Co to jest kryptowaluta PIVX? | Przewodnik dla początkujących

PIVX: The New Privacy Coin on the Block (łańcuch)

PIVX (lub Private Instant Verified Transaction) to kryptowaluta Proof-of-Stake zorientowana na prywatność, rozwidlona z DASH. Manifest PIVX koncentruje się na zarządzaniu społecznością i zdecentralizowanym projekcie, od samej technologii po sposób głosowania i wdrażania propozycji projektów.

Jak sama nazwa wskazuje, PIVX próbuje zbudować użyteczne cyfrowe środki wymiany, które można łatwo i bezpiecznie wydać prywatnie i bezpiecznie w życiu codziennym. W tym celu głównym celem rozwoju jest minimalizacja czasu transakcji i opłat przy zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa.

Społeczność PIVX jest dynamiczna i globalna, z aktywnymi populacjami na wszystkich głównych platformach czatu (Niezgoda, Reddit, BitcoinTalk, itp.), a także publiczną mapę drogową i wiele zasobów dla zainteresowanych inwestorów i członków społeczności, aby dowiedzieć się o technologii i zaangażować się.

Główny zespół z zadowoleniem przyjmuje udział każdego, kto chce poświęcić czas i wysiłek, a wszystkie propozycje społeczności są rozrywane, omawiane i głosowane przez zaangażowanych członków społeczności.

Manifest PIVX

W tym przewodniku PIVX omówimy podstawową historię projektu, portfele mobilne PIVX, sposób działania obstawiania i masternodów oraz techniczne cechy sieci i tokena.

O PIVX

PIVX został uruchomiony 31 stycznia 2016 r. Przez dwóch członków społeczności DASH.

Założyciele podziwiali technologię DASH, ale chcieli zobaczyć pewne zmiany. Przeszli na całkowicie system Proof-of-Stake, w przeciwieństwie do DASH’s Proof-of-Work i wdrożyli to, co uważali za bardziej sprawiedliwy system nagród, który wykorzystywał mechanizm huśtawki do automatycznego równoważenia wypłat nagród (to jest więcej szczegóły w sekcji obstawiania poniżej).

Postrzegali prywatność jako kluczowy element codziennych środków wymiany i postanowili połączyć etos „cyfrowej gotówki” DASH, który stawia na szybkie i tanie płatności z bardziej zaawansowaną prywatnością i anonimowością. Mają nadzieję, że staną się podstawową metodą płatności dla transakcji peer-to-peer i wymian w sklepach.

Punkt sprzedaży i portfel

Ponieważ moneta koncentruje się na byciu cyfrową gotówką, wiele uwagi poświęca się portfelom mobilnym, które umożliwią użytkownikom wydawanie PIVX w sklepach i z innymi użytkownikami. Chodzi o to, aby stworzyć prostą aplikację, która pozwala kupować wszystko bezpośrednio z telefonu, tak jak w przypadku Venmo lub Apple Pay. Portfel obiecuje być elastyczny, bezpieczny i wygodny. Portfel na Androida został wydany 1 sierpnia 2017 r., A portfel na iOS ma zostać wydany do końca 2017 r.


Portfel jest wyposażony w środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (co jest dość oczekiwane od większości bezpiecznych aplikacji w dzisiejszych czasach), a także Universal 2-Factor, który wykorzystuje klucz sprzętowy, aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas uzyskiwania dostępu do twoich funduszy. Zespół PIVX chce, aby ich portfel był Twoim bankiem, aby mogli pomóc Ci w zarządzaniu Twoimi środkami, aby kupować i wysyłać powiew, zachowując pełne bezpieczeństwo. Robią wszystko, co w ich mocy, jeśli chodzi o najnowsze środki bezpieczeństwa i chcą, aby portfel PIVX stał się podstawą przechowywania zasobów cyfrowych.

