Co to jest Byteball? (GBYTE) | Przewodnik dla początkujących

Co to jest Byteball?

Technologia Blockchain zmieniła sposób, w jaki świat rejestruje dane cyfrowe, ale ma również niedociągnięcia, które utrudniły jej ogólne przyjęcie i wykorzystanie. Mając nadzieję na uniknięcie wielu problemów związanych z blockchainem, Byteball zdecydował się zastosować zupełnie inną metodę łączenia i całkowicie weryfikować swoje dane.

W przeciwieństwie do Bitcoina, który łączy bloki w łańcuch liniowy, Byteball łączy nowo przesłane informacje do swojej bazy danych, dołączając je do wielu poprzednich transakcji danych. Opierając się na sobie, transakcje tworzą strukturę zwaną DAG (skierowany graf acykliczny).

Chociaż platforma oferuje niezmienną pamięć dla dowolnego typu danych, najbardziej godną uwagi cechą jest jej wszechstronność warunkowa system płatności. Wystarczająco prosty do zrozumienia dla każdego użytkownika, system inteligentnych kontraktów umożliwia łatwe tworzenie i dostosowywanie inteligentnych kontraktów do wszelkich osobistych potrzeb.

Byteball Header

Byteball Highlights

Byteball ma szeroką gamę funkcji, które dają mu znaczną przewagę nad niektórymi konkurentami blockchain:

 • Wiele klas aktywów – Byteball może służyć do przechowywania i przenoszenia wartości różnych klas aktywów, takich jak waluty, obligacje i towary.
 • Prywatność – Blackbytes daje użytkownikom możliwość bezpiecznego i anonimowego wysyłania płatności i wiadomości.
 • Bezpłatna dystrybucja – W przeciwieństwie do większości kryptowalut, które mają ICO dla zysku, Byteball wyjątkowo zdecydował się oddać większość swojej podaży za darmo.
 • Płatności warunkowe – Byteball umożliwia użytkownikom dokonywanie prostych, wolnych od ryzyka płatności warunkowych, które są realizowane tylko wtedy, gdy zostaną spełnione określone kryteria umowy.
 • Ubezpieczenie i zakłady P2P – Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb inteligentne płatności peer to peer, które pozwalają użytkownikom sprzedawać sobie ubezpieczenie lub obstawiać określone wydarzenia na świecie.

Jak działa Byteball?

Byteball nie ma blockchaina ani bloków. Transakcje są swoimi własnymi blokami i nie muszą łączyć się w prosty łańcuch; Są powiązane z wieloma wcześniejszymi transakcjami i tworzą strukturę zwaną DAG (skierowany graf acykliczny).

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Skierowany graf acykliczny

Jednostki pamięci lub piłki są ze sobą połączone w taki sposób, że każda kula magazynująca zawiera jeden lub więcej skrótów poprzednich kulek magazynowych. Byteball łączy transakcje podpisując skróty poprzednich transakcji z nową.

To połączenie między kulkami nie tylko konsekwentnie potwierdza wcześniejsze dane wprowadzone do bazy danych, ale także ustala częściową kolejność, w jakiej można odnosić się do kulek. Byteballs nie ma problemów z rozmiarem bloków tylko dlatego, że nie ma bloków.


Korzyści z łączenia danych w celu utworzenia DAG obejmują:

 • Natychmiastowe potwierdzenie – Technologia DAG umożliwia niemal natychmiastowe uzyskanie potwierdzenia transakcji od rówieśników Byteball, ponieważ system nie opiera się na kopalniach w celu weryfikacji transakcji.
 • Ostateczność transakcji – System Byteball umożliwia określone alerty o zakończeniu transakcji. W przeciwieństwie do Bitcoin, liczba potwierdzeń może być wykorzystana do obliczenia tylko prawdopodobieństwa zakończenia transakcji.
 • Mniejsze obciążenie energetyczne – Byteball wymaga znacznie mniej energii, aby utrzymać działającą i bezpieczną sieć, niż kryptowaluty typu dowód pracy.

