Co to jest Bluzelle? Przewodnik dla początkujących po zdecentralizowanej bazie danych Blockchain

Co to jest Bluzelle?

Bluzelle chce wyznaczyć nowy standard przechowywania i zarządzania danymi. Ponieważ blockchain kładzie podwaliny pod nową zdecentralizowaną infrastrukturę online, scentralizowana technologia nie wystarczy do obsługi tego doświadczenia nowej ery. Przynajmniej Bluzelle tak sądzi, a jego zespół robi swoje, pomagając budować w kierunku tej przyszłości.

Wyobrażają sobie, że zdecentralizowana baza danych Bluzelle wyznaczy nowy standard dla nowego internetu. Dzięki Bluzelle programiści i konsumenci mogą przechowywać dane do swoich aplikacji w sieci rozproszonej, oferując bardziej elastyczny i bezpieczny model niż obecne usługi. Chociaż jego celem jest przechowywanie danych, w rzeczywistości nie konkuruje z Siacoinem ani Filecoinem, chociaż na pierwszy rzut oka łatwo tak pomyśleć. Teoretycznie Bluzelle współpracowałby z programami takimi jak Sia, Substratum, iExec i Golem, aby stworzyć internet nowej generacji.Bluzelle vs Oracle

Jak działa Bluzelle?

Zasadniczo ekosystem Bluzelle łączy konsumentów, którzy chcą wynająć przestrzeń bazy danych dostawcom, z dodatkowymi zasobami obliczeniowymi, aby zaoferować tę pamięć. Korzystając z tego przechowywania danych, zarówno DApp, jak i twórcy aplikacji mogą optymalizować swoje produkty, uzyskując dostęp do wiarygodnych danych, gdy jest to konieczne, i przechowując dane na bezpiecznej platformie. Dostawcy mogą z kolei zarobić BLZ i BNT (dwa tokeny w sieci Bluzelle) w ramach rekompensaty za udostępnienie tego miejsca.

Bluzelle vs starsze dane

Struktura sieci, a także jej funkcjonalność są w rzeczywistości dość proste. Zasadniczo składa się z rojów (węzłów sieci), systemu oceny i zarządzania do zarządzania tymi rojami oraz systemu płatności bi-token.

Roje

Podobnie jak tradycyjne węzły blockchain, rój Bluzelle jest kręgosłupem całej platformy. Protokół roju to sieć węzłów odpowiedzialnych za przechowywanie danych. Plik singleton metaswarm to identyfikator używany do oznaczenia całej struktury roju lub jako identyfikator projektu biały papier wyjaśnia, „jest to symboliczne zgrupowanie wszystkich rojów”.

Plik zwirtualizowany metaswarm, z drugiej strony jest kolonią roje liści, indywidualne roje, które tworzą zbiorowe zwirtualizowane ciało. Każdy rój liści przechowuje fragment danych udostępnianych zwirtualizowanemu metaswarmowi. Za każdym razem, gdy konsument dostarcza dane do sieci, dane te są dzielone i przechowywane w częściach (odłamkach) między każdym rojem liści. Sharding zapewnia, że ​​dane są zarówno replikowane, jak i chronione, więc jeśli jeden węzeł w roju ulegnie awarii, dane nie zostaną utracone. Gdy konsument chce odzyskać swoje dane, dostarcza klucz prywatny, który odpowiada skrótowi wartości tych danych, a sieć zwraca dane. Ponieważ wszystkie informacje w Bluzelle są zaszyfrowane, nikt – nawet roje – nie może uzyskać dostępu do danych bez klucza prywatnego.

bluzelle swarm

Ostatnia ważna uwaga. W przeciwieństwie do tradycyjnego łańcucha bloków, nie każdy rój przechowuje kopię każdego fragmentu danych w sieci. Zamiast tego osiągają konsensus na poziomie lokalnym, w którym każdy zwirtualizowany rój jest odpowiedzialny za własny konsensus i dane. Na przykład, jeśli Molly i Steve przekazują dane do sieci, Molly może być przechowywana w rojach 1, 2 i 3 w zwirtualizowanym roju A, podczas gdy Steve może być przechowywany w rojach 4, 5 i 6 w zwirtualizowanym roju B. W ten sposób , tylko roje w zwirtualizowanym roju A byłyby odpowiedzialne za osiągnięcie konsensusu co do danych Molly i to samo dotyczy rojów w zwirtualizowanym roju B w przypadku Steve’a. Zapewnia to prawidłowe skalowanie sieci, aby zapewnić wydajniejsze przetwarzanie i dostarczanie danych.

Karma i zarządzanie

Aby trzymać złych aktorów w ryzach, Bluzelle oferuje indeks karmy dla wszystkich swoich operatorów węzłów. Jeśli operator zachowuje się źle z jakiegokolwiek powodu, jego / jej Indeks Karmy obniży się i odzwierciedli to zachowanie. Osoby z niższą karmą otrzymają kary, ograniczenia lub mniej obowiązków, a ponieważ osoby mogą uruchamiać więcej niż jeden węzeł, ich karma dotyczy każdego węzła, który obsługują.


