Co to jest Bodhi? Tworzenie idealnego rynku prognoz

Co to jest Bodhi?

Bodhi to zdecentralizowana platforma rynku prognoz, która koncentruje się głównie na rynku chińskim. Użytkownicy Bodhi mogą tworzyć i handlować w oparciu o wyniki sportu, finansów, polityki lub innych światowych wydarzeń. Jest zasilany przez żeton Bodhi (BOT).

Bodhi ma na celu zbudowanie autonomicznego, wiarygodnego i skalowalnego rynku prognoz, który integruje zastosowanie funkcjonalnego rynku prognoz na skalę globalną w celu dalszej optymalizacji procesu podejmowania decyzji.

Bodhi jest również jedną z pierwszych i największych zdecentralizowanych aplikacji działających na blockchainie Qtum.

Ten artykuł posłuży jako podstawowe wprowadzenie do Bodhi, a także jego potencjalnych zalet strategicznych w obecnym krajobrazie kryptowalut. W celu dalszych badań polecam sprawdzenie Biała księga Bodhi.

O Bodhi – podstawy

Bodhi stara się zostać najpopularniejszą na świecie platformą rynku prognoz. Pojawienie się i zastosowanie blockchain znacznie zwiększyło zasięg i skuteczność platform rynku prognoz, a także prędkość innowacji.

Interesującym składnikiem Bodhi jest to jedna z pierwszych i największych DApps (zdecentralizowanych aplikacji) na blockchain Qtum.

Dlaczego Qtum? Zespół Bodhi zdecydował się na ścieżkę Qtum, ponieważ łączy infrastrukturę Bitcoin Core z maszyną wirtualną Ethereum. Ta kombinacja pomaga zapewnić modułowość, stabilność i interoperacyjność dla zdecentralizowanych aplikacji na platformie Qtum. Qtum umożliwia także programistom tworzenie DApps, które są wykonywalny na urządzeniach mobilnych, i to jest nadal kompatybilne z innymi głównymi ekosystemami blockchain.

Bodhi został pierwszym DApp działającym w sieci testowej Qtum 26 grudnia 2018 r., A zespół planuje wypuścić produkt w sieci głównej Qtum w lutym 2018 r..

Algorytm Bodhi

Algorytm Bodhi do przewidywania zdarzeń na platformie.

Wschodząca gwiazda we wszechświecie rynku prognoz

Rynki prognoz są tworzone w celu handlu wynikami wydarzeń. Koncepcja zapożycza z idei finansowania społecznościowego ogólne postrzegane prawdopodobieństwo pewnych wyników. Rynki prognoz są używane do wszystkiego, od linii zakładów sportowych po oceny strategiczne.

Rynki prognostyczne prowadzą również do zjawiska określanego jako „Mądrość tłumów”, w którym grupa ludzi o szerokim zakresie doświadczeń i opinii dostarcza dokładniejszych prognoz niż pojedyncza osoba. Ta „mądrość” jest jednak również podatna na myślenie grupowe, presję rówieśników, stronniczość i panikę, co może stanowić poważne zagrożenie dla dokładności rynku prognoz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6k6eEn7SlNY]

Bodhi łączy koncepcję rynku prognoz z blockchainem. W ten sposób Bodhi jest w stanie stworzyć infrastrukturę dla potencjalnie dziesiątek tysięcy użytkowników do angażowania się i stawiania zakładów prognozowania, jednocześnie zabezpieczając się przed niektórymi ryzykami.

Jednak Bodhi nie jest pozbawione konkurencji.

Augur, a za nim Gnosis, obecnie prowadzi Bodhi pod względem kapitalizacji rynkowej, ale Bodhi biały papier przedstawia kilka zalet w stosunku do obu platform. Aby w pełni zrozumieć zalety, zróbmy krótkie omówienie Augura i Gnozy.

Augur umożliwia użytkownikom tworzenie zdarzeń prognozowania przy użyciu inteligentnych kontraktów Ethereum. Po tym następuje przewidywanie użytkowników i wycena prawdopodobieństwa każdego wyniku przy użyciu tokenów natywnych (REP). Kiedy zdarzenie w końcu się wydarzy, konkretni posiadacze REP zgłaszają poprawny wynik prognozy. Cały system Augur jest zbudowany wokół posiadaczy REP, których właściciele są odpowiedzialni za konserwację i arbitraż. Jednak ten system ma pewne problemy ze skalowaniem. Posiadacze REP są nie tylko ograniczeni pod względem liczby (podczas gdy można stworzyć znacznie większą liczbę zdarzeń prognostycznych), ale także mają różne rodzaje doświadczenia w dziedzinie. Jako główny element sieci Augur, ograniczenia posiadaczy REP prowadzą do dłuższych okresów czasu i ogólnie niższej wydajności ze względu na długość czasu potrzebnego do osiągnięcia konsensusu po zakończeniu zdarzenia prognozującego.

