Czy Blockchain może uratować naszą tożsamość z cyfrowej otchłani?

Blockchain może uratować naszą tożsamość z cyfrowej otchłani?

Nasze nowoczesne systemy zarządzania tożsamością przeżywają obecnie kryzys i wydaje się, że to tylko stan rzeczy, ale czy tak musi być?

Nie trzeba dużo szukać w internecie, aby szybko znaleźć powody, dla których bezpieczeństwo tożsamości jest tak nadrzędną kwestią. Narzędzia takie jak Zostałem oszukany? pokazują szereg niepokojących przykładów poważnych naruszeń instytucjonalnych, które spowodowały wyciek milionów plików danych osobowych. Centralizacja baz danych tożsamości, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, tworzy te nieuniknione punkty awarii, które zmniejszają systemową wartość naszych danych osobowych.

Istnieje wyraźny problem związany z tożsamością, który będzie się pogarszał tylko wtedy, gdy systemy zarządzania danymi będą boleśnie próbowały dostosować się do zapotrzebowania. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje nadzieja, że ​​blockchain może pomóc. Niefortunne jest to, że jest to oczywiście bardzo wcześnie, co sprawia, że ​​problem jest znacznie bardziej jasny niż rozwiązanie.

Obserwuj swoją cyfrową tożsamość za pomocą takich narzędzi

Czy twoja tożsamość online została oszukana??

Dlaczego zarządzanie tożsamością jest problemem?

Aby zrozumieć, dlaczego bezpieczeństwo tożsamości jest problemem, konieczne wydaje się najpierw zrozumienie, dlaczego nasza tożsamość ma wartość. Wartość tożsamości można postrzegać na wiele sposobów w naszym życiu, działając jako dowód członkostwa w naszych różnych organizacjach lub ułatwiając tworzenie wartości, gdy podpisujemy przerywaną linię otwierającą nową bramę kredytową. Nasza tożsamość ma wartość, ponieważ ma moc zarówno tworzenia bogactwa, jak i udowadniania naszego członkostwa, czy to na dobre, czy też nie.

Tożsamości są cenne i jesteśmy do niczego w zarządzaniu nimi.

Problem z bezpieczeństwem tożsamości polega więc na tym, że ten potężny zasób jest narażony na niebezpieczeństwo za każdym rogiem; problem dla jednostki i instytucji, które nam służą. Indywidualnie potrzebujemy większej świadomości i edukacji na temat wartości naszej tożsamości, a zwłaszcza tego, jak się chronić, gdy wchodzimy głębiej w cyfrowy świat. Z instytucjonalnego punktu widzenia scentralizowane systemy zarządzania tożsamością po prostu nie działają. Istnieje zapotrzebowanie na infrastrukturę tożsamości, która może wytrzymać nieuniknione skalowanie członków, jednocześnie chroniąc przed bardziej klasycznymi problemami wokół siebie, takimi jak zamienność i centralizacja punktów awarii.

Na krótkiej liście bankowości, opieki zdrowotnej, programów opieki społecznej, usług online, rejestru gruntów, punktacji kredytowej, dokumentacji imigracyjnej, rejestracji pojazdów, licencji na broń, rejestrów polowań, uprawnień do głosowania i poświadczeń urodzenia, aby wymienić tylko kilka.

Centralizowanie tożsamości rani nas wszystkich, ale jednych boli bardziej niż innych

Wśród góry zagadnień i wyzwań stojących przed zarządzaniem tożsamością, było kilka tematów, które znalazły się na szczycie. Po pierwsze, prawdopodobnie musiałbyś mieszkać pod kamieniem, żeby przynajmniej nie być świadomym, że nasze dane nie są już bezpieczne pod opieką innych organizacji. Szokujące nagłówki gazet pojawiają się regularnie na temat istotnych nowych hacków, a firmy cyfrowe nadal tworzą modele biznesowe krążące wokół gromadzenia i przechowywania danych klientów.

