Co to jest BitGo? Rozwiązania kryptowalutowe dla przedsiębiorstw

Co to jest BitGo?

BitGo to firma z jednym celem–Umożliwiające inwestowanie instytucjonalne w kryptowalutę. Ale dlaczego miałoby to być konieczne? Nie kryptowaluta nie pozwala uniknąć banków i instytucji finansowych?

Kryptowaluty i technologie blockchain potrzebują zaufania i inwestycji ze strony instytucji finansowych, jeśli kiedykolwiek mają zyskać prawdziwą popularność. W końcu duże pieniądze są w rękach inwestorów instytucjonalnych. Pewien felietonista New York Timesa zgadza się z tym. W czerwcu, Pisał Omid Malekan z NYT:

„Instytucje kontrolują tak dużo pieniędzy, że są właścicielami samego Apple o wartości pół biliona dolarów, a to tylko jedna akcja w ramach jednej klasy aktywów. Jeśli wszystkie fundusze hedgingowe i biura rodzinne zdecydują się przeznaczyć ułamek tego kapitału na zdywersyfikowany portfel kryptowalut, mogą podwoić rozmiar sektora. ”

Pojawiają się oznaki, że zainteresowanie banków i instytucji finansowych staje się bardziej realne. W maju Goldman Sachs stała się pierwszą regulowaną instytucją aby umożliwić handel bitcoinami. Tylko w zeszłym miesiącu, półrocze Grayscale Investments raport oświadczył, że 56 procent jego dotychczasowych inwestycji o wartości 250 mln USD w tym roku pochodziło od inwestorów instytucjonalnych.

Więc instytucje okazują zainteresowanie. Wydaje się jednak, że obecne poziomy inwestycji reprezentują raczej majstrowanie niż nurkowanie.

Faktem jest, że biorąc pod uwagę początki technologii blockchain i kryptowalut, infrastruktura umożliwiająca zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych jest obecnie ograniczona. Banki i instytucje finansowe podlegają lokalnym przepisom finansowym dotyczącym bezpieczeństwa i prywatności. Publiczne łańcuchy bloków, takie jak Bitcoin, po prostu nie są zaprojektowane, aby spełniać te wymagania.

Wpisz BitGo

BitGo zapewnia bezpieczeństwo jako usługę inwestorom instytucjonalnym. Firma powstała w Palo Alto w Kalifornii w 2013 roku zebrać 12 milionów dolarów na finansowanie kapitału wysokiego ryzyka w 2014 r., a następnie kolejne 42,5 mln dolarów w zeszłym roku.

Strona główna BitGo

Strona główna BitGo

Model biznesowy BitGo ma wiele gałęzi, na które składają się:

  • Usługi powiernicze dla inwestorów instytucjonalnych
  • Portfele z wieloma podpisami dla inwestycji korporacyjnych
  • Indywidualne prywatne łańcuchy bloków dla świata finansów
  • Platform API, które umożliwia programistom integrację rozwiązań BitGo z ich projektami blockchain

Portfele z wieloma podpisami

Większość portfeli kryptowalut dostępnych obecnie na rynku nie nadaje się do użytku przez banki, firmy i inne instytucje. Ogólnie rzecz biorąc, wydatki korporacyjne wymagają więcej niż jednej strony upoważniającej. Większość portfeli kryptograficznych jest przeznaczona do użytku przez jedną stronę.

BitGo jest pionierem portfeli cyfrowych z wieloma podpisami. Te portfele wymagają więcej niż jednej strony do podpisania transakcji kryptowalutowej bez przejmowania opieki nad samymi zasobami cyfrowymi.

Oprogramowanie BitGo umożliwia firmie tworzenie własnych zasad i procedur autoryzacji płatności, co zapewnia zgodność prawną z wszelkimi lokalnymi przepisami regulującymi transakcje korporacyjne.

Usługi powiernicze

Rozwiązania do przechowywania kryptowalut nie są unikalne, jak firma zajmująca się kryptowalutą w Hongkongu Xapo i mega-giełda Coinbase z siedzibą w USA są już w podobnej przestrzeni. Jednak BitGo oferuje również inwestorom instytucjonalnym rozwiązanie w zakresie przechowywania, którego potrzebują, aby zapewnić organom regulacyjnym, że ich inwestycje w kryptowaluty są przechowywane bezpiecznie i zgodnie z lokalnymi przepisami..

