Co to jest Syscoin (SYS)? Przewodnik dla początkujących

Czy ten zdecentralizowany rynek to kolejny Amazon? Rzućmy okiem na Syscoin, odpowiedź blockchain na platformy e-commerce.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Co to jest Syscoin (SYS)?

Syscoin to „globalna sieć, rozproszona księga, zdecentralizowana baza danych i łańcuch bloków. Jest to również kryptowaluta, altcoin, a cyfrowa waluta, i zbywalny token ”.

Oryginalnie uruchomiona pod koniec 2014 roku i stworzona za pomocą forka Bitcoin, obecna wersja przenosi nas do Syscoin 2.1 i ma algorytm, który pozwala na połączenie go z Bitcoinem. Połącz wydobycie to po prostu możliwość jednoczesnego wydobywania dwóch różnych kryptowalut przez górników w oparciu o ten sam algorytm.

Projekt próbuje usunąć pośrednika i przelać pieniądze bezpośrednio w ręce kupców / konsumentów, eliminując wysokie opłaty pobierane obecnie przez duże korporacje, takie jak Amazon i eBay. Aby ułatwić transakcje z niemal zerową opłatą, możesz użyć jego natywnej kryptowaluty, Syscoin (SYS), do płacenia za towary na rynku. Możesz jednak również zapłacić za pomocą alternatywnych kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Zcash.

interfejs blockmarketsyscrsyscryp

Blockmarket, zbudowany w oparciu o technologię blockchain Syscoin i obecnie w pełni funkcjonalny, jest globalną platformą handlową, która umożliwia kupowanie lub sprzedawanie wszystkiego, od mebli po komputery za niewielką opłatą lub bez opłat. Ponadto firmy mogą tworzyć całe wirtualne sklepy na Blockmarket, a Ty możesz odsprzedawać produkty innej osoby za prowizję.

Portfel Blockmarket Desktop został wydany we wrześniu 2017 r. I od teraz musisz go pobrać, aby mieć dostęp do rynku Blockmarket. Blockmarket Web zostanie uruchomiony w tym kwartale, a następnie zapewni Ci dostęp do zdecentralizowanej platformy handlowej przez Internet.

Kluczowe cechy Syscoin

 1. Zdecentralizowany rynek z nieograniczoną liczbą pozycji w ekwipunku
 2. Transakcje o koszcie prawie zerowym
 3. Pseudonimy: wysyłaj monety do nazw bez rozróżniania wielkości liter bez konieczności podłączania długich adresów portfela (np. „TheFlowerShop”).
 4. Możliwość odsprzedaży produktów innych osób w Twoim sklepie lub umożliwienia odsprzedaży Twoich produktów innym osobom za prowizję
 5. Zaszyfrowane wiadomości ze skrzynką odbiorczą / nadawczą podobną do poczty e-mail, aby komunikować się z ludźmi w sieci Syscoin
 6. Usługa Escrow: przechowuje tokeny kupującego na rachunku escrow „do czasu spełnienia warunków sprzedaży i przekazania płatności sprzedającemu przez kupującego”.
 7. Certyfikaty cyfrowe: wydawaj, autoryzuj, uwierzytelniaj i wymieniaj zasoby cyfrowe zawierające prywatne informacje, takie jak kody kart podarunkowych lub klucze rejestracyjne.
 8. Brak przestojów: w przeciwieństwie do rynków takich jak OpenBazzar, na których użytkownicy muszą pozostawić swoje komputery otwarte, aby utrzymywać aktualne oferty, Blockmarket gwarantuje 100% czasu sprawności.
 9. Zintegrowana wymiana: przyjazna dla użytkownika wymiana 32 kryptowalut z wymianami w portfelu Changelly i Flypme.

Kluczowe cechy techniczne

Zgodnie z jego biały papier, Syscoin to „kryptowaluta oparta na łańcuchu blokowym, która nie wymaga pozwolenia, z zestawem inteligentnych kontraktów… zbudowana na systemie skryptów Bitcoin przy użyciu standardowych kodów operacyjnych skryptów OP1 do OP16”.

syscoin whitepaper

Syscoin obejmuje:


