Czym jest BitBay (BAY)? | Przewodnik dla początkujących

Czym jest BitBay?

BitBay to darmowy, zdecentralizowany rynek kupna i sprzedaży towarów i usług w łańcuchu bloków. Możesz łączyć się bezpośrednio z rówieśnikami i dokonywać transakcji bez pośredników, takich jak Amazon, eBay czy Craigslist. Transakcje są bezpieczne i anonimowe. Są również gwarantowane przez depozyt.

Projekt ma być nowym standardem w handlu elektronicznym, umożliwiającym indywidualnym handlowanie na dużą skalę. W rezultacie BitBay twierdzi, że zrewolucjonizuje światowy handel. Pozornie jest to świetne rozwiązanie również dla innych zastosowań niszowych, w których grupy ludzi nie są obsługiwane przez istniejące rynki.

Na początku BitBay rozpoczął trudny start. W 2014 roku pierwotni założyciele zebrali kapitał w złej wierze i szybko porzucili projekt po zebraniu funduszy, pozostawiając głównego dewelopera z torbą. Wyglądało na to, że BitBay jest skończony, ale deweloper kontynuował pracę nad projektem z poczucia obowiązku wobec pierwotnych inwestorów, bez dostępu do kapitału pozyskanego w rundzie zbiórki.

Od tamtych wczesnych, niepewnych dni rozwój przeszedł długą drogę. Platforma została oficjalnie uruchomiona w 2015 roku i przez ostatnie kilka lat była aktualizowana. Użytkownicy z powodzeniem przeprowadzali transakcje w różnych branżach, w tym jeden użytkownik, który sprzedał pięć akrów ziemi na BitBay.

eBay w Blockchain

Nazwa BitBay jest połączeniem Bitcoin i eBay. W pewnym sensie jest to przydatny sposób myślenia o tym, co robi platforma. To platforma handlowa, na której użytkownicy mogą wystawiać przedmioty na sprzedaż i negocjować ceny. Ceny te są denominowane w BAY, kryptowalucie platformy.

Po osiągnięciu porozumienia ustanawiasz inteligentną umowę, która zapewnia dostawę określonego przedmiotu za pomocą usługi Escrow. Tworzy to pozbawione zaufania transakcje między stronami. Im więcej przeprowadzisz transakcji, tym więcej zdobędziesz punktów reputacji i tym chętniej przyszli sprzedający / kupujący będą z Tobą dokonywać transakcji.

funkcje Bitbay 1

Scentralizowane rynki (takie jak eBay lub Amazon) czasami ograniczają liczbę przedmiotów, które sprzedawca może wystawić. Albo będą wymagać użycia określonych platform płatniczych, które przyjmują określony procent transakcji. Ponadto są ograniczone geograficznie, co ogranicza liczbę i rodzaj potencjalnych nabywców danego przedmiotu. Wreszcie scentralizowane rynki przechowują dane klientów na scentralizowanych serwerach, które mogą zostać naruszone.

BitBay gwarantuje nieograniczony dostęp do swojej platformy. Wypisz tyle elementów, ile chcesz, bez ograniczeń geograficznych. Transakcje na tokenach BAY są wolne od opłat. W rzeczywistości korzystanie z platformy nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Escrow podwójnego depozytu

Podwójny depozyt Escrow to sposób BitBay na zapewnienie, że przedmioty są wysyłane, a spory są rozstrzygane w sposób zdecentralizowany. Na typowej scentralizowanej platformie, takiej jak eBay, platforma zajmuje się rozwiązywaniem sporów. Zwykle zawsze stają po stronie kupującego. Może to się skończyć niesprawiedliwością dla sprzedającego. Co ważniejsze, powoduje to znaczne zwiększenie kosztów obsługi rynku, jeśli trzeba rozwiązywać spory.

BitBay rozwiązuje ten problem, upewniając się, że wszystkie strony mają udział w powodzeniu transakcji. Przed transakcją obie strony wpłacają kwotę escrow jako zabezpieczenie transakcji. Jeśli produkt dotrze w dobrym stanie, a kupujący zapłacił w całości, obie strony sygnalizują udaną transakcję, a podwójny depozyt jest zwracany stronom.

Double Escrow BitBay

W przypadku sporu podwójny depozyt nie zostanie zwolniony, dopóki obie strony nie będą zadowolone. Zmusza to strony do wynegocjowania rozsądnego rozwiązania sporu w celu odzyskania depozytu. Oszuści i inni źli aktorzy nie mogą czerpać korzyści z takiego systemu, ponieważ ich depozyt nie zostanie im zwrócony.

Ponadto system reputacji BitBay pomaga kupującym i sprzedającym wiedzieć, jak bardzo można ufać drugiej stronie. Użytkownicy o niskiej reputacji lub bez historii transakcji mogą potrzebować wpłacić więcej środków na depozyt przed dokonaniem transakcji. W międzyczasie użytkownicy o wysokiej reputacji będą mogli wpłacać mniej środków na depozyt w ramach swoich transakcji.