Indywidualne prywatne łańcuchy bloków

Bitcoin i inne publiczne łańcuchy bloków generalnie nie spełniają wymogów prawnych dla inwestorów instytucjonalnych. Dlatego kolejną usługą oferowaną przez BitGo jest rozwój niestandardowych prywatnych łańcuchów bloków. Korzystając z tak dostosowanego rozwiązania, inwestorzy instytucjonalni mogą handlować walutami cyfrowymi.

Jednym z przykładów jest token RMG (Royal Mint Gold). Brytyjska Mennica Królewska opracował ten token aby umożliwić handel złotem jako aktywem opartym na łańcuchu bloków. Platforma handlowa RMG została zbudowana we współpracy z BitGo i AlphaPoint zapewnienie zgodnego rozwiązania dla inwestorów instytucjonalnych.

Royal Mint Digital Gold Screenshot

Mennica Królewska umożliwia handel złotem za pomocą tokenów cyfrowych przy użyciu spersonalizowanego łańcucha blokowego BitGo

Platforma API

Platforma BitGo oferuje API, dzięki któremu programiści mogą zintegrować funkcjonalność portfela z wieloma podpisami z własnymi aplikacjami Bitcoin. Zasadniczo oznacza to, że każda nowa aplikacja lub oprogramowanie pobierające Bitcoin jako płatność może korzystać z funkcji portfela BitGo jako metody płatności.

Projekt oferował również (ale już nie oferuje) BitGo Instant, funkcję umożliwiającą natychmiastowe transakcje, skutecznie działając jako gwarant płatności. Firma natychmiast honorowała wszystkie wysłane płatności, zapewniając takie same usługi płatności natychmiastowych, jakie oferują tradycyjni pośrednicy finansowi, jak Visa czy PayPal. Giełda kryptowalut BitStamp był jednym z klientów korzystających z BitGo Instant.

W wiadomościach

BitGo był niestety wplątany przez serwisy informacyjne w domenie Hack 2016 giełdy Hongkong Bitfinex, gdzie skradziono prawie 120 tysięcy Bitcoinów. Firma stanowczo zaprzeczyła jakiejkolwiek wiedzy lub wykroczeniom.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, a Opis lipcowej informacji prasowej w jaki sposób firma niedawno przeszła audyt Service Organizational Control 2 (SOC 2) z Deloitte. Raport SOC 2 zapewnia klientom skuteczność kontroli bezpieczeństwa związanych z ich informacjami poufnymi.

Security Vault

Niedawny audyt wykazał, że BitGo bezpiecznie przechowuje dane.

Predictive UTXO Management

BitGo również ostatnio wdrożyło predykcyjne zarządzanie UTXO. UTXO oznacza niewydane dane wyjściowe transakcji i odnosi się do scenariusza, w którym posiadacze monet mają wiele małych fragmentów Bitcoinów w swoich cyfrowych portfelach.

Sytuacja jest analogiczna do posiadania dużej ilości drobnych drobnych w prawdziwym portfelu w wyniku wydania wszystkich banknotów. Dlatego UTXO jest procesem konwersji niewielkiej zmiany na większe nominały.

Jednak ze względu na opłaty może to być kosztowny proces w przypadku portfeli transakcyjnych o dużym wolumenie. Element „predykcyjny” odnosi się do wykorzystywania okresów niskich opłat, aby umożliwić te konwersje, zmniejszając w ten sposób ogólne opłaty dla poszczególnych posiadaczy portfeli.

Wreszcie, BitGo również ostatnio nawiązał współpracę z Cinnober, który tworzy technologię wymiany kryptowalut. Partnerstwo umożliwia technologie wymiany na poziomie instytucjonalnym, umożliwiając bankom i instytucjom finansowym inwestowanie w kryptowaluty przy użyciu codziennych giełd, z których korzystają detaliczni inwestorzy kryptowalut.

Wniosek

Wdrażanie inwestorów instytucjonalnych w przestrzeń kryptowalut jest istotnym krokiem w zapewnianiu długowieczności walut cyfrowych i szerszych technologii blockchain. BitGo przyciągnął już znaczące inwestycje typu venture i pozycjonuje się jako kluczowy gracz na niezatłoczonym rynku. Dlatego warto obserwować firmę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map