Gnosis używa również inteligentnych kontraktów Ethereum, ale zamiast posiadaczy tokenów używa scentralizowanej Oracle do oceny wyników. Pomaga to w rozwiązaniu problemu skuteczności oceny. Jednak korzystanie ze scentralizowanej Oracle ma również swoje ograniczenia. Na przykład, jeśli wystąpiłby pojedynczy punkt awarii z powodu złośliwej awarii strony trzeciej lub serwera, wszystkie prognozy zostałyby zablokowane, a platforma Gnosis straciłaby część swojej wiarygodności.

Konkurenci Bodhi, tacy jak Augur i Gnosis, również różnią się od Bodhi, ponieważ nie mogą odwołać niewłaściwego wyniku, gdy to się dzieje, podczas gdy Bodhi umożliwia to poprzez system „wymiennej wyroczni”. Ten schemat umożliwia publiczności kwestionowanie, a nawet odwoływanie wyników zakładów ustalonych przez pojedyncze osoby. To zasadniczo umożliwia Bodhi stworzenie bardziej autonomicznego i efektywnego rynku prognoz.

Rynek prognoz Bodhi

Bodhi wykorzystuje zewnętrzną firmę Oracle do oceny wyników prognoz w celu zabezpieczenia się przed tymi samymi ograniczeniami konsensusu na platformie Augur. Bodhi umożliwia również posiadaczom tokenów BOT przejęcie procesu głosowania i wydanie ostatecznej oceny w przypadku niepowodzenia Oracle.

Historia handlu Bodhi

Bodhi miało kilka interesujących punktów w swojej historii handlu.

Historia handlu Bodhi

Po tym, jak we wrześniu Chiny wydały zakaz ICO, Bodhi zwróciło inwestorom 12 milionów dolarów w tokenach przedsprzedażnych. Chociaż stanowiło to poważne zagrożenie dla istnienia Bodhi, Bodhi może uważać się za jeden z niewielu projektów, które przetrwały zakaz.

Bodhi była w stanie obejść ten zakaz, dokonując wstępnej oferty wymiany (IEO), która jest uważana za pierwszą w swoim rodzaju. Zespół był w stanie zebrać 24 miliony dolarów, notując na pięciu różnych giełdach 20 listopada 2017 r.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Bodhi ogłosił, że 16 lutego planuje zrzut 4M BOT-a do wybranych posiadaczy Qtum.

Zespół i społeczność Bodhi

Zespół Bodhi składa się z Xiahong Lin, Frank Hu, Li Li, Deric Walintukan i Chris Li. Obecny zespół liczy dziesięciu członków: czterech inżynierów, dwóch projektantów, trzech specjalistów ds. Marketingu i jeden kierownik operacyjny.

Założyciel Xiahong Lin pracował wcześniej dla Edmodo, Twittera, Tencent, z doświadczeniem stażowym w Microsoft i IBM.

Zespół Bodhi

Koncentrując się na rynku chińskim, Bodhi jest wspierane przez dość aktywną chińską społeczność liczącą ponad 15 000 członków, z których większość należy do ich grupy WeChat (oficjalny WeChat konto: bodhinetwork; Bodhi WeChat kod dostępu grupy : imbodhi). Możesz również znaleźć ich społeczność na Świergot i Telegram.

Bodhi jest obecnie wspierane przez Danhua Capital, InBlockchain, FBG, i świadomy kapitał.

Gdzie można kupić Bodhi?

Bodhi jest stosunkowo trudne do zdobycia, ponieważ nie jest notowane na wielu popularnych giełdach, takich jak Binance i Bittrex.

Oficjalny dokument rozpoczyna się od sekcji prawnej stwierdzającej, że uzyskując dostęp do białej księgi, „potwierdzasz, rozumiesz i zgadzasz się, że nie jesteś uprawniony do zakupu żadnego BOT, jeśli jesteś obywatelem, rezydentem lub posiadaczem zielonej karty Stanów Zjednoczonych Ameryki lub obywatel lub mieszkaniec Chińskiej Republiki Ludowej ”.

Czy to nie takie piękne – dwa często ścierające się kraje nie mają wstępu do imprezy.

Bodhi jest obecnie notowana na Gate.io, Allcoin, Exx, Lbank i BigOne.

Końcowe przemyślenia

Bodhi ostatecznie przedstawia realnego rywala w wyścigu do wysoce skutecznych i funkcjonalnych platform rynkowych opartych na blockchainie. Chociaż nie zobaczymy MVP rynku prognoz Bodhi do czerwca 2018 r., Prawdopodobnie zaczniemy widzieć, jak Bodhi zaczyna robić więcej fal w społeczności kryptowalut.

Oś czasu BodhiDalsze podążanie za harmonogramem Bodhi dotyczącym wdrażania jego rynku prognoz będzie z pewnością interesujące, zwłaszcza że jest to jeden z wielu konkurencyjnych chińskich projektów blockchain, a także jeden z nielicznych działających na blockchain Qtum.

Założyciel firmy Bodhi, Xiahong Lin, wraz z mówcami, takimi jak Brad Garlinghouse (Ripple) i Charlie Lee (Litecoin), można zobaczyć pod adresem Blockchain Connect w San Francisco 16 stycznia 2018 r. Uzyskaj 30% ceny z kodem „coincentral”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map