Dynamiczne ustalanie cen

Jednym z kluczowych aspektów BitBay jako rynku jest to, że jego token jest dynamicznie powiązany. Oznacza to, że podaż pieniądza zmienia się w taki sposób, że wartość BAY pozostaje względnie płaska. W przeciwieństwie do dzikich wahań cen, które obserwujemy w innych kryptowalutach, BAY utrzyma dość równą, ale dynamiczną wartość. To sprawia, że ​​jest on bardziej atrakcyjny jako waluta do zakupu dóbr fizycznych. Wiesz, że kupując BAY, nie od razu straci on na wartości i możesz być pewien, że będzie to coś warte w przyszłości.

Kołki zamrażają i uwalniają monety o określonych wartościach, łagodząc zmienność rynku i zachęcając do spójnego, użytecznego rynku. BitBay nie wypuścił jeszcze swojej technologii ustalania, ale źródła, z którymi rozmawiałem przy projekcie, są przekonane, że wyda w tym roku.

Prywatność & Multisignature

BitBay obsługuje wszelkiego rodzaju środki ochrony prywatności i bezpieczeństwa. Utworzenie portfela z wieloma podpisami w celu zwiększenia bezpieczeństwa jest łatwe. Istnieją integracje dla Tora i innych serwerów proxy, które pomagają anonimizować połączenie z rynkiem. Klawiatura ekranowa umożliwia wprowadzanie hasła lub klawisza bez korzystania z klawiatury i podatności na rejestrowanie klawiszy. Ponadto możesz tworzyć obrazy z osadzonym kluczem prywatnym, co utrudni hakerowi znalezienie przechowywanego klucza.

funkcje Bitbay 2

Timelocks & Atomic Swapy

Rynek posiada również funkcje blokowania kontraktów na czas i wymiany walut. Umożliwia to wszelkiego rodzaju transakcje międzyłańcuchowe i narzędzia finansowe. Blokada czasowa i inne elementy inteligentnych kontraktów umożliwiają tworzenie zakładów, transakcji depozytowych, kontraktów futures i opcji lub dowolnej liczby innych transakcji finansowych.

Zespół & Spór

BitBay miał zły początek. Pierwotni założyciele wprowadzili w błąd inwestorów i nigdy nie zamierzali budować platformy. Sprowadzili Davida Zimbecka jako technicznego przewodnika, aby nadać projektowi legitymację. Kiedy zniknęli wkrótce po rundach zbierania funduszy, wraz z zebranym kapitałem, David został bez funduszy i wielu wściekłych inwestorów.

Davidowi łatwo byłoby wtedy spasować i zrezygnować z projektu, ale tego nie zrobił. Przez pierwsze kilka lat BitBay był jedynym deweloperem w tym projekcie. Nie miał pieniędzy, by zatrudniać innych programistów, a programiści-ochotnicy czasami pomagali.

Patrząc wstecz na to doświadczenie, David powiedział:

„Kradzież i nieufność, które przytrafiły się założycielom na początku, wpłynęły na mnie emocjonalnie i do dziś mam problemy z przekonaniem, że ludzie mogą robić tego typu rzeczy innym ludziom celowo i bez żadnych obaw. Po prostu nie zostałem wychowany w ten sposób. To była prawdziwa lekcja życia i dużo czasu zajęło mi dojście do siebie. …

Przez długi czas ta zdrada wpłynęła na moją pracę i życie osobiste, ale poszedłem dalej i jestem bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowany, aby ukończyć projekt. BitBay powstanie z popiołów jak feniks. Nic nie mogą zrobić, aby zapobiec sukcesowi BitBay ”.

zespół bitbay

BitBay ma teraz pięciu członków w swoim podstawowym zespole, a także deweloperzy, projektanci i marketerzy.

Żeton BAY

Token BAY to token transakcyjny na rynku. Używasz go do kupowania i sprzedawania, a także może uczestniczyć w zamrożeniach, depozytach, zakładach, zamianach itp. Sam token działa jak Bitcoin i jest zabezpieczony przez sieć.

Chociaż możesz używać BAY do transakcji, nie musisz tego robić. Musisz jednak użyć BAY, jeśli chcesz wziąć udział w token staking.

Cena BAY spadła po odejściu pierwotnych założycieli i pozostała niska do marca 2017 r., Kiedy to się zaczęło. Przeszedł przez kilka cykli biegów byków i niedźwiedzi, z maksymalną ceną ponad 30 centów w styczniu 2018, zanim powrócił do obecnej wartości.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Gdzie kupić BitBay (BAY)

Upbit i Bittrex zajmują 98% wolumenu obrotu tokenami BAY, więc będziesz chciał użyć jednej z tych dwóch giełd, aby uzyskać BAY.

Aby to zrobić, musisz kupić BTC, ponieważ te giełdy nie mają prawa fiat.

Jak przechowywać BitBay (BAY)

BitBay posiada portfel online, który ułatwia tworzenie adresów i wysyłanie transakcji. Aby jednak uczestniczyć w pełnej wersji Marketplace, musisz pobrać klienta Marketplace. Istnieją również inne portfele GUI do przechowywania BAY. Możesz znaleźć to wszystko na strona pobierania ich witryny internetowej.

Wniosek

David Zimbeck wykazał się wytrwałością i oddaniem temu projektowi przez ostatnie cztery lata. Fakt, że z sukcesem koordynowała wiele transakcji, budzi nadzieję i ekscytację. Plan rozwoju projektu to znacznie więcej, a teraz, gdy istnieje oddany zespół, spodziewaj się wzrostu i ewolucji rynku w nadchodzącym roku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map