Czy Bitcoin ma przyszłość?

Możesz na to liczyć. Zawsze, gdy jeden z głównych rynków finansowych walczy o przetrwanie na głębokim, trwałym rynku niedźwiedzia, przedsiębiorcy pogrzebowi mający dostęp do prasy finansowej z radością ogłaszają jego nieuchronny koniec. W przypadku Bitcoina takie straszne oświadczenia pojawiają się w stałym tempie od lata 2018 r. Jednocześnie wiele znanych nazwisk świata finansów wyobraża sobie Bitcoin jako niepowstrzymaną, uniwersalną walutę cyfrową, która przyniesie korzyści każdej osobie na Ziemi. Więc kto ma rację? Czy ktoś ma w tej sprawie rację? Czy przyszłość Bitcoina jest powszechnie akceptowana? Czy też jest to ktoś na zawsze zepchnięty w cień światowego systemu finansowego?

Być może prawda leży gdzieś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Dlaczego taka polaryzacja Bitcoin Pundit?

Oto ostatnie fragmenty, które to potwierdzają czarny czy biały, ale zdecydowanie nie szary sposób myślenia:

„Crypto jest matką lub ojcem wszystkich oszustw i baniek”.

– Nouriel Roubini, 11 października 2018 r

„(Bitcoin) to największy magazyn wartości, jaki kiedykolwiek powstał”.

– Lou Kerner z CryptoOracle, 21 listopada 2018, wywiad CNBC

„Przychodzę pogrzebać Bitcoina, a nie chwalić”.

– Paul Donovan, główny ekonomista w UBS, listopad 2018 r

„Nie prognozuję istotnych cen. Ale to (Bitcoin) z pewnością będzie warte dużo więcej niż jest warte dzisiaj. Jestem na rynku od dawna ”.


Jeremy Allaire, CEO, Circle.com, wywiad CNBC, 14 grudnia 2018 r

„Powinieneś to zakazać (krypto). Osobiście jestem zaskoczony, że organy regulacyjne nie wkroczyły mocniej ”.

– Andreas Utermann, dyrektor generalny Allianz Global Investors, 11 grudnia 2018 r

„To (Bitcoin) nie były tulipany. To była mania zbudowana na czymś prawdziwym. Większość bąbelków jest zbudowana wokół rzeczy, które są prawdziwe. Bańka internetowa wydawała się mania i zaraz, Internet zmienił nasz świat. Kiedy patrzę w przyszłość, jestem dość konstruktywny ”.

– Mike Novogratz, wywiad Bloomberg Television, 17 grudnia 2018 r

Bez próby wzywania kogokolwiek forsowanie programu, być może nie ma motywacji finansowych lub ideologicznych, które stoją za tak ważnymi pontyfikacjami?

Naysayers

Paul Donovan i Andreas Utermann to kluczowe postacie odpowiednio w dużym banku i domu inwestycyjnym. Ich firmy prawdopodobnie dobrze sobie radzą w czasach bodźca finansowego ze strony banku centralnego (drukowanie pieniędzy). Dzieje się tak z powodu zwiększonej spekulacji finansowej i większego popytu na pożyczki. Banki centralne nie lubią Bitcoinów (i ogólnie kryptowalut), ponieważ boją się konkurencji ze swoimi scentralizowanymi środkami planowania w światowej gospodarce i na rynkach finansowych. Nouriel Roubini jest ekonomistą, profesorem i byłym doradcą Banku Światowego, MFW i Rezerwy Federalnej. Żadne z tych supermocarstw pieniężnych nie jest znane z wybuchów pochwały i uwielbienia dla Bitcoina.

Zawsze pełni nadziei

Z drugiej strony zobacz cheerleaderki Bitcoina. Lou Kerner powiedział niedawno, że Bitcoin jest „największym zasobem wartości, jaki kiedykolwiek powstał”. Spróbuj przekazać tę linię biednemu HODLR, który w 2017 roku wskoczył na Bitcoina za 10 000, 15 000, a nawet 19 000 $. Niewiele pozostało teraz w ich portfelach.?

