Co to jest Halvening Bitcoin i dlaczego to ma znaczenie

Bitcoin Halvening (lub halving) to znaczący moment w historii Bitcoina. Bitcoin’s Halvening to wstępnie zaprogramowane wydarzenie, które chroni Bitcoin przed inflacją i pomaga zapewnić pewien stopień niedoboru zasobów cyfrowych.

Zanim przejdziemy do sedna dyskusji na temat Halveningu Bitcoina, poświęćmy dwie minuty na kilka szybkich pytań o halvening. Następnie możemy dostać się do soczystych rzeczy.

Co to jest Halving Bitcoina?

Halving Bitcoina jest zdarzeniem z góry określonym przez programowanie Bitcoina, gdzie nagrody za wydobycie są zmniejszone o połowę. Zasadniczo ilość górników BTC, którą mogą zarobić jako nagroda za walidację następnego bloku Bitcoin, jest zmniejszona o połowę.

W połowie 2020 r. Subwencja górnicza ma zostać podzielona 12,5 BTC do 6,25 BTC.

Dlaczego Halving Bitcoina jest ważny?

Wiele wydarzeń związanych z Halvingiem Bitcoina ma na celu nadanie zasobowi elementu „rzadkości”, aby chronić jego długoterminową wartość. Bitcoin stałby się prawie tak rzadki, jak złoto.

To zdarzenie Halving Bitcoina spowoduje, że stopa inflacji aktywa spadnie do 1,8%, czyli będzie niższa niż stopa inflacji dolara amerykańskiego. Jest to szczególnie widoczne w 2020 r., Ponieważ Stany Zjednoczone drukowały biliony dolarów w pakietach bodźców gospodarczych, aby stawić czoła chaosowi gospodarczemu spowodowanemu pandemią COVID.

„Halving jest ważnym wydarzeniem dla Bitcoina, ale to tylko jeden z elementów idealnej burzy, którą BTC cieszy się w tej chwili” – komentuje Alex Mashinsky, dyrektor generalny Celsius Network. „Rządy na całym świecie wdrażają bezprecedensowe bodźce fiskalne, co grozi wysoką inflacją w walutach fiducjarnych, co wzmacnia wartość Bitcoina jako atutu deflacyjnego. W rezultacie wielu inwestorów detalicznych po raz pierwszy przybywa do BTC w celu ochrony swojego majątku ”.

Każdy przyszły Halving sprawi, że będzie coraz mniej Bitcoinów. Ponieważ postrzegamy wartość BTC głównie jako stosunek do USD, mamy dwie diametralnie przeciwstawne siły, które wskazują na wyższą cenę Bitcoin.

Wydarzenia halvingu zwykle wiążą się z zalewem spekulacji cenowych w branży, które w większości zakładają, że zdarzenie Halvingu spowoduje wzrost ceny Bitcoina.

Ile jest halvingów bitcoinów?

Halvings następują co 210 000 bloków, dopóki dotacja na wydobycie bloków nie osiągnie 1 satoshi, najmniejszej jednostki bitcoina (0,00000001 BTC). Po ostatnim wydarzeniu o połowę kolejna dotacja blokowa spada do zera, a górnicy nie będą już otrzymywać dotacji na wydobycie blokowe, ale nadal będą mogli pobierać opłaty transakcyjne.

Oczekuje się, że ostatni halving Bitcoina nastąpi w 2140 r. Nie zapomnij przeczytać o tym naszego artykułu – nie zapomnij!

Ile jest bitcoinów?

Obecnie w obiegu jest około 18 355 462 BTC.

Zwróć uwagę na niewielkie krzywe spowodowane wcześniejszymi połówkami bitcoina

Zwróć uwagę na niewielkie krzywe spowodowane wcześniejszymi połówkami bitcoina

Kiedy jest Halving Bext Bitcoin?

Oczekuje się, że następne zdarzenie Halvingu Bitcoina nastąpi w maju 2020 r., A różne źródła obejmują zakres dat od 12 do 16 maja.

Bitcoin o połowę datuje historię

Były dwa Halvingsy Bitcoinów – jeden w 2012 i jeden w 2016.

2012 Halving

Pierwszy Halving miał miejsce 28 listopada 2012. Blok o połowę został wydobyty przez SlushPool przez górnika używającego koparki Radeon HD 5800.

Nagroda za blok BTC spadła z 50 BTC za blok do 25 BTC za blok.

Cena Bitcoina w dniu halvingu 2012: 12,35 $

Cena Bitcoina 150 dni później: 127,00 $

Zysk cenowy: 928,34%

2016 Halving

Drugi Halving miał miejsce 9 lipca 2016 roku.

Nagroda za blok BTC spadła z 25 BTC za blok do 12,5 BTC za blok.

Cena Bitcoina w 2016 r. Halving Day: 650,63 USD

Cena Bitcoina 150 dni później: 758,81 $

Wzrost ceny: 16%

  • 2009 – Bloki 1-210 000 zarobiły 50 BTC w nagrodach.
  • 2012 – Bloki 210 001 – 420 000 zarobiły 25 BTC w nagrodach.
  • 2016 – Bloki 420 001 – 630 000 zarobiły 12,5 BTC w nagrodach.
  • 2020 – Bloki 630 001 – 740 000 zarobią 6,25 BTC w nagrodach.
  • 2024 – Bloki 740 001 i później przyniosą 3,125 BTC w nagrodach.
  • ~ 2140 – wszystkie 21 milionów bitcoinów zostanie wydobytych; nagroda wyniesie 0.

Warto zauważyć, że tylko dlatego, że nagroda w BTC jest niższa, nie czyni wydobycia mniej atrakcyjnym. Cena Bitcoina rosła przez lata. Warto było zdobyć nagrodę blokową w 2016 roku 16 250 $, mając na uwadze, że nowa nagroda blokowa po połowie 2020 r. byłaby warta uwagi 53 125 $.

Dlaczego warto dzielić bitcoina na pół?

Częstym pytaniem, które wielu ma, jest to, dlaczego nie utrzymać nagrody w bitcoinach na tym samym poziomie przez cały okres jego istnienia? Odpowiedź prowadzi nas do pojęcia rzadkości.

Niedobór bitcoinów: delikatna równowaga

Gdyby Bitcoin miał utrzymać nagrodę na stałym poziomie 50 BTC, oznaczałoby to, że tylko 420 000 bloków oferowałoby nagrodę, dopóki nie zostanie osiągnięty limit 21 milionów BTC, co miałoby miejsce w którymś momencie 2016.

Byłoby to niezwykle szkodliwe dla adopcji użytkowników Bitcoina, ponieważ technologia ta była wciąż stosunkowo nowa i tylko niewielka mniejszość populacji posiadałaby zdecydowaną większość bitcoinów.

Początkowo wczesny spadek dostępności może sprawić, że Bitcoin będzie wydawał się bardziej wartościowy, ale ostatecznie odstraszyłoby to wielu początkujących użytkowników. Jeśli mniej osób może z niego korzystać, to zasób cyfrowy tak zasadniczo być uwięzionym w pozłacanej klatce o niskiej płynności.

Podążając ścieżką wydarzeń, niska płynność zwiększyłaby ryzyko zatrzymania aktywa, pozbawiając go jego nieodłącznej wartości.

Podaż i popyt wśród małej grupy zbieraczy Bitcoinów określałyby cenę.

Cena BTC byłaby sztucznie zawyżona, a trzymanie (gromadzenie BTC) staje się grą w gorący ziemniak. Każdy indywidualny wieloryb z ogromnymi zasobami może w każdej chwili obniżyć cenę, dodatkowo zwiększając ryzyko zmienności aktywa.

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę Bitcoin jest adaptacja użytkowników, a stawiając tak nieuzasadnione przeszkody nowym użytkownikom (duża zmienność i wysokie koszty wejścia do ekosystemu Bitcoin), niewielu nowicjuszy zapuściłoby się na stosunkowo nieznane terytorium kryptowalut.

Przy tak wielu porównywalnych zasobach cyfrowych, takich jak Litecoin, adopcja użytkowników nie wróży dobrze Bitcoinowi.

Po drugiej stronie skrajnego niedoboru możemy usunąć pułap 21 milionów, aby zrozumieć mechanikę Bitcoina.

Gdyby Bitcoin utrzymał nagrodę na poziomie 50 BTC, ale usunął pułap 21 milionów, teoretycznie istniałaby nieskończoność BTC dostępnych na rynku w wystarczająco długim przedziale czasowym. Na dłuższą metę zalałoby to rynki, tworząc zasadniczo bezwartościowy zasób cyfrowy. Każdy nowy rok teoretycznie powodowałby nieznaczną dewaluację aktywów. Jeśli potrzebujesz prawdziwych dowodów, po prostu spójrz na sytuację kryptowalut w Wenezueli i dlaczego tak wielu Wenezuelczyków przyjęło Bitcoin.

Limit 21 milionów i okresowe wydarzenia zmniejszające się o połowę pomagają zapewnić, że Bitcoin oferuje użytkownikom to, co najlepsze, zarówno w zakresie utrzymania wartości, jak i użyteczności.

Jak halving wpłynie na cenę Bitcoina?

Jeśli czytasz CoinCentral od jakiegoś czasu, wiesz, że nie spekulujemy na temat cen aktywów. Pozostawimy to handlowcom na Twitterze, którzy bezgłośnie usuwają swoje prognozy tweetów, gdy się mylą. Trixy hobbitses.

Istnieje jednak kilka logicznych argumentów, które można wysunąć na rzecz zmiany ceny Bitcoina w dowolnym kierunku. Cena Bitcoina wzrosła po pierwszych dwóch połówkach, ale trudno powiedzieć, czy to tylko korelacja czy związek przyczynowy.

Czy nastąpi skok cenowy po halveningu bitcoina w 2020 roku? Tylko czas powie.

Czy nastąpi skok cenowy po halveningu bitcoina w 2020 roku? Tylko czas powie.

Biorąc to pod uwagę, wiele wpływowych i szanowanych postaci w kosmosie dokonało prognoz cenowych, z których wiele opiera się na założeniu, że Bitcoin jest rzadkim zasobem.

Na przykład miliarder Tim Draper przewidział 250 000 dolarów w bitcoinach do 2022 roku.

Były menedżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs, Raoul Pal, niedawno twierdził, że cena Bitcoina może osiągnąć 1 milion dolarów przed kolejnym wydarzeniem o połowę w 2024 roku.

Ale weź wszelkie przewidywania w Internecie z łyżką soli. Na przykład John McAfee narobił wiele hałasu z prognozą bitcoinów o wartości 1000000 USD, ale wkrótce się wycofał niegdyś udowodniono błąd przez próbę czasu.

Infografika dostarczona przez LunarCRUSH.

W czystej próżni, w której przeważały tylko podstawowe siły rynkowe i matematyka, cena Bitcoina wzrosłaby po zmniejszeniu o połowę z powodu niedoboru, ale rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Zamiast wskakiwać tutaj do króliczej nory, nie krępuj się wysłać do nas e-maila, jeśli chcesz, abyśmy bardziej szczegółowo omówili w innym artykule.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od jego wpływu na cenę, halvening Bitcoina jest wyjątkowym fragmentem historii aktywów cyfrowych. Dzięki swojej odporności Bitcoin udowodnił, że wielu wątpiących i antagonistów się myliło. Każdy udany kamień milowy jego programowania utrzymuje Bitcoin na swojej drodze do bycia odpornym, zdecentralizowanym i globalnym środkiem wymiany i przechowywania wartości.

W 2016 roku nie brałam udziału w halvingu i biorąc pod uwagę wszystko, było to niewielkie wydarzenie ”- komentuje Catherine Coley, CEO Binance.US. „Prawdziwy rajd miał miejsce 18 miesięcy później. Ogólnie rzecz biorąc, jestem optymistą w kwestii Bitcoin w dłuższej perspektywie, niezależnie od tego, czy to wydarzenie nie zmieni cen zauważalnie, czy nie. Ponieważ bezrobocie i fundusze stymulacyjne zalewają nasz system USD, myślę, że więcej osób szuka alternatywnej ekspozycji na rynek, który nie jest powiązany z USD ”.

Zmniejszenie o połowę nie wymaga wiele ani żadnego działania z Twojej strony. Jeśli posiadasz zasób cyfrowy, warto poświęcić chwilę, aby lepiej zrozumieć, jak to działa. Poznanie tego odblokowuje wrota przeciwpowodziowe, aby lepiej zrozumieć globalną politykę pieniężną w coraz bardziej zaawansowanym technologicznie, co jest kluczową lekcją, biorąc pod uwagę obecne warunki gospodarcze.

„Chociaż nie wiemy, jak nadchodzący halving wpłynie na cenę bitcoinów, wiemy, że inwestycje napływają na rynek instytucjonalny i więcej osób inwestuje w bitcoiny niż kiedykolwiek wcześniej” – komentuje dyrektor generalny Ledger Pascal Gauthier. Pomimo presji zewnętrznej na giełdzie, mieliśmy najlepszy kwiecień w historii. Rynek kryptowalut nadal rośnie, w trendzie bardzo podobnym do tego, co widzieliśmy przed zmniejszeniem o połowę w 2016 r. Istnieje długoterminowa szansa dla nowych użytkowników, która zaczyna się od edukacji i podkreśla znaczenie dostępności bitcoinów dla ludzi, tak jak to było. zaprojektowane do tego ”.

Aby lepiej zrozumieć Bitcoin, przeczytaj nasz przewodnik po Bitcoin lub przewodnik po Bitcoinach dla opornych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map