzrostem bazy użytkowników platformy MediBloc, wartość MED powinna rosnąć, prowadząc do wzrostu ceny. Jednak podobnie jak w przypadku wszystkich kryptowalut, inne czynniki, takie jak ogólny trend na rynku, mogą hamować ten wzrost.

handel medibloc

Gdzie można kupić MediBloc?

Tylko dwie giełdy obsługują obecnie handel MediBloc – Coinrail i Gate.io. Nowi użytkownicy mogą kupować monety BTC lub ETH w witrynach, które umożliwiają zakupy kartami kredytowymi, takimi jak Bitstamp lub Coinbase, a następnie wpłacać je do swoich portfeli na Coinrail lub Gate.io.

Gdzie można przechowywać MediBloc?

Jeśli wolisz nie przechowywać swoich tokenów MED w portfelach giełdowych, zespół MediBloc oferuje przewodnik krok po kroku o tym, jak przechowywać swoje tokeny na Portfel Qtum Core. Jak na razie jest to jedyna dostępna metoda przechowywania monet MediBloc do czasu obsługi nowych portfeli.

Wniosek

Według doradcy MediBloc Sang Min Park (który jest także głównym profesorem Wydziału Medycyny Rodzinnej na Uniwersytecie Narodowym w Seulu), „Jesteśmy w momencie, w którym należy zagwarantować prywatność, a pacjenci muszą mieć prawo i środki do podejmowania samodzielnych decyzji. Innowacyjne rozwiązanie MediBloc doprowadzi do nowych zmian w ekosystemie medycznym w tym zakresie. ”

Wydaje się, że MediBloc ma za sobą solidny zespół i jest zainteresowany ochroną swoich interesariuszy poprzez wiarygodne wyjaśnienie problemu spalania monety. Ponieważ założyciele mają doświadczenie zarówno w dziedzinie medycyny, jak i techniki, nietrudno sobie wyobrazić, że znają z pierwszej ręki problemy, przed którymi stoi branża opieki zdrowotnej i mają kreatywne sposoby ich rozwiązania poprzez postęp techniczny.

Jeśli projekt zrealizuje to, co zamierza, może być rewolucyjny w dziedzinie opieki zdrowotnej. Może nie tylko zaoszczędzić pacjentom i lekarzom wiele czasu i kłopotów, ale może również potencjalnie pomóc w rozwoju medycyny poprzez decentralizację dostępu do krytycznych danych na całym świecie. Tak więc, podczas gdy projekt jest wciąż w powijakach i ma przed sobą długą drogę, wiarygodne przypadki użycia platformy / waluty MediBloc są trudne do zignorowania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map