Bitcoin Future Bitcoin miesięczny wykres

BTCUSD, miesięcznie: Nigdy nie opieraj swoich decyzji dotyczących Bitcoin na jednostronnych przewidywaniach, guru lub przeciwników. Opieraj swoje decyzje dotyczące handlu Bitcoinami na sprawdzonych kryteriach technicznych, po ocenie wszystkich podstaw. Zdjęcie: Motivewave.com

A co z Mike’iem Novogratzem i jego ostatnim stwierdzeniem „To nie były tulipany”. Wykres cen Bitcoina może wykazywać wyraźną niezgodność z panem Novogratzem. Jej wykres techniczny niesamowicie przypomina słynny wykres bąbelkowy tulipanów z XVII wieku, pomimo jego twierdzenia, że ​​jest inaczej.

Jeremy Allaire, dyrektor generalny Circle wydaje się być bardzo przekonany, że Bitcoin będzie wart „o wiele więcej” niż obecnie.

Bardziej realistyczna ocena?

Gdzieś w Bitcoin jest nudny, nudny, szary obszar może znajdować się w najlepszym depozycie prawdy Bitcoin. Niektóre z tych prawd są potencjalnie niepokojące. Inni są pełni nadziei, podczas gdy jeszcze inni sugerują bardzo świetlaną przyszłość dla Bitcoina.

Na początku 2018 roku pisarz i profesor Paul De Grauwe namalował surowy obraz niezdolności Bitcoina do funkcjonowania jako uniwersalna waluta. Przytoczył ograniczenia podaży Bitcoina jako główną przeszkodę. Na przykład podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Banki centralne dodały ogromne ilości płynności (jednostki walutowe), aby wzmocnić system bankowy i gospodarczy. Mówi, że Bitcoin ze stałą podażą okazałby się bezużyteczny jako panaceum na kryzys finansowy.

Jego własnymi słowami,

Mówiąc bardziej ogólnie, problem ekonomii Bitcoin polega na tym, że w czasach kryzysu finansowego, który, jak można być pewnym, nastąpi, następuje uogólniona ucieczka w płynność. Wtedy potrzebny jest bank centralny, aby zapewnić całą potrzebną płynność. W przypadku jego braku osoby fizyczne walczące o płynność sprzedają aktywa, co prowadzi do deflacji aktywów i niewypłacalności wielu. Gospodarka Bitcoin nie ma takiej elastyczności i dlatego nie wytrzyma kryzysów finansowych. Gospodarka Bitcoin nie przetrwa w systemie kapitalistycznym, który regularnie generuje kryzysy finansowe.

De Grauwe twierdzi również, że stała podaż Bitcoina spowodowałaby masową globalną deflację, a nie inflację zwykle obserwowaną w czasach ekspansji gospodarczej. Na koniec zwraca uwagę na ogromne zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do wsparcia operacji wydobywczych Bitcoin jako marnotrawstwo. Większość dzisiejszych walut jest cyfrowa (gotówka stanowi niewielki odsetek transakcji na całym świecie) i wymaga mniej zasobów naturalnych do produkcji i utrzymania niż papierowe pieniądze lub wydobywanie bitcoinów. Dlatego De Grauwe postrzega Bitcoin jako zbędny, nieefektywny i niepraktyczny sposób na zastąpienie obecnego, cyfrowego wcielenia sponsorowanej przez rząd waluty fiducjarnej.

Bardziej optymistyczne poglądy

Bitcoin nadal cieszy się przychylnością kupców, którzy chcą przyjąć monetę jako środek płatniczy. Transakcje dotyczące towarów konsumpcyjnych w Bitcoin są słabe w porównaniu z początkiem 2018 r., Ale nadal są znaczące. Podmioty obsługujące płatności, takie jak Square i Circle (czy Trójkąt może być daleko?) W pełni przyjęły kryptowaluty jako mechanizm płatności i mogą pewnego dnia stać się znaczącym procentem ich działalności.