Mapa drogowa portfela obejmuje możliwość tworzenia umów depozytowych z innymi użytkownikami, umożliwiając użytkownikom korzystanie z portfela w celu dokonywania bezpośrednich transakcji z partnerami w zakresie towarów i usług w bezpieczny i wydajny sposób. To sprawia, że ​​portfel jest nie tylko miejscem do przechowywania Twoich aktywów, ale także rynkiem peer-to-peer i procesorem płatności, jak Paypal. Szyfrowane wiadomości wbudowane w portfel mają na celu uczynienie portfela PIVX najłatwiejszym sposobem organizowania sprzedaży, wysyłania funduszy, otrzymywania płatności i handlu energią we wszystkich kontekstach.

Podaż monet i zrównoważony rozwój

Sieć PIVX pozwala na wieczne bicie 2,6 miliona tokenów PIVX rocznie, 90% wybitych monet trafia do portfeli i masternodów (obstawianie jest omówione w następnej sekcji), a 10% ma sfinansować propozycje budżetowe przegłosowane przez Masternody i stakerów.

Ten brak maksymalnej podaży monet sprawia, że ​​funkcja PIVX jest podobna do tradycyjnej waluty, ponieważ inflacja jest wprowadzana do systemu, aby zachęcić do codziennego użytku i uniknąć gromadzenia. Inflacja wynosi około 4% rocznie, ale zamiast po prostu dewaluować twoją walutę, tak jak robi to Fed, gdy drukuje dolary, wszystkie te wybite monety trafiają bezpośrednio do posiadaczy PIVX, kompensując efekt inflacji poprzez rozłożenie zysków.

Podczas gdy podaż monet będzie rosła w nieskończoność, istnieje „miękki limit”, który ogranicza stopę inflacji narzuconą przez spalanie opłat transakcyjnych w oparciu o poziom ruchu w sieci. Gdy liczba transakcji osiągnie określony próg, opłaty transakcyjne są „spalane”, co oznacza, że ​​liczba monet równa opłatom transakcyjnym jest trwale usuwana z obiegu.

Zarządzanie wspólnotowe i stawki

Istnieją dwa sposoby zdobywania nagród za wkład w sieć PIVX: Masternody i obstawianie.

Sieć Masternodów, użytkowników posiadających monety jako zabezpieczenie, służy do weryfikacji i anonimizacji transakcji, przechowywania łańcucha bloków i głosowania nad propozycjami społeczności, aw zamian wypłaca dywidendy w postaci nagród PIVX.

Masternodes wymaga posiadania 10000 PIVX w portfelu PIVX-Qt dostępnym w witrynie pivx.org stronie internetowej. Budżet, plan rozwoju i wszelkie ważne decyzje społeczności są określane przez ten mechanizm głosowania, decentralizując zarządzanie projektem i oddając władzę decyzyjną w ręce tych, którzy zainwestowali w sukces technologii.

Monety do obstawiania służą do zabezpieczania sieci i uwalniania nowych bloków (pomyśl o „wydobywaniu” w odniesieniu do innych monet, takich jak Bitcoin). W portfelu można postawić dowolną ilość PIVX, a ostatnio przyjęto propozycję przyznania niektórych praw głosu wszystkim uczestnikom. Oznacza to, że nie musisz posiadać pełnego 10 000 PIVX, aby zdobywać nagrody i głosować. Za każdy blok (co 60 sekund) wypuszczana jest losowo nagroda proporcjonalna do ilości postawionych monet.

Im więcej posiadasz monet, tym większa jest Twoja szansa, ale każdy portfel do obstawiania w końcu otrzyma jakieś nagrody. Sieć wykorzystuje mechanizm huśtawki, aby zrównoważyć nagrody między Masternodami a tradycyjnym obstawianiem, automatycznie równoważąc częstotliwość i rozmiar nagrody w miarę zmiany liczby węzłów. Oczekiwane zwroty z obstawiania lub uruchamiania Masternode można obliczyć za pomocą Kalkulator zwrotów członek społeczności razem. Aby dowiedzieć się więcej o prowadzeniu własnego Masternode, sprawdź oficjalny Masternode stronie internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o obstawianiu monet w portfelu PIVX lub innych sposobach zarabiania PIVX, zapoznaj się z strona nagrody.

