Co to jest token sieciowy Raiden? Przewodnik dla początkujących

Co to jest token sieciowy Raiden (RDN)?

Raiden Network Token jest rodzimą walutą Raiden Network, która opisuje swój protokół jako sposób na „szybkie, tanie i skalowalne transfery tokenów dla Ethereum”. Protokół jest przeznaczony komplement Ethereum, nie konkuruj z nim, pozwalając na tokeny kompatybilne z Ethereum (ERC-20) do wykorzystania.

Ogólnie zespół Raiden opisuje główny problem związany ze skalowalnością łańcucha bloków. Ogromne opłaty w połączeniu z długim czasem potwierdzania sprawiają, że pomysł masowej adopcji Ethereum (wraz z innymi łańcuchami bloków, takimi jak Bitcoin) jest obecnie nierealny. W tym miejscu pojawia się Raiden Network. Korzystanie poza łańcuchem transakcje mające na celu rozwiązanie problemów skalowalności, z którymi boryka się Ethereum, Raiden dostarczy „niemal natychmiastowe, niskie opłaty” płatności niezależnie od liczby transakcji przetwarzanych w sieci.

Kluczowe cechy RDN

Sieć Raiden jest zasadniczo rozwiązaniem Ethereum na problemy ze skalowalnością i jest wersją Bitcoin Lightning Ethereum. Mając to na uwadze, zrozumienie celem Bitcoin Lightning ułatwi zrozumienie RDN.

Według wideo opublikowanego w dniu oficjalna witryna sieci Raiden, zanim nastąpi szerokie wprowadzenie płatności blockchain, musi być w stanie zapewnić około 100 000 000 tps. Obecnie blockchain Ethereum jest w stanie obsłużyć około 10-15 tps (transakcji na sekundę). W porównaniu z kartą kredytową Visa, która może obsłużyć 45 000 tps, obecna sieć Ethereum jest wysoce nieefektywna.

Kluczowe funkcje, które obejmują Raiden Network, aby przyspieszyć transakcje przy niskich opłatach, są następujące:

 1. Przyspieszone potwierdzenia przelewów (<1 sekunda ). Bieżące transfery na blockchain Ethereum mogą zająć od kilku sekund do minut.
 2. Prywatne transfery, których nie można wyświetlić w księdze globalnej.
 3. Rozwiąż problemy ze skalowalnością, aby Ethereum mogło stworzyć masową adopcję, dzięki czemu Ethereum stanie się globalną infrastrukturą płatności peer-to-peer za pomocą elektronicznej gotówki, dla której został pierwotnie zaprojektowany.
 4. Transakcje z niską opłatą
 5. Możliwość mikropłatności
 6. Działa w połączeniu z dowolnym tokenem ERC-20. Tokeny na tej liście obejmują EOS (EOS), Tron (TRX), Icon (ICX), Binance Coin (BNB) i nie tylko.

Jak działa RDN?

Według strony z ofertami pracy na angel.co, RDN będzie działać, przechodząc „z modelu, w którym wszystkie transakcje trafiają do wspólnej księgi w łańcuchu bloków, na model, w którym użytkownicy mogą przesyłać tokeny przez prywatną wymianę wiadomości bez angażowania globalnego protokołu konsensusu, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i gwarancje zgodnie z oczekiwaniami od systemu blockchain”.

Technologię Raiden Network można wyrazić jako warstwę znajdującą się na szczycie łańcucha blokowego, ostatecznie tworząc kooperatywny związek między nią a podstawową strukturą Ethereum. Eliminuje potrzebę globalnego konsensusu, co znacznie ogranicza możliwości skalowania sieci na wyższym poziomie. Usunięcie potrzeby globalnego konsensusu „odbywa się poprzez wykorzystanie sieci kanałów płatności, które pozwalają na bezpieczne przenoszenie wartości poza łańcuch, tj. Bez angażowania łańcucha bloków dla każdego transferu”.

Mówiąc najprościej, protokół wygląda mniej więcej tak:

 1. Kanały płatności, które pozwalają na bezpieczne transakcje poza łańcuchem. Dzięki dowodom kryptograficznym i inteligentnym umowom transakcja może zostać zakończona skutecznie i bezpiecznie, ponieważ jest zawsze podtrzymywana przez „przedpłatę” w łańcuchu.
 2. Dwukierunkowe kanały płatności, pozwalając na transakcje tokenowe w obie strony.
 3. Multihop, zablokowany hash transfery, umożliwiając tokenom przechodzenie przez wiele węzłów zamiast pojedynczego węzła, przy jednoczesnym zabezpieczeniu „kluczem”. Bez tajnego klucza dostarczonego przez pierwotnego nadawcę tokenów nie można odebrać w łańcuchu.

