Co kryje się za ekspansją ConsenSys do Irlandii? Światowej klasy talent dla początkujących

The Luck of the Irish: ConsenSys rozszerza się na Irlandię

Na wypadek, gdybyście nie byli tego świadomi, Irlandia zyskuje sobie sławę w przestrzeni blockchain. Jeśli chodzi o technologię w ogóle, Irlandia już przyciągnęła do swoich brzegów wiele czołowych międzynarodowych firm programistycznych. I tacy jak LinkedIn, Google, Facebook i Twitter, którzy mają tutaj swoją siedzibę w regionie EMEA.

Być może nie jest więc zaskakujące, że następną z długiej linii najnowocześniejszych firm technologicznych, które nazywają domem Szmaragdowej Wyspy, jest ConsenSys. Czemu? Poza dość kuszącymi ulgami podatkowymi, zachętami do innowacji, przyjaznymi ludźmi i mnóstwem piwa Guinness, głównym powodem są światowej klasy talenty.

Przed MoneyConf Dublin pod koniec tego miesiąca, gdzie spotkają się jedne z najwybitniejszych na świecie umysłów w dziedzinie finansów i technologii (w tym Joseph Lubin), Christina Comben z Coin Central rozmawiała z nowo mianowanym dyrektorem zarządzającym Lory Kehoe, aby dowiedzieć się więcej o planach firmy i ich interesującym podejściu do talent. Sprawdź to:

Zaczyna się od wielkiego talentu

ConsenSys lepiej niż ktokolwiek inny wie, jak ważne jest zatrudnianie inteligentnych ludzi. Sam Kehoe od kilku lat pracuje nad rozwiązaniami blockchain dla klientów i jest znanym graczem w tej dziedzinie.

Jako pionier we wprowadzaniu technologii blockchain do Irlandii, jego entuzjazm, motywacja i wiara w zdecentralizowane systemy sprawiły, że idealnie pasował do giganta blockchain Ethereum.

„ConsenSys ma kilka bardzo interesujących planów i wizji dotyczących Dublina” – mówi. „To już ósmy tydzień, mamy już zespół 12 osób i planujemy mieć co najmniej 60 lat do przyszłego roku”.

Zaangażowanie i pasja

Lory Kehoe

Lory Kehoe, dyrektor zarządzający ConsenSys Ireland

Kehoe przyznaje, że ma głęboką pasję do zdecentralizowanego świata i zawsze był fanem Ethereum. Na pytanie, dlaczego uważa, że ​​Ethereum jest właściwym łańcuchem blokowym, na którym można budować innowacje, uśmiecha się; cicho przekonany, że jego zespół stawia na właściwego konia w tym wyścigu.

„Uważamy, że jest to właściwa technologia w kosmosie – w rzeczywistości nie – czuć to niewłaściwe słowo. Wiemy, że to właściwa technologia… To wyścig wielu koni, aby znaleźć odpowiednią platformę, za którą można podążać. Najważniejsze jest przyjrzenie się ekosystemowi. Więc która ma najwięcej programistów, która platforma ma najlepszych programistów? Z pewnością Ethereum ma 30 razy więcej programistów w swojej społeczności niż jakakolwiek inna platforma. Myślę też, że ważny jest kaliber programistów ”.

On kontynuuje, “Chcesz najmądrzejszych ludzi i największej liczby najmądrzejszych ludzi. Dzięki Ethereum mamy to szczęście, że je mamy. Talent przyciąga talenty i to jest najpiękniejsze w tym wszystkim. Do tej pory widzieliśmy, jak ludzie przechodzą z niektórych największych firm na świecie do ConsenSys na kluczowych poziomach ”.


Kehoe mocno wierzy również w sposób, w jaki Ethereum współpracuje z innymi firmami. „Zamiast na podstawie czasu i materiałów, staramy się pracować ramię w ramię z jednostką. Więc powiemy: „pomożemy to zbudować” i prosimy o kapitał, inwestujemy w pomysł, a nie w firmę konsultingową. Nie obciążymy ich dużymi pieniędzmi, ale w zamian chcielibyśmy mieć udział w rozwiązaniu ”.

Wspieranie wierzących w technologię

W Irlandii istnieje istniejący ekosystem blockchain, a ConsenSys stara się go rozwijać i wnosić do niego swój wkład. Kehoe z entuzjazmem mówi: „Ludzie mają realną okazję pracować nad najnowocześniejszą technologią”.

Wskazuje na wiele międzynarodowych korporacji, które mają tutaj swoje europejskie siedziby, od Google i LinkedIn po DropBox i Twitter, mówiąc: „z tymi wszystkimi firmami technologicznymi jest ogromna liczba mądrych ludzi”.

Przy 12,5-procentowej stawce podatku od osób prawnych i przyspieszonym programie dla talentów z zewnątrz, nie jest zaskakujące, że Dublin zaczyna się rozwijać. „Dorastamy jako miasto europejskie” – wspomina – „co jest fajne, to także pomaga nam przyciągać talenty. Ludzie słyszą, że Irlandia to fajne miejsce do życia. Słyszą, że są tu wspaniałe możliwości, a ConsenSys również chce z nich skorzystać ”.

Podejście ConsenSys do talentów

ConsenSys współpracuje z irlandzkim rządem, aby pielęgnować potok talentów i maksymalnie angażować ludzi w blockchain. Kehoe wyjaśnia:

„Z perspektywy rozwoju talentów opracowujemy programy krótko-, średnio- i długoterminowe, aby wypełnić wszelkie istniejące braki w umiejętnościach, ale też naprawdę skupiamy się na tym, że uważamy, że blockchain to naprawdę ważna sprawa – nie tylko dla ConsenSys, ale i dla Irlandii. Musimy przygotować wszystkich do wykorzystania tych możliwości ”.

Krótkoterminowe

ConsenSys prowadzi krótkie programy dla osób z podobnej dyscypliny, które chcą dowiedzieć się więcej o Ethereum. „Będziemy organizować tygodniowe obozy, że tak powiem, aby wypełnić wszelkie luki w umiejętnościach, aby ludzie, którzy mają doświadczenie w back-end, ale nie są zaznajomieni z Solidity lub niektórymi bardziej opartymi na Ethereum aplikacje, z których korzystamy… To w pewnym sensie kurs doładowujący ”.

Średnioterminowy

„To bardziej przypomina programy ośmiotygodniowe. Pytamy: „Jak współpracujemy z uniwersytetem, aby opracować program obejmujący zarówno aspekty biznesowe, jak i techniczne?” Zamierzamy pomóc ludziom być coraz bardziej atrakcyjnymi dla pracodawców, takich jak ConsenSys i rozpocząć ich podróż, jeśli jeszcze ich nie ma ”.

Długoterminowy

„Pracujemy nad opracowaniem i podjęciem decyzji, co doktorat tematy, na których musimy się skupić, są i jakie pytania musimy zadać, a następnie poprosić kandydatów z całego świata, aby odpowiedzieli na pytania, na które chcemy odpowiedzi. ConsenSys i ja pracujemy z IDA dowiedzieć się, jak uczynić Irlandię potęgą blockchain. Spotykamy się z urzędnikami państwowymi co dwa tygodnie ”.

Podejście ConsenSys do regulacji

Jedną z głównych ról Kehoe jest angażowanie się w regulacje oraz współpracę z regulatorami i rządami. Na pytanie, jakie było podejście ConsenSys do regulacji. Powiedział:

„Trzeba się zaangażować. Lub tak zaangażowani w regulacje, jak to tylko możliwe, w świetle wszystkich projektów, które realizujemy, kontaktujemy się z regulatorem i informujemy ich, co robimy, aby uzyskać informacje zwrotne wcześnie i często. Dla mnie, to nie jest najlepszy sposób współpracy z regulatorami, to jedyny sposób na współpracę z organami regulacyjnymi.”

„Irlandia jest w bardzo korzystnej sytuacji. Jesteśmy strategicznymi doradcami Komisji Europejskiej w zakresie technologii blockchain. To daje nam dostęp do wewnętrznego funkcjonowania UE i jej organów regulacyjnych. Możemy zobaczyć, co się dzieje w każdej jurysdykcji, nie tylko w Irlandii, ale we wszystkich krajach UE ”.

Zdecentralizowana technologia, zdecentralizowana firma

ConsenSys

„Firma jest bardzo podobna do technologii, ponieważ jest niezwykle zdecentralizowana. Prawdopodobnie jest kilka rzeczy, za które zostałbym zwolniony, ale gdybym zaczął zachowywać się jak szef i mówić ludziom, co mają robić, nie sądzę, żebym był w tej pracy długo. Jesteśmy niesamowicie płascy, wszyscy są szanowani. Dokładamy wszelkich starań, aby zatrudniać inteligentnych ludzi, a jeśli zatrudniamy inteligentnych ludzi, nie trzeba nimi zarządzać. Jeśli przyciągniemy ludzi i pokażemy im szereg możliwości, ludzie będą pasjonatami tego, co robią ”.

Czy trudno jest wiedzieć, że zatrudniasz odpowiednich ludzi, gdy jest to tak nowy obszar??

Prostą odpowiedzią jest tak. Zatrudnianie w ConsenSys to wyczerpujący proces, który obecnie pochłania dużą część dnia każdego członka zespołu.

„Każdy kandydat, którego spotkamy, który przeszedł przez pierwszą lub drugą rundę”, mówi, „upewnimy się, że ta osoba spotka się z każdą osobą w zespole, aby sprawdzić, czy pasuje. Tak więc pierwsze kilka spotkań może być opartych na umiejętnościach. Następny będzie mniej formalny, aby sprawdzić, czy pasują. Zapytamy „Czy dostają ConsenSys?” I „Czy to ludzie?”

Z technicznego punktu widzenia przed rozmową kwalifikacyjną będą mieli sprawdzone doświadczenie i test kodowania.

„Wciąż jesteśmy małym zespołem” – mówi. „Byłoby wspaniale, gdybyś ponownie się zameldował, gdy będziemy mieć 50 osób oraz 100 i 200 osób, i zobaczysz, czy ten proces nadal trwa! Ale na początku, kultura, zwłaszcza gdy budujemy zespół w Irlandii, jest absolutnie krytyczna. Chcę, żeby wszyscy byli szczęśliwi, to jedyna droga ”.

Zespół liczy obecnie zaledwie 12 osób. Jak to jest przejść z tak dużej firmy do małego zespołu?

„Myślę, że to naprawdę fajne” – mówi. „Wszyscy razem szukamy przestrzeni biurowej, wszyscy przychodzą do pracy, aby odbijać się od siebie nawzajem, kiedy otwieramy i uruchamiamy biuro w Irlandii. To najlepsza praca, jaką kiedykolwiek wykonywałem i nie sądzę, żebym był sam, mówiąc o tym ”.

Jakie wyzwania czekają ConsenSys w Irlandii?

„Głównym wyzwaniem jest wzrost” – mówi Kehoe. „Zatrudnienie i stanie się 60-osobowym zespołem, jeśli zamierzamy osiągnąć te cele, jest trudne. Pracujemy również nad projektami, aby ułatwić tworzenie na podstawie Ethereum ”.

Jaki jest następny cel?

„Jeśli chodzi o ConsenSys, chciałbym, aby ConsenSys w Irlandii było oceniane na podstawie tego, co osiągniemy w ciągu najbliższych trzech, sześciu, dziewięciu, dwunastu, szesnastu miesięcy. Pozostańmy więc w kontakcie, a zamiast mówić „to jest to, co chcemy zrobić”, mogę powiedzieć „to jest to, co zrobiliśmy” ”.

Każdy, kto ma wątpliwości co do zdolności blockchain do zapewnienia rozwiązania palących problemów, powinien porozmawiać z Lory Kehoe. Jest pełen pasji, entuzjastyczny i ma odświeżająco głęboką wiarę w to, co robi. Gdy wkraczamy w nowy świat nieskończonych możliwości, potrzebujemy więcej bystrych umysłów, takich jak ten, oświetlających drogę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map