Czy Riot Blockchain wciąż jest dobrą inwestycją pół roku po Pivocie?

Czy Riot Blockchain jest nadal dobrą inwestycją pół roku po Pivocie?

Riot Blockchain (RIOT), dawniej firma biotechnologiczna, która produkowała urządzenia medyczne, zmieniła swój model biznesowy na kryptowalutę w październiku ubiegłego roku. Riot Blockchain, pierwsza notowana na giełdzie firma blockchain w Ameryce, skoncentrowała się na przejmowaniu i rozwijaniu firm specjalizujących się w powstającym sektorze blockchain. Minęło ponad osiem miesięcy, odkąd firma zmieniła swoją ogólną strategię. Przyjrzyjmy się najnowszym działaniom RIOT i zobaczmy, czy nadal jest to dobra okazja inwestycyjna.

Nagłówek Riot Blockchain

Portfolio Riot Blockchain

Kierowany przez nowego CEO Johna O’Rourke, RIOT szybko przejął zróżnicowany portfel firm kryptowalutowych i blockchain, odkąd odszedł od sektora biotechnologicznego. Dywersyfikując się w branży blockchain, największe inwestycje RIOT dotyczą giełdy kryptowalut, usługi audytu blockchain oraz usługi inteligentnych kontraktów telekomunikacyjnych. Ponadto RIOT dokonał ogromnej inwestycji w sprzęt do wydobywania bitcoinów.

Coinsquare

Pierwsza inwestycja RIOT w kryptowalutę stała się częściowym właścicielem Coinsquare, wiodąca kanadyjska giełda kryptowalut. Ta inwestycja już okazała się rozsądna, ponieważ wycena Coinsquare jest ponad 15 razy wyższa od początkowej wyceny od początkowej inwestycji Riot. RIOT niedawno uczestniczył w ostatnim zaokrąglaniu finansowania Coinsquare, aby zwiększyć swój całkowity udział do 15% całkowitego kapitału Coinsquare. Udział RIOT jest obecnie wyceniany na 50 mln USD.

O’Rourke niedawno skomentował znaczenie przejęcia: „Coinsquare kontynuuje swój szybki rozwój i egzekucję, jednocześnie pozycjonując się jako wiodąca cyfrowa giełda walut w Kanadzie… Uważamy, że Coinsquare oferuje najbardziej atrakcyjną platformę do przeprowadzania transakcji w walutach cyfrowych w Kanadzie”.

Strona główna Coinsquare

TessPay

W październiku 2017 Riot Blockchain kupił 52% udziałów w TessPay za 320 000 USD i 75 000 akcji RIOT. TessPay to firma blockchain oferująca rozwiązania dla firm telekomunikacyjnych. W szczególności model biznesowy TessPay obraca się wokół stworzenia gwarantowanego systemu płatności przy użyciu usługi depozytowej opartej na łańcuchu bloków dla korporacyjnych operatorów telekomunikacyjnych.


Dwa miesiące po inwestycji Riot Tess podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z kanadyjskim Cresval Capital (CVLCF). W ramach połączenia RIOT otrzymuje 41,6 mln akcji Cresval Capital. Z fuzją spodziewaną w kolejnych miesiącach, udział RIOT w Cresval Capital będzie wart ponad 2 miliony dolarów.

TessPay

Verady

W listopadzie 2017 roku zainwestował RIOT Blockchain w Verady, firma usługowa, która świadczy usługi księgowe, audytowe i weryfikacyjne dla zasobów opartych na łańcuchu bloków. Firma Verady została założona, aby rozwiązać lukę w raportowaniu aktywów między tradycyjnymi firmami księgowymi a dynamicznie rozwijającym się łańcuchem bloków i krajobrazem kryptowalut.

Zgodnie z planem działania Verady obecnie rozszerza swoją sieć zaufanych firm księgowych na swojej platformie księgowej VeraNet, a także rozwija usługi audytorskie Ethereum. W tej chwili dostępnych jest niewiele publicznych informacji na temat dokładnego statusu platformy podatkowej Verady VeraNet lub aktualnej listy klientów.

Verady Header

Operacja wydobywania bitcoinów

Największą inwestycją Riot Blockchain było wydobywanie bitcoinów, centralny punkt planu portfela kryptowalut Riot posuwającego się naprzód.

