Crypto Lawyers: Kim oni są i dlaczego ich potrzebujemy?

Crypto Lawyers prowadzi nas przez nieuregulowaną dżunglę

Prawnicy specjalizują się w wielu dziedzinach, od prawa zwierząt po prawo użytkowania nieruchomości w oznaczonym czasie. Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut rośnie zapotrzebowanie na prawników zajmujących się kryptowalutami. Prawa dotyczące kryptowalut mogą być niejasne i różnić się w zależności od miejsca. Wraz z tymi niejasnymi przepisami kryptowaluta przyniosła własną markę procesów sądowych. Chociaż te pozwy mogą wydawać się podobne do tych w świecie finansów, wiele z nich nadal wymaga pomocy eksperta od kryptowalut w trakcie postępowania sądowego.

zdjęcie związane z prawnikami kryptograficznymi

Prawnicy zajmujący się kryptowalutami są ekspertami w zakresie technologii blockchain i przepisów dotyczących kryptowalut, jeśli potrzebujesz takiego, nie wahaj się odwiedzić Kancelaria El Monte. Pomagają rozbić technologię do sądu podczas postępowania sądowego. Pomagają również w łamaniu przepisów dotyczących twórców kryptowalut, giełd i start-upów. Ci prawnicy są wyznaczonymi łącznikami między światem kryptowalut a ustawodawcami. Dwa największe obszary, w których prawnicy zajmujący się kryptowalutami są ważni, to ICO i Giełdy.

ICO Blunders

Łatwo dać się nabrać na fałszywy dokument dotyczący kryptowalut, wystarczy spojrzeć na HoweyCoins. Inwestorzy mają również tendencję do przeglądania białych ksiąg i inwestowania w kryptowalutę wyłącznie z powodu szumu wokół niej. Lub nawet jeśli biała księga jest solidna, a szum jest prawdziwy, czasami programiści po prostu nie są w stanie dostarczyć. Nie jest łatwo ustalić, czy ICO jest oszustwem, czy nie. Jeśli jednak źle wybraliśmy, czas wezwać prawnika zajmującego się kryptowalutami.

Jednym z przykładów ICO nie spełniających oczekiwań jest Centra Tech. Założycielom firmy postawiono zarzuty po zebraniu 32 milionów dolarów w ramach ICO i rekomendacji od DJ Khaleda i Floyda Mayweathera. Ten program ICO przyciągnął inwestorów roszczeniami do głównych partnerstw kart kredytowych, fałszywymi biografiami założycieli i manipulacjami cenowymi tokenów Centra (CTR).

W przypadkach takich jak powyższy prawnik zajmujący się kryptowalutami jest koniecznością. Inwestorzy wiedzą, że padli ofiarą oszustwa, ale wskazanie oszustwa w nieuregulowanym, prawnym świecie kryptowalut wymaga doświadczenia. W Stanach Zjednoczonych jednym ważnym czynnikiem łączącym oszukańcze ICO z systemem prawnym jest Definicja papieru wartościowego według SEC. Ale nawet przy definicji SEC, do prawnika zajmującego się kryptowalutami należy przekonanie sądu, czy ICO jest zabezpieczeniem. W przypadku prawniczych ekspertów kryptograficznych Centra Tech udało się zdefiniować tokeny CTR jako zabezpieczenie i zająć się oszustwami związanymi z papierami wartościowymi wraz z innymi zarzutami wobec firmy..

Prawnicy zajmujący się kryptowalutami są również ważni w zapobieganiu procesom sądowym wynikającym z ICO. Nawet legalne firmy tworzące kryptowalutę z dobrymi intencjami mogą podlegać czynnościom prawnym. Każdy kraj ma swoje własne surowe przepisy. W Stanach Zjednoczonych każdy stan ma inne przepisy, a także orzeczenie SEC nakazujące rejestrację papierów wartościowych. Startupy kryptowalut, które próbują samodzielnie ustalić przepisy, napotkają w przyszłości pewne problemy.

Wymiany: hacki i ataki

Inwestorzy kryptowalut w dużym stopniu polegają na giełdach. Wierzymy w wymianę w nadziei, że za każdym razem zadziała idealnie. Niestety żadna wymiana nie jest idealna. Chociaż wiele problemów można rozwiązać za pomocą szybkiego e-maila do personelu pomocniczego, czasami potrzebna jest trochę więcej wiedzy. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku milionów dolarów.

Obecnie hacki są jednym z największych problemów, z jakimi borykają się giełdy. Raporty Crypto Aware że tylko w tym roku skradziono ponad 670 milionów USD aktywów kryptograficznych. W hackowaniu kryptowalut nie ma zwycięzców. Ma to negatywny wpływ zarówno na giełdy, jak i inwestorów, a za każdym razem, gdy dojdzie do włamania, z pewnością nastąpi dramat prawny.

Exchanges Hacked

Ujęcie na żywo, na którym ktoś się dostał.


Najbardziej znaczący niedawny hack dotyczy japońskiej wymiany kryptowalut Coincheck. Ponad 400 milionów dolarów Moneta NEM został skradziony, po czym nastąpiło mnóstwo dramatów prawniczych. Setki inwestorów pozwało giełdę za około 2 miliony dolarów odszkodowania. Powodowie uważają, że Coincheck nie zapewnił ochrony ich inwestycji i powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Kiedy tak się dzieje, prawnicy zajmujący się kryptowalutami muszą wyjaśnić, co stało się dla sądu. Muszą zażądać odszkodowania od Coincheck i udowodnić, że wymiana jest częściowo odpowiedzialna za stratę. Prawnicy mają również za zadanie przekonać sąd dokładnie, ile powodom należy się odszkodowanie. Oba te zadania wymagają wiedzy kryptograficznej, aby uprościć wszystko do terminów prawnych, które sąd może łatwo zrozumieć.

Sprawa wywołuje poważne dyskusje na temat wymiany informacji na całym świecie w zakresie regulacji. Ale dopóki więcej przepisów nie zostanie opracowanych, nadal będziemy prowadzić tylko te dyskusje. Doświadczone giełdy zwykle mają zespół prawników, którzy pomagają im poruszać się po niejasnych przepisach dotyczących kryptowalut. Tylko wyspecjalizowani prawnicy zajmujący się kryptowalutami mogą pomóc im uchronić się przed popełnianiem błędów i łapaniem ciepła od inwestorów lub ich samorządu lokalnego.

Końcowe przemyślenia

Chociaż najlepiej jest trzymać się z dala od procesów sądowych (chyba że jesteś prawnikiem), nie zawsze jest to takie proste. Giełdy zostaną zhakowane, ICO upadną, a pieniądze zostaną utracone. Pamiętaj tylko, aby przeprowadzić należytą staranność i uważać na swoje inwestycje. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, prawnicy zajmujący się kryptowalutami będą tam, aby pomóc w poruszaniu się po ciągle zmieniającym się prawie przestrzeni kryptograficznej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map