ConsenSys Bounties Network Simona Pop na budowaniu świata na zleceniach

Simona Pop nie jest przeciętnym typem dziewczyny. Ale z drugiej strony, rozmowa z kimkolwiek zaangażowanym w rozwój ekosystemu Ethereum rzadko zmienia rozmowę na pogodę. Jako dyrektor ds. Marketingu i społeczności w Projekt ConsenSys Sieć Bounties, musiała przedrzeć się przez kilka barier.

Nie tylko kobiety są sprawiedliwe 5 proc branży blockchain, ale Pop nie ma zaplecza programistycznego, zamiast tego wywodzi się z przestrzeni mediów społecznościowych. Dodaj do tego, budując koncepcje, które jeszcze nie istnieją, i to tak, jakbyś szukał swojej drogi w ciemności. Bez latarki.

Co więc przyciągnęło ją do blockchain w pierwszej kolejności i dlaczego jest tak pasjonatem ideału ConsenSys? A właściwie, czym jest Sieć Bounties i jak właściwie wygląda „świat nagród”?

„Jednym z głównych obszarów blockchain, który naprawdę mnie zainteresował, jest fakt, że może on wyrównać szanse” – mówi. „Uważam, że zdecentralizowany charakter i fakt, że może z niego korzystać każdy, niezależnie od położenia geograficznego lub infrastruktury w danym społeczeństwie, jest naprawdę interesujący”.

Praca nad zmianą świata

Sieć Bounties

Sieć Bounties

Często mówi się, że prawdziwi innowatorzy mają moc dostrzeżenia tego, czego ludzie jeszcze nie wiedzą, że potrzebują. Jak smartfon czy internet. Ale przekonanie ludzi do skoku wiary w nieznane nie jest łatwym zadaniem – a tym bardziej, gdy chodzi o wstrząsanie status quo lub próbę zmiany świata.

„Od tak dawna, zwłaszcza na Zachodzie, błędnie zakładamy, że jest to norma. Ale potem rozmawiasz z różnymi ludźmi z różnych obszarów, takich jak Ameryka Łacińska, Afryka czy Bliski Wschód. Zdajesz sobie sprawę, że bariery w dostępie do globalnej gospodarki są w rzeczywistości dość wysokie ”- wspomina Pop.

„Im więcej czytasz, tym więcej myślisz o możliwościach i naprawdę cieszysz się, że coś się wydarzy. W tym miejscu blockchain naprawdę zapewnia tę platformę, ponieważ oddaje moc jednostce. Jeśli chcesz coś zrobić, faktycznie możesz ”.

[The Bounties Network] dotyczy „zmiany sposobu, w jaki działa świat. I myślę, że właśnie dlatego wyznaczyliśmy ten bardzo ambitny cel, ale absolutnie uważam, że jest to wykonalne… Korzystasz z tej globalnej puli kreatywności, innowacji i naprawdę szlachetnych inicjatyw, w których ludzie chcą być częścią i naprawdę się w nie angażować. Zobaczmy, jak szerokie możemy to rozszerzyć, jak szeroko możemy je zbudować ”.

Przełamywanie barier

Pop stworzył eksperymentalną instalację Bounties Network podczas imprezy Ethereal ConsenSys w maju tego roku w Nowym Jorku. Nazywało się to Hive of Ideas w Ethereal ponieważ chciała, aby ludzie myśleli o możliwościach blockchain. Ale także aby zakomunikować fakt, że nie musisz być programistą, aby pracować w łańcuchu bloków, jeśli masz wizję i pomysł.

„Naszym głównym celem na ten rok”, mówi, „jest wprowadzenie technologii blockchain do ludzi, którzy nie są specjalistami, którzy nie są programistami, którzy nawet nie zbadali zbyt wiele lub nie wiedzą zbyt wiele o węzłach, hashach i kryptografii. Chodzi o przedstawienie tego w bardzo prosty sposób ”.


Co to jest Sieć Bounties?

Sieć Bounties umożliwia użytkownikom tworzenie i wykonywanie zadań we wszystkich branżach. Podczas gdy nagrody były tradycyjnie wykorzystywane w programowaniu do tworzenia baz wiedzy lub błędów, Pop wyjaśnia: „jest to bardzo, bardzo prosty format, który pozwala na tworzenie zadań i wykonywanie ich. Wypłaca się w dowolnym tokenie na Ethereum. ”

Wraz z rosnącą społecznością i liczącą tysiące użytkowników solidną bazą użytkowników, sieć zaczyna nabierać kształtu. Każdy może uzyskać dostęp do nagród na żywo lub i skonfigurować nową nagrodę w dość łatwy sposób, instalując rozszerzenie MetaMask w swojej przeglądarce.

Ale jak wygląda nagroda?