Centralizacja naszych danych osobowych jest problemem zarówno dla fizycznych systemów pamięci masowej, jak i dla ich wersji cyfrowych. W przypadku tych systemów, które wciąż są uzależnione od papieru i atramentu, stoją przed nimi oczywiste problemy, ponieważ klęski żywiołowe nasilają się na całym świecie, a zmiany ideologiczne powodują radykalne ruchy ludności. Te papierowe systemy tożsamości są często składowane i ustanawiane z cegieł i zapraw z niewielką liczbą nadmiarowości, co powoduje znaczne luki w zabezpieczeniach.


Oprócz problemów związanych z przechowywaniem naszych tożsamości, eksplozja gromadzenia danych i marketingu cyfrowego przyniosła nowe wyzwania w tym temacie. Gromadzenie danych i modele biznesowe, które są wokół niego zbudowane, stwarzają zapotrzebowanie na naszą tożsamość na poziomie, który znacznie przewyższał dotychczasową przestrzeń gromadzenia danych analogowych.

Konkurencja na rynku wysokiej jakości danych osobowych jest zaciekła, a obecny trend jest korzystny. Wiele firm technologicznych poszukuje naszej tożsamości osobistej, a ich motywy sięgają od tworzenia przewag konkurencyjnych w ramach własnych produktów po łączenie i wykorzystywanie danych w celu uzyskania dochodu. Jednak bez względu na motywacje, wraz ze wzrostem puli danych dotyczących tożsamości, konkurencja na rynku o ten cenny zasób będzie pchać ich wysiłki wydobywcze głębiej w nasze życie, aby lepiej nas poznać.

Pomimo największych wysiłków najbardziej zainteresowanych, niezawodność tych systemów przechowywania, których zadaniem jest bezpieczeństwo naszej tożsamości, pozostaje nieosiągalna. Potrzebna jest infrastruktura, którą można zbudować i zarządzać nią, co przybliża nas do dążenia do całkowitego bezpieczeństwa otaczającego naszą tożsamość.

Prawdopodobnie nie jest zaskakujące, że najbardziej dotknięci tym problemem są populacje i osoby, które są już najbardziej narażone z szeregu powodów; polityczne, ekonomiczne, naturalne lub inne. Silne systemy tożsamości są bardzo poszukiwane, gdy osiągamy najwyższy punkt wysiedlenia człowieka rejestrowane i centralne punkty władzy są wstrząśnięte zmiennością

Pozornie uczciwe jest stwierdzenie, że kwestie związane z zarządzaniem tożsamością dotyczą każdego bezpośrednio lub w inny sposób. Jednak słabości scentralizowanego przechowywania danych i zmienność bezpieczeństwa tożsamości dla wrażliwych populacji to dwa szczególnie przejmujące tematy, które mają potencjał, aby znaleźć jakąś ulgę od uzdrawiających mocy łańcucha bloków.

Czy Blockchain może to rozwiązać?

Zamienność i zmienność: Te dwie koncepcje, zamienność i zmienność, są bardzo mocno powiązane z podstawowym znaczeniem i wartością tożsamości. Aby tożsamość działała i zapewniała wartość, musi być odporna na powielanie i nie może być zmieniana ani na poziomie indywidualnym posiadacza, ani na skalę zbiorową, w której dane są przechowywane i przechowywane.

Być niewymienialnym oznacza, że ​​może istnieć tylko jeden w swoim rodzaju; pomyśl o kartach kolekcjonerskich, takich jak Magic the Gathering lub karty baseballowe O-Pee-Chee. I jak każda inna rzadka cenna indywidualność jest ważna i jest zepsuta przez oszustów lub duplikaty. Tożsamości niewymienialne mogą być ogromną pomocą w wielu obszarach, w których działają jako strażnicy, na przykład znacznie trudniej byłoby uzyskać dostęp do alkoholu nieletniego, gdy zduplikowany identyfikator. rynek wysycha na kampusach wszędzie. Co ważniejsze, niezamienialność tożsamości może również pomóc w zapobieganiu problemom na wyższym poziomie oszustw paszportowych i nadużyciom w zakresie usług socjalnych, takich jak opieka zdrowotna lub edukacja.