Byteball Chart

Podstawowe funkcje Byteball

Byteball jest wyposażony w podstawowe funkcje, które sprawiają, że jego platforma jest niezwykle wydajna:

 • Wymiana atomowa – Eliminuje to potrzebę zaufania scentralizowanej giełdzie. Zamiast tego transakcje między użytkownikami odbywają się jednocześnie lub nie występują w ogóle.
 • Aktywa regulowane – Instytucje mogą łatwo wydawać aktywa zgodne z zasadami Poznaj swojego klienta i przeciwdziałania praniu pieniędzy.
 • Możliwość obsługi wielu podpisów – W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkownicy mogą wymagać podpisów zatwierdzających z wielu urządzeń przed przetworzeniem transakcji. Ponadto funkcja wielu podpisów tworzy proces wymiany współużytkowanych zasobów, które mają więcej niż jednego właściciela.
 • Wyrocznie na łańcuchu – Wyrocznie to zweryfikowane źródła danych o wydarzeniach na świecie, które łączą się z bazą danych. Użytkownicy mogą korzystać z danych zaimportowanych przez Oracle do tworzenia niestandardowych postanowień dla każdego inteligentnego kontraktu.
 • Niezmienne przechowywanie – Po umieszczeniu danych w bazie danych Byteball nigdy nie można ich zmienić ani usunąć.

Byteball’s Currency „Bytes”

W Byteball musisz zapłacić prowizję za pomocą waluty o nazwie „Bajty”, aby dodać dane do bazy danych.

Nazwa waluty Byteball bezpośrednio odzwierciedla jej wartość. Niezwykle intuicyjna liczba Bajtów, które płacisz za dodanie danych do bazy danych, odpowiada bezpośrednio rozmiarowi danych Twojej transakcji. Na przykład prowizja za dodanie 1 Kb danych wyniosłaby 1000 bajtów.

Opłaty prowizyjne tworzą spójny system transferu wartości, który jest zgodny z interesami wszystkich interesariuszy Byteball. Zapobiega również wysyłaniu przez użytkowników bezużytecznych wiadomości do bazy danych.

Oprócz opłat za przechowywanie możesz płacić Bytes bezpośrednio innym użytkownikom za towary lub usługi.

Blackbytes

Byteball ma drugą walutę, z której można korzystać na swojej platformie – Blackbytes. W przeciwieństwie do transakcji bajtowych, które są całkowicie widoczne w DAG, Blackbytes są znacznie mniej identyfikowalne. Dane czarnobajtowe nie są rejestrowane w publicznej bazie danych; Zamiast tego dane transakcji są przesyłane bezpośrednio w trybie peer to peer.

Blackbytes

Płatności warunkowe

Być może najbardziej innowacyjna funkcja Byteball, warunkowe płatności związane, pozwala użytkownikom ustawić warunek inteligentnej umowy, który musi wystąpić, aby odbiorca otrzymał związane pieniądze. Jeśli odbiorca nie dotrzyma swojej obietnicy (lub dane zewnętrzne nie spełniają określonych warunków umowy), możesz bezpiecznie odebrać swoje pieniądze po wyznaczonym okresie oczekiwania.

Chociaż inne kryptowaluty oferują porównywalne inteligentne kontrakty, system płatności warunkowych jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ jest na tyle prosty i przejrzysty, że każdy użytkownik może przeczytać i zrozumieć inteligentną umowę, którą tworzy.

Byteball Bound Payments

Wyrocznie

Warunkowe umowy płatnicze Byteball stają się znacznie potężniejsze, ponieważ wyrocznie są zaimplementowane na platformie. Wyrocznie to w zasadzie zaufane strony trzecie, które monitorują określone wydarzenia na świecie i importują swoje wyniki do Byteball jako źródło danych.

Zakłady i zabezpieczanie oparte na Oracle

Łącząc warunkowe inteligentne kontrakty płatności Byteball z zaufanymi źródłami danych z wyroczni, masz możliwość obstawiania (lub zabezpieczania się) najważniejszych wydarzeń na świecie.

