Coinbase kontra Blockchain: jak układają się giełdy?

Coinbase i Blockchain oferują łatwe w użyciu i konfigurowaniu portfeli kryptowalut, a także wymieniają waluty cyfrowe, ale w rzeczywistości jest to lepsze?

Oba pozwalają na skonfigurowanie w zaledwie kilka minut i rozpoczęcie korzystania z kryptowaluty, w tym za pośrednictwem aplikacji mobilnych, ale zastrzeżenia dotyczą sposobu deponowania i przeprowadzania transakcji. Ten przewodnik pomoże Ci podjąć decyzję o tym, który portfel jest najlepszy do wykorzystania w Twoim własnym magazynie kryptowalut.

(Zobacz naszą pełną listę zalecanych giełd kryptowalut)

Coinbase kontra Blockchain.info: kluczowe informacje

Zobacz wykres, aby porównać różnice w Coinbase i Blockchain.info.

Solidne narzędzia / zasoby lub łatwe kupowanie / sprzedawanie?

Obie Coinbase i Blockchain oferują świetne portfele. Kluczowymi różnicami między Blockchain i Coinbase dla użytkownika końcowego są metody kupna / sprzedaży oferowane jako usługa przez dostawcę.

Coinbase najlepiej nadaje się do łatwej konfiguracji i kupowania / sprzedawania Bitcoinów.

Blockchain oferuje jednak więcej zasobów i narzędzi do korzystania z Bitcoin na rynku i ułatwia jedynie transakcje przeprowadzane w kryptowalutach.

strona rynku blockchain

Obie platformy oferują łatwą w użyciu stronę internetową, aplikację i portfel. Pulpity nawigacyjne są podobne i zawierają informacje o koncie, a także ceny i trendy walutowe. Jednak po zalogowaniu zauważysz różnice między platformami. Rejestracja w obu usługach zajmuje tylko kilka minut. Ten proces obejmuje weryfikację konta przy użyciu adresu e-mail i numerów telefonów. Dodatkowo w Coinbase musisz dodać / zweryfikować konta finansowe, aby zacząć kupować BTC, LTC lub ETH za USD.

Coinbase ułatwia kupowanie i sprzedawanie BTC, LTC lub ETH za pomocą konta bankowego do kupowania i PayPal lub konta bankowego do sprzedaży. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy i najszybszy sposób, przy bardzo minimalnych opłatach, aby rozpocząć konwersję dolarów (USD) lub innego rodzaju waluty na kryptowalutę.

Recenzja platformy Coinbase

Interfejs użytkownika Coinbase jest bardzo podobny do Blockchain, rozmieszczony w panelach na stronie internetowej i ekranach nawigacyjnych w aplikacji, a oba pozwalają na monitorowanie stanu kryptowalut na giełdzie. Coinbase wyświetla informacje o Twoim portfelu na desce rozdzielczej.


Recenzja portfela coinbase

Dzięki Blockchain możesz handlować kryptowalutą tylko we wszystkich transakcjach. Zauważ na zrzucie ekranu, że możesz „wysłać” lub „poprosić” tuż poniżej, gdzie jest napisane „BYĆ WŁASNYM BANKIEM”, co podsumowuje ideologiczną różnicę w obu usługach. Blockchain w ogóle nie współpracuje z bankami. Możesz wysyłać kryptowalutę innym osobom i możesz utworzyć link, aby ją otrzymać, ale nie ma możliwości połączenia konta Twojego banku lub innego dostawcy usług płatniczych w celu kupna / sprzedaży za USD w sposób, w jaki możesz to zrobić w Coinbase.

W pewnym sensie system wysyłania i odbierania Blockchain jest podobny pod względem interfejsu i warunków przepływu pracy (a nie faktycznego przetwarzania) do systemu PayPal, który przesyła pieniądze innym osobom za pośrednictwem poczty e-mail lub odbiera pieniądze za pomocą łącza PayPal.me. Zamiast wysyłać saldo rzeczywistej gotówki, łącze odwołuje się do technologii księgi blokowej, dzięki czemu możesz wysyłać lub odbierać Bitcoin i Ethereum.

Jedną z interesujących funkcji pulpitu nawigacyjnego w Blockchain jest centrum bezpieczeństwa, w którym możesz wypracować różne sposoby, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swojego konta.

Blockchain ma na celu zapewnienie ludziom i firmom informacje, narzędzia, badania i zasoby że Coinbase nie uczynił tak naprawdę priorytetu. Dlatego właśnie Blockchain powoli stał się centrum dla entuzjastów cyfrowej przestrzeni monet.

myślnik blockchain

Obsługa klienta

Obsługa klienta wydaje się być bolesnym miejscem zarówno dla Blockchain, jak i Coinbase, chociaż wiele osób w Internecie niewiele narzeka na rzeczywiste interfejsy platformy. W rzeczywistości większość skarg dotyczących zarówno Coinbase, jak i Blockchain była wynikiem słabej reakcji obsługi klienta, co zwykle ma miejsce w przypadku większości giełd. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że od miesięcy nie otrzymali odpowiedzi od zespołów wsparcia i kontaktowali się z nimi tylko chatboty, które przekazywały automatyczne wiadomości.