Wiesz to duże pieniądze ma duży wpływ na to, co dzieje się w polityce, biznesie, a nawet w twoim życiu. Więc weź pod uwagę fakt, że w 2019 roku planowane są dwa nowe kontrakty terminowe na Bitcoin. Jeden będzie handlował na giełdzie NASDAQ, a drugi na giełdzie Bakkt ICE. SEC nadal bawi się zatwierdzeniem ETF Bitcoin. Perma-byki Tom Lee, John McAfee i inni wielbiciele Bitcoin nadal oferują racjonalne (zwykle) powody, dla których Bitcoin osiąga nowe szczyty wszech czasów.

Czy możesz sobie wyobrazić wstrząs, którym nowo zatwierdzony ETF Bitcoin może pobłogosławić cenę Bitcoina? Wyobraź sobie kilka miliardów dolarów wpływających do tej ETF w ciągu zaledwie trzydziestu dni. Czy uważasz, że kontrakty futures na Bitcoin w 2019 roku to przypadkowy pomysł? A może są starannie przemyślanymi dziećmi interesu z dużymi pieniędzmi, którzy chcą zarobić mnóstwo gotówki na spekulantach Bitcoin?

Bitcoin jako oficjalna waluta a czysta spekulacja

Powiedzmy więc, że przyszłość Bitcoina jako suwerennej waluty może być wątpliwa. Przynajmniej na razie. Dobra, ale co z tego?

Bitcoin nadal wygląda na wspaniałą przyszłość jako narzędzie handlu i inwestycji. Wielkim pieniądzom nie odmówi się ich postrzegania jako należnych, a jeśli spigoty naprawdę się otworzą, a instytucjonalna gotówka zajmie Bitcoin, Bitcoin futures i Bitcoin ETF, nowa generacja może objąć rynki kryptowalut w taki sam sposób, w jaki Baby Boomers przyjęli akcje amerykańskie rynek.

Bitcoin sygnały przyszłego handlu bitcoinami

BTCUSD, codziennie: zachowując otwarty umysł, nadal możesz czerpać zyski z akcji cenowej Bitcoina i bessy. Zdjęcie: Motivewave.com

Pomyśl o amerykańskiej giełdzie. Przez stulecie fundusze inwestycyjne, brokerzy, a nawet rząd – wszyscy promowali ideę inwestowanie w Ameryce, lub ozdobywanie udziałów w korporacji, itd. Następnie pod koniec lat 90. nadeszła era handlu jednodniowego. Właśnie wtedy inwestorzy zdali sobie sprawę, że posiadanie udziałów w firmie na zawsze nie jest tak atrakcyjne, jak zamiana akcji w celu uzyskania pięcio- lub dziesięcioprocentowych tygodniowych zysków. Własność? Kogo to obchodziło? Dywidendy? Kto ich potrzebuje? Rynek byka czy niedźwiedzia? Nie ma żadnej różnicy dla przedsiębiorcy.

Czy Bitcoin ma przyszłość?

Nie daj się tak wciągnąć idealizmowi, który skłania niektórych ludzi do inwestowania w Bitcoin na dłuższą metę. Jasne, poświęć trochę pracy na swoje cele emerytalne, ale zdaj sobie również sprawę, że handel i inwestowanie Bitcoinami jest jak stawianie pieniędzy na linii w dużym kasynie. Możesz tworzyć własne szanse. Masz możliwość wykorzystania strategii swing trading, podążania za trendami i uśredniania kosztów. Podobnie jak profesjonalista, możesz nawet zawrzeć Bitcoin w razie potrzeby, zabezpieczając swoje długoterminowe zasoby. A co najlepsze, możesz nauczyć się zarabiać niezależnie od przyszłości Bitcoina. Poznaj podstawy wielkości pozycji, kontroli ryzyka i zarządzania pieniędzmi. Znajdź dobrego mentora handlu Bitcoinami i naucz się od nich wszystkiego, co możesz.

Naucz się myśleć i inwestować dla siebie i nigdy ufaj bardziej poglądom innych na przyszłość Bitcoina niż własnej dobrej opinii. Wtedy możesz cieszyć się potencjalnie pomyślną przyszłością, niezależnie od ostatecznego przeznaczenia Bitcoina.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map