Brock Pierce on Crypto, Blockchain Gaming, Rebooting Mt. Gox i więcej

Brock Pierce jest pozornie wszędzie w kryptowalutach i przestrzeni blockchain.

Można prześledzić odciski palców Pierce’a na oszałamiającej liczbie wydarzeń kształtujących branżę. Dziś Pierce nadal stoi za kierownicą niektórych z największych wydarzeń i projektów w tej przestrzeni. Pierce jest obecnie przewodniczącym Fundacji Bitcoin, współzałożycielem Block.one, EOS Alliance, Tether, Mastercoin i Blockchain Capital oraz doradza firmom takim jak BitGo, DNA i tZERO Patricka Byrne’a.

Rok 2019 już teraz zapowiada się na wielki rok dla miliardera, mistrza gawędziarzy, z jego planami ponownego uruchomienia niesławnego Mt. Gox, giełda kryptowalut zhakowana za około 740000 bitcoinów (~ 2,664 miliarda dolarów) w 2014 roku.

Reputacja Pierce opiera się na latach przedsiębiorczości i kapitału wysokiego ryzyka, kryptowalutach i ewangelizacji blockchain, Rolling Stone nazywa „[kryptowaluta] pierwszym kultowym liderem świata”, będąc miliarder blockchain, i, co zabawne, aktor dziecięcy z klasyku Disneya z 1992 roku The Mighty Ducks.

Chociaż Pierce mógł wycofać się ze świata aktorskiego w wieku siedemnastu lat, nadal ma talent do opowiadania historii i pokazów, koncentrując się głównie na pielęgnowaniu i rozwijaniu młodego, ale kwitnącego sektora kryptowalut.

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Brockiem Piercem na temat jego przemyśleń na temat rozwoju kosmosu, przedsiębiorczości kryptowalutowej, Bitcoin, gier i blockchain, Portoryko, Seasteading i kampanii McAfee.

przedsiębiorczość

Jak działa przedsiębiorczość w blockchainie & przestrzeń kryptowalut różni się od bardziej tradycyjnego świata startupów?

Myślę, że jedną z głównych rzeczy, które zdajesz sobie sprawę z pracy jako przedsiębiorca, jest to, że są to długie dni, długie godziny. Kiedy zaczynasz pracę jako przedsiębiorca internetowy, świat porusza się z prędkością miliona mil na godzinę i szybko się zmienia.

Crypto to tylko dalsze przyspieszenie tego. To jak miliard mil na godzinę. Jest to trudniejsze niż jakakolwiek inna przestrzeń, której jestem świadomy tylko ze względu na szybkość zmian. Ta branża rozwija się tak szybko. Co byłoby bardziej realistyczne? Internet potrzebował 40-50 lat, aby dotrzeć do obecnego stanu. Prawdopodobnie poruszamy się około trzy razy szybciej. Zasadniczo jesteśmy szybkością Internetu razy Pi.

Ta ewolucja była szalona. Zwłaszcza podczas ICOMania w latach 2017-2018, która dodała kolejny element przyspieszenia. Tak wiele przypadkowych firm wyskoczyło z eteru i zebrało miliony, aby zbudować projekty o wstrząsającej światem lub całkowicie wątpliwej wartości.

Dobrze, że rynek ICO miał niezłą korektę. Musieliśmy trochę zwolnić. Jak powiedzieli, szliśmy przed narty.

Ciekawie było zobaczyć, jak wielu przedsiębiorców zajmujących się kryptowalutami i blockchainem stało się publicznymi postaciami w swoich projektach.

Figurant jest zwykle narratorem. W zespole masz wokalistę, ja wolę używać określenia dyrygent. Figurant jest zwykle dyrygentem i narratorem. W większości start-upów z Doliny Krzemowej często jest to gubione, znaczenie opowiadania historii, gdy większość ludzi myśli o tym, że tworzą swój zespół, oraz kluczowe funkcje, których zespół potrzebuje, aby odnieść sukces. Zwykle na liście nie ma narracji.


To prawie zagubiona sztuka, ale kiedy zaczniesz przyglądać się projektom, które odnoszą sukcesy, w porównaniu z tymi, które nie odnoszą się do sukcesu, przekonasz się, że istnieje wspólny wątek, który zwykle dotyczy dobrego gawędziarza.

Jak wygląda dzień z życia Brocka Pierce’a?

Obecnie wstaję o 6:00, medytuję, dziennikuję, jogę. Próbuję zrobić to wszystko do 7:00 lub 8:00 rano, wszystkie moje poranne rytuały. Potem długo pracuję i spłukuję, powtarzam.

Często lecę samolotem. Jeśli wziąć pod uwagę tylko ostatni miesiąc, byłem w Puerto Rico. Potem byłem w Vegas na jedną noc, LA na jedną noc, w Nowym Jorku na jedną noc, LA na jedną noc. West Palm Beach na jedną noc, Miami na jedną noc. Londyn na jedną noc, Wersal na jedną noc. Normandia na jedną noc, Paryż na jedną noc, DC na dwie noce. Nowy Jork na jedną noc, LA na dwie noce, Tokio na trzy noce. Tak często się toczę.

Jak sprawić, by twój mózg był zawężony i skupiony na produkcji na wysokim poziomie każdego dnia, zwłaszcza podczas wszystkich podróży?

To wszystko szkolenie. Robię to od dawna.

2019 i 2020

Czy uważasz, że w sezonie 2019/2020 nadejdzie moment typu make lub break dla kryptowaluty, a jeśli tak, to jaka by była hipoteza??

Cóż, nie widzę przerwy. Widzę tylko markę.

Jesteśmy w okresie bessy, ale wcześniej byliśmy w bessie. To trochę jak zwykły cykl. Pamiętaj, że cena kryptowaluty jest głównym barometrem nastrojów. Ma bardzo niewiele wspólnego z podstawami. Podstawy ekosystemu były spójne i poprawne. Liczba użytkowników