Crypto AI: kiedy uczenie maszynowe spotyka nowe finanse

Jeśli na początku kryptowaluta nie była branżą wysoce spekulacyjną i techniczną, wyobraź sobie połączenie jej z takimi sztucznymi, jak sztuczna inteligencja. Sztuczna inteligencja prawdopodobnie również otrzymała taką samą ilość szumu. Z definicji sztuczna inteligencja to tworzenie maszyn, które będą naśladować lub przewyższać ludzkie możliwości poprzez rozpoznawanie mowy, rozwiązywanie problemów, obliczenia matematyczne, przeprogramowanie i tak dalej..

Oczywiście maszyny pokonują nas w wielu sytuacjach. Jeśli chodzi o przemysł, taki jak produkcja samochodów lub magazynowanie, maszyny są dużo wydajniejsze i bezpieczniejsze niż my. Są również przerażająco biegli w wielu scenariuszach opartych na logice.

AlphaGo i jego następca samouk, AlphaZero, są takimi przykładami. Cyfrowe dzieci z działu Google DeepMind AI w Londynie przenoszą rozwiązywanie problemów na wyższy poziom. AlphaZero jest uważana za najlepszego gracza w Chess and Go na świecie. Nadszedł czas, aby przemyśleć przyszłość, gdy programy sztucznej inteligencji stały się same w sobie mistrzami gier.

Więc gdzie krypto pasuje?

Google ma skrzynię wojenną do finansowania pomysłów, takich jak samojezdne samochody i programy sieci neuronowych. Ale czy ma strukturę zarządzania, która umożliwia każdemu audyt kodu pod kątem tych pomysłów? Mało prawdopodobne. Piękno Bitcoina tkwi oczywiście w jego modelu open source. Każdy, kto ma jakieś umiejętności programistyczne, może zagłębić się w kod i zweryfikować intencje programu. Systemy Blockchain, jeśli są dobrze zaprojektowane, również zachęcają użytkowników do współtworzenia sieci i nagradzania ich za swój wysiłek.

Te obawy mogą nie być głównym tematem dla większości ludzi, ale aby uniknąć dystopijnej przyszłości przedstawionej przez myślicieli takich jak George Orwell czy filmy Terminator, społeczeństwo może chcieć raczej przeprowadzić audyt sztucznej inteligencji niż później. Na razie oznacza to, że opinia publiczna będzie musiała po prostu zaufać, że Google ma na sercu swoje najlepsze intencje. Na szczęście istnieją projekty idące drogą cyfrowej waluty. Przyjrzyjmy się kilku i dowiedzmy się, w jaki sposób zamierzają zintegrować sztuczną inteligencję kryptowalut w swoim procesie.

SingularityNET

Prawdopodobnie najbardziej znanym i szanowanym projektem krypto AI w kosmosie jest SingularityNET. W przeciwieństwie do większości ICO, zespół ma już działające prototypy, które można wykorzystać, przynajmniej z punktu widzenia AI. SingularityNET to zasadniczo ramię blockchain firmy Hanson Robotics. Ich robot AI, Sophia, był prezentowany w wielu programach telewizyjnych, a nawet pojawił się w ONZ.

Wprowadzając sztuczną inteligencję do łańcucha bloków, SingularityNET ma nadzieję stworzyć pierwszą platformę AI-as-a-Service. Zespół udostępnił publicznie szereg modułów AI Sophii na licencji open source. Jednocześnie każdy z umiejętnościami może tworzyć usługi AI i zarabiać na nich na platformie za pomocą tokena AGI.

Możesz już wyświetlić szereg usług AI dostępnych do interakcji za pośrednictwem Beta Dapp. Ostatecznie jednak zespół chce zautomatyzować samą sieć przy użyciu najlepszych praktyk AI. Ciekawa, jeśli nie trochę przerażająca myśl. Postępuj zgodnie z naszym obszernym przewodnikiem po projekcie.

