Co to jest AdEx (ADX)? | Przewodnik dla początkujących

AdEx: zdecentralizowana platforma reklamowa

AdEx (ADX) oznacza „wymianę reklam”. Tworzą zdecentralizowaną platformę, na której reklamodawcy i wydawcy internetowi mogą spotykać się w celu negocjowania umów reklamowych. Projekt obejmuje również portal użytkownika dla internautów, w którym można określić, jakie typy reklam chcieliby oglądać, oraz zarządzać prywatnością i danymi swojego profilu..

Powstająca branża wymiany reklam to zatłoczona dziedzina. AdEx konkuruje z innymi projektami blockchain, które dążą do osiągnięcia podobnych celów, takich jak Bitclave, Basic Attention Token, qChain i adChain. Unikalnym kątem AdEx jest przejrzystość, nieograniczony dostęp i brak opłat za korzystanie z ich usług.

funkcje Adex

Mimo to AdEx jest stosunkowo nieznanym projektem. Pomyślnie zakończyli sprzedaż tokenów, ale jeszcze nie uruchomili wersji beta platformy. Przyjrzyjmy się więc bliżej branży reklamowej, białej księdze AdEx i planowi projektu, aby uzyskać jaśniejszy obraz tego, czym jest AdEx.

Obecna branża reklamowa

Warto przyjrzeć się aktualnemu rynkowi reklamowemu, zwłaszcza w odniesieniu do mediów internetowych, w celu zrozumienia pozycji AdEx.

W ciągu ostatnich kilku lat reklama internetowa przewyższyła reklamę telewizyjną pod względem udziału przychodów z reklam. To ogromna zmiana w branży reklamowej. Wraz z upadkiem tradycyjnych nadawców i wzrostem liczby dostawców over-the-top (OTT są dostawcami treści, takimi jak Netflix, Amazon, Hulu), wydaje się, że trend w kierunku technologii cyfrowej będzie się nadal rozwijał.

wykres udziału reklamowego

Reklama online ma teraz znaczenie 40% wszystkich wydatków na reklamy.

Pośrednicy

Branża reklamowa jest pełna pośredników. W najprostszej formie reklama cyfrowa ma pośrednika, takiego jak Google Adwords. Używają licytowania, aby ustalić cenę i pobierać opłatę za każde wyświetlenie, które obsłuży. W bardziej skomplikowanych schematach może występować wielu pośredników – broker wydawcy, broker reklamodawcy, agencje reklamowe itp..

Wszyscy ci pośrednicy pobierają opłaty za prostą usługę łączenia wydawców i reklamodawców.

Przezroczystość


W branży reklamowej jest mało przejrzystości. Nie możesz zobaczyć, jak obliczane są ceny ofertowe AdWords. Powodzenia w tym, że agencje reklamowe ujawniają swoje tajemnice cenowe.

Utrudnia to audyt sukcesu kampanii reklamowej. Oznacza to również, że trudno jest zmierzyć jakość przychodzących potencjalnych klientów od różnych wydawców. Często kliknięcia reklam pochodzą od botów lub nieuczciwych użytkowników w celu generowania przychodów dla złośliwych wydawców.

Blokowanie reklam & Brak zainteresowania

Użytkownicy są tak bombardowani przekazami reklamowymi, że wielu z nich zainstalowało rozszerzenia przeglądarki blokujące reklamy. Ponadto większość użytkowników jest teraz odporna na wiele form reklamy. Niewiele osób klika już banery reklamowe. Reklamy przed filmami są ignorowane lub pomijane.

Jest to poważny problem dla reklamodawców, ponieważ zwrot z inwestycji zmniejsza się z każdym zakupionym wyświetleniem. Nowa granica skutecznej reklamy jest pionierem takich jak Facebook i YouTube oraz inne media społecznościowe. Pozwalają reklamodawcom kierować reklamy na podstawie kryteriów demograficznych i wyrażonych zainteresowań użytkowników, dzięki czemu reklamy są trafne i spersonalizowane dla ich docelowych odbiorców.

Jak AdEx rozwiązuje te problemy

AdEx wdraża rozwiązanie z trzema historiami użytkowników: wydawcą, reklamodawcą i użytkownikiem. Każda z tych historii przedstawia wyzwania reklamy cyfrowej z innego punktu widzenia.

ekosystem adex

Wydawcy

Wydawcy to twórcy, właściciele lub dystrybutorzy treści. Są właścicielami witryn odwiedzanych przez użytkowników. To oni mogą hostować reklamy i otrzymywać za nie zapłatę.

