Budowanie lepszego środowiska Blockchain

Przyszłość środowiska Blockchain

Koncepcja środowiska blockchain nadal pobudza wyobraźnię programistów na całym świecie. Jak wkrótce się przekonasz, przejrzysta i niezmienna natura technologii blockchain sprawia, że ​​idealnie nadaje się do wielu zadań oszczędzających środowisko. Obecnie programiści zamierzają zintegrować technologię blockchain z różnymi zrównoważonymi projektami.

Uratowanie planety nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście istnieje teraz technologia, która zmienia przestarzałe i marnotrawne praktyki. Ziemia pilnie potrzebuje wsparcia. Według niedawnego raport opublikowanym przez Program Środowiskowy ONZ, temperatura Ziemi nadal rośnie w zastraszającym tempie.

Chociaż może to być dobra wiadomość dla tych, którzy obecnie znajdują się w środku chłodnej zimy, podnoszący się poziom mórz sieją spustoszenie na wyspach i przybrzeżnych miastach. Badanie opublikowane przez Yale wykazało, że poziom oceanów wzrósł na niespotykanym dotąd poziomie od lat siedemdziesiątych. W tym samym raporcie podano, że tempo wzrostu poziomu oceanów podwoiło się z około 0,06 cala rocznie do 0,14 cala rocznie w 1993 r..

Te informacje są prawdziwym powodem do niepokoju, nie tylko dla ekologów. Według ostatnich danych, zarówno rządy, jak i firmy prywatne są gotowe do poniesienia 14 bilionów dolarów szkód rocznie nauka prowadzone przez Brytyjskie Narodowe Centrum Oceanograficzne (NOC).

Element konstrukcyjny (łańcuchy) dla lepszej planety

Uznając potrzebę zmian, opublikowano Światowe Forum Ekonomiczne Element konstrukcyjny (łańcuchy) dla lepszej planety. W artykule przedstawiono 65 istniejących i powstających projektów środowiskowych opartych na technologii blockchain, które mogą przeciwdziałać obecnemu stanowi degradacji planety. Badanie przedstawia sześć globalnych obszarów wyzwań:

  1. Zmiana klimatu
  2. Różnorodność biologiczna i ochrona
  3. Zdrowe oceany
  4. Bezpieczeństwo wodne
  5. Czyste powietrze
  6. Odporność na warunki atmosferyczne i katastrofy

W miarę jak świat próbuje stawić czoła wymienionym powyżej wyzwaniom środowiskowym, powstało wiele międzynarodowych organizacji klimatycznych opartych na technologii blockchain. Grupy te przyjmują bardziej proaktywne podejście do problemów, przed którymi stoi nasze środowisko. Jedną z najbardziej znanych działających obecnie grup środowiskowych blockchain jest Fundacja Blockchain for Climate.

Fundacja Blockchain for Climate

Fundacja Blockchain for Climate dąży do umieszczenia porozumienia paryskiego na blockchain. Porozumienie paryskie to międzynarodowa strategia redukcji szkodliwych gazów cieplarnianych wspierana przez 195 sygnatariuszy.

Istnieje wiele powodów, dla których strategia oparta na łańcuchu bloków ma sens. Po pierwsze, migracja porozumienia paryskiego na blockchain umożliwia krajom monitorowanie globalnych emisji w otwarty i przejrzysty sposób. Ponadto ruch znacznie zmniejsza koszty monitorowania. W obecnym stanie grupa organizuje wycieczki promujące korzyści płynące z takiego połączenia.

Programy środowiskowe Blockchain już w ruchu

Na szczęście w przestrzeni blockchain chodzi o innowacje i zrównoważony rozwój. W tym celu istnieje obecnie wiele prywatnych i rządowych programów środowiska blockchain. Programy te łączą pomysłowość twórców kryptowalut z nadziejami ekologów. Oto kilka najbardziej godnych uwagi przykładów:

Plastik solarny: plastikowy bank


Platforma Solar Plastic stara się zachęcić do procesu recyklingu. Odpady z tworzyw sztucznych stanowią poważny problem dla ekologów. Niedawna historia Huffington Post zatytułowana „Nasze oceany topią się w plastiku” zwraca uwagę na problemy, które ci programiści starają się rozwiązać.