Autonio

Inny rodzaj krypto AI, Autonio jest samozwańczą zdecentralizowaną aplikacją handlową AI dla kryptowalut. Aplikacja pozwala budować własne algorytmy handlowe i testować je na wielu parach kryptowalut. Algorytmy, które osiągają stały tygodniowy zwrot 10 procent lub więcej, mogą być sprzedawane innym handlowcom na platformie. Oprócz sprzedaży tokenów NIO, która zebrała około 50000 USD, firma generuje również przychody z miesięcznej usługi subskrypcji 50 USD.

Przykład działania aplikacji Autonio

Przykład działania aplikacji Autonio

Aplikacja pozwala łączyć się z większością głównych giełd, w tym Binance, Bittrex, Bitstamp i nie tylko. Predykcyjne algorytmy handlowe szybko stają się nasyconym rynkiem w przestrzeni kryptowalut. Zautomatyzowany handel od dawna jest funkcją na Wall Street. W niedawnym wywiadzie na Telewizja Real Vision, Znany inwestor kryptowalut Mark Yusko podkreślił, że ponad 80 procent wszystkich transakcji handlowych w dzisiejszych czasach odbywa się za pomocą maszyn.

Jednak w każdej transakcji są zawsze dwie strony i dla każdego zwycięzcy musi być przegrany (Chyba że rynki oczywiście idą tylko w jedną stronę). Powstaje wtedy pytanie: „Który algorytm będzie najmądrzejszy?” Na szczęście platformy takie jak Autonio pozwalają tworzyć własne bez wiedzy programistycznej. Czy to wystarczy, aby przechytrzyć programistów z głęboką znajomością rynków? Jury wciąż jest nieobecne.

DateCoin

I wreszcie, żadna łapanka nie byłaby kompletna bez zabawnego projektu, który ma na zawsze zmienić twoje randkowe życie. DateCoin a jego symboliczny DTC chce być kolejnym Tinderem, ale na blockchainie. Projekt twierdzi, że wprowadzając randki do łańcucha bloków, mogą rozwiązać podstawowe problemy innych platform, takie jak fałszywe konta i boty reklamowe. W jaki sposób? Z sieciami neuronowymi i technologią rozpoznawania twarzy. Oznacza to również integrację pewnego rodzaju systemu identyfikacji blockchain, co jest trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę, że projekty takie jak Civic i SelfKey są już daleko do przodu w wyścigu o ten rynek.

Randki online to dynamicznie rozwijający się biznes, więc z pewnością istnieje potencjał. Programy uczące się już dowiodły, że potrafią ograć najlepszych graczy Go i Chess na świecie, ale czy mogą zapewnić bardziej efektywne mecze na scenie randkowej? Kto wie. W międzyczasie projekt może chcieć odświeżyć swoje umiejętności marketingowe:

„DateCoin tworzy nową rzeczywistość randek online, łącząc zaawansowane, sprawdzone technologie i owocne doświadczenie randkowe”.

Crypto AI: końcowe myśli

Sztuczna inteligencja i automatyzacja nie są przyszłym trendem. Już tu jest i wpływa na nasze codzienne życie. Na przykład Amazon ma ponad 100 000 robotów magazynowych zbierających, organizujących i wysyłających towary na całym świecie. Podobnie jak każda nowa technologia, sztuczna inteligencja jest tylko narzędziem. To nie jest z natury dobre ani złe. Ostatecznie wszystko sprowadza się do intencji twórców i użytkowników tej technologii.

Niestety, znaczna większość projektów kryptowalut opartych na sztucznej inteligencji koncentruje się obecnie na rynkach predykcyjnych. Ale jak mówią: „Jedyne pewne rzeczy na tym świecie to śmierć i podatki”. Przewidywanie rynków prawdopodobnie nie jest najlepszym zastosowaniem tej technologii.

AI jest trochę jak Kinder Surprise. Bez względu na to, ile razy otworzysz opakowanie i spojrzysz na czekoladowy smak, nigdy nie wiesz, co znajdziesz w środku. Krypto może jednak właściwie zarządzać procesem sztucznej inteligencji, a także zapewniać odpowiednie zachęty do tego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map