 • Hartowane inteligentne kontrakty (w przeciwieństwie do kompletnych inteligentnych kontraktów Ethereums Turing) zachowują wsteczną kompatybilność z protokołem Bitcoin.
 • Zachęty dla górników: „Blokuj dotacje poprzez nagrody i opłaty transakcyjne” z miernikiem inflacji dla nagród blokowych.
 • Proof-of-work SHA-256 scalony do kopania. Po dodaniu ta możliwość zwiększyła sieć Syscoin 100-krotnie w mniej niż 12 godzin.
 • Węzły główne zostaną uruchomione w pierwszym kwartale 2018 roku i umożliwią 300 000 TPS i pozwolą na 0 potwierdzeń
 • Testowana i funkcjonalna sieć Lightening w głównej sieci Syscoin w następnej zaktualizowanej wersji, ustępując miejsca mikropłatnościom
 • Przycinanie: dzielenie transakcji usługowych Syscoin „na dwa wyjścia, przy czym pierwsze wyjście nie podlega przycinaniu, a drugie jest przycinane po wygaśnięciu”
 • Podpisy bezpieczne kryptograficznie dla właścicieli aliasów, zapewniające bezpieczeństwo w sieci

transakcje na sekundę w przypadku wizy ripple i syscoin

Zespół i partnerstwa Syscoin

Syscoin jest zarządzany przez zespół programistów i został stworzony przez obecnego głównego programistę, Sebastiana Schepisa. Według Dowód dewelopera, strona internetowa, która weryfikuje, ocenia i klasyfikuje zespoły programistów, Syscoin otrzymał 5 gwiazdek w 2014 roku.

Recenzja syscoin

Blockchain Foundry utrzymuje Syscoin jako swój flagowy produkt, którego misją jest „zakłócanie rynków poprzez wykorzystanie potencjału technologii blockchain”. W marcu 2017 roku Blockchain Foundry nawiązała współpracę z ekosystemem Microsoft Azure i jest jednym z członków założycieli Digital Identity Foundation (DIF). Inni członkowie założyciele DIF to m.in. giganci korporacyjni, tacy jak Microsoft, Accenture, ConsenSys i nie tylko.

Dostawa i wydobycie monet SYS

Syscoin ma maksymalną podaż 888 000 000 SYS, a bieżąca podaż w obiegu wynosi 531 095 020 SYS. Możesz go wydobywać, ale zespół nie zaleca wydobywania z procesora, ponieważ hash jest zbyt wysoki. Jeśli jednak jesteś zainteresowany wydobyciem monety, postępuj zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na oficjalnych stronach Strona FAQ.

Historia transakcji SYS

Podobnie jak wiele innych wczesnych projektów blockchain, Syscoin nie odnotował znaczącego wzrostu do niedawna. W chwili pisania tego tekstu Syscoin oscylował wokół 0,70 USD, ponad trzykrotny wzrost w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = SYS&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Wraz z nadchodzącym wydaniem zdecentralizowanego rynku internetowego i wzrostem bazy użytkowników produktów Syscoin, wykorzystanie SYS powinno wzrosnąć, co może doprowadzić do wzrostu ceny. Podobnie jak w przypadku wszystkich kryptowalut, inne czynniki, takie jak FUD i ogólny trend na rynku, mogą hamować ten wzrost.

Gdzie możesz kupić SYS?

Syscoin jest dostępny na popularnych giełdach, takich jak Poloniex i Bittrex. Nowi użytkownicy mogą kupować monety BTC lub ETH na Bitstamp lub Coinbase, a następnie wpłacać je do swoich portfeli na Poloniex lub Bittrex. Po zdeponowaniu możesz wymienić te monety na Syscoin.

Gdzie można przechowywać SYS?

Możesz pobrać portfele dla komputerów Mac lub Windows ze strony Syscoin stronie internetowej lub użyj telefonu, aby pobrać plik Coinomi portfel mobilny. Pozostawienie kryptowalut na giełdach nie jest zalecane ze względu na ryzyko włamań, ale masz możliwość pozostawienia swoich monet na giełdach, jeśli chcesz.

Wniosek

Blockchain firmy Syscoin zapewnia szybsze prędkości oraz niższe opłaty transakcyjne niż jego poprzednik, Bitcoin. Może obsługiwać 750 tps, a wraz z nadchodzącą wersją masternode będzie obsługiwać ponad 300 000 tps. Na razie jest to jedna z najtańszych kryptowalut pod względem opłat transakcyjnych (poza kryptowalutami transakcyjnymi bez opłaty NEO i NANO), nawet tańsza niż Ripple.

Jak stwierdzono w ich Średni blog, „Nasze plany rozwojowe na 2018 rok obejmują dodanie zdecentralizowanych baz danych i przechowywania plików, zwiększenie szybkości transakcji do funkcji POS / Visa / Mastercard, dodanie prawdziwych funkcji inteligentnych kontraktów Turing dla nieograniczonej logiki biznesowej, łańcuchów bocznych, warstw aplikacji i naszej warstwy tożsamości”. Chociaż zespół rzadko publikuje posty w mediach społecznościowych, wydaje się, że zawsze dostarczają to, co mówią, że chcą.

Biorąc to pod uwagę, projekt Syscoin jest wspierany przez silny zespół, który nieustannie ulepsza swój protokół. Poza tym jest w branży od 2014 roku, stosunkowo długo dla firm blockchain i ma w pełni funkcjonalny produkt. Wraz z wydaniem wersji internetowej może to być kolejny krok w kierunku masowej adopcji kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map