Niektórzy użytkownicy Coinbase zarejestrowali nawet skargi na Biuro lepszego Biznesu (BBB), ale Coinbase nadal udało się uzyskać ocenę A +, nie będąc akredytowaną firmą BBB. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że ​​firmy odpowiadają za pośrednictwem poczty e-mail w ciągu kilku dni, ale reakcja obsługi klienta z pewnością mogłaby przynieść poprawę w całej branży, a te dwie platformy z pewnością mogą być liderem, ponieważ są tak wysoko widoczne w kryptowalutach społeczność.

Obie firmy są zaufane przez społeczność

Nazwy Blockchain i Coinbase są często przywoływane na niezliczonych forach i innych zasobach dotyczących Bitcoin i innych walut cyfrowych. Obie są popularnymi platformami w społeczności kryptowalut iz pewnością są bardziej dostępne dla nowicjuszy. Ponadto obie są zgodne z prawem jako korporacje z siedzibą w USA i stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Pewne i bezpieczne

Bezpieczeństwo i ochrona są zawsze najważniejsze w przypadku cyfrowych transakcji finansowych. Głośne włamania i oszustwa w tradycyjnym systemie finansowym postawiły konsumentów w stan najwyższej gotowości. Start-upy zajmujące się kryptowalutami, takie jak Coinbase i Blockchain, są tego doskonale świadome i nadal inwestują miliony, aby zabezpieczyć swoje sieci i zminimalizować podatności.

Coinbase poszedł na krok polegający na ubezpieczeniu transakcji za pośrednictwem Lloyd’s of London, oprócz maksymalnego ubezpieczenia FDIC w wysokości 250 000 USD na Twoim portfelu. Jednak zarówno użytkownicy Blockchain, jak i Coinbase zostali podobno w przeszłości zhakowani, niektórzy w wyniku phishingu lub innych ataków, w wyniku których użytkownicy opróżnili portfele po zainwestowaniu w kryptowalutę. Problem z tymi dwoma usługami nie jest jednak powszechny, a użytkownicy czasami otrzymywali zwrot pieniędzy od firm, których menedżerowie byli w przeszłości celem włamań.

Firmy były celem wyrafinowanych ataków, ale ich wewnętrzne systemy bezpieczeństwa pomogły w szybkiej reakcji. Tak było w przypadku, gdy rejestrator Blockchain był celem próby uzyskania dostępu do informacji o użytkowniku. Blockchain zamknął usługę na wiele godzin, aby znaleźć lukę i naprawić ją.

Konta użytkowników Coinbase zostały przejęte przez oszustwa phishingowe z udziałem operatorów komórkowych, co jest problemem w całej branży. Jednak ogólnie rzecz biorąc, systemy zabezpieczeń Coinbase konkurują z wieloma największymi bankami i instytucjami finansowymi lub je przewyższają dzięki zabezpieczeniom uczenia maszynowego, które mogą wykrywać podejrzaną aktywność na kontach.

Opłaty

Coinbase i Blockchain pobierają opłaty za każdą transakcję i są dość minimalne, ale Coinbase pozostaje jednym z najwyższych. Dla użytkowników Coinbase opłaty są kompromisem za przechowywanie kluczy, bezpieczeństwo i inne kluczowe funkcje oraz wygodę platformy.

opłaty za coinbase

Powyższy wykres pokazuje, jak działają typowe opłaty transakcyjne Coinbase, przy stawce podstawowej 4% dla wszystkich transakcji. Blockchain pobiera opłaty w podobny sposób przy wysyłaniu i otrzymywaniu środków, jednak opłaty nieco się różnią. Blockchain niedawno wprowadził opłaty dynamiczne, więc użytkownicy płacą wyższe opłaty, gdy ruch w sieci jest większy.

Dostępne kryptowaluty

Coinbase:

Użytkownicy Coinbase mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty Ethereum (ETH), LiteCoin (LTC) lub Bitcoin (BTC).

Blockchain:

Użytkownicy Blockchain mogą wysyłać i / lub odbierać kryptowaluty Ethereum (ETH) lub Bitcoin (BTC).

Coinbase vs Blockchain: Final Thoughts

Korzystając z obu usług, jasne jest, że każda z nich ma swoje własne zalety, w zależności od własnego zamiaru użycia. Możesz kupić BTC lub ETH i dla wygody korzystać z aplikacji mobilnej. Jednak początkującym prawdopodobnie łatwiej będzie ustawić się na intuicyjności Coinbase Platforma. Jeśli planujesz korzystać tylko z transakcji kryptowalutowych bez banku, Blockchain to twój idealny portfel.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map