Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę dzieje się w KYC / AML?

Każdy, kto kiedykolwiek założył konto na Coinbase, Gemini lub innej dużej giełdzie kryptowalut, musi przeprowadzić podstawowe praktyki KYC / AML. W rzeczywistości każdy, kto ma konto bankowe (chyba że jest to zagraniczne), w pewnym stopniu przestrzegał protokołów Poznaj swojego klienta i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

To, że Twój bank nie poprosił Cię o przesłanie selfie z dowodem osobistym, nie oznacza, że ​​nie sprawdził Twojej przeszłości. Ale co tak naprawdę dzieje się w KYC / AML? Jaki to ma sens i – co ważniejsze – ile giełd kryptowalut faktycznie gra zgodnie z zasadami?

Do czego służy KYC / AML?

Wraz z rozwojem sektora FinTech i kryptowalut rośnie potrzeba walki z przestępstwami finansowymi. Oznacza to zapobieganie praniu pieniędzy i innym nielegalnym działaniom, takim jak finansowanie terroryzmu. Giełdy kryptowalut i firmy blockchain posiadające zgodne z prawem oferty tokenów muszą zlecić swoim klientom przetestowanie.

Powiązanie kryptowaluty z działalnością przestępczą jest nadal bardzo realne. W rzeczywistości to znacznie więcej niż stowarzyszenie. Kryptowaluty, takie jak Dash i Monero, nadal pozwalają na anonimowość klientów, co przesłania pochodzenie środków. Oznacza to, że jeśli fundusze pochodzą z napadu na pieniądze, transakcji narkotykowej lub innej operacji przestępczej, nikt się nie dowie.

Ponadto osoby zajmujące się praniem pieniędzy mogą przesyłać nieograniczoną ilość środków za pomocą kryptowaluty. Zgłaszane są transfery ponad 10 000 USD przez banki w USA. To naturalnie sprawia, że ​​kryptowaluta przyciąga przestępców, którzy chcą ominąć tradycyjne szyny finansowe i chronić się przed regulatorami..

Poznaj swojego klienta i przeciwdziałanie praniu pieniędzy służy unikaniu właśnie tego rodzaju działalności przestępczej. Firmy mają moralny i coraz bardziej prawny obowiązek zapewnienia, że ​​ich klienci nie są zaangażowani w działalność przestępczą. W rzeczywistości, gdy UE głosowała o bardziej rygorystycznych praktykach KYC / AML dla giełd kryptowalut w kwietniu tego roku miało to skończyć z anonimowością z nimi związaną.

Zgodnie z nowymi przepisami giełdy kryptowalut i dostawcy portfeli muszą wprowadzić kontrole należytej staranności wobec swoich klientów. Obejmuje to coś więcej niż tylko pobieżną weryfikację tożsamości. W przyszłości wszystkie rodzaje firm kryptograficznych będą musiały się zarejestrować, aby móc oferować regulowaną wymianę i usługi płatnicze w UE.

Giełdy kryptowalut nie są zgodne

Według Badania przez P.A.ID Strategies zlecone przez Mitek, aż 68 procent dostawców portfeli i giełd kryptowalut w USA i UE nie przeprowadza formalnej identyfikacji swoich klientów. Oznacza to, że ponad dwie trzecie wszystkich tych przedsiębiorstw nie spełnia wymogów nowych przepisów w ramach zaktualizowanej dyrektywy UE w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

PAID Strategies Research - grafika informująca, że ​​68% giełd kryptowalut i portfeli nie przeprowadza odpowiednich kontroli tożsamości, co oznacza, że ​​przestępcy i Osoby zajmujące eksponowane stanowiska polityczne mogą swobodnie handlować.

Badania strategii P.A.ID

Głównym celem badania była ocena istniejących procedur KYC / AML do wdrażania nowych użytkowników. Spośród 25 firm zbadanych przez dostawcę rozwiązań do weryfikacji tożsamości cyfrowej większość nie spełniła wymogów regulacyjnych. W wielu przypadkach nie przeprowadzają one niezbędnych weryfikacji tożsamości w odniesieniu do oficjalnych dokumentów lub osób wymienionych na liście politycznej.

Nie prowadzi się również ścieżki audytu ani kontroli sankcji w celu śledzenia działalności przestępczej. W wielu przypadkach wystarczył zweryfikowany adres e-mail i numer telefonu komórkowego, aby zarejestrować się na giełdach i portfelach.