Wielka pacyficzna plama śmieci za pośrednictwem Sputnik International

Wielka pacyficzna plama śmieci za pośrednictwem Sputnik International

Koncepcja stojąca za Plastic Bank jest proste. Uczestnicy otrzymują wynagrodzenie w kryptowalucie za recykling swoich tworzyw sztucznych. Platforma płaci ludziom nieco powyżej stawki rynkowej za odpady z tworzyw sztucznych. Ta strategia utrzymuje nasze oceany w czystości i wspiera działania związane z recyklingiem na całym świecie.

Platforma elektronowa

Plik Elektron Platforma łączy bezpieczeństwo technologii blockchain z zaawansowanymi technologicznie funkcjami, które można znaleźć w dzisiejszych cyfrowych licznikach energii elektrycznej. Projekt ten ułatwia przejście na systemy inteligentnych sieci, które automatycznie określają najbardziej efektywną strategię dystrybucji energii.

Ta brytyjska platforma dystrybucji energii ma możliwość skalowania do 53 milionów metrów i ponad 60 różnych dostawców energii elektrycznej. Zespół odpowiedzialny za projekt stara się zmniejszyć obecną centralizację w krajowym sektorze energetycznym. Platforma pozwala na zdecentralizowane podejście do problemów wytwarzania energii.

Brooklyn Microgrid

Plik Brooklyn Microgrid Projekt łączy szereg innowacyjnych technologii w celu stworzenia komunalnej sieci energetycznej. Platforma jest wyjątkowa, ponieważ firma energetyczna nadal ponosi odpowiedzialność za utrzymanie infrastruktury. Niewykorzystana energia jest wymieniana między uczestnikami.

Projekt obejmuje obecnie budynek w Brooklynie w stanie Nowy Jork wyposażony w panele słoneczne. Energia wytwarzana przez te panele jest dystrybuowana do wszystkich uczestników mikrosieci. Każdy uczestnik otrzymuje przydzieloną ilość energii elektrycznej. Członkowie mogą z zyskiem sprzedać niewykorzystaną moc innym członkom mikrosieci.

SolarCoin

Plik SolarCoin Koncepcja jest podobna do koncepcji Brooklyn Microgrid, ponieważ energia słoneczna jest wytwarzana i odsprzedawana. Jednak projekt SolarCoin przyjmuje bardziej zindywidualizowane podejście do koncepcji. Użytkownicy sprzedają niewykorzystaną energię elektryczną wytworzoną przez ich prywatne panele słoneczne za pośrednictwem łańcucha bloków.

W tej strategii właściciel domu kupuje system paneli słonecznych. Po zintegrowaniu systemu z siecią SolarCoin użytkownicy mogą zacząć sprzedawać energię, której ich dom nie zużywa. Dołączenie do platformy jest bezpłatne, a członkowie mogą wybrać opcję płatności w walucie fiducjarnej lub Bitcoin.

ElectriCCHain

Plik ElectiCChain Platforma zapewnia globalne monitorowanie produkcji energii słonecznej w czasie rzeczywistym. System współpracuje z siecią SolarCoin. Projekt integruje dane z ponad siedmiu milionów globalnych instalacji solarnych. Dane te pomagają w dalszych badaniach naukowych nad zrównoważoną energią.

ElectriCChain umieszcza wszystkie zebrane dane dotyczące produkcji i użytkowania energii słonecznej na żywo w jednym łańcuchu bloków. Ta strategia zapewnia naukowcom mnóstwo cennych informacji w łatwo dostępnym miejscu.

Jaśniejsza przyszłość: środowisko Blockchain

Trudno powiedzieć, czy wynalazca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, wyobraził sobie, jak technologia blockchain zmieni sposób, w jaki zasilamy nasze życie. Ponieważ programiści wciąż odkrywają zalety technologii blockchain, otaczający nas świat rozpaczliwie potrzebuje rozwiązań. Wygląda na to, że technologia blockchain jest kluczem do lepszej przyszłości dla wszystkich.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map