Co to jest zrzut kryptowaluty? Przewodnik dla początkujących

Co to jest zrzut powietrza?

Czy zauważyłeś nieoczekiwany wzrost portfela kryptowalut i nie wiedziałeś, skąd pochodzą darmowe monety? To, mój przyjacielu, najprawdopodobniej skutek zrzutu. Brawo za darmowe pieniądze!

Airdropy mogą być dostarczane na różne sposoby, w tym forki (np. Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond), zakupy ICO (np. Raiden Network) i gratisy (np. Klienci Binance podarujący prezenty z 500 darmowymi TRX). Czasami nastąpi zrzut, jeśli zespół stojący za projektem blockchain zdecyduje się rozdać „darmowe” tokeny społeczności kryptowalut.

Jednym z najbardziej znanych przykładów zrzutów lotniczych jest sytuacja, w której twardy fork Bitcoin, Bitcoin Cash, dał obecnym posiadaczom Bitcoin równoważną ilość Bitcoin Cash. W momencie zrzutu, jeśli trzymałeś 0,4 Bitcoina, byłeś jednym z wielu szczęśliwych odbiorców 0,4 Bitcoin Cash. Przy Bitcoin Cash wycenionym obecnie na 2469,36 USD, brzmi to jak całkiem niezła transakcja!

Dlaczego zdarzają się zrzuty powietrza??

Jednak wciąż pozostaje duże pytanie. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego zespół miałby zdecydować się rozdać cenne tokeny? Pomyśl o tym w ten sposób. Kiedy idziesz alejką do swojego ulubionego sklepu spożywczego, a pracownicy oferują Ci próbki jedzenia do spróbowania, możesz rzucić okiem i przeanalizować, jakie jest jedzenie, aby zdecydować, czy chcesz go spróbować. Kęs i na pewno jest pyszny. Pracownik oferujący bezpłatną próbkę mówi „jeśli Ci się spodoba, możesz ją znaleźć w przejściu nr 5 po lewej stronie”. Z tego jednego kawałka możesz po prostu iść i kupić produkt.

W marketingu świadomość jest często jednym z pierwszych kroków na drodze kupującego. Podobnie jak w przypadku sklepu spożywczego, psychologia odgrywa kluczową rolę w aspektach zrzutu, ponieważ kupujący jest znacznie bardziej skłonny do zakupu produktu, który zna, niż produktu, o którym nic nie wie. Dlatego osoby odpowiedzialne za dystrybucję żetonów postrzegają zrzut jako kluczową okazję, aby dać ci przedsmak ich żetonów. W porównaniu z alternatywnymi formami kosztownej reklamy (takimi jak reklamy na Facebooku) zrzuty lotnicze są często skuteczniejszym sposobem prezentowania monet.

Jak mogę się poinformować o zbliżającym się zrzucie lotniczym?

Wiele witryn i grup internetowych poświęconych jest informowaniu użytkowników o nadchodzących, przeszłych i aktywnych zrzutach lotniczych. Icodrops i Airdropalert, na przykład pokaż listę nadchodzących zrzutów. Doradzają również, ile dni pozostało do ich zakończenia i jaką walutę musisz posiadać w momencie każdego z nich, aby otrzymać monety.

Innym sposobem na poinformowanie się o zrzutach jest po prostu śledzenie na bieżąco różnych kont w mediach społecznościowych każdego projektu.

Bitcoin Smart Airdrop

Biorąc to pod uwagę, często zrzuty lotnicze są niespodzianką (chyba że pracujesz z zespołem projektu). W innych okolicznościach zrzut zostanie ogłoszony z wyprzedzeniem i będzie miał inny zestaw zasad otrzymywania tokenów. Zasady dotyczące zrzutu ustalane są przez zespół projektowy. To wyjaśnia różnice w strategiach zrzutów. Na chwilę obecną nie ma standardowych zasad wdrażania dotyczących projektowania zrzutów. Możemy zobaczyć oficjalne regulacje dotyczące tego, jak mogą wystąpić, jeśli rząd wkroczy.

Trwający obecnie zrzut tokenowy to zrzut z projektu ShipChain. Ich strategia jest nieco bardziej skomplikowana niż tylko trzymanie określonej waluty w portfelu i otrzymywanie darmowych tokenów. Według ich strony internetowej „kwalifikujący się” odbiorcy zrzutów otrzymają tokeny w swoich portfelach w okolicach marca, o ile będą przestrzegać następujących wytycznych:

  1. Bądź „aktywnym członkiem naszej grupy Telegram”. „Aktywny członek” oznacza każdego, kto jest członkiem naszej społeczności Telegramu przed zakończeniem procesu rejestracji zrzutu, czyli dwóch tygodni od daty rozpoczęcia 15 stycznia ”.
  2. „Przekaż KYC / AML (Poznaj swojego klienta / Przeciwdziałanie praniu pieniędzy). Jest to prosty formularz, który należy wypełnić. Zostanie on wysłany e-mailem w ciągu 1-3 tygodni od zakończenia rejestracji ”.
  3. „Miej ważny portfel bez wymiany ERC20”.

Jakich portfeli potrzebuję?

Zwykle zrzuty odbywają się na blockchainie Ethereum lub Bitcoin, a wszystko, czego potrzebujesz, to konto na giełdzie. Jednak osoby odpowiedzialne za zrzut czasami podają konkretny portfel, który jest potrzebny, na przykład „portfel bez wymiany ERC20”. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, możesz nie wiedzieć, co to dokładnie oznacza i nie ma problemu, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

To, co ShipChain oznacza portfel bez wymiany, to po prostu portfel, którego nie ma w serwisach wymiany, takich jak Binance lub Coinbase. Renomowane portfele niewymienialne obejmują Exodus i Jaxx. Aby uzyskać szczegółową listę portfeli, odwiedź nasz przewodnik po portfelu Bitcoin. Artykuł zawiera również sposoby bezpiecznego przechowywania tokenów oraz zalety / wady korzystania z różnych typów portfeli.

Portfel ERC-20 to po prostu każdy portfel obsługujący system blockchain Ethereum. Niektóre tokeny są zgodne z protokołem Bitcoin, inne są zgodne z Ethereum itp. Dlatego ważne jest, aby mieć portfel, który pozwala na przechowywanie tokenów ERC-20, jeśli tego wymagają wytyczne dotyczące zrzutów. MyEtherWallet (MEW) to popularny portfel ERC-20.

portfele bitcoin

Końcowe zalecenia

Przede wszystkim upewnij się, że odwiedzasz oficjalną stronę projektu podczas badania zrzutów lotniczych. Dobrym sposobem na odfiltrowanie oszukańczych witryn jest odwiedzenie oficjalnych stron mediów społecznościowych i znalezienie posta, który przekierowuje Cię z powrotem do ich witryny. Jak wspomniano wcześniej, rynek kryptowalut jest obecnie nieuregulowany, a potencjał oszustw i kradzieży monet jest wysoki. Renomowane projekty blockchain nie będą prosić Cię o podanie informacji z prywatnego portfela poza publicznym adresem Twojego portfela. Nigdy nie podawaj swoich kluczy prywatnych ICO, które twierdzą, że „potrzebują go”, aby Twój zrzut został dostarczony. Kradzież tożsamości i próby włamań są powszechne w społeczności kryptowalut, a Ty nie chcesz być ofiarą, gdy można podjąć odpowiednie środki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map