Co wtedy naprawdę wchodzi w KYC / AML?

Nie wystarczy wiedzieć, że osoby korzystające z Twoich usług to ludzie, a nie boty. Albo że ich telefon komórkowy i e-mail faktycznie należą do nich. Giełdy kryptowalut muszą wiedzieć, czy klienci, których wprowadzają, mają przeszłość kryminalną, czy nie. Czy zostały ukarane? Czy są na jakiejś liście obserwacyjnej? Czy mają jakiś poziom politycznej ekspozycji??

Ilość danych, które generują wszystkie te pytania, jest prawie niezrozumiała. W ciemnych czasach tradycyjne KYC / AML wymagały wyjątkowo długich procesów ręcznych.

Były one całkowicie narażone na błędy ludzkie i ograniczenia prędkości, co czyni je całkowicie nieefektywnymi. Obejmowały również długie opóźnienia. Żaden klient nie chce czekać co najmniej dwa tygodnie na weryfikację i rozpoczęcie handlu, podczas gdy jakiś urzędnik przegląda wycinki z gazet.

Ponieważ nowe dyrektywy w UE oraz w świetle badań pokazujących, że firmy pozostają w tyle (i wkrótce będą niezgodne z prawem), muszą znaleźć lepszy sposób na ich przestrzeganie. Wydajny i zgodny sposób na szybkie analizowanie mas danych milionów ludzi.

KYC / AML przy użyciu automatyzacji

Big Data istnieje już od jakiegoś czasu. Nie tylko dla marketerów kierujących inteligentniejsze oferty do swoich klientów, ale także dla zwiększenia wydajności KYC / AML. Ale nawet duże instytucje finansowe nie obsługują własnych KYC / AML. W końcu specjalizują się w usługach finansowych, a nie w pracy detektywistycznej. To samo dotyczy giełd kryptowalut.

Zrzut ekranu strony głównej Comply Advantage, technologii kontroli i monitorowania AML, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do określenia, czy użytkownik jest zagrożony przestępstwem finansowym.

Strona domowa ComplyAdvantage

Firmy lubią Strategie P.A.ID, Zgodność z korzyścią, i Ativio wykorzystują uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do dostarczania swoim klientom (giełdom, firmom oferującym portfele powiernicze, bankom) potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym. Korzystając z uczenia maszynowego, mogą szybko identyfikować trendy i wzorce, odkrywać problemy, które mogą być sygnałem ostrzegawczym, i dostarczać wiarygodny profil klienta, aby umożliwić szybkie wdrożenie.

Identyfikacja różnych poziomów ryzyka

Jest coś takiego jak zbyt wiele informacji, zwłaszcza jeśli chodzi o giełdę kryptowalut lub bank. Na przykład wiedza, że ​​Twoi klienci nie są gangsterami, terrorystami lub oszustami podatkowymi, prawdopodobnie wystarczy. Nie musisz wiedzieć, że mają DUI z czasów studiów przeciwko swojemu imieniu.

Jednak może tak nie być w przypadku kampanii politycznej. W końcu, jeśli kandydat ubiega się o objęcie urzędu, potrzebuje najszerszego dostępnego przeglądu. W tym miejscu KYC / AML wykorzystujące sztuczną inteligencję staje się naprawdę inteligentne, poprzez kategoryzowanie poziomów ryzyka. Nic nie powinno Cię powstrzymywać przed inwestowaniem w ICO, jeśli upiłeś się i zatańczyłeś na stole, tworząc stronę 12 lokalnej prasy. Ale może to zniechęcić republikańskich wyborców w południowych stanach.

KYC / AML wykorzystujące sztuczną inteligencję może również zmniejszyć liczbę fałszywych sygnałów ostrzegawczych związanych z weryfikacją klientów, które niepotrzebnie przerywają wdrażanie, poprzez prawidłowe identyfikowanie poziomów ryzyka.

Myśli końcowe

Wraz z postępem regulacji na całym świecie, w szczególności w USA i UE, giełdy kryptowalut, dostawcy portfeli i inne firmy blockchain będą musiały grać w piłkę. Wkrótce nie będzie to przypadek niespełnienia standardu, będzie to oznaczać, że działają nielegalnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map