Hojność

Live Bounties

„Mogą być tak proste lub złożone, jak tego potrzebujesz. Od tłumaczeń materiałów o blockchain… po projekty. W rzeczywistości zlecamy dużo pracy na rzeczywistą platformę. Bardzo łatwo jest dostać się z punktu A do punktu B. ”

Jeśli myślisz, że widziałeś już podobne istniejące alternatywy, to dlatego, że Sieć Bounties dopiero się zaczyna. Poza prostymi, tradycyjnymi zadaniami, Pop bada, jak radzić sobie z całymi procesami, a nawet działami.

Mówi: „Tak więc jedną z rzeczy, które naprawdę chciałbym zgłębić w ConsenSys, jest tak naprawdę nagradzanie całego procesu rozmowy kwalifikacyjnej. Normalnie postępowalibyśmy tak, jak gdyby rekruterzy dostawali całą masę CV, które musieli przejrzeć. Następnie będziesz mieć połączenie wstępne, następne połączenie, następne i tak dalej. A co, jeśli ustawimy nagrodę, aby utworzyć krótką listę kandydatów? ”

Świat na zleceniach

Sieć Bounties została opisana w Task Rabbit lub Fiverr blockchain, ale Pop uważa, że ​​to znacznie więcej. A gdy przygotowujemy się do Web 3.0 (w zasadzie internetu wszystkiego), nagrody na zawsze zmienią sposób, w jaki ludzie pracują i współdziałają.

Wolny strzelec w domu, praca przy komputerze może być izolującym stylem życia. Dzięki sieci wszystkiego i wszędzie ludzie mogą przywrócić utracone połączenie międzyludzkie. „W ramach inicjatywy ConsenSys Cares, którą prowadzimy w ramach ConsenSys, ktoś zasadził drzewo” – mówi.

„Ktoś wyznaczył nagrodę, mówiąc:„ zrób coś dla swojej społeczności ”. Myślę, że to był ktoś z San Francisco, a potem ktoś w Waszyngtonie kupił drzewo, zasadził je, a następnie przedstawił weryfikowalny dowód, że dokonał nagrody. Jest zdjęcie kupionego przez nich drzewa, jest też zdjęcie, na którym sadzą drzewo z datą. Mają pełny weryfikowalny dowód tego działania ”.

Tak więc, poza wykonywaniem zadań online, takich jak pisanie i projektowanie, nagrody pozostawiają ekran twojego pulpitu za sobą i przenoszą się do społeczności. „Oczywiście, możesz organizować rzeczy, które mają potencjalnie wpływ społeczny i środowiskowy. To wielka rzecz, na której też się skupiamy ”- zachwyca się Pop.

A więc przez nagrody w całości społeczności mogłyby współpracować aby rozwiązać problem, uratować lasy deszczowe, poddać recyklingowi śmieci we właściwy sposób lub przestać używać plastiku.

„Widzimy świat na Bounties. Świat, w którym całkowicie zmieniamy sposób pracy i współpracy przy projektach. Tak więc, na przykład, wyobrażałem sobie ten cały framework, kiedy byłem w Ethereal w Nowym Jorku przez 10 dni i na podstawie moich umiejętności, czasu i lokalizacji mogłem otrzymywać powiadomienia o nagrodach w całym Nowym Jorku iw ciągu tych 10 dni , Mógłbym zdecydować się na pracę nad projektem społecznościowym na Brooklynie, trochę tłumaczeń, doradztwo, może też projekt artystyczny! ”

Oznaczałoby to, że ludzie mogliby pracować gdziekolwiek chcą, z dowolnej części świata, a także wykonywać pracę, na którą mają ochotę, zamiast wykonywać te same powtarzalne zadania każdego dnia. Jednocześnie przynosząc korzyści społeczności i całemu światu.

„Ludzie zawsze znajdują się w takiej sytuacji, że muszą wykonywać pracę z określonego miejsca w określonym czasie, ponieważ tak to robimy od lat. Taka jest po prostu konfiguracja. Pozbądźmy się tego. Oddajmy ludziom ich czas, nagradzajmy ich odpowiednią wartością za wykonywaną pracę i pozwólmy im współpracować z dowolnego miejsca na świecie, nie tylko z Europy Zachodniej i Ameryki Północnej ”.

Końcowe przemyślenia

Nie jest łatwo zakończyć rozmowę z Simoną Pop. Ma magnetyzm, który sprawia, że ​​chcesz zostać dłużej, omówić sprawy głębiej i naprawdę się zaangażować. Sama Pop przyznaje, że nie może wystarczająco oderwać się od rozmowy o możliwościach blockchain.

Ale czy są jakieś pożegnalne myśli lub rady od ewangelisty Ethereum, który pracuje nad zbudowaniem lepszej, jaśniejszej przyszłości?

„Moja rada brzmi zawsze: zaangażuj się! Jeśli interesuje Cię kod, weź udział w budowaniu. Wszyscy, którzy chcieliby poznać możliwości blockchain w swojej dziedzinie, po prostu przyjdź i wypróbuj go. Jesteśmy w tym razem.”

Dziękuję bardzo Simona Pop!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map