Co to jest Nebulas (NAS)? Przewodnik dla początkujących

Internet przyszłości? Spojrzenie na Nebulas, nowy „Google for Blockchain”.

Nebulas to oparty na zachętach, samo-ewoluujący system blockchain z „zdecentralizowaną platformą, która zapewnia strukturę wyszukiwania dla wszystkich łańcuchów bloków”. Założona w 2017 roku, najważniejsze punkty projektu Nebulas IO Foundation z siedzibą w Singapurze obejmują wyszukiwarkę i możliwość rozbudowy inteligentnych kontraktów – rzeczy obecnie nieosiągalne w Ethereum.

Wiele osób w społeczności kryptograficznej nazywa Nebulas „nowym Google”. Chociaż są one w pewnym sensie podobne, mają różne przypadki użycia. Google jest przeznaczony do codziennego wyszukiwania informacji w Internecie, podczas gdy Nebulas koncentruje się na wyszukiwaniu wśród zdecentralizowanych aplikacji (DApps), inteligentnych kontraktów i zasobów blockchain użytkownika.

Obecnie token Nebulas (NAS) jest tokenem ERC20. Jednak gdy główna sieć zostanie uruchomiona w marcu, NAS przełączy się z łańcucha blokowego Ethereum na odrębny łańcuch Nebulas.

Zgodnie z jego biały papier, Misją Nebulas jest „prowadzenie nas do lepszego życia z wyższym poziomem wolności i równości”. Zespół ma nadzieję, że jego technologia blockchain pomoże w przekształceniu danych publicznych w dane prywatne, eliminując szanse dużych korporacji, takich jak Google, Amazon i Facebook, na analizowanie / czerpanie zysków z tych danych.

Kluczowe cechy mgławic

  • Ranga mgławic (NR): Ustanawia uniwersalną miarę wartości w łańcuchu bloków. Na przykład będziesz mógł sprawdzić najwyżej oceniane DApps i dokonać lepszych ocen.
  • Nebulas Force (NF): Przyjazne dla deweloperów rozwiązanie obsługujące elastyczność protokołów / inteligentnych kontraktów. Pomaga to blockchainowi dostosować się do wymagań rynku i zapobiega „rozwidlaniu się”.
  • Developer Incentive Protocol (DIP) / Proof of Devotion (PoD): System nagradzania programistów za ich wkład w serwery NAS. Wspiera uczciwość i najlepszy interes tych programistów.
  • Wyszukiwarka: Pomaga użytkownikom znaleźć pożądane dane (takie jak zdecentralizowane aplikacje & inteligentne kontrakty) na ogromnym rynku.
  • Portfel sieciowy Lightning: Zasadniczo zamiany atomowe. Będziesz mógł „zamienić” swój serwer NAS na dowolną monetę obsługującą sieć błyskawicy.

Jak działają mgławice?

„Nebulas jest budowany na zdecentralizowanej strukturze wyszukiwania z algorytmami open source, weryfikowalnymi obliczeniami i rozproszonymi magazynami danych”. Jego biała księga ma ponad 60 stron i zawiera mnóstwo danych technicznych, których nie sposób omówić w podręczniku dla początkujących. Mimo to witryna Nebulas została uproszczona sekcja technologii dotyczy trzech podstawowych cech swojej technologii.

  1. Ranga mgławic (NR): Open source, podstawowy algorytm rankingowy oparty na „płynności, propagowaniu zasobów użytkowników i interaktywności między użytkownikami”. NR pomoże uszeregować różne podmioty (np. Inteligentne kontrakty, adresy, DApps).ranga mgławic
  1. Nebulas Force (NF): „Nebulas Force (NF) zapewnia łańcuch bloków Nebulas & jego rozproszone aplikacje zbudowane na najwyższym poziomie, możliwość samorewolucji ”Dzięki NF programiści mogą aktualizować protokół, zapobiegając podziałom w społeczności spowodowanym twardymi rozwidleniami.

mgławice tech

  1. Developer Incentive Protocol (DIP): Dodatkowa pętla sprzężenia zwrotnego motywująca do tworzenia DApp.

żeton mgławic

O Nebulach

Oficjalna witryna Nebulas przedstawia międzynarodowy zespół 14 głównych członków, w tym Hitters Xu, założyciel i dyrektor generalny Nebulas (który jest również założycielem AntShares, znanego obecnie jako NEO). Xu jest uważany za pioniera w branży blockchain, założyciel BitsClub (pierwsza społeczność Blockchain / Bitcoin w Chinach) w 2013 roku, a także popularna platforma ICO ICO 365. Założył również firmę zajmującą się funduszami kryptograficznymi FBG capital. Ponadto kierował działem finansowym Alibaba (platforma Blockchain firmy Ant Financial) i wspierał wyszukiwarkę Google & Zespół Anti-Fraud.


Współzałożyciele Robin Zhong i Aero Wang wnoszą również lata doświadczenia w dziedzinie technologii blockchain do Nebulas. Najważniejsze wydarzenia w życiorysie Zhonga obejmują to, że był oryginalnym architektem platformy Blockchain firmy Ant Financial i założycielem pierwszej platformy wsparcia blockchain w Chinach, Tongxinclub.

Wang jest współzałożycielem Antshares (NEO) wraz z Xu i jest wpływowym przedsiębiorcą w branży blockchain. Szef zespołu inżynierów, Duran Liu, jest byłym starszym inżynierem oprogramowania w Google i FreeWheel oraz byłym inżynierem oprogramowania w IBM.