Podobnie, potencjalna niezmienność blockchain może być ogromnym atutem do przechowywania danych i zarządzania nimi. Tożsamość na niezmiennym łańcuchu bloków oznaczałaby, że jest chroniona przed złośliwymi zmianami, a nawet zniszczeniem, zarówno z mocą wsteczną, jak i bez. Tożsamość, która jest niezmienna, ma wiele zalet, które chronią zarówno użytkowników przed systemem, jak i system przed użytkownikiem.

Decentralizacja nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale to świetny początek

Idea decentralizacji jako środka bezpieczeństwa jest dość prosta, nie ma pojedynczego punktu awarii. Tożsamości rzadko, jeśli w ogóle, nadawano tę cechę prawdziwej długowieczności chroniącej przed wszystkimi tradycyjnymi dolegliwościami, które obecnie dotykają przechowywanie danych osobowych. Decentralizacja zwraca kontrolę i wartość naszej tożsamości z powrotem do jednostki, zamiast przynosić korzyści głównie różnym opiekunom, w których przechowywane są nasze informacje..

Civic jest doskonałym przykładem przypadku użycia, który zapewnia rozwiązania typu blockchain dla obu stron rynku wymiany danych osobowych. Civic wykorzystał blockchain, aby umożliwić użytkownikom przechowywanie i zachowanie własności swoich danych tożsamości, a także eliminuje potrzebę centralizacji i naruszania naszych tożsamości przez firmy i organizacje. Aby naprawdę odkryć, jak i dlaczego technologie takie jak Civic są obiecujące, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących na temat weryfikacji tożsamości w technologii blockchain.

Oprócz kreatywnych rozwiązań dla rynku danych osobowych, zdecentralizowany format blockchain jest dobrze dostosowany do wspierania nowych rozwiązań kryzysu związanego z zarządzaniem tożsamością w wrażliwych populacjach. Niedawno blockchain znalazł zastosowanie w sytuacjach uchodźców, na przykład w obozie dla uchodźców Zaatari w Jordanii, gdzie technologia biometryczna połączona z zarządzaniem danymi tożsamości w łańcuchu bloków jest wykorzystywana przez Światowy Program Żywnościowy i ich Cegiełki inicjatywa.

WFP używa blockchain do ochrony i pomocy tożsamości

Światowy Program Żywnościowy – Bloki konstrukcyjne

Building Blocks w WFP ma na celu wykorzystanie „blockchain jako środka sprawiającego, że transfery pieniężne są bardziej wydajne, przejrzyste i bezpieczne”, a czyniąc to, przywrócenie uchodźcom własności finansowej i osobistej.

Projekty Blockchain krążące wokół lepszego przechowywania i zarządzania tożsamością są niezaprzeczalnie w powijakach. Jednak wczesne oznaki wydają się wskazywać na pozytywne i użyteczne dopasowanie do blockchain, ponieważ popyt wciąż rośnie. Rozwiązania Blockchain dla tożsamości będą wdrażane powoli, ponieważ łączenie i zastępowanie starszej infrastruktury jest ogromnym zadaniem, które obecnie ma niewielką platformę do uruchomienia. Ogromne obszary i wrażliwe populacje nie są dobrze przygotowane do korzystania z technologii cyfrowej, która w tak dużym stopniu opiera się na energii elektrycznej i Internecie.

Podsumowanie

Wartość naszej tożsamości rośnie i obecnie systemy pamięci masowej, które ją chronią, zawodzą, gdy próbują skalować. Ponadto zaufanie do naszej tożsamości wobec innych szybko się psuje i istnieje namacalne zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w zakresie zarządzania tożsamością, które wymagają ogromnych zmian w sposobie myślenia o tożsamości i jej oceniania. Możemy szukać nadziei na blockchainie, ale prawda jest taka, że ​​wciąż jest bardzo wcześnie, aby powiedzieć, jak może on najlepiej pomóc i gdzie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map