Co to jest Exchange Union? | Przewodnik dla początkujących

Co to jest Exchange Union?

Exchange Union to „zdecentralizowana sieć”, Która łączy indywidualne wymiany zasobów cyfrowych z całego świata. Zespół ma misję rozwiązania jednego z najważniejszych problemów związanych z kryptowalutami – braku płynności.

Większość inwestorów doświadczyła tego na własnej skórze: znajdujesz cyfrowy zasób, który Ci się podoba i w który chcesz zainwestować. Jednak moneta jest dostępna tylko na kilku giełdach. Co więcej, do handlu możesz używać tylko Bitcoin lub Ethereum. Prowadzi to do czasami godzinnego procesu wypełnionego wieloma ręcznymi transferami na co najmniej dwóch giełdach.

A problem braku płynności oznacza, że ​​istnieje wiele par handlowych, które nie są jeszcze dostępne.

Strona główna związku Exchange

Exchange Union łączy księgi zamówień z różnych giełd, aby zapewnić natychmiastowe, pozbawione zaufania transakcje po lepszej cenie i ogólnie lepszym doświadczeniu handlowym.

W tym przewodniku Exchange Union omówimy:

Jak działa Exchange Union?

Zespół Exchange Union opisuje platformę jako „meta-wymiana”, ponieważ tworzą ją jako plik warstwa nad istniejącymi scentralizowanymi giełdami. W rzeczywistości jest to wymiana wymiany. W tym celu projekt wykorzystuje popularne rozwiązania skalowania drugiej warstwy, takie jak:

  • Kanały płatności
  • Atomowe swapy

Kanały płatności

Kanały płatności zapewniają natychmiastowy sposób przenoszenia zasobów cyfrowych poza łańcuchem między dwiema stronami. Transakcje są rejestrowane w łańcuchu bloków tylko wtedy, gdy kanał płatności jest otwierany i zamykany po raz pierwszy. Możesz o tym myśleć jako o aktualizowaniu sald na obu końcach kanału dla każdego transferu. Po zamknięciu kanału płatności obie strony uzyskują odpowiednie saldo końcowe.


Kanały płatności są pozbawione zaufania – wszelkie spory są rozwiązywane automatycznie za pomocą kryptografii. Transfery wykorzystujące je są zabezpieczone przez podstawowy łańcuch bloków, dzięki czemu są tak niezawodne jak wymiany w samym łańcuchu bloków.

Bitcoin’s Lightning Network i Ethereum’s Raiden Network to dwa najpopularniejsze przykłady kanałów płatności.

Exchange Union wykorzystuje Hashed Timelock Contracts (HTLC) przy łączeniu kanałów płatności między giełdami. Umowy te umożliwiają platformie konfigurację węzłów XU jako pozbawionych zaufania pośredników w celu kierowania przelewów kanałami płatności do wielu stron. Dzięki temu giełdy nie muszą otwierać kanałów płatności z każdym uczestnikiem sieci. Zamiast tego mogą skorzystać z trasy kanałów, aby ułatwić transfery do miejsca docelowego.

Każda platforma uczestnicząca w transakcjach za pośrednictwem Exchange Union musi mieć węzeł XU i połączyć go z co najmniej jedną inną giełdą dla każdego zasobu cyfrowego za pomocą kanału płatności.

Atomic Swapy

Handel zawsze składa się z dwa transfery we wszystkich kanałach płatności. Z tego powodu istnieje nieodłączne ryzyko, że jedna ze stron zachowa się nieuczciwie. Po otrzymaniu swojej części transakcji, pierwsza strona nie mogła po prostu przekazać swoich środków drugiej stronie. Przez atomowe swapy, kryptograficznie zapewnia, że ​​obie strony handlu muszą się pomyślnie zakończyć. To sprawia, że ​​handel na Exchange Union jest bezpieczny & bez zaufania.

Atomowe swapy wykorzystują zmodyfikowane protokoły HTLC, aby umożliwić transakcje w kanałach płatności. Na przykład:

  1. Sally chce wymienić swój Litecoin na Ethereum Classic na giełdzie A.
  2. Bob chce wymienić swój Ethereum Classic na Litecoina na giełdzie B..
  3. Giełda A wysyła środki Sally na Giełdę B na kanale płatności Litecoin.
  4. Giełda B wysyła środki Roberta do Giełdy A na kanale płatności Ethereum Classic.
  5. Unikalna HTLC gwarantuje, że obie strony handlu przebiegają pomyślnie.

Przykład handlu związkowego Exchange Union

Sieć Lightning jest obecnie dostępna na Bitcoin, Litecoin i kilku innych sieciach, a ponieważ Raiden Network obsługuje wszystkie tokeny ERC20, możesz już wymieniać znaczną ilość zasobów cyfrowych za pomocą tej metody.

Zdecentralizowana księga zamówień

Zamiast korzystać z pełnej, globalnej księgi zamówień, każdy węzeł XU śledzi odpowiednie zamówienia we własnych kanałach płatności. Następnie każdy węzeł rozgłasza swoją lokalną książkę zamówień do innych węzłów w sieci, tworząc zdecentralizowany system zamówień.

Token XUC

XUC jest Token ERC20 które zespół Exchange Union wykorzystuje głównie do zachęt na platformie.

Na giełdy

Zespół wyrzuci XUC do wszystkich handlowców na platformach korzystających z Exchange Union. Możesz używać XUC tylko do płacenia za usługi Exchange Union i musisz posiadać token, aby uczestniczyć w sieci. Idealnie byłoby, gdyby giełdy zobaczyły napływ nowych traderów chcących skorzystać ze zwiększonej liczby par handlowych i lepszych cen, które zapewniają uczestnicy Exchange Union.

Dla handlowców

Handlowcy otrzymują XUC po osiągnięciu określonych kamieni milowych wolumenu obrotu w sieci Exchange Union. Zespół nie określił jeszcze kamienia milowego ani liczby nagród.

Dla usługodawców

Operatorzy węzłów otrzymują wynagrodzenie XUC za przekazywanie zamówień do giełd. Ponadto osoby, które monitorują główny łańcuch pod kątem nielegalnej działalności, otrzymują nagrody XUC.

Dla programistów

Aby zbudować silną społeczność programistów, Exchange Union nagradza programistów, którzy współtworzą kod platformy za pomocą XUC. Możesz również przejrzeć i przetestować kod, aby otrzymać płatności XUC.

Dostawa & Dystrybucja

Jest ich w sumie 3 000 000 000 tokenów XUC z zaledwie 65 000 000 w obiegu. Exchange Union nie miał ICO – obecnie rzadkość. Zamiast tego 60000000 tokenów XUC (2%) zostało sprzedanych prywatnym inwestorom w celu sfinansowania projektu. Rozkład jest następujący:

dystrybucja tokenu związku wymiany

Zespół Exchange Union & postęp

Zespół

James Wo (CEO), Terry Culver (CSO), Mikael Wang (Chief Blockchain Architect) i Kilian Rausch (Product Director) kierują Exchange Union zespół zarządzający. Zespół ma bogate doświadczenie w dziedzinie blockchain i ma imponujące pozycje w swoich CV.

Wo jest założycielem i prezesem zarządu Digital Finance Group – wiodącej na świecie grupy biznesowej skupionej na technologii blockchain. Wang był formalnie CTO w BTCC oraz głównym architektem rozwiązań w firmie Ericsson. Rausch był wcześniej operatorem w Mobi, wiodącym portfelu aktywów cyfrowych.

Istnieją również imponujące nazwiska, które doradzają zespołowi. Brenden Eich, twórca Javascript, Mozilla Firefox i przeglądarki Brave (token BAT), jest głównym doradcą. Inni doradcy prowadzą lub są zaangażowani w popularne platformy handlowe, takie jak Unocoin, Ripio, OKCoin i Kraken. Powinno to dobrze wróżyć zespołowi podczas integracji z giełdami.

Postęp

Projekt jest nadal w fazie początkowej – od III kwartału 2017 roku. Zespół opublikuje specyfikacje techniczne w drugim kwartale tego roku (2018), a sieć testową uruchomi do pierwszego kwartału 2019 roku..

Mapa drogowa związków wymiany

Konkurencja

Istnieje wiele projektów typu blockchain, które rozwiązują problem braku płynności. Zdecentralizowane protokoły wymiany, takie jak 0x i Kyber Network, próbują rozwiązać ten problem, zapewniając nowy paradygmat wymiany.

QASH to kolejny podobny projekt, w ramach którego powstaje połączona księga zamówień giełd na całym świecie w połączeniu z ich wewnętrznym algorytmem dopasowywania.

Exchange Union jest wyjątkowy, ponieważ zespół pracuje nad integracją z już istniejącymi giełdami. Platforma jest również jedną z niewielu, które wykorzystują kanały płatności dla transakcji. Zdecentralizowane giełdy, takie jak 0x, EtherDelta i Kyber, używają atomowych swapów, ale nie kanałów płatności. Dlatego są wolniejsze i / lub droższe.

Handlowy

Token XUC zaczął handlować pod koniec października 2017 r., Więc nie ma zbyt wielu danych handlowych do analizy. Cena była burzliwa i wahała się od niskiego poziomu około 2,00 USD (~ 0,00028 BTC) do wysokiego ponad 17,00 USD (~ 0,00092 BTC). Wydaje się, że ostatnio cena osiadła w przedziale 8-9 USD.

Trudno będzie przewidzieć ruchy cenowe, dopóki platforma nie będzie bliżej uruchomienia, ale jest kilka rzeczy, które mogą na nią wpłynąć. Głównymi rzeczami, które mogą wpłynąć na wzrost cen, są zapowiedzi rozwoju i zwiększone wykorzystanie sieci.

Gdzie kupić XUC

Ponieważ projekt jest tak młody, masz ograniczone możliwości zakupu XUC. Możesz pobrać token na OKEx lub HitBTC dla Bitcoin, Ethereum lub Tether.

Jeśli zaczynasz od nowa bez funduszy, powinieneś najpierw kupić Bitcoin lub Ethereum na giełdzie takiej jak Gemini.

Aby uzyskać pełną i zaktualizowaną listę giełd XUC, sprawdź Exchange Union stronie internetowej.

Gdzie przechowywać XUC

Jako token ERC20, idealnym miejscem do przechowywania XUC jest portfel z obsługą ERC20. MyEtherWallet to najpopularniejsza opcja online.

Trezor to świetny portfel sprzętowy z obsługą ERC20, jeśli interesuje Cię coś z większym bezpieczeństwem.

Wniosek

Exchange Union łączy istniejące giełdy za pośrednictwem kanałów płatności, aby zapewnić większą płynność ekosystemowi kryptowalut. Chociaż projekt jest stosunkowo nowy, zespół i doradcy, którzy za nim stoją, mają duże doświadczenie w dziedzinie blockchain.

W przeciwieństwie do większości innych zdecentralizowanych projektów wymiany, Exchange Union współpracuje bezpośrednio ze scentralizowanymi giełdami w celu integracji ich technologii. W tym roku bądź czujny, gdy zespół zacznie opracowywać swój produkt i przyspieszyć rozwój. Możesz być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami i ogłoszeniami Exchange Union za pośrednictwem ich blog.

Dodatkowe zasoby Exchange Union

Telegram

Gitter (Tylko programiści)

Świergot

Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map