W kwietniu operacja wydobywcza RIOT przyniosła łącznie 100 Bitcoinów (BTC) i 61 Bitcoin Cash (BCH). Chociaż RIOT wydobywa Bitcoin Cash oprócz Bitcoin, regularnie konwertuje wszystkie wydobyte Bitcoin Cash na Bitcoin.

Plany ekspansji wydobywczej Riot obejmowały 7850 górników Bitmain S9, które działały do ​​końca maja i wykorzystywały 11,5 MW mocy energetycznej.

Riot Bitcoin Mining

Najnowsze kontrowersje i raport o zarobkach

Chociaż RIOT niekoniecznie był oskarżany o robienie czegokolwiek nielegalnego, Riot Blockchain był w centrum zainteresowania i krytyki mediów głównego nurtu w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Raport CNBC

W lutym CNBC przedstawiło profil Riot Blockchain w pliku złośliwy raport które negatywnie przedstawiały nowo ukierunkowaną firmę blockchain. Raport CNBC twierdził, że RIOT wykorzystywał swoją nazwę blockchain, aby podnieść cenę akcji, podczas gdy w rzeczywistości firma nie miała podstawowego planu inwestowania w technologię blockchain. O’Rourke bronił swojej firmy, twierdząc, że utwór jest całkowicie jednostronny.

Chociaż RIOT umocnił się jako rzeczywista firma blockchain, stając się jedną z największych operacji wydobywczych Bitcoin na świecie i inwestując w wiele firm blockchain, CNBC nadal twierdzi, że RIOT drastycznie przepłacił za swój sprzęt do kopania.

Wezwanie sądowe Najnowsze wiadomości

W zeszłym miesiącu Riot Blockchain otrzymał wezwanie od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd „żądające pewnych informacji”. Po ujawnieniu śledztwa O’Rourke stwierdził, że nie może skomentować sytuacji i że nie był świadomy charakteru śledztwa ani jego celu.

Kilka miesięcy przed wezwaniem z SEC O ’Rourke udał się do CNBC:„ Nie martwię się o SEC, ponieważ RIOT przesadza ”.

Kwartalny raport o zarobkach

RIOT opublikował swoje wyniki za pierwszy kwartał 17 maja. Kwartalny raport RIOT ujawnił, że firma osiągnęła przychody poniżej 1 miliona dolarów i wykazała ogólną stratę w wysokości 1,6 miliona dolarów w pierwszym kwartale. Większość przychodów firmy pochodziła z operacji wydobywania kryptowalut, które w tym miesiącu nadal rozwijała.

Sprawozdanie finansowe RIOT ujawniło również, że wydał 36,4 mln USD w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, pozostawiając firmie w bilansie tylko 5,3 mln USD. Większość tych pieniędzy została przeznaczona na sprzęt do wydobywania bitcoinów i inne długoterminowe inwestycje.

Kontynuując inwestycje w wydobywanie bitcoinów, powinniśmy spodziewać się znacznego wzrostu przychodów RIOT w nadchodzących kwartałach.

Historia handlowa

Kiedy RIOT po raz pierwszy zmienił nazwę na firmę skoncentrowaną na blockchainie 4 października 2017 r., Jej cena akcji natychmiast wzrosła o 17 procent z 8,18 USD do 9,50 USD. W ciągu zaledwie kilku miesięcy cena akcji Riot gwałtownie wzrosła do rekordowego poziomu 38,60 USD 19 grudnia 2017 r..

Od nowego roku negatywne wiadomości i spadający rynek kryptowalut spowodowały, że cena akcji RIOT powróciła do poprzednich poziomów cenowych przed ogłoszeniami o rebrandingu. W chwili pisania tego tekstu cena akcji Riot wynosi 7,54 USD.

Wykres akcji Riot Blockchain

Ostateczny werdykt

Chociaż RIOT nie działa obecnie z zyskiem, nabył zróżnicowany portfel firm blockchain i stał się głównym graczem w branży kryptowalut dzięki ogromnym inwestycjom w sprzęt wydobywczy.

Przyszły sukces finansowy firmy będzie silnie skorelowany z wynikami samej branży blockchain, w szczególności Bitcoin. Tak więc, jeśli wierzysz w Bitcoin, prawdopodobnie powinieneś również wierzyć w RIOT. Chociaż oba wiążą się z odpowiednim udziałem ryzyka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map