Prywatne i natychmiastowe

PIVX wykorzystuje niestandardową wersję popularnego protokołu Zerocoin do anonimizacji transakcji poprzez zaciemnianie adresów powiązanych z monetami. Opiera się na technologii libzerocoin, którą stosuje wiele innych monet służących do ochrony prywatności, ale znaczna część kodu PIVX jest tworzona na zamówienie. W przeciwieństwie do Dash i Zcash, PIVX może być całkowicie anonimowy, uniemożliwiając analizę blockchain przed ujawnieniem odbiorców i nadawców.

Ta wewnętrzna wersja Zerocoin generuje mniejsze i szybsze transakcje niż oryginalna biblioteka libzerocoin wykorzystywana przez inne monety, co pozwala im zapewnić prywatność (co zwykle wiąże się z dodatkowymi opłatami transakcyjnymi i redukcją szybkości), jednocześnie pracując nad osiągnięciem celów super szybkie transakcje i znikome opłaty. Dodali również mechanizm automatycznego bicia anonimowych monet, który zapewnia, że ​​w obiegu zawsze znajduje się wystarczająca liczba anonimowych monet, aby zabezpieczyć sieć i zachować prywatność.

Aby anonimowo wydawać monety, użytkownicy muszą zamienić swoje standardowe tokeny PIVX na tokeny „zPIV”, a następnie wysłać je na dowolny adres PIVX. Z drugiej strony użytkownik otrzymuje tokeny PIVX tak jak każda normalna transakcja, ale dzięki Zerocoin transakcja jest zarówno weryfikowalna na łańcuchu bloków, jak i anonimowa, kto wysłał i odebrał te monety. Idąc dalej, społeczność dąży do zmniejszenia dodatkowych kosztów anonimowości, przenosząc coraz większą część całkowitej podaży monet na prywatne zPIV.

Korzystając z tego, co społeczność PIVX nazywa SwiftX, transakcje są niemal natychmiastowe, a monety są wydawane w ciągu kilku sekund od wysłania. Dzięki czasowi blokowania wynoszącemu 60 sekund i globalnej sieci Masternodes stale weryfikującej transakcje, PIVX ma na celu urzeczywistnienie natychmiastowych wydatków i otrzymywania. Jest to dodatkowo możliwe dzięki bardzo niskim opłatom transakcyjnym, zwykle rzędu ułamków centów za transakcję. Ma to kluczowe znaczenie dla misji polegającej na posiadaniu codziennych zakupów i płatności i znacznie przyczynia się do utorowania drogi dla PIVX do odegrania dużej roli w rozwoju przestrzeni.

Wniosek

PIVX to obiecująca moneta zapewniająca prywatność, która ma być łatwym w użyciu zamiennikiem gotówki cyfrowej. Było kilka problemów związanych z wdrażaniem technologii prywatności, ale społeczność i zespół programistów są aktywni, zaangażowani i optymistyczni. Dobrze radzi sobie na rynku, dzięki dużej liczbie obrotów i wsparciu głównych giełd (w szczególności Bittrex) i wygląda na to, że będzie dostępny przez jakiś czas.

Pełna prywatność dzięki wdrożeniu Zerocoin, natychmiastowe i niedrogie transakcje dzięki SwiftX oraz zwrot z inwestycji poprzez obstawianie składają się na bardzo solidną monetę, na którą warto mieć oko.

Istnieją projekty z podobnymi misjami, ale PIVX wnosi do stołu unikalną wartość dzięki zaawansowanemu algorytmowi Proof of Stake i zdecentralizowanemu modelowi Community Guided Governance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map