Użytkownicy Byteball mogą spekulować na temat różnych wydarzeń:

 • Wydarzenia sportowe – Postaw na wynik dowolnego wydarzenia sportowego na świecie bez potrzeby bukmachera.
 • Wydarzenia pogodowe – Zabezpiecz się przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, które mogą wpłynąć na Twój biznes lub wakacje.
 • Wydarzenia w podróży – Użytkownicy mogą wykupić ubezpieczenie lotu, które pozwala im uzyskać odszkodowanie w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu.
 • Wydarzenia polityczne – Postaw na wynik wydarzeń politycznych. Użytkownicy mogą zabezpieczyć ryzyko biznesowe przed niepożądanymi skutkami politycznymi.
 • Wydarzenia cenowe – Wyrocznie cenowe pozwalają skrócić dowolną kryptowalutę bez jej posiadania. Odbywa się to po prostu poprzez ustanowienie warunku inteligentnego kontraktu, który zależy od ceny wybranej monety osiągającej określony próg cenowy.

Zakłady P2P Byteball

Bezpłatna dystrybucja

Zespół Byteball uważa, że ​​kluczowy dla jego sukcesu jest szerokie zastosowanie, aby odniósł sukces. Z tego powodu 99% wszystkich bajtów i czarnych bajtów ma zostać rozdanych za darmo.

Obecnie Byteball wykorzystuje kilka metod do rozpraszania bajtów:

 • Kup Cashback – Byteball oferuje zwrot gotówki u sprzedawców i sklepów współpracujących z firmą. Zwykle nagradzają klientów bajtami w wysokości 10% ceny zakupu.
 • Nagrody za weryfikację i polecenia – Użytkownicy otrzymują bajty warte 20 $, kiedy weryfikują swoją tożsamość. Ponadto użytkownicy, którzy polecają nowych klientów, również otrzymują bajty o wartości 20 USD.
 • YouTube Giveaways – Byteball często organizuje konkursy na youtube na kanałach youtube fanów. Zwycięzcy konkursu otrzymują różne ilości bajtów.

Dystrybucja do posiadaczy BTC

W przeszłości zespół dystrybuował Bajty i Blackbytes za darmo do posiadaczy BTC i dotychczasowych posiadaczy Bytes, którzy połączyli swoje konta. Obecnie rozdali bezpłatnie 64,5% całkowitej podaży na łącznie 10 zrzutów w ciągu ostatniego roku.

Podsumowanie rund rozrzutu:

 • I runda, 25 grudnia 2016 r. – dystrybucja 10%
 • 2. tura, 11 lutego 2017 – dystrybucja 1,8%
 • Trzecia runda, 12 marca 2017 – dystrybucja 2,0%
 • 4 tura, 11 kwietnia 2017 – dystrybucja 2,3%
 • 5 runda, 10 maja 2017 – dystrybucja 2,9%
 • 6 runda, 9 czerwca 2017 r. – dystrybucja 6,6%
 • 7 runda, 9 lipca 2017 – dystrybucja 11%
 • 8 runda, 7 sierpnia 2017 r. – rozdano 16%
 • 9 runda, 6 września 2017 r. – dystrybucja 5,7%
 • 10 runda, 4 listopada 2017 r. – dystrybucja 6,1%

Całkowita wypłacona kwota: 64,5%

Byteball Trading Info

Oddane za darmo przez ostatni rok, Bytes zapewniło znaczny zwrot dla uczestników pierwszego zrzutu. Ruch cenowy Byteball w USD przebiega według bimodalnego wzorca handlowego; dwa szczyty cenowe latem 2017 i nowym rokiem 2018 towarzyszą głównie bocznemu wzrostowi cen.

Silnie skorelowana z ceną BTC przez większą część ubiegłego roku, cena Byteball w USD ostatnio znacznie się od niej różniła. Jednym z możliwych wyjaśnień tego tymczasowego oddzielenia jest niezwykle duża liczba projektów i aktualizacji platformy, które wydała w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = GBYTE&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Byteball Szybkie fakty

 • Symbol handlowy: GBYTE
 • Początkowa cena dystrybucyjna: Darmowy
 • Aktualna cena rynkowa: 437,52 $
 • Obecna dostępna podaż: 645,222
 • Maksymalna podaż: 1000000

Gdzie kupić bajty?

Bajty można po prostu kupić i sprzedać bezpośrednio w portfelu Byteball za pomocą bota Byte-BTC. Ponadto Bajty są również przedmiotem obrotu na wybranych giełdach, które obejmują:

Gdzie kupić Blackbyte?

Obecnie istnieją dwa portale prowadzone przez niezależnych deweloperów Byteball, na których sprzedawany jest Blackbyte:

Portfel Byteball

Zarówno bajty, jak i czarne bajty muszą być przechowywane we własnym portfelu Byteball. Portfel jest dostępny dla systemów iOS, Android, Windows, Mac i Linux.

Portfel Byteball ma dwie interesujące funkcje, które oddzielają go od portfeli konkurencji:

 1. Portfel Byteball Store
 2. Weryfikacja suwerennej tożsamości

Portfel Byteball

Portfel Byteball Bot Store

Dostępny bezpośrednio w portfelu Byteball, Bot Store zapewnia użytkownikom aktualną listę dostępnych chatbotów. Wiele funkcji Byteball jest już oferowanych dzięki interakcji chatbotów.

Inteligentne kontrakty są tworzone i obsługiwane przez wysyłanie wiadomości do różnych chatbotów z Bot Store. Interakcja z inteligentnymi kontraktami jest tak prosta, jak udzielenie odpowiedzi na kilka pytań pomocnego chatbota.

Byteball Bot Store

Suwerenna tożsamość portfela

Funkcja tożsamości suwerennej portfela Byteball pozwala użytkownikom połączyć swoją tożsamość z portfelem. Użytkownicy mają wtedy możliwość ujawnienia swojej tożsamości podczas płatności, jeśli zdecydują się to zrobić.

Tożsamość jest potwierdzana za pomocą Jumio i bota atestacyjnego Real name. Weryfikacja tożsamości portfela jest praktyczna w przypadku płatności, które powodują, że użytkownik deklaruje swoją tożsamość do celów prawnych, takich jak wydarzenia ICO.

Suwerenna tożsamość Byteball

Byteball News

Byteball ogłosił wiele ważnych aktualizacji swojej platformy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, które obejmują wydanie textcoinów, a także współpracę z Jumio.

Textcoins

W grudniu Byteball uruchomił funkcję textcoin. Textcoins umożliwia każdemu użytkownikowi wysyłanie bajtów do każdego, kto ma adres e-mail, nawet jeśli odbiorca nie ma jeszcze portfela Byteball.

Płatności można również łatwo i bezpiecznie przesyłać za pomocą wiadomości tekstowych na kanałach czatu, takich jak Signal, WhatsApp i iMessage.

Partnerstwo Jumio

18 stycznia 2017 firma Byteball ogłosiła partnerstwo z Jumio, wiodący dostawca usług weryfikacji tożsamości. Z pomocą Jumio możesz teraz bezpiecznie powiązać swoją tożsamość z portfelem i adresem byteball. Ponadto możesz publicznie wyświetlać zweryfikowaną tożsamość swojego adresu, aby inni mogli ją zobaczyć, aby inni użytkownicy wiedzieli, że wysyłają zasoby pod właściwy adres.

Zespół Byteball

Składający się z małego zespołu mniej niż pięciu członków, Byteball jest prowadzony przez swojego założyciela i głównego programistę, Anton Churyumov. Churyumov ma bogate doświadczenie wykonawcze w sektorze technologicznym, ponieważ jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Teddy ID a także współzałożyciel i CIO w Platron.

Jeśli to nie było wystarczająco imponujące, właścicielem jest Churyumov Ruch SMS, rosyjska firma technologiczna oferująca rozwiązania i marketing dla banków, firm ubezpieczeniowych i detalicznych. Uczęszczając do Moskiewskiego Instytutu Fizyki Inżynierskiej w latach 1991-1997, Czuryumow uzyskał dyplom z fizyki teoretycznej.

Anton Churyumov

Wniosek

Łącząc dane w skierowany acykliczny wykres zamiast tradycyjnego liniowego łańcucha bloków, Byteball próbuje rozwiązać wiele problemów, które utrudniały masowe przyjęcie technologii blockchain. Podkreślony wszechstronnymi płatnościami warunkowymi, Byteball oferuje inteligentny system tworzenia kontraktów, który jest na tyle prosty, że może być używany przez prawie każdego użytkownika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map