Czy dochody z wydobywania kryptowalut podlegają opodatkowaniu?

Czy dochody z wydobywania kryptowalut podlegają opodatkowaniu?

Przed końcem 2017 r. W Stanach Zjednoczonych i na całym świecie istniało bardzo niewiele konkretnych podatków od wydobywania kryptowalut. Ponieważ pod koniec 2017 r. Wartości najlepszych kryptowalut, takich jak BTC, ETH i kilka innych, zaczęły rosnąć, więcej górników kryptowalut zaczęło bardziej martwić się możliwością opodatkowania aktywów kryptograficznych i nie bez powodu. Agencje rządowe na całym świecie zaczynają nakładać więcej podatków na wydobywanie kryptowalut. Jeśli kopiesz kryptowalutę, oto co powinieneś wiedzieć o najnowszych przepisach podatkowych. Najpierw przyjrzymy się nowo wprowadzonym przepisom amerykańskim. Następnie przyjrzymy się niektórym podatkom od wydobywania kryptowalut z reszty świata.

Amerykańskie przepisy dotyczące podatku górniczego

Mimo że w przeszłości możliwe było legalne nie płacenie podatków od wydobywania kryptowalut, każdy, kto osiąga zyski z wydobywania kryptowalut w 2018 r. (Rok podatkowy 2019) i później, będzie teraz podlegał opodatkowaniu. Bez względu na to, czy wydobywasz jako mały poboczny zajęcie / hobby, czy jako firma na pełny etat, istnieją nowe zasady, które Kongres USA uchwalił w grudniu 2017 r., Które zmieniają sposób, w jaki IRS traktuje kryptowaluty.

Era podobnych reguł dobiegła końca

Zanim Kongres USA wydał jaśniejsze orzeczenie w 2017 r., Kategoria klasyfikacji aktywów kryptowalutowych była przedmiotem interpretacji wielu ekspertów podatkowych. Dzieje się tak, ponieważ wielu kopaczy i handlowców kryptowalut traktowało kryptowalutę podobnie do nieruchomości dla celów podatkowych, powołując się na sekcję IRC 1031 (a.k.a. zasada podobnego rodzaju).

Zasadniczo to orzeczenie oznacza, że ​​górnik mógłby teoretycznie wymienić wydobytą kryptowalutę na inną kryptowalutę bez konieczności płacenia podatków. Teraz jednak nie ma już zwolnień podatkowych. Obywatele USA i każdy, kto prowadzi operacje wydobywania bitcoinów w 2018 roku, będzie musiał płacić podatki od 2019 roku.

2 Główne kategorie podatkowe

Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest sposób zgłaszania zysków z kopania kryptowalut jako źródła dochodu. Obecnie w USA są dwie opcje.

  1. Pierwszą opcją jest zgłoszenie zarobków z górnictwa jako dochód z pracy na własny rachunek i podatek dochodowy. Dzięki temu wyborowi możesz odliczyć wydatki, takie jak sprzęt górniczy, rachunki za energię elektryczną i inne powiązane wydatki. Trudnym aspektem jest to, że jeśli kopiesz na przykład w domu, musisz mieć oddzielny licznik energii elektrycznej do pomiaru energii zużywanej specjalnie do celów górniczych. Jeśli używasz tego samego licznika elektrycznego do innych celów (np. Ogrzewania i chłodzenia), znacznie trudniej jest uzyskać zgodę IRS na możliwe do udowodnienia potrącenie z tytułu działalności gospodarczej, gdy wydatki na pracę i dom są wymienione na tym samym rachunku. Główną wadą tej opcji jest to, że jeśli nie zużyjesz znacznej ilości energii elektrycznej, podatki prawdopodobnie będą znacznie wyższe niż druga opcja.
  2. Drugą opcją jest zgłoszenie zarobków z wydobycia jako „innych dochodów”. Pozornie nie wydaje się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie można odliczyć podatków od wydatków, tak jak w przypadku pierwszej opcji. Jednak ogólne podatki powinny być niższe w przypadku drugiej opcji, ponieważ zasadniczo wymieniałbyś wszystkie zarobki w kategorii strumienia dochodów hobby / wtórnych, która ma znacznie niższy procent podatku niż pierwsza opcja.

Podwójny podatek?!

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, płacąc podatki za zyski z wydobycia jako dodatkowy strumień dochodów. Według TurboTax, pierwsze zdarzenie podlegające opodatkowaniu ma miejsce, gdy górnik wydobywa nową monetę. IRS uważa to za „dochód”, nawet jeśli górnik zdecyduje się tylko na HODL. Z punktu widzenia górnika może być trudno określić wartość w dolarach odpowiadającą wydobytej monecie ze względu na stałe wahania cen kryptowalut. Najlepszym sposobem na śledzenie wartości jest zapisywanie cen w momencie wydobycia danej monety. Jest to jednak ważne, aby zachować jak największą zgodność z przepisami podatkowymi. Dla górników, którzy HODL wydobyli krypto i nie zarabiają na dolary bezpośrednio po wydobyciu, powoduje to pewną niepewność. To, co dziś mogło być zyskiem netto, jutro równie dobrze może stać się stratą netto.

Ponadto za każdym razem, gdy czerpiesz zyski z handlu jakąkolwiek wydobytą monetą, musisz zapłacić drugi, oddzielny podatek od zysków kapitałowych. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli wydobędziesz daną kryptowalutę i natychmiast zamienisz ją na dolary amerykańskie, nie musisz płacić podatku od zysków kapitałowych.

Co z krajami poza Stanami Zjednoczonymi??

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, wiele innych krajów szybko zmieniło swoje stanowisko w sprawie opodatkowania kryptowalut w następstwie wzrostu wartości kryptowalut w grudniu 2017 / styczniu 2018. Nawet gdy ceny spadły, rządy wydają się bardziej niż kiedykolwiek polaryzować w tej kwestii . Niektóre kraje nakładają podatki zarówno na handlarzy, jak i górników. Inne narody tworzą kryptowalutowe raje podatkowe. To nie jest wyczerpująca lista, ale oto kilka przykładów do rozważenia.

*** Przepisy podatkowe od 27 kwietnia 2018 r. (Przepisy mogą się szybko zmienić, więc pamiętaj o przeprowadzeniu własnych badań).

  • Australia- Górnictwo jest traktowane jak handel akcjami; dlatego jest opodatkowany.
  • Białoruś- Ulgi podatkowe dotyczące kryptowalut będą oficjalnie trwają co najmniej do 2023 roku.
  • Dania- W przyszłości firmy kryptowalutowe będą opodatkowane. Osoby prywatne nie będą opodatkowane.
  • Niemcy- Nie ma podatków, jeśli kryptowaluty są przechowywane jako aktywa przez ponad rok. Po tym czasie możliwa jest konwersja kryptowalut na euro lub inną walutę bez konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych.
  • Japonia- Podobnie jak w USA, kryptowaluty mogą podlegać podatkom dochodowym i podatkom od zysków kapitałowych.
  • Singapur- Kryptowaluta nie jest traktowana jako zysk kapitałowy; jednak istnieje „Podatek od towarów i usług (GST)” na poziomie około 7%.
  • Słowenia- Obecnie bez podatków na krypto.
  • Zjednoczone Królestwo- Tutaj jest szczegółowy przewodnik.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map