Operatorzy węzłów z wysoką karmą (w górnych 5% ich zwirtualizowanego roju) mają szansę stać się liderami swojego roju. Liderzy pełnią rolę reprezentatywnych głów dla reszty ciała i są wybierani w procesie demokratycznym, który obejmuje operatorów każdego roju liści w zwirtualizowanym roju jako całości.

Tokeny

Bluzelle posiada dwa tokeny, token ERC20 BLZ i token sieciowy BNT. Posiadanie dwóch może wydawać się zbyteczne, ale uzasadnienie jest całkiem rozsądne. Token BLZ łączy Bluzelle z siecią Ethereum, łącząc oba protokoły. Powodem jest to, że zespół Bluzelle nie chciał używać tokena ERC20 do płatności w swojej sieci z powodu problemów z zatłoczeniem Ethereum (patrząc na ciebie, CryptoKitties). BNT będzie zatem używany do płatności w sieci Bluzelle i możesz je wymienić na BLZ za pomocą Bluzelle Token Gateway.

brama żetonów bluzelle

Oprócz indeksu Karma dostawcy / operatorzy węzłów są zobowiązani do ustalania BLZ proporcjonalnie do liczby węzłów, które obsługują w sieci. Osoby o wyższej reputacji mogą pobierać więcej za swoje usługi, ale w rezultacie muszą też postawić więcej BLZ. Staking BLZ zasadniczo służy jako zabezpieczenie usługi, przy czym jeśli operator naprawdę podejmie działania, może stracić swój udział.

Zespół Bluzelle i co nadejdzie

Podstawowy zespół Bluzelle posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie technologii i zarządzania. Jego CEO, Pavel Bains, pracował jako dyrektor finansowy i dyrektor generalny dla firm takich jak Disney, a CTO Neeja Murarka wykonała prace inżynieryjne i systemy komputerowe dla IBM, Google, Hewlett Packard, Lufthansa i Thales Avionics.mapa drogowa bluzelle

Co więcej, zespół pomógł zbudować rozwiązania blockchain dla podmiotów takich jak Microsoft, Zag Bank, HSBC i KPMG.

Większość planu działania Bluzelle na 2018 r. Obejmuje uruchomienie i uruchomienie podstawowych funkcji, w tym rozbudowę infrastruktury roju i mechanizmu konsensusu oraz ustanowienie bramy tokenów Bluzelle. Zespół ma nadzieję, że w sierpniu tego roku zostaną opracowane wtyczki / integracje IDE, inteligentne kontrakty oraz aplikacje mobilne i internetowe, aby udostępnić usługę użytkownikom..

Konkurencja

Jak wspomniano wcześniej, na pierwszy rzut oka protokoły przechowywania plików, takie jak Siacoin i Filecoin, wydają się tutaj oczywistymi rywalami, ale tak naprawdę nie są – podobną koncepcją, innym celem. Ponieważ obaj celują w użytkowników DApp, może przyjść na myśl iExec, ale iExec będzie oferował rozwiązania w chmurze dla DApps, niekoniecznie do przechowywania danych.

Obecnie nie ma konkurenta w blockchain. Wygląda na to, że jedynym programem, który chce dokonać tego samego wyczynu, co Bluzelle Fluence, ale sprzedaż tokenów nastąpi dopiero w marcu. Jak dotąd starsze protokoły przechowywania danych, takie jak branżowy standard Oracle, są jedyną konkurencją.

Historia handlu Bluzelle

Sprzedaż żetonów Bluzelle zakończyła się w styczniu, a na rynku wciąż jest całkiem świeży. Mimo że jest nowy, szybko awansował w rankingach, obecnie zajmuje 136 pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej monet.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = BLZ&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Gdzie kupić Bluzelle

Binance była pierwszą giełdą, która wprowadziła na listę Bluzelle, a biorąc pod uwagę, że jest to jedna z najpopularniejszych giełd na świecie, zawiera większość obrotów. Możesz go kupić za ETH, BTC lub BNB tam, lub możesz go kupić za ETH na Gate.io i IDEX.

Gdzie przechowywać Bluzelle

BLZ to token ERC20, więc każdy portfel zgodny z Ethereum wystarczy. Możesz użyć MyEtherWallet lub MyCrypto do przechowywania BLZ lub możesz nim zarządzać za pomocą Ledger Nano S lub Trezor. Możesz także sprawdzić Meta Mask lub Parity.

Końcowe przemyślenia

Oferując się jako zdecentralizowana baza danych, która ma zastąpić starsze przechowywanie danych dla zdecentralizowanego ruchu, Bluzelle gra starą melodię na nowym instrumencie. Podobnie jak inne platformy obliczeniowe i pamięci masowej w dziedzinie blockchain, stara się zapewnić odpowiednią zdecentralizowaną strukturę dla pojawiania się zdecentralizowanych programów i aplikacji.

Podobnie jak iExec, jego docelowymi odbiorcami są DApps i ich programiści. W związku z tym niekoniecznie musi pokonać starsze bazy danych – wystarczy, że wyznaczy standard dla branży blockchain. Mamy nadzieję, że Bluzelle będzie jak najlepiej w przyszłości, ponieważ zdecentralizowany internet, który buduje wraz z innymi projektami, jest czymś, za co wszyscy możemy zostać.

Dodatkowe zasoby

Stronie internetowej

Biały papier (techniczny)

Średni

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map