CryptoCompare | Przegląd dostawcy danych dotyczących rynku kryptowalut

CryptoCompare to kryptowaluta dostawca danych rynkowych o zasięgu globalnym. Porównywalna strona internetowa zawiera informacje o cenach ponad 5000 monet i ogromnej ilości odpowiadających im par walutowych. Firma została założona w 2014 roku przez współzałożycieli Charlesa Haytera i Vlada Cealicu i ma siedzibę w Londynie w Wielkiej Brytanii. Zatrudnia około 40 osób, głównie w Londynie. Chociaż niektórzy pracownicy pracują również poza Europą kontynentalną.

Platforma nie świadczy żadnych usług handlowych i służy wyłącznie do wyświetlania wskaźników, recenzji i innych przydatnych danych w czasie rzeczywistym. Najlepsza część? Większość usług jest bezpłatna. Zamierzamy omówić niektóre z interesujących dostępnych narzędzi i zobaczyć, jak możesz skorzystać z tej witryny. Weźmy się za to.

Związki partnerskie

W dużej mierze nieznany gracz w świecie danych finansowych, CryptoCompare już zaczyna przyciągać uwagę dzięki interesującym partnerstwom. Firma zabezpieczyła kluczowe transakcje z uznanymi dużymi firmami, takimi jak Yahoo! Finance, Thomson Reuters i VanEck.

Firmy te polegają teraz na CryptoCompare, aby uzyskać informacje o cenach kryptowalut w czasie rzeczywistym. Wieśniak! wykorzystuje dane z ponad 100 stron z ofertami kryptowalut, podczas gdy Reuters zintegrował te dane z platformą finansową znaną jako Eikon. Dla VanEck CryptoCompare dostarcza indeksy kryptowalut skierowane do inwestora instytucjonalnego.

Trendy

Korzyści z agregowania wszystkich tych danych pozwalają zespołowi zebrać interesujące informacje na temat rozwoju branży kryptowalut. Na przykład kraje o liberalnej polityce wobec kryptowalut nadal dominują pod względem liczby giełd i kategorii średnich dziennych wolumenów. Mieszkańcy Korei Południowej intensywnie handlują bitcoinami i innymi uznanymi monetami. Malta i Seszele, choć małe wyspy, nadal stanowią większy wolumen obrotu niż Stany Zjednoczone.

Trendy średniej dziennej wielkości według kraju

Trendy średniej dziennej wielkości według kraju

W przypadku tych i innych trendów i aktualizacji danych możesz śledzić ich Średnia strona.

Opinie


CryptoCompare to grunt dla recenzji z kilku dziedzin, w których entuzjaści kryptowalut potrzebują porady. Większość tych opinii pochodzi od rzeczywistych użytkowników, chociaż od czasu do czasu zdarzają się spamujące linki partnerskie. Prawdopodobnie będziesz chciał połączyć to z innymi witrynami z recenzjami, aby uzyskać lepszy ogólny obraz. Główne sekcje, na które warto zwrócić uwagę, to giełdy, rozwiązania wydobywcze i portfele. Ogrom dostępnych informacji jest imponujący.

Wymiany

Lista giełd kryptowalut jest obszerna. Do tego stopnia, że ​​prawdopodobnie będziesz się nudzić, zanim przewiniesz listę w dół. Będziesz mógł znaleźć wszystkie typowe informacje związane z każdą giełdą, takie jak lokalizacja, opłaty i dostępne monety. Większość użytkowników będzie jednak sprawdzać recenzje użytkowników, aby poznać zalety i wady, których obecnie doświadczają inni handlowcy..

Górnictwo

Jeśli interesuje Cię wydobywanie kryptowalut, ta sekcja jest dla Ciebie. Kopanie kryptowalut to rozległa dziedzina, która nie jest przeznaczona dla osób o słabym sercu. Tylko z tego powodu wielu nowych entuzjastów zwróciło się do górnictwa w chmurze jako sposobu na uzupełnienie swoich dochodów. Tutaj możesz nadrobić zaległości w analizach firmy, opcjach kontraktów, pulach wydobywczych i nie tylko.

