Czy pule handlu kryptowalutami mają przyszłość?

Handel kryptowalutami w 2019 roku przeszedł dość długą drogę od dni Dzikiego Zachodu, w których wieloryby i nieformalne pule inwestycyjne mogły wypchnąć losowe monety do dwucyfrowych zysków procentowych w ciągu kilku krótkich godzin, czasem minut.

Zmiana w handlu kryptowalutami wynikała głównie z przytłaczającego ciężaru wydłużonego rynku niedźwiedzi („zima kryptowalut” dla tych z wyczuciem dramatu). Pule transakcyjne, pozornie nieformalna odmiana bardziej ustrukturyzowanych pul inwestycyjnych, składająca się ze społeczności inwestorów oddających swój kapitał obrotowy pod zaufanie jednego podmiotu (osoby fizycznej lub grupy).

Może być trudno zdecydować, co zrobić z pulami handlu kryptowalutami i czy są one zdrowe dla branży kryptowalut. Wraz z szalejącymi spekulacjami w 2017 roku w lusterku wstecznym, pule transakcyjne prawdopodobnie straciły inwestorów mnóstwo pieniędzy. Ludzie z pieniędzmi zaufali ludziom z ograniczoną historią sukcesu i wszyscy zostali spaleni przez gwałtowny spadek cen w 2018 roku. Setki dysfunkcyjnych projektów zebrały setki milionów dolarów dzięki sprzedaży tokenów, a oszustwa uciekły z milionami dzięki braku należytej staranności część operatora puli.

Instynkt mówi, że handel pulami w niestabilnej branży kryptowalut może być śmiertelny i generalnie należy go unikać, ale w tym pomyśle może być coś więcej niż na pierwszy rzut oka.

U swoich korzeni pule handlu kryptowalutami wydają się być bardziej formalną relacją z influencer. Wcześniejsze osoby mające wpływ na kryptowaluty miały tendencję do działania z brakiem integralności i projektami z lewej i prawej strony za stałe opłaty i procenty tokenów i myślę (mam nadzieję), że jako branża nauczyliśmy się z tego. Oczyszczenie rozlewu krwi z zimy kryptowalut mogło nas zmienić na lepsze, a pule handlowe mogą ponownie pełnić zdrową rolę funkcjonalną.

Czy musimy podchodzić do puli handlu kryptowalutami z innego punktu widzenia?

Istnieje nieodłączny społeczny aspekt handlu w społeczności kryptowalut. Zdecentralizowany charakter samej branży (w odniesieniu do braku jednej centralnej instytucji w stylu Wall Street) dobrze pasuje do koncepcji puli handlu. Krajobraz składa się obecnie z niezliczonych kanałów Slack, Telegram, Signal itp., Od niezwykle ekskluzywnych po otwarte dla każdego, kto ma link.

Problem z handlem społecznościowym polega na tym, że większość z nich opiera się głównie na fałszywie pozytywnych nastrojach w branży. Miejmy nadzieję, że bardziej sformalizowany aspekt handlu społecznościowego pozwoliłby traderom podejmować bardziej inteligentne decyzje dotyczące tego, gdzie zdecydują się umieścić swoje pieniądze.

Jak można chronić inwestorów w pulach handlu kryptowalutami?

Początkowe podejście wymagałoby od twórców puli umieszczania własnych pieniędzy w tej samej puli co inwestorzy i posiadania „skórki w grze”, aby uniemożliwić im świadome działanie w sposób, który mógłby zaszkodzić inwestorom.

Po drugie, wszystkie pieniądze powinny być zablokowane w puli handlowej i mogą być wykorzystywane wyłącznie do handlu, zarządzanego przez inteligentne kontrakty, w których zyski muszą być rozdzielane przez samą platformę. Twórca puli powinien mieć możliwość handlu tylko tymi funduszami i niczym więcej.

Zawsze będzie ryzyko, gdy czyjeś pieniądze opuszczą jego konto bankowe (lub Księgę, pod materacem itp.), A pule handlowe w branży kryptowalut plasują się nieco wyżej na biegunie totemu ryzyka. Biorąc to pod uwagę, bardziej formalna struktura czegoś, co już istnieje, może znacznie przyczynić się do dojrzewania krajobrazu inwestycyjnego kryptowalut.

W zdemokratyzowanym świecie puli handlu kryptowalutami najlepsi menedżerowie puli (i platformy z pulami) nieuchronnie wzniosą się na szczyt. Inwestorzy mają ograniczoną ilość kapitału i prawdopodobnie będą setki lub tysiące pul. Kluczowym elementem jest zbudowanie struktury zaufania na rynku z dzikimi oscylacjami, które wydają się zdarzać bez powodu, na przykład losowy token lecący w górę o 40% w 60 minut.

To powiedziawszy, świetna pula inwestycyjna będzie miała wszystko, co istotne dla jej zespołu i struktury, wymienione i zweryfikowane przez platformę. Kilka pytań, które przychodzą na myśl: Jaka jest ich filozofia inwestycyjna? Czy są to sprawdzone podstawy, czy też szeroki wachlarz bardziej ryzykownych projektów, takich jak VC na wczesnym etapie o wysokim ryzyku i wysokich nagrodach? Jak ciężkie są ich inwestycje związane z określonym ekosystemem? W jaki sposób przydzieli swoje fundusze na podstawie określonych kryteriów (np. 50% protokołu, 10% aplikacji, 40% rozwiązań płatniczych). W jaki sposób i jak często inwestorzy w puli handlowej będą powiadamiani o postępach?

Końcowe przemyślenia

Kontekst jest ważny. Dzięki niemu wiesz, na jakim etapie jesteś i jak dobre są Twoje wyniki. Jednak w dzisiejszym handlu jest to trudne do osiągnięcia.

Jeśli niedawno wkroczyłeś w obszar handlu kryptowalutami, zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie od symulator rynku kryptowalut lub coś, co nie naraża Twoich pieniędzy na ryzyko. Zrozum przepływ na rynku. Przed podjęciem jakichkolwiek zdecydowanych działań skonsultuj się z profesjonalnym licencjonowanym doradcą finansowym. Zobowiąż się, że nigdy nie ryzykujesz niczego więcej, niż możesz stracić. Dopiero wtedy powinieneś zacząć zajmować się czymś w rodzaju handlu pulami.

Jednak gdy już znajdziesz się w sferze puli transakcyjnej, upewnij się, że zadajesz właściwe pytania i dokładasz należytej staranności, badając operatorów puli, ich kryteria inwestycyjne i opieraj się na społecznym aspekcie zrozumienia, gdzie naprawdę jest śmietanka..

Możliwość porównywania swoich zwrotów z wynikami innych osób jest niezbędna. Daje ci znać, na czym stoisz, i motywuje traderów do poprawy. Warto również zagłębić się w psychologię tradera, aby zrozumieć, jak radzą sobie najlepsi traderzy i odpowiednio zwiększyć swoje podejście. Fala przejrzystości wywołana przez pule handlu społecznościowego może przejść długą drogę, aby zrozumieć lepsze wewnętrzne funkcjonowanie branży, która od dawna była spowita tajemnicą i dzikimi oscylacjami. Żadnych pozorów, fałszywych liczb, tylko prawdziwe wyniki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map