Trzej doradcy projektu (Edith Yeung, Chris McCann i Evan Cheng) są również wpływowymi członkami społeczności biznesowej / blockchain. Yeung jest zapalonym inwestorem technologicznym, partnerem w 500 Startups i został przedstawiony w artykule Inc Magazine „Inwestorzy z Doliny Krzemowej, których musisz znać w 2016 r.”.

McCann założył program społecznościowy w Greylock Partners (inwestorzy w Coinbase, FB, Airbnb, Linkedin itp.). Ponadto McCann był wczesnym doradcą Thiel Fellowship na Uniwersytecie Stanforda i był współzałożycielem StartupDigest.

Wreszcie, Cheng jest dyrektorem technicznym w Facebooku, a wcześniej przez 10 lat pracował w Apple. Otrzymał nagrodę ACM Software System Award za wkład w informatykę. To tylko kilka najważniejszych informacji na temat całego zespołu Nebulas. Więcej informacji na temat bazy pracowników projektu można znaleźć na oficjalnej stronie zespołu tutaj.

Zaopatrzenie w monety Nebulas (NAS)

Nebulas posiada całkowitą podaż 100 milionów NAS, a w obiegu 35 500 000 NAS. Obecnie token zajmuje 66 miejsce pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej o wartości 447019,550 USD..

handel mgławicami

Runda przedsprzedażowa sprzedała 30% całkowitej ilości tokenów NAS, a runda założycielska (w czerwcu 2017 r.) – 5%. 20% NAS jest zarezerwowanych dla zespołów programistów i założycieli, a pozostałe tokeny można wykorzystać do „użytku operacyjnego i budowy ekosystemu”.

Historia handlu mgławicami (NAS)

Token NAS zaczął handlować na giełdach na początku sierpnia za około 5 USD i osiągnął wartość ATH prawie 16 USD. W chwili pisania tego tekstu cena jednej monety NAS wynosi 12,79 USD, co daje monecie ponad dwukrotny wzrost od momentu jej powstania. Cena mogłaby jeszcze wzrosnąć wraz z uruchomieniem głównej sieci.

handel mgławicami

Gdzie można kupić nebule (NAS)?

Możesz kupić Nebule na giełdach takich jak Huobi, Gate.io, OK, Ex, i EtherDelta. Najpierw jednak musisz zdeponować Bitcoin lub Ethereum na swoich portfelach giełdowych, ponieważ te dwie kryptowaluty są parą handlową NAS.

Zalecamy korzystanie z renomowanych witryn przy początkowym zakupie kryptowalut. Coinbase i Bitstamp to popularne opcje umożliwiające zakupy kartą kredytową i przelewy. Możesz także użyć CoinMama, aby uzyskać początkowe kryptowaluty, ale często wiąże się to z wyższymi opłatami.

Gdzie można przechowywać mgławice (NAS)?

Token Nebulas został pierwotnie utworzony jako token ERC20, ale wkrótce znajdzie się we własnej sieci. Oznacza to, że możesz kupić obecny token NAS i przechowywać go w portfelach Ethereum, takich jak MyEtherWallet, MetaMask, i Coinomi.

Kiedy jednak nastąpi zmiana, może być konieczna zmiana portfela, aby przechowywać token NAS wbudowany w sieć Nebulas. Zdaniem zespołu, NAS zostanie zamieniony „na zasadzie 1: 1 na natywne tokeny NAS w łańcuchu blokowym Nebulas po wydaniu Mainnet”.

Dlatego, jeśli szukasz prostoty w przechowywaniu NAS, łatwiej będzie poczekać z zakupem, aż nastąpi zmiana. W najbliższej przyszłości firma ogłosi również dalsze instrukcje w tej sprawie.

Wniosek

Wydaje się, że Nebulas posiada jeden z najsilniejszych zespołów w branży blockchain. Ponadto projekt Nebulas dotyczy trzech głównych problemów, które obecnie istnieją w technologii blockchain: brak uniwersalnej miary wartości (która powinna mierzyć wartość użytkowników / inteligentnych kontraktów), niezdolność do aktualizacji systemu (często prowadząca do twardych / miękkich widelce) i brak zdrowego ekosystemu, który wspierałby wspaniałe wrażenia użytkownika.

Zrzut ekranu 29.01.2018 o godz. 23.08.02

Zespół uważa, że ​​wraz ze wzrostem liczby DApps użytkownicy będą potrzebować pomocy w poruszaniu się po ogromnej liczbie aplikacji, aby znaleźć tę, której szukają. Potrzebne jest również zachęcanie i pomoc programistom w tworzeniu DApps. „Weźmy na przykład Ethereum. W Ethereum zbudowano już setki tysięcy aplikacji, a kiedy liczba bloków DApps osiągnie poziom Apple App Store, wyszukiwanie i znajdowanie oczekiwanego DApp będzie dużym wyzwaniem ”.

Ten ambitny projekt z pewnością ma przed sobą poważne przedsięwzięcia, jeśli zespół zamierza ukończyć wszystko, co zostało opisane w białej księdze. Ciekawie będzie również zobaczyć, jak ten stosunkowo nowy projekt blockchain konkuruje na ogromnym morzu wszystkich innych.

Dowiedz się więcej o Nebulach

Oficjalna strona internetowa

Github

Świergot

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map