Ostrzegam jednak, kalkulator wydobywania bitcoinów podkreśla trudne warunki rynkowe, z którymi borykają się obecnie górnicy przy tych poziomach cen. Być może będziemy musieli zobaczyć, jak cena bitcoinów odzyska wyższe poziomy, zanim górnik detaliczny osiągnie zdrowy zysk. Z drugiej strony, jeśli jesteś długoterminowym HODLerem, możesz poradzić sobie z bólem. Pamiętaj, że te kalkulatory podają tylko szacunki, a Twój przebieg może się różnić.

Kalkulator wydobywania bitcoinów

Kalkulator wydobywania bitcoinów

Portfele

Sekcja portfeli jest mniej więcej taka sama jak sekcja giełd, chociaż wydaje się, że zaleca rozwiązania, z których zespół osobiście korzysta i / lub któremu ufa. Recenzje portfeli stacjonarnych, mobilnych i sprzętowych są tutaj zawarte z listą obsługiwanych monet i różnymi funkcjami bezpieczeństwa.

Teczka

Jeśli zajmujesz się kryptowalutą od jakiegoś czasu, być może wybrałeś już aplikację, która pomoże Ci zarządzać swoim portfelem. Jeśli nie, zespół wykonał świetną robotę, udostępniając zarejestrowanym użytkownikom całkiem sexy narzędzie do śledzenia portfolio. Chociaż może minąć trochę czasu, zanim będziesz w stanie umieścić swoje Lambos na Księżycu!

Śledzenie portfela CryptoCompare

Śledzenie portfela CryptoCompare

CryptoCompare API

Dane API CryptoCompare są prawdopodobnie jedną z ich najlepszych funkcji. API oznacza interfejs programowania aplikacji i umożliwia programistom pobieranie danych rynkowych z serwera firmowego w Internecie. Możesz to już zrobić na większości giełd kryptowalut, ale ponieważ CryptoCompare gromadzi dane na wielu różnych giełdach i rynkach, zapewnia to dodatkowe interesujące punkty danych.

Podstawowa usługa API jest bezpłatna, co jest świetne dla każdego, kto chce pobrać dane i połączyć własne aplikacje. Interfejsy API wykraczają poza zakres tego artykułu i będziesz potrzebować pewnej wiedzy programistycznej, aby w pełni je wykorzystać. Niezależnie od tego, miej oczy szeroko otwarte na następną generację aplikacji i interfejsów użytkownika, ponieważ takie interfejsy API będą używane do ich tworzenia. Ułatwi to nam, niezbyt technicznie skłonnym, utrzymywanie kontaktu z najnowszymi trendami kryptograficznymi.

Wywołania API dostosowane do potrzeb biznesowych

Wywołania API dostosowane do potrzeb biznesowych

Co mówi społeczność

Krótkie spojrzenie na media społecznościowe i zaufane witryny sugeruje, że użytkownicy ogólnie lubią narzędzia i funkcje CryptoCompare. Niektórzy użytkownicy narzekają na złożony interfejs i trudny język. Ogólnie jednak wydaje się, że jest to platforma, do której wielu użytkowników zwraca się o poradę, szczególnie nowi użytkownicy.

Wniosek

CryptoCompare z pewnością ma imponujący życiorys po zaledwie pięciu lub więcej latach działania. Ponieważ rynki kryptowalut nadal dojrzewają, rozpocznie się wyścig o dostarczanie najbardziej kompleksowych danych w czasie rzeczywistym dostępnych zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Biorąc pod uwagę inwestycje poważnych serwisów informacyjnych, takich jak Reuters i Yahoo! Finansów, możemy tylko mieć nadzieję, że prawdziwe inwestycje instytucjonalne są tuż za rogiem. Model biznesowy CryptoCompare jest dość sprytny, ponieważ umożliwia praktycznie bezpłatną usługę dla handlu detalicznego przy jednoczesnym generowaniu wystarczających przychodów od instytucji.

Jak wspomniano wcześniej, interfejs może być nieco zajęty, co utrudnia nowym użytkownikom pełne wykorzystanie platformy. To niewielka cena za bezpłatną usługę. Jeśli Twoja gra to dane, a szczególnie jeśli jesteś programistą, CryptoCompare może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map