O RDN

Projekt Raiden Network jest rozwijany przez niemiecką firmę Brainbot Technologies AG, zajmującą się tworzeniem oprogramowania do tworzenia protokołów blockchain. Założona w 2000 roku przez Heiko Hees, obecnie zatrudnia od 11 do 50 pracowników w biurach w Berlinie, Moguncji i Kopenhadze. Hees jest również założycielem PediaPress i jest głównym deweloperem Ethereum od marca 2014 roku. Będąc głównym programistą Ethereum, jest oczywiste, w jaki sposób założyciel widzi błędy w obecnym protokole i sposoby jego ulepszenia.

Co ciekawe, witryna nie zawiera RDN jako jednego z głównych rozwiązań blockchain, co można przypisać trudnościom w wyróżnieniu na jednej stronie szerokiej gamy projektów, które obecnie realizują. Jednak na żadnym z nich nie ma żadnych aktualizacji statusu projektu Raiden Network Świergot ani Średni od 1 grudnia 2017 r. Chociaż różne źródła sugerują, że projekt jest opóźniony, wydaje się, że projekt jest w toku, po dokładniejszym przeanalizowaniu ich obecnych wolnych stanowisk (o które można ubiegać się tutaj) i najnowsze aktualizacje ich Github.

Dostawa monet RDN

Całkowita podaż RDN wynosi 100 000 000, a podaż w obiegu stanowi prawie 50% tego, co wynosi 50 148 936. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 341 milionów dolarów, znajduje się obecnie na 102 miejscu wśród wszystkich monet.

1 grudnia zespół ogłosił za pośrednictwem Świergot „Przenosimy część RDN do zaopatrzenia w płyn, aby a) wynagrodzić doradcom b) mieć kilka tokenów w bardziej poręcznym portfelu”. Według oficjalnej strony internetowej Raiden monety zostały przydzielone w następujący sposób:

 • 50% aukcji publicznej
 • 34% zatrzymane przez laboratoria mózgów Zakład (kierownik projektu Raiden)
 • 16% Zewnętrzny fundusz rozwoju

W związku z tym należy zauważyć, że duża ilość monet RDN jest wykorzystywana do finansowania rozwoju projektu.

Historia transakcji RDN

W porównaniu z innymi kryptowalutami, w ciągu ostatnich kilku lat moneta wykazywała nieco stabilny wzrost, co może odzwierciedlać odczucia społeczności inwestorów, że jest to raczej długoterminowe trzymanie niż szybki producent pieniędzy.

raiden chart token coinmarketcap

Gdzie można kupić RDN?

Możesz kupić RDN w serwisach wymiany, takich jak Huobi, Binance, i Gate.io. Jednym z najprostszych sposobów handlu za te monety jest początkowe utworzenie konta Coinbase lub Bitstamp. Po weryfikacji możesz kupić Ethereum przelewem bankowym lub kartą kredytową, a następnie zdeponować tokeny na alternatywnej giełdzie, takiej jak Binance. Jak tylko otrzymasz tokeny, postępuj zgodnie z instrukcjami na odpowiedniej giełdzie, która jest używana i dokonaj wymiany.

W tej chwili rejestracja na wielu giełdach jest nieco trudna ze względu na ogromne zainteresowanie kryptowalutą. Utrudnia to giełdom nadążanie za popytem i często odwraca nowych użytkowników od niemożności świadczenia odpowiednich usług bez aktualizacji infrastruktury. Jeśli próbujesz zainwestować w kryptowalutę, pamiętaj o przeprowadzeniu należytej staranności, aby znaleźć renomowane witryny, które nie kradną Twoich danych osobowych. Jeśli spojrzysz na nasz obszerny przewodnik „Jak kupić Bitcoin i inne popularne kryptowaluty”, znajdziesz szereg serwisów wymiany, które pomogą Ci rozpocząć zadanie RDN.

Gdzie można przechowywać RDN?

Biorąc pod uwagę, że RDN jest tokenem ERC-20, możesz go przechowywać w portfelach sprzętowych obsługujących łańcuch bloków Ethereum, takich jak Trezor lub Ledger Nano S.Możesz go również przechowywać na MyEtherWallet (MEW). Aby sprawdzić więcej portfeli, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Najlepsze portfele Ethereum.

Wniosek

Od momentu powstania w 2015 roku, Raiden Network definiuje się jako „bardzo oczekiwany projekt podstawowej infrastruktury blockchain, którego celem jest skalowanie wydajności platformy Ethereum w celu wsparcia znaczącej adopcji”. Warto zauważyć brak aktualizacji, które mogłyby potencjalnie zwabić inwestorów, jednak projekt sam w sobie wydaje się raczej długoterminowym wstrzymaniem, a nie tylko kolejnym schematem typu „pump-and-dump”.

Przykład użycia projektu i tło CEO to interesujące aspekty projektu, które nadają wartość jego wiarygodności. Jeśli wszystko się uda, możemy postrzegać RDN jako jedną z głównych walut cyfrowych, do których można przejść do płatności detalicznych i P2P.

Bez dalszych informacji na temat projektu oraz ze względu na ogólny charakter branży kryptowalut, projekt jest nadal wysoce spekulacyjny. Proszę pamiętać, że jest to jedynie artykuł informacyjny, którego nie należy traktować jako porady finansowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map