Najważniejsze jest to, że wydawcy chcą mieć kontrolę nad typami reklam wyświetlanych w ich witrynach. AdEx pomaga wydawcom maksymalizować przychody z reklam, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ reklam na wygodę użytkowników.

Zarabianie na podstawie kliknięć z weryfikacją

W przypadku wyświetlania reklam z AdEx każde wyświetlenie i kliknięcie reklamy jest weryfikowane, aby upewnić się, że jest autentyczne. To jest złe dla złośliwych wydawców, ale jest dobre dla całego ekosystemu. Ponieważ AdEx kontroluje przychodzące wyświetlenia, fałszywie wygenerowane kliknięcia będą karane. To podnosi wartość prawdziwych wyświetleń, pomagając legalnym wydawcom zarabiać więcej.

Kontrola nad reklamami

AdEx daje również wydawcom kontrolę nad tym, jakie reklamy wyświetlają się w ich witrynach. Interfejs użytkownika ich zdecentralizowanej aplikacji (DApp) umożliwia wydawcom włączanie i wyłączanie reklam różnych reklamodawców, jeśli nie są zadowoleni z treści przedstawionych w witrynie.

To samo dotyczy reklamodawców, którzy mają również kontrolę nad tym, czy ich reklamy są wyświetlane w różnych witrynach. Warto wspomnieć, że nie jest to obecnie standard w branży reklamowej. Zwykle pakiety reklam są dołączane do umowy. Jeśli wydawca lub reklamodawca nie chce reklamy w danej witrynie, musiałby negocjować z pakietem reklamowym i prawdopodobnie straciłby przy tym innych witryn / reklamodawców.

Bezpośredni kontakt z reklamodawcami

Ten jest duży dla branży reklamowej. Obecnie pośrednicy w dużej mierze obsługują wszystkie transakcje, a wydawcy nie rozmawiają bezpośrednio z reklamodawcami. AdEx eliminuje pośredników, łącząc strony bezpośrednio. Rezultatem jest system bez opłat, w którym wydawcy mogą negocjować bezpośrednio. Wszystkie koszty reklamy trafiają bezpośrednio do wydawców.

Reklamodawcy

Reklamodawcy wyświetlają swoje reklamy w setkach lub tysiącach witryn dziennie. AdEx daje im bezprecedensową kontrolę nad tym, kto, gdzie i kiedy trafiają ich reklamy.

Tokeny ADX

Kiedy reklamodawcy płacą za miejsce reklamowe, płacą w tokenach ADX. Aby jednak ułatwić onboarding, AdEx zaimplementuje bezpośrednią bramę fiat. Kiedy użytkownicy wypłacą swój ADX za fiat, tokeny w cyklu powrócą do ADX.

Jest to duże wyzwanie dla AdEx, zarówno z logistycznego, jak i regulacyjnego punktu widzenia. Bramy Fiata wymagają płynności i zgodności. Nie jest jeszcze do końca jasne, w jaki sposób AdEx zaimplementuje tę bramę, czy będzie to zastrzeżone, czy też strona trzecia. Jest to jednak duży znak zapytania, który pojawia się nad projektem.

Kierowanie na odbiorców

AdEx obiecuje zapewnić swoim reklamodawcom wysoki poziom dostosowywania i kierowania na odbiorców. Jeśli się powiedzie, może przynieść wyższy zwrot z inwestycji firmom reklamowym i uczynić AdEx liderem w branży. Jak dotąd jednak AdEx ma ograniczone dane użytkowników, na których opiera swoje kierowanie. Gromadzenie i opracowywanie profili wokół tych danych to kolejna poważna przeszkoda dla projektu.

Bez oszustw reklamowych

Dzięki weryfikacji wyświetleń i kliknięć AdEx planuje ograniczyć lub wyeliminować oszukańczą aktywność złośliwych wydawców. To kolejny obszar, w którym po pomyślnym wdrożeniu AdEx może przynieść znaczący zwrot z inwestycji reklamodawcom. Zagwarantowanie prawdziwych wrażeń to poważne zadanie. To także trochę wyścig zbrojeń. W miarę jak metody wykrywania stają się coraz lepsze, rośnie też metody obchodzenia wykrywania.

Użytkownicy

Trzecią grupą, dla której pracuje AdEx, są internauci. AdEx zaimplementuje portal umożliwiający przeciętnym użytkownikom dokonywanie wyborów dotyczących wyświetlanych reklam. Rezultatem mogą być bardziej interesujące reklamy i treści sponsorowane, które widzowie będą chcieli zobaczyć (lub przynajmniej nie będą aktywnie unikać).

Ethereum & Inteligentne kontrakty oparte na NEO

AdEx to zdecentralizowana aplikacja i waluta ERC-20. Pierwotnie oparty na łańcuchu blokowym Ethereum, AdEx przenosi się na NEO.

DApp będzie gospodarzem giełdy do licytowania powierzchni reklamowej. Będzie również obejmować kanały komunikacyjne do negocjacji i bezpośredniej interakcji między wydawcami a reklamodawcami.

Większość zarządzania umowami i negocjacji będzie odbywać się poza łańcuchem w oddzielnych kanałach. Jedynie ostateczne rozliczenie umowy będzie musiało nastąpić w łańcuchu. To sprawia, że ​​AdEx jest bardziej skalowalny, ponieważ wszystkie działania związane z umową nie muszą być rejestrowane w łańcuchu.

Głoska bezdźwięczna & Przechowywanie metadanych

Do przechowywania metadanych i reklamowych plików multimedialnych AdEx będzie używał IPFS. IPFS to rozwiązanie peer-to-peer do zarządzania mediami. Bezproblemowo zintegruje się z obecnymi kanałami dostarczania reklam.

AdEx umożliwia również współdziałanie z istniejącymi rozwiązaniami do przechowywania reklam, więc koszty przejścia na AdEx pozostają niskie.

System reputacji

AdEx DApp wdroży również system zarządzania reputacją. Dzięki temu użytkownicy będą mogli oceniać się nawzajem i przekazywać opinie na temat wiarygodności innych użytkowników. System reputacji będzie działał w oparciu o strukturę punktów, a wydawcy i reklamodawcy będą mogli filtrować swoje opcje na podstawie reputacji.

Niestety, dalsze szczegóły dotyczące systemu reputacji będą dostępne dopiero po uruchomieniu wersji beta.

Mapa drogowa

mapa drogowa adex

AdEx jest wciąż w fazie rozwoju, więc na razie trudno o nim wiele powiedzieć. Pierwotny plan przewidywał wydanie wersji beta w lutym 2018 r. Okaże się, czy zespół dotrzyma tego terminu.

Plany na przyszłość dotyczące drugiej wersji AdEx po uruchomieniu koncentrują się na poprawie komfortu użytkowania i skalowalności. AdEx wyraził również zainteresowanie wdrożeniem rozwiązania do licytowania w czasie rzeczywistym, które mogłoby odbywać się poza łańcuchem lub w sieci o dużej przepustowości, takiej jak IOTA.

Token AdEx (ADX)

Token AdEx znajduje się obecnie wśród 150 najlepszych tokenów na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, co czyni go wciąż stosunkowo nieznanym projektem.

To powiedziawszy, AdEx nie miał problemu z wzbudzeniem zainteresowania sprzedażą tokenów w czerwcu 2017 r. Podnieśli 10 milionów dolarów w pierwsze trzy godziny sprzedaży żetonów.

ADX będzie walutą używaną przez reklamodawców do kupowania kliknięć / wyświetleń na giełdzie AdEx.

Gdzie kupić AdEx (ADX)

Możesz kupić AdEx (ADX) na wielu głównych giełdach:

Gdzie przechowywać AdEx (ADX)

Tokeny ADX to monety ERC-20, więc możesz je przechowywać wszędzie tam, gdzie przechowujesz tokeny Ethereum. MyEtherWallet to popularny wybór, podobnie jak portfele sprzętowe Trezor lub Ledger.

Zespół

Zespół AdEx to mieszanka profesjonalistów z doświadczeniem w AdTech lub blockchain.zespół adex

Założyciel projektu, Ivo Georgiev, założył także startup wideo na żądanie Stremio.

Chociaż zespół jest stosunkowo nieznany w przestrzeni kryptograficznej, radzi mu Fundacja Wings i Bitmain Tech.

Wniosek

AdEx ma swoje zadanie, wkraczając do zatłoczonej branży z ambitnymi celami. Jeśli się powiedzie, projekt będzie mógł wykorzystać ogromną branżę reklamy internetowej. Jednak ostrożny optymizm jest tutaj mądry przed uruchomieniem platformy beta.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map