Co to jest SmartCash (SMART)? | Przewodnik dla początkujących

Co to jest SmartCash?

SmartCash to oparta na społeczności kryptowaluta oparta na protokole zerocash. Priorytetowo traktuje prywatność i krótkie czasy transakcji, mając na celu przyjęcie akceptacji sprzedawcy. Cechą charakterystyczną projektu jest nieufność wobec władzy centralnej, a nawet rezygnacja z Fundacji lub podstawowego zespołu.

Charakterystyka waluty jest podobna do Dash, ponieważ stara się zyskać masową adopcję dzięki szybkiej, prywatnej walucie. Główna różnica polega na tym, że Dash jest postrzegany jako nieco scentralizowana waluta z wykorzystaniem masternodów i poleganiem na Dash Foundation. SmartCash ma nadzieję, że uniknie pomysłu fundacji, głównych zespołów lub scentralizowanego wydobywania.

funkcje smartcash

Zamiast tego SmartCash implementuje szereg zdecentralizowanych funkcji zarządzania i programowania. Intensywnie inwestuje w rozwój wyznaczony przez społeczność. W rezultacie wzrosła popularność SmartCash. Chociaż nie jest tak dobrze znany jak Dash i inne prywatne platformy płatnicze, takie jak Zcash i Monero, SmartCash zapewnia interesujące spojrzenie na anonimową, niemożliwą do wykrycia, użyteczną kryptowalutę.

SmartHive & SmartVoting

Społeczność zarządzająca SmartCash uważa, że ​​kryptowaluta z „podstawowym” zespołem jest ostatecznie nieefektywna i skorumpowana. Obawa polega na tym, że założyciele będą priorytetowo traktować zarabianie pieniędzy niż stworzenie platformy, która będzie jak najbardziej otwarta i najtańsza. Widzieliśmy, jak rozwija się to wraz z rozwojem ICO i rosnącą alokacją tokenów dla zespołów założycielskich. Te centralne organizacje mogą w końcu stać się biurokratyczne, powolne do zmian i sprzeczne w priorytetach.

głosowanie na smartcash

Zamiast tego SmartCash proponuje model zarządzania inspirowany sposobami samoorganizacji mrówek i pszczół. Chodzi o to, aby stworzyć ul, w którym poszczególne osoby mogą przyczyniać się do jasnych projektów w małych zespołach. Należy argumentować, że ten nieskoordynowany model może stać się bardziej nieefektywny niż model Fundacji / podstawowego zespołu, który stara się zastąpić. Jednak społeczność uważa, że ​​samorządne zespoły mogą być bardziej zwinne i wydajne niż programowanie sterowane.

Każdy posiadacz tokenów SMART będzie miał prawo głosu. 1 żeton = 1 głos. To tak zwane SmartVoting pozwoli każdemu na składanie propozycji do ula do rozważenia i głosowania. Celem jest oddolna struktura zarządzania, w której projekty otrzymują finansowanie z funduszu SmartHive, a członkowie ula otrzymują zapłatę za wypełnienie tych propozycji. SmartHive jest siłą napędową projektu i ma nim zarządzać w nieskończoność.

Ta struktura wygenerowała silne wsparcie ze strony grupy zagorzałych fanów, którzy są zaangażowani w projekt. SmartCash przeznacza część każdej nagrody blokowej na finansowanie przyszłych projektów rozwojowych. Do tej pory fundusz ten jest wart ponad 250 milionów dolarów.


Zespoły zajmujące się tworzeniem ula

Gdy ul głosuje za zatwierdzeniem proponowanego projektu, zespół podejmie się tego projektu. Na początku te zespoły są proste: rozwój, zasięg i wsparcie. Jednak wraz z rozwojem propozycji ulepszeń i rozwojem społeczności powstają nowe zespoły. Zespół składa się z maksymalnie ośmiu uczestników, pracujących razem jako mała grupa. Poza tym będziesz musiał stworzyć nowy zespół do pracy nad projektami.

pokrzywka smartcash

Nazywa się to zespołami strukturyzacji Hive i dzieli społeczność wnoszącą wkład na mniejsze podgrupy, w których osoby wchodzą i wychodzą z zespołów w razie potrzeby. Każdy zespół ma własny budżet i wyznaczonego przez społeczność koordynatora zespołu. Po utworzeniu zespół działa autonomicznie. Nie ma centralnej struktury dowodzenia ani kontroli, poza referendum w sprawie SmartVoting całej społeczności.

Zespoły strukturyzujące Hive to oddani członkowie społeczności zaangażowani w projekt na co dzień. Zespoły będą zasadniczo zatrudniać osoby. Oczywiście członkowie społeczności będą mieli mniej formalne sposoby wnoszenia wkładu w ramach SmartHive, jeśli nie będą mogli zobowiązać się do dołączenia do zespołu.

SmartRewards

SmartRewards zachęcają do długoterminowego przechowywania tokenów SMART. W związku z tym jest to mechanizm stabilizujący ceny, zmniejszający wolumen obrotu, a tym samym zmienność SMART.

Każdy portfel, który zawiera więcej niż 1000 SMART, otrzyma nagrodę za posiadanie tego SMART przez 30 dni. SmartRewards są wypłacane 25 dnia każdego miesiąca. Jeśli posiadasz 1000 SMART przez ponad miesiąc, otrzymasz nagrodę za niewydanie tych tokenów. Nagroda pochodzi z alokacji nagrody za blok.

Aby zostać zliczonym, musisz przenieść 1000 SMART na jeden adres przed 25 dniem bieżącego miesiąca. Jeśli to zrobisz, otrzymasz nagrodę 25 dnia następnego miesiąca.

InstantPay

Ważnym elementem oferty SmartCash są szybkie transakcje. Nie wydali jeszcze InstantPay, ale będzie to odpowiedź projektu na InstantX firmy Dash.

Kluczową funkcjonalnością InstantPay będą transakcje w punkcie sprzedaży dla zakupów w sklepie i online. Społeczność SmartCash mocno wierzy, że ludzie powinni mieć możliwość korzystania z kryptowaluty, aby płacić za swoje codzienne potrzeby. Dlatego rozwijają sieć SmartNodes – podobną do masternodów Dash – które umożliwiają natychmiastową weryfikację. Użytkownik, który chce obsługiwać SmartNode, będzie musiał postawić 10 000 SMART jako zabezpieczenie. W zamian za swoje usługi otrzymają część nagrody za wydobycie.

natychmiastowa płatność

Wizja płatności natychmiastowych SmartCash, które mogą konkurować z Visa lub Mastercard, jest ekscytującym wyzwaniem. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób SmartCash zamierza pokonać inne kryptowaluty w zakresie przyjęcia w punktach sprzedaży. Bitcoin, Dash i inne główne kryptowaluty już walczą o to, aby ich monety były akceptowane w Internecie i sklepach. SmartCash ma jeszcze długą drogę, zanim zdadzą sobie sprawę z tej rewolucji.

Pierwszym krokiem będzie faktycznie zbudowanie i uruchomienie InstantPay. Spodziewają się uruchomić go jeszcze w tym roku.

Prywatność

Kod źródłowy SmartCash rozpoczął się jako rozwidlenie Zcoin, przy użyciu protokołu zerocash. Zerocash jest podstawą monety prywatności Zcash. Potwierdzanie transakcji bez ujawniania nadawcy, odbiorcy lub kwoty transakcji zależy od dowodów o zerowej wiedzy.

SmartCash służył do obsługi funkcji odnawiania monet. Odnowienie przerywa łańcuch transakcji, umożliwiając portfelom spalanie starych monet i generowanie nowych bez historii. Nie ma związku między nową monetą a starą, którą użytkownik spalił, aby ją stworzyć. Jednak z powodu błędu w protokole zerocash SmartCash musiał wyłączyć funkcję odnawiania.

Zamiast tego wdrożą BIP47, propozycję Bitcoin, która wykorzystuje kody płatności do autoryzacji transakcji zamiast identyfikowalnych informacji o nadawcy i odbiorcy.

Górnictwo

SmartCash używa algorytmu wydobywania Keccak. Wiadomo, że jest odporny na ASIC, co sprzyja decentralizacji zdolności wydobywczych.

Średnio nagroda za blok wynosi około 101,8 SMART, a czas bloku to 54 sekundy. Od marca 2018 r. Sieć wydobywcza miała ponad 17TH / s zdolności wydobywczych.

SMART Token

Sieć i token SMART zostały uruchomione 11 lipca 2017 r. Utrzymywały dość stałą cenę kilku centów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. W styczniu cena nagle osiągnęła szczyt, spadła i osiągnęła szczyt w ciągu kilku tygodni. Od tego czasu spadł do obecnego poziomu 0,20 USD / SMART po rozpoczęciu od 0,01 USD do 0,03 USD latem i jesienią.

SmartCash należy do 100 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Jak kupić SmartCash (SMART)

Transakcje SmartCash na CryptoBridge, CoinExchange, i HitBTC.

Aby kupić SMART, musisz posiadać BTC lub ETH. Aby kupić BTC, odwiedź Coinbase lub Gemini.

Gdzie przechowywać SmartCash (SMART)

Po zakupie SMART na giełdach zechcesz przenieść go do swojego osobistego portfela w celu bezpiecznego przechowywania. Aby to zrobić, odwiedź SmartCash stronę portfeli.

Możesz używać ich portfeli internetowych do tworzenia portfeli papierowych i łatwego zarządzania swoimi środkami. Możesz również wypróbować portfel GUI, aby móc głosować na propozycje i postawić SMART na SmartRewards.

Mapa drogowa

Obecnie SmartCash ma 15 projektów finansowanych w ramach modelu zarządzania SmartHive. Kolejnych 6 projektów zostało już zakończonych sukcesem. Łącznie stanowią 3,2 mln USD w sfinansowanych projektach rozwojowych (odpowiednik w SMART).

postęp smartcash mapa drogowa smartcash

Główne priorytety rozwoju to InstantPay, karty i czytniki do płatności w sklepach, portfel electrum, szybsza synchronizacja i ulepszony eksplorator bloków. Portfele mobilne, atomowe swapy i funkcje prywatności BIP47 są również w fazie rozwoju.

Wniosek

SmartCash to projekt skupiający się na otwartym zarządzaniu. Jest to szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy za wszelką cenę interesują się prywatnością, przejrzystością i decentralizacją. To podejście oparte na społeczności, jeśli odniesie sukces, może być początkiem nowego paradygmatu dla zdecentralizowanego rozwoju z wykorzystaniem małych zespołów. Z drugiej strony krytycy obawiają się, że to libertariańskie podejście może doprowadzić do dezorganizacji i braku spójnej wizji dalszego rozwoju projektu..

Ostatecznie wszystko sprowadza się do rezultatów. SmartCash z powodzeniem wdrożył różne propozycje, ale nadal nie spełnia obecnie obietnic natychmiastowych transakcji i prywatności. Projekt ma solidną skrzynię wojenną, na którą można sfinansować przyszły rozwój, ale rok 2018 pokaże, czy sprosta wyzwaniu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map