Co to jest Cindicator? Przewodnik dla początkujących po prognozowaniu opartym na inteligencji hybrydowej

Co to jest Cindicator?

Cindicator łączy uczenie maszynowe i analizę rynku w celu zarządzania aktywami i analiz finansowych. Zespół Cindicator nazywa ten model predykcyjny człowiek / maszyna Hybrid Intelligence, ponieważ łączy sztuczną inteligencję z opiniami analityków ludzkich „w celu efektywnego zarządzania kapitałem inwestorów na tradycyjnych rynkach finansowych i kryptowalutach”.

Ekosystem Cindicator składa się z ponad 50 000 analityków finansowych z doświadczeniem obejmującym rynki walutowe, giełdowe i kryptowalutowe. Tym analitykom zadaje się pytania za pośrednictwem platformy projektu, a ich odpowiedzi są ważone i oceniane za pomocą uczenia maszynowego. Następnie sztuczna inteligencja formułuje analizę rynku, z której członkowie społeczności Cindicator mogą skorzystać za pomocą różnych narzędzi handlowych.

Członkowie społeczności i prognostycy zarządzają swoimi operacjami za pomocą aplikacji platformy, a firma Cindicator zarządza łączeniem aktywów i funduszami, aby sprawiedliwie wynagradzać swoich autorów. Firma miała we wrześniu ICO, które wykluczyło inwestorów z USA ze względów regulacyjnych, ale jej aplikacja działa od 2015 roku.

Obecnie model Cindicator jest używany tylko do trendów i prognoz rynkowych, ale jako projekt biały papier ma teoretyczne zastosowania do analizy naukowej, rozwiązań korporacyjnych i biznesowych oraz prognozowania wydarzeń politycznych.

Teraz, gdy znasz już podstawowe informacje, zabierzmy trochę mięsa.

Jak to działa

Jak pokrótce omówiliśmy powyżej, model Cindicator składa się z dwóch głównych komponentów: analiza ludzka i sztuczna inteligencja. Podsumowując, sztuczna inteligencja Cindicator przetwarza prognozy analityków, aby zapewnić użytkownikom bardziej precyzyjne prognozy zdarzeń. Zasadniczo jego inteligencja hybrydowa ma na celu wykorzystanie intelektualnej siły człowieka z mocą obliczeniową uczenia maszynowego, aby zapewnić dokładniejsze analizy rynku.

Dlatego możemy spojrzeć na ekosystem Cindicator jako o potrójnej strukturze. Profesjonalni analitycy zapewniają podstawy tego ekosystemu, sztuczna inteligencja tworzy solidny produkt w oparciu o te podstawy, a posiadacze tokenów Cindicator (cała społeczność) czerpią korzyści z tej pracy, korzystając z produktu końcowego.

ekosystem cindicator

Część 1: Mancindicator przewidzieć

Platforma Cindicator szczyci się zdecentralizowaną społecznością około 52 000 profesjonalnych i nieprofesjonalnych analityków. Ci analitycy stanowią kręgosłup anatomii Cindicator, bez którego całe ciało nie mogłoby funkcjonować.

W systemie Cindicator analitycy zarabiają na swoich wysiłkach intelektualnych, analizach rynku i prognozach finansowych, wnosząc wkład w ekosystem. Zespół nazywa tę warstwę ekosystemu Platformą Kolektywnej Inteligencji. Ta platforma tworzy prognozy z różnych punktów widzenia, aby złagodzić subiektywne lub stronnicze prognozy i ogólne myślenie grupowe.

Aby zebrać odpowiedzi, aplikacja Cindicator codziennie generuje serię pytań do swoich analityków. Każdemu analitykowi zadaje się pytania w oparciu o jego obszar zainteresowań / specjalizację. Na przykład, jeśli jesteś maklerem giełdowym, używając domeny wskaźnik dla profesjonalistówCindicator, możesz zobaczyć pytania typu „Co zrobi S&Cena P 500 będzie na koniec tygodnia? ” lub „Czy akcje Netflix spadną poniżej 250 USD, zanim osiągną 255 USD?”. Jeśli jednak jesteś aktywnym handlowcem kryptowalut, możesz otrzymać pytania typu „Czy cena Ethereum spadnie lub wzrośnie o 10% w ciągu najbliższych dwóch dni?” lub „Czy Stellar Lumens wejdzie do 5 największych walut według kapitalizacji rynkowej do końca miesiąca?”.


Analitycy platformy Collective Intelligence są zachęcani do przedstawiania swoich najbardziej przemyślanych i dokładnych prognoz, ponieważ prawidłowe odpowiedzi mogą zostać nagrodzone. Oceny mogą wzrosnąć lub spaść w zależności od dokładności prognozy, a wszystkie oceny są finalizowane co miesiąc. Pod koniec każdego miesiąca nagroda pieniężna z puli finansowania Cindicator jest wypłacana pomiędzy najlepiej ocenianymi prognostykami w danym miesiącu. Oceny są następnie resetowane w następnym miesiącu, aby wszyscy analitycy mieli równe szanse.

Część 2: Maszyna

Przewidywania procesów sztucznej inteligencji z Platformy Kolektywnej Inteligencji. Uczenie maszynowe (ML) następnie przetwarza te surowe dane wraz z ogólnymi danymi rynkowymi na tysiące modeli, aby dokładniej prognozować ruchy rynków finansowych.

Aby to zrobić, sztuczna inteligencja mierzy tzw. Wagę zaufania każdego analityka. Pomiar ten jest pobierany ze zbiorczej dokładności i historii prognoz analityka, marży zysku lub straty z każdej prognozowanej „transakcji” oraz modelu predykcyjnego, który porównuje prawdopodobieństwo prognozy w porównaniu z innymi prognozami. Uczenie maszynowe platformy jest również dynamiczne i stale rozwija swoje modele, aby jak najlepiej wykorzystać zebrane nieprzetworzone dane. Obejmuje to testowanie wielu strategii handlowych i hipotez, a także ciągłe testowanie różnych modeli, aby dostosować się do ciągle zmieniającego się rynku.

Zasadniczo modele opracowane przez Cindicator ML i AI można podzielić na dwie kategorie: modele superprognozy i mądrość modelu tłumu.

W przypadku pierwszego Cindicator łączy prognozy i ich przewidywania w klastry. Aby sformułować te klastry, sztuczna inteligencja grupuje prognostyków na podstawie predykcyjnych podobieństw (np. Przewidywania zwyżkowe w porównaniu z prognozami niedźwiedzia, osoby korzystające z analizy fundamentalnej w porównaniu z tymi, które stosują analizę techniczną itp.) AI przygląda się również wzorcom zachowań w tych grupach, np. Jak często analityk popełnia błąd lub jak reaguje na zmianę trendów rynkowych.

Aby uzyskać mądrość modelu tłumu, Cindicator buduje różne modele, korzystając z przewidywań wszystkich prognostów. Ta analiza konglomeratu jest uwzględniana w analizie trendów rynkowych w czasie rzeczywistym, a solidność każdego modelu jest weryfikowana na podstawie ich wskaźników sukcesu, aby oddzielić dokładne od niedokładnych.

Część 3: Społeczność

Po tym, jak sztuczna inteligencja Cindicator przetwarza nieprzetworzone dane do swoich modeli uczenia maszynowego, posiadacze tokenów Cindicator mogą skorzystać z owoców pracy Hybrid Intelligence.

W zależności od tego, ile tokenów Cindicator posiada członek społeczności, może on uzyskać dostęp do produktów analitycznych platformy, wskaźników, sygnałów transakcyjnych i systemu oceny. Obejmuje to wskaźniki prawdopodobieństwa wydarzeń rynkowych, indeksy rynkowe, analizy rynkowe i zasoby handlowe, takie jak boty i interfejsy API.

Niektóre konkretne przykłady tych usług obejmują Cindicator Bot 1.0 i Cryptometer Bot 2.0. Boty te zapewniają swoim użytkownikom między innymi wskaźniki handlowe w czasie rzeczywistym, wrażliwe na czas alerty rynkowe i ranking aktywów.

poziomy wskaźnika

Posiadacze tokenów mogą uzyskać dostęp do bardziej złożonych usług w oparciu o swój udział w Cindicator za pośrednictwem tokena CND. Posiadacze tokenów płacą opłatę za wyniki w stosunku do sukcesu analizy predykcyjnej Cindicator. Opłaty te są następnie przydzielane do pul finansowania, które są przeznaczone na wypłatę prognostów Platformy Zbiorowej Inteligencji. Ponadto pule te są uzupełniane z portfela inwestycyjnego firmy w oparciu o jej modele uczenia maszynowego, a także płatności użytkowników za określone narzędzia handlowe i analizy.

Cindicator Markets

Wychodząc z ICO we wrześniu, Cindicator miał stosunkowo łagodne narodziny na rynku, odbijając od 0,01 do 0,02 USD przez większość czwartego kwartału 2017 r. W styczniu podczas noworocznej korekty spadł do 0,05 USD z rekordowego poziomu 0,20 USD 7 stycznia.

cndmarket

Szybko jednak odbił się z powrotem i w momencie pisania tego artykułu osiągnął wygodny poziom 0,23 USD po osiągnięciu nowego rekordowego poziomu 0,33 USD. Ten skok cen spowodował, że aktywa dotarły do ​​czołowej 70 po przebiciu się do pierwszej 100 w zeszłym tygodniu.

Gdzie kupować, gdzie przechowywać

Cindicator obecnie handluje na Binance, HitBTC i Mercatox dla BTC i ETH, chociaż Binance stanowi ponad 96% całkowitego wolumenu obrotu (78,13% dla BTC i 18,41% dla ETH).

Moneta jest tokenem ERC20, więc każdy portfel zgodny z ERC20 powinien być zabezpieczony, na przykład MyEtherWallet, Meta Mask lub Parity. Jeśli masz Ledger Nano S lub Trezor, one również działają i zalecamy je jako najbezpieczniejszą opcję przechowywania.

Końcowe przemyślenia

Ogólnie rzecz biorąc, Cindicator jest jednym z nielicznych dotychczas unikalnych projektów w kryptosferze. Nie ma czegoś podobnego, a jego model Hybrid Intelligence jest tak nowatorski, że aż dziwne, że nie zyskał większej uwagi społeczności.

Co więcej, projekt nie jest vapourware – możesz zacząć korzystać z jego platformy już dziś, jeśli chcesz. Aplikacja Cindicator działa od 2015 roku, a członkowie społeczności aktywnie wykorzystują jej analizy rynkowe i boty handlowe.

Zespół opublikował zaktualizowany plan działania na swoim blogu Medium pod koniec grudnia, a rok 2018 przyniesie rozszerzenie narzędzi handlowych i produktów, a także odnowioną kampanię marketingową.

Cindicator próbuje usprawnić branżę wartą 50 miliardów dolarów w zakresie usług danych rynkowych i analiz. Mają działający produkt i planują go ulepszyć. Ponieważ handel kryptowalutami nadal dojrzewa, spodziewaj się, że Cindicator dojrzeje wraz z nim. Pomijając obietnice finansowe, to innowacyjny projekt, a znalezienie czegoś tak interesującego w przestrzeni, która czasami może cuchnąć nadmiarowością, zawsze przynosi odświeżenie.

Dodatkowe zasoby:

Stronie internetowej

Biały papier

Blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map