ConsenSys ’Andrew Keys: Blockchain Standards, Social Change i Flip-Flops

Wywiad z Andrew Keysem z ConsenSys

Andrew KeysAndrew Keys jest dyrektorem ds. Rozwoju biznesu w firmie ConsenSys, globalny ekosystem programistów i innowatorów tworzących zdecentralizowane aplikacje i infrastrukturę wykorzystującą protokół Ethereum. Jest także współzałożycielem ConsenSys Capital, konstelacji usług finansowych tej organizacji, która obejmuje ConsenSys Ventures, Token Foundry i ConsenSys Capital Asset Management.

Wyluzowany, ale posiadający dużą wiedzę i bardzo szanowany w społeczności, Andrew jest idealnym kanałem do wypuszczenia innowacji blockchain na ludzkość. Jego liczne wystąpienia na najważniejszych konferencjach branżowych umocniły jego rolę jako wybitnego autorytetu w dziedzinie technologii blockchain i Ethereum. Nie ma wątpliwości, że jego praca z ConsenSys odegrała kluczową rolę w ustanowieniu Ethereum jako drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej i najbardziej aktywnego ekosystemu blockchain na świecie..

ConsenSys realizuje progresywną, oddolną filozofię zarządzania, którą w pełni przejawia jego zrelaksowana postawa: bezpretensjonalna hierarchia i operacje horyzontalne. Przykładem tego jest fakt, że Andrew siedzi przy wspólnym biurku, pracując obok siebie z członkami zespołu na wszystkich poziomach w tętniącej życiem i otwartej przestrzeni biurowej ConsenSys.

Więc bez zbędnych ceregieli, proszę, ciesz się tym inspirującym wywiadem na temat ekosystemu ConsenSys i tego, jak wygląda nasza przyszłość, gdy blockchain zostanie zintegrowany z każdym aspektem naszych codziennych interakcji.

Ten wywiad został przeprowadzony obok biur korporacji w sąsiedztwie Bushwick na Brooklynie w stanie Nowy Jork.

Widziałem post na Medium, w którym napisano, że podróżujesz po całym świecie… mając na sobie klapki. Czy jest to coś, co wskazuje na kulturę branży, styl życia ConsenSys, czy jest to coś wyjątkowego, Andrew?

Po prostu uważam, że japonki są wygodne i teraz mam je na sobie. Myślę, że to po prostu żart, ponieważ uważam, że są super wygodne. Ale do tego momentu jesteśmy sklepem typu „chodź tak, jak jesteś” i nie ma żadnego ubioru jako takiego. Kiedy nie muszę nosić garnituru dla podmiotu typu banku centralnego, wygodne są klapki. Jesteśmy po prostu lekko przewiewni. Niech przemówi praca, a nie ubrania.

Spotkaliście się z wybitnymi postaciami z całego świata, często w krajach takich jak Chiny, w których biznes jest prowadzony formalnie. Czy idziesz na kompromis w przypadku tych spotkań?

To jest nazwa gry, być kameleonem. Idziesz do miejsc, w których musisz nosić garnitur i nosić garnitur. Idziesz do miejsc, w których powinien być ubrany i ubierasz się… jego adaptacja.

Co motywuje Cię do wstania z łóżka każdego ranka? Jaka jest misja ConsenSys, która motywuje Cię do codziennego przychodzenia do pracy?

Cofnąłbym się i naprawdę spojrzałbym na to, jak obecnie jest zbudowana Planeta Ziemia, zwłaszcza z naszym współczynnikiem Giniego, gdzie mamy 80 istot ludzkich, które mają tyle samo bogactwa co dolne 3,5 miliarda. 80 i 3,5 miliarda po prostu wydaje się nieefektywne i niesprawiedliwe. Twierdzę, że wiele z tych 80 osób reprezentuje lub posiada firmy, które służą jako zaufani pośrednicy. Zasadniczo to właśnie te technologie utowarowują: zaufanie i zastraszanie. Wierzę, że jeśli dokonamy utowarowienia tych wartości dodanych, będziemy mieli lepszą dystrybucję bogactwa i dobrobytu na świecie. Myślę, że jesteśmy u progu złotego wieku. Ta technologia może zmniejszyć płynność wcześniej niepłynnych aktywów, co powinno pomóc Ziemi w ewolucji. Kropka.

Nawiązujesz do faktu, że jeśli możesz tokenizować niepłynne aktywa, takie jak kapitał wysokiego ryzyka lub nieruchomości, to powinno wystarczyć do przeprowadzenia światowej redystrybucji bogactwa?

Sztuka też. Albo czyjąś uwagę, która może nie mieć innych atutów, zamiast wyobrazić sobie Facebooka, na którym zarabia się dolara dziennie na oglądanie reklam zamiast Marka Zuckerberga. W Kenii ten dolar byłby dość daleko.

Podróżując po Indiach nauczyłem się doceniać fakt, że można przeżyć za 2 dolary, 3 dolary, 4 dolary – można znaleźć łóżko i wciąż starczy na posiłek lub dwa.

Cofnijmy się szybko. Jaka jest jedna rzecz, którą chcesz, aby świat zewnętrzny zrozumiał o ConsenSys?

ConsenSys to największy sklep inżynierii oprogramowania na świecie, skupiający się wyłącznie na tworzeniu technologii blockchain. Mamy nieco ponad 900 osób w ponad 30 krajach i utrzymujemy cztery filary działalności operacyjnej.

Pierwsza to inżynieria pełnego stosu. Utrzymujemy trzy z ośmiu implementacji protokołu Ethereum. Ponadto utrzymujemy najczęściej używane narzędzia programistyczne w całym ekosystemie. Zatem do tworzenia aplikacji potrzebne są narzędzia. Udostępniliśmy i podarowaliśmy te narzędzia całemu światu. Poza tym tworzymy wiele standardów open source. Pośrednicy, których znamy, zapewniają takie rzeczy, jak reputacja, oferują rzeczy takie jak portfele i aby je usunąć, musimy zapewnić tego typu funkcjonalność. Odpowiednik pięciu gwiazdek w Uberze, możesz zbudować tego typu funkcje w zdecentralizowanej aplikacji, w której osoby posiadające własną tożsamość mogą zostać ocenione na podstawie tego, jak zachowują się w społeczeństwie, i możesz tworzyć tego typu standardy open source. Wykonujemy dużo pracy i myślimy o tym. Następnie mamy warstwę aplikacji, a warstwę aplikacji uruchamiamy w tak zwanym modelu venture studio. Kilka firm, które uczyniły tę sławę, to Betaworks, TechStars i 500 Startups, w których przedsiębiorca może być w pewnym sensie intraprzedsiębiorcą i mieć pensję, świadczenia zdrowotne i wszystkie te dobre rzeczy, a następnie inkubować pomysł w projekt, projekt w projekt produkt, a następnie przekształcić ten produkt w firmę. Zrobiliśmy w tym względzie dużo pracy. To jest pierwszy filar ConsenSys.

Drugi to doradztwo w zakresie przedsiębiorstw i rządu. Naszymi klientami są JP Morgan, British Petroleum, Procter and Gamble, Exxon Mobil, Emirates of Dubai, Monetary Authority of Singapore. Właśnie wygraliśmy laboratorium blockchain Unii Europejskiej, więc wszyscy członkowie UE jadą do Brukseli w środowisku laboratoryjnym, gdzie budujemy dowody koncepcji i skalujemy je do środowisk produkcyjnych. To dużo edukacji, która prowadzi nas do trzeciego filaru.

To jest Akademia ConsenSys, która jest naszym działem edukacyjnym, w którym edukujemy inżynierów, prawników, menedżerów produktu na temat tego, czym jest ta technologia, jakie są implikacje dla ich różnych branż lub wiedzy specjalistycznej, a następnie dajemy im sposoby, aby potwierdzić, że się tego nauczyli formalnie. Ukończyłeś już studia z zakresu zasad i ktoś może uzyskać certyfikat w zakresie swojego języka programowania.

Wreszcie nasza działalność kapitałowa. ConsenSys Capital to konstelacja kilku różnych firm świadczących usługi finansowe. Pierwsza to Token Foundry, którą uważam za następną generację bankowości inwestycyjnej i finansowania społecznościowego. Następnie mamy ConsenSys Ventures, którą prowadzi kobieta o imieniu Kavita Gupta, która wcześniej kierowała Ericem Schmidtem, byłym prezesem rodzinnego biura Google. Wreszcie, jesteśmy w trakcie inkubacji ConsenSys Capital Asset Management, co może posłużyć jako proces weryfikacji dla menedżerów, którzy chcą zaakceptować ryzyko w tej przestrzeni i zarządzać ryzykiem. To jest istota naszego działania.

Wróćmy do tokenizacji. Wcześniej wspomniał pan o tokenizacji jako skutecznym sposobie redystrybucji bogactwa. Rozumiem, że wspierasz ten ruch poprzez stosunkowo nowy dodatek do ekosystemu, Token Foundry. Czym dokładnie jest Token Foundry? Ostatnio pojawił się szum.

wierzę Odlewnia żetonów być następną generacją bankowości inwestycyjnej lub finansowania społecznościowego, dzięki której będziemy mogli tworzyć behawioralne zachęty ekonomiczne w celu skłonienia użytkowników do korzystania z platformy lub skuteczniejszej sprzedaży kapitału w firmie. Naprawdę rozszczepiam je, ponieważ jeden jest teoretycznym tokenem użyteczności konsumenta, a drugi to rzeczywista wartość, która jest zabezpieczeniem. Świat ewoluuje i tworzy ontologię tokenów, ponieważ teraz możemy zdigitalizować aktywa. Nie wszystkie aktywa są koniecznie papierami wartościowymi, ale aby zachować prostotę, po stronie użyteczności konsumenta Ethereum jest doskonałym przykładem wydarzenia, w którym ludzie wnieśli pieniądze i które stworzyło behawioralne i ekonomiczne zachęty do ulepszenia tego protokołu. To był jeden ze sposobów, w jaki się zaangażowałem. Przyczyniłem się do wstępnej sprzedaży tokenów i chciałem z niego skorzystać, chciałem go ulepszyć, chcę ulepszyć. Podobnie, możesz zacząć tworzyć te zachęty ekonomiczne w sieciach, a Token Foundry robi to w dużej mierze.

Token Foundry, dzięki uprzejmości Bitcoin Exchange Guide

Jaka jest największa różnica między firmą taką jak Polymath i Token Foundry?

Polymath robi zabezpieczenia wyłącznie według mojego rozumienia. Zajmujemy się zarówno oszczędzaniem mediów, jak i papierów wartościowych. Są podobne w tym sensie, że jest to funkcja bankowości inwestycyjnej polegająca na wprowadzaniu papierów wartościowych na rynek. Myślę, że prawdopodobnie podstawową różnicą jest nasze doświadczenie i nasza wiedza. Skupiamy się dość mocno na technologii, w której wiele innych platform uruchamiania tokenów służy tylko jej aspektom finansowym. Możemy wnieść wartość dodaną, jeśli chodzi o faktyczne tworzenie oprogramowania i dodawanie go do stworzonego przez nas systemu operacyjnego.

Czy są jakieś organizacje wdrażające podobny model??

Nie, nie sądzę. Myślę, że ten typ modelu biznesowego jest stosunkowo nowy, ponieważ staramy się ewoluować wraz z tym, jak postrzegamy architekturę działania Ziemi. Więc zamiast odgórnego, dowodzącego systemu kontroli, staramy się działać poziomo, więc tak naprawdę nie mamy żadnej hierarchii w organizacji. Staramy się inkubować działania od podstaw. Myślę, że to nowy model nowego sposobu prowadzenia działalności, który umożliwia ta technologia.

Czy przewidujesz w najbliższej przyszłości jakiekolwiek naśladowców??

Nie wiem o naśladowcach, ale myślę, że ludzie dostrzegają ten model.

Popraw mnie, jeśli się mylę, jesteś współzałożycielem ConsenSys Capital. Jesteś także drugim pracownikiem.

Nie sądzę, żeby był numer dwa. W tym samym czasie przyszło nas kilku. Krótko mówiąc, poznałem Joe Lubina na pierwszym spotkaniu Ethereum w Nowym Jorku. Zasadniczo rozumiałem konsekwencje, może nie tak dobrze jak on, ale wydawało mi się, że mam całkiem przyzwoity chwyt. Kiedy wszedłem do tej króliczej nory, nigdy nie wróciłem. Właściwie powiedziałem Joe, że będę pracował dla odrobiny kapitału, ponieważ nie był wtedy gotowy do pracy na wszystkich cylindrach. Byłem wolontariuszem przez pierwsze sześć miesięcy, aby pomóc rozwinąć biznes. Prowadziłem wiele globalnych działań związanych z rozwojem biznesu, a potem, mniej więcej w czerwcu zeszłego roku, chcieliśmy poważnie potraktować część architektury. Zasadniczo chcieliśmy zbudować ten nowy filar ConsenSys Capital i powiedziałem, że pomogę go napędzać. To było to i to była najbardziej interesująca część mojego życia zawodowego, w jakim kiedykolwiek byłem.

Jestem pewien, że była to ogromna zmiana w wynagrodzeniu za czas spędzony na rynkach kapitałowych. Rozumiem, że stworzyłeś również firmę zarządzającą cyklem przychodów?

Zasadniczo, co to było, kiedy poszedłeś do gabinetu lekarskiego i dostałeś fizyczny, na przykład, miałbyś fizyczny i wręczyłbyś swoją kartę ubezpieczeniową sekretarce i zasadniczo te informacje byłyby przesyłane przez system komputerowy, który my rozpoczęty, zbudowany i sprzedany w całej Ameryce do Chennai w Indiach. Zasadniczo, wystawcy w Indiach walczyliby z Blue Cross Blue Shield, który był w Indiach i ostatecznie lekarzowi wypłacono zapłatę trzy do sześciu miesięcy później. Byłem pośrednikiem. Byłem tym pośrednikiem, który ułatwiał zarządzanie całym cyklem przychodów. Otrzymałem procent z tego, co zebraliśmy. W tym czasie nauczyłem się wszystkiego, co nie działa o bazach danych. W tym samym czasie wydarzył się Bitcoin, który jest w istocie bazą danych i systemem płatności. Myślałem, że Bitcoin to fajny, odjazdowy eksperyment w polityce pieniężnej, ale nie można było programować logiki biznesowej, którą teraz znamy jako inteligentne kontrakty. Miałem na to oko, ale nie zaangażowałem się zawodowo, ponieważ uważałem, że ta technologia jest zbyt niedojrzała, dopóki nie zobaczyłem Ethereum, w którym można faktycznie zaprogramować tego rodzaju logikę biznesową, więc możesz mieć jeśli, to, inaczej.

Kolejne pytanie dotyczy niektórych specyfiki ekosystemu. Jakie projekty, aplikacje lub działy ConsenSys myślisz najczęściej?

Powiedziałbym, że jednym z czynników umożliwiających wszystkie te zastosowania jest pojęcie niezależnej tożsamości. W tej chwili, gdy korzystamy z Internetu, zazwyczaj logujemy się na coś takiego jak Facebook lub Gmail. Logujemy się na nasze konto Bank of America i na tej podstawie utrzymujemy kontakty towarzyskie, komunikujemy się lub wysyłamy wartość. Ale w przyszłości zamiast logować się do tych pośredników, będziemy mieć własną przeglądarkę. Zamierzam mieć przeglądarkę Andrew. Andrew Browser będzie domem dla mojej tożsamości. To będzie dom na moje aktywa. To będzie dom na moją reputację, pięć gwiazdek w Uberze. Na tej podstawie zamierzam wpisać w wyszukiwarce Google: „Chcę, aby samochód odebrał mnie z X i zabrał do Y”. Zamiast płacić Uberowi 35% kosztów przejazdu, jeśli ja jestem kierowcą, będzie to peer to peer bez Ubera w środku. Druga strona w przykładzie Ubera, kierowca, zaloguje się do swojej niezależnej przeglądarki. Myślę, że ta konstrukcja, niezależnie od tego, co zamierzasz zrobić peer to peer, mając tego typu konstrukcję, ta niezależna przeglądarka tożsamości cyfrowej jest prawdopodobnie najbardziej podstawowym czynnikiem umożliwiającym tworzenie wszelkiego rodzaju zdecentralizowanych aplikacji. Myślę, że to chyba klucz.

Grafika Self-Sovereign Identity dzięki uprzejmości ETHNews

Tożsamość suwerenna, dzięki uprzejmości ETHNews

Wspomniałeś o przeglądarce „Andrew Browser”, która udostępnia swoją pięciogwiazdkową ocenę. Czy to społeczna ocena, którą ludzie budują na podstawie interakcji ze światem zewnętrznym?

Będą różne rodzaje ocen. Otrzymasz swoją zdolność kredytową. Otrzymasz swoją ocenę życia na Airbnb. Otrzymasz swoją ocenę Ubera. Warto zwrócić uwagę, że jeśli byłem dobrym pasażerem Ubera 10 000 razy, prawdopodobnie będę przyzwoitym gościem Airbnb. Ale dzisiaj tego zasobu reputacji, którym dobrze się zachowuję w moich 10000 Ubers, nie można przenieść. Możesz stworzyć bardziej całościowe zrozumienie reputacji siebie w tych nowszych konstrukcjach, w których możesz szczegółowo przedstawić te informacje według własnego wyboru. Myślę, że to dla nas ważny pomysł do zrozumienia.

Niezależna tożsamość jest zdecydowanie intrygująca, ale nie sądzisz, że będą jakieś problemy z koncepcją punktacji społecznej? Czy widzieliście ten dystopijny odcinek czarnego lustra, w którym status społeczny opiera się na ocenie społecznej??

To oczywiście serial science-fiction, ale myślę, że warto dyskutować, w jaki sposób behawioralnie popychamy takie rzeczy jak ekonomia behawioralna, aby ludzie zachęcali ich do odpowiedniego działania. Drobne rzeczy, takie jak rachunki bankowe, które teraz mamy, nie mają żadnego rodzaju danych, że jeśli twoje konto czekowe jest niskie, chcieliby, abyś otrzymał 35 $ grzywny, zamiast mieć funkcję, która wie, że twoje konto czekowe jest niskie, a następnie przeniesienie pieniędzy z oszczędności do sprawdzenia, na przykład. Myślę, że jeśli zaczniemy projektować systemy, które umożliwią ludziom bycie zdrowszymi lub szczęśliwszymi, będzie to pozytywny wynik. Uważam, że aspekty takie jak reputacja należy rozpatrywać w ramach tej behawioralnej konstrukcji ekonomicznej. Myślę, że trzeba się zastanowić, jakie konsekwencje ma reputacja we wszystkim.

Brzmi jak niesamowity przypadek użycia blockchain, wdrażanie behawioralnych koncepcji ekonomicznych, aby zachęcić ludzi do lepszego, bardziej etycznego życia.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i ConsenSys osiągnie swoją misję, jak wyglądałby świat?

Mielibyśmy w pełni zdecentralizowaną sieć WWW. Miałoby to prawdopodobnie wpływ na nasze prawne, finansowe i społeczno-polityczne systemy operacyjne. Zobaczyłbyś, jak biurokracja odpływa. Zobaczysz wykładniczy wzrost płynności. Prawdopodobnie zobaczylibyście złoty wiek dobrobytu. Zobaczylibyście bardziej równomierną dystrybucję bogactwa. Zobaczysz mniej pracowników płacących minimalną płacę przerzucających hamburgery i bardziej zaangażowanych ludzi, którzy zdecydują się na ekonomię współdzielenia, w której zamiast dużego procentu tego, który trafia do pośrednika, trafiłby do ich kieszeni jako kontrahent w transakcji.

Miejmy nadzieję, że ConsenSys osiągnie swój cel. Jaka jest jedna rzecz, którą chcesz, aby ludzie zrozumieli o blockchain, lub coś, co ludzie wyjaśniają w społeczności blockchain, co jest po prostu błędne?

Myślę, że jedyną rzeczą, którą chciałbym, aby ludzie zrozumieli, jest to, że w tej chwili przeważa narracja spekulacyjna na temat wartości jednego tokena cyfrowego, a jest to Bitcoin. Myślę, że chciałbym, aby ludzie zrozumieli, że Bitcoin był aktem otwierającym, bramą do tej technologii. To, o czym mówimy, to następna generacja internetu. Internet następnej generacji opiera się na trzech podstawowych zasadach. Pierwszą, o której już rozmawialiśmy, jest niezależna tożsamość. Drugi to cyfryzacja aktywów, tokenizacja aktywów. Nie tylko Bitcoin, ale zamierzasz tokenizować bydło, baryłki ropy, bilety na koncerty Beyoncé, elektrony na panelu słonecznym. Będziesz mógł je przenosić tak łatwo, jak dzisiaj wysyłasz e-maila. Trzecią podstawową zasadą jest pojęcie inteligentnych kontraktów, gdzie jeśli ty i ja jesteśmy w zespole rockowym, dziś zapłacilibyśmy Apple 35%, gdyby ktoś kupił nasz album za 10 dolarów na iTunes. Pozostałe 65% otrzymalibyśmy. Ty i ja musielibyśmy następnie, poprzez jakiś ręczny proces, podzielić te pieniądze. W przyszłości, jeśli utworzymy zasób, taki jak piosenka lub album, możemy osadzić logikę biznesową, zgodnie z którą nie potrzebowalibyśmy iTunes i mielibyśmy 99,9% przychodów zamiast 65%. Co ważniejsze, moglibyśmy stworzyć inteligentny kontrakt, w którym jesteś lepiej wyglądającym piosenkarzem, więc dostaniesz 55%, a ja jestem basistą, więc ja dostaję 45%. Moglibyśmy nawet osadzić więcej, że gdyby fan chciał w nas zainwestować i mieliśmy z nim inteligentny kontrakt, mogliby dostać 10% każdej piosenki, która została zakupiona w ramach tej umowy. Zaczynasz automatyzować i optymalizować sposób, w jaki my, ludzie, ufamy i zgadzamy się ze sobą. Robiąc to, zaczynasz zacierać granice tego, kim jest fan lub czym jest zespół, i możesz to ekstrapolować z muzyki, polityki publicznej lub finansów. Zacząłeś zacierać granice tego, czym jest pracownik, pracodawca i tylko uczestnik sieci. Myślę, że to niezależna tożsamość, tokenizacja aktywów i inteligentne kontrakty.

Wspomniałeś, że iTunes i Uber mogą w końcu przestać istnieć, ponieważ wszystkie transakcje będą realizowane w trybie peer-to-peer.

Chcę się zastrzec. Niekoniecznie powiedziałem, że nie będą istnieć, ponieważ zapewniają wspaniałe wrażenia użytkownika. Mają już sieć. Myślę, że prawdopodobnie mieliby mocno obniżone marże, ale są sposoby, na które mogliby potencjalnie wykorzystać tę technologię. Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, to, co tu widzimy, to utowarowienie zaufania i pośrednictwa. Jeśli jesteś produktem lub firmą, której jedyne przychody pochodzą z zaufania i pośrednictwa, myślę, że będziesz musiał pomyśleć o nowych propozycjach wartości personelu.

Będą ewoluować lub umrą. To jest nazwa gry.

Na Draper University Blockchain Intensive, a następnie w jednym ze swoich postów na blogu na początku tego roku, opisałeś swoje przekonanie, że jesteśmy w pewnym sensie odpowiednikiem ery blockchain z 1994 roku. Jakie są odpowiedniki Bitcoin i Ethereum z 1994 roku, a potem z tego wyjdą, jak będą wyglądać Bitcoin i Ethereum, gdy odpowiednik roku 2000 trafi do ekosystemu?

Aby wyjaśnić, myślę, że jeśli Internet rozpoczął swoją komercyjną produkcję w 1996 roku, to uważam, że mamy odpowiednik 1994 roku. Jesteśmy w 94 roku 1996. Rok 2018 w blockchain jest odpowiednikiem 1994 roku, kiedy Internet rozpoczął się w 1996 roku. Rozumiem przez to, że należy osiągnąć pewne kamienie milowe, aby umożliwić światu korzystanie z tej technologii w środowisku masowej produkcji. Kilka rzeczy:

Dla historyków technologii Java stała się J2EE, Java 2 Enterprise Edition i stała się najbardziej znanym i najczęściej używanym językiem oprogramowania, gdy istniały standardy dotyczące jej składni. Były czyste internetowe interfejsy API i czyste interfejsy API bazy danych. Mimo że Java została początkowo stworzona tylko dla telewizorów, programiści zaczęli jej używać, ponieważ była czysta i istniały standardy.

Przede wszystkim trzeba budować standardy. Widzieliśmy, że jeden standard odniósł ogromny sukces: standard tokenów ERC20. Zaczynamy widzieć ERC721 dla niewymienialnych tokenów na przedmioty kolekcjonerskie. Zaczynamy dostrzegać standardy tożsamości. Potrzebujemy także standardów dla określonych branż, na przykład standardu FIX dla finansów. Musisz mieć standardy kodu ubezpieczenia. CPT i ICD, kody procedur i kody diagnostyczne dla opieki zdrowotnej. Posiadanie wszystkich tych ontologii do zatwierdzania inteligentnych kontraktów jest jednym z czynników bramkujących. To jest pierwsza.

Po drugie, w historii technologia zawsze spotykała się ze skalowalnością. Kiedy mówisz o pierwszych samochodach, jechały z określoną prędkością, a potem silniki się poprawiały. Dial-up do modemu do światłowodów, prędkość sieci wzrosła. W tej chwili przepustowość transakcyjna tych łańcuchów bloków jest stosunkowo słaba. Stosunkowo niska przepustowość transakcyjna na sekundę. Zaczniemy widzieć ulepszenia skalowalności.

Jednym z głównych ulepszeń skalowalności, w szczególności Ethereum, jest przejście od proof-of-work, czyli wydobywania, do proof-of-rate. Kolejnym jest to, co nazywamy kanałami bocznymi. Jeśli zabrałem cię do baru i odłożyłem kartę kredytową, w zasadzie otwieram kanał i kupuję nam wszystkim Shirley Temple, a potem kupuję nam wszystkim sałatkę, kupuję nam wszystkim przystawkę, a potem kupuję nam cały deser. Każda z tych rund może być wykonana z łańcucha, ale podzielona na partie. Na koniec, kiedy zapłaciliśmy rachunek, zamykam kanał. Zasadniczo możesz otworzyć go w łańcuchu, mieć tysiące mikro-transakcji poza łańcuchem i zachować ich zapis, a następnie zamknąć go z powrotem w łańcuchu. To kolejne tworzone obecnie rozwiązanie skalowalności.

Następny nazywa się sharding. Istnieją odłamki łańcucha bloków, które muszą raczej tworzyć konsensus i zgadzać się, niż cały łańcuch bloków. Wreszcie, istnieje technologia zwana plazmą lub zasadniczo łańcuchem bloków na szczycie łańcucha blokowego. Możesz oszaleć z tymi rzeczami i szczerze mówiąc, przynajmniej ten jest mentalnie powyżej mojej oceny, ale twoi czytelnicy mogą to sprawdzić. Masz standardy, które musisz stworzyć, musisz mieć ulepszenia skalowalności. Zaczynasz również widzieć wiele aktualizacji prywatności.

Zooko Wilcox był orędownikiem ZCash i idei dowodów o wiedzy zerowej. Zaczynamy widzieć te dowody wiedzy zerowej zaimplementowane w Ethereum. Zobaczysz także inne rodzaje procesów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. Zauważysz również poprawę weryfikacji formalnej. Możliwość przeprowadzenia audytu tego kodu, ponieważ w przeciwieństwie do dzisiejszego Internetu, w którym używamy go jako środka komunikacji, Internetu jutra, w którym mamy tę sieć wartości i przenosisz zasoby, co tworzy zupełnie nowy atak czynnik. Myślę, że trzeba to obejść. Następnie, jeśli masz standardy, masz skalowalność, masz behawioralną zachętę ekonomiczną dla ludzi, aby już korzystali z tych sieci, niebo jest granicą.

Wielu naszych czytelników dba o kryptowaluty, ponieważ dotyczą one inwestycji. Które z obecnie odpowiednich monet przetrwają próbę czasu i będą dostępne za pięć do dziesięciu lat?

86% firm z końcówką .com w latach 1996-2006 spadło do zera. Myślę, że będziemy mieli przynajmniej taką podobną trajektorię, jeśli nie więcej.

Uważam, że musimy podzielić tokeny na protokoły, narzędzia konsumenckie i papiery wartościowe. Myślę, że wszystkie te aspekty mają różne aspekty. Innym aspektem jest to, że niektóre z nich są po prostu bardziej efektywnym sposobem przedstawiania aktywów. Po prostu mając działkę, która jest teraz tokenizowana, tracisz tarcia, które zwykle miałbyś, gdybyś musiał przejść przez agenta nieruchomości, a następnie powiernika lub rachunek powierniczy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, myślę, że po raz pierwszy możemy zarabiać na czymś takim jak HTTP lub TCP IP, jeśli wolisz. Jeśli spojrzysz na to, czym prawdopodobnie będzie ten stos, myślę, że będzie to połączenie zdecentralizowanej logiki biznesowej peer to peer. Myślę, że najsilniejszym konkurentem w tej przestrzeni jest Ethereum. Myślę, że będziesz mieć zdecentralizowane przechowywanie plików. A więc odwołanie się do użyteczności czegoś takiego jak Dropbox. Myślę, że najsilniejszym graczem w tej dziedzinie, mimo że nie został jeszcze wydany, jest międzyplanetarny system plików, a jego tokenem byłby FileCoin.

Myślę, że będziesz mieć zdecentralizowany przekaz. Niekoniecznie wiem, że będziemy potrzebować tokenizacji, ale będziesz potrzebować zdecentralizowanej komunikacji peer to peer, a następnie dużej grupy zasobów obliczeniowych. Coś w rodzaju Golema, co próbują osiągnąć. Myślę, że to odpowiednik HTTP, TCP IP. Niezależnie od tego, czy masz aplikację do wyprowadzania psów, aplikację do pokera, czy aplikację księgową, wszystkie te aplikacje będą musiały używać jakiejś wersji tego protokołu.

Myślę, że przede wszystkim w odniesieniu do tokenów, myślę, że ludzie muszą zrozumieć, czym jest protokół, a czym jest aplikacja. Rynek adresowalny dotyczący całego protokołu w porównaniu z jedną konkretną aplikacją. Jeśli chodzi o warstwę aplikacji, myślę, że jesteśmy na bardzo, bardzo wczesnym etapie i myślę, że prawdopodobnie nastąpi dziesięciolecie eksperymentów i ewolucji w zakresie wykorzystania tych tokenów, niezależnie od tego, czy tworzą one teoretyczne zachęty ekonomiczne do udziału w grze w swojej sieci lub jeśli są wykorzystywane jako reprezentacja kapitału w firmie. Myślę, że jest tak wcześnie, że w tym roku nie kupiłem ani jednego tokena warstwy aplikacji.

Co ostatecznie katalizuje masowe przyjęcie technologii blockchain?

Myślę, że katalizatorem będzie ewolucja tych standardów, skalowalność. Myślę, że jeśli istnieje infrastruktura, konsekwencje decentralizacji są tak oczywiste, że jeśli ludzie mają plan piaskownicy, będą grać i budować. Tworząc ten element infrastruktury, myślę, że wystarczy zapałka do rozpalenia ognia.

A co z zewnętrznym zdarzeniem, takim jak ogromne naruszenie bezpieczeństwa lub oczywista nieefektywność?

Do twojego punktu, myślę, że to już mogło się wydarzyć. Być może widzieliśmy już te problemy zewnętrzne, w których widzieliśmy implozję rynków kapitałowych. Widzieliśmy to nieefektywne lub nierówne rozproszenie bogactwa. Widzieliśmy tysiące włamań w erze Snowdena itp. Może to już się stało i po prostu zdajemy sobie sprawę, że nasze społeczne, polityczne i finansowe systemy operacyjne nie powinny być własnością jednej konkretnej jednostki, która działa jako tyran. Wchodzisz do bazy danych firmy XYZ i wszystkie te informacje są teraz ich. Powinien być na równych zasadach. Może do twojego punktu, te zewnętrzne czynniki już się wydarzyły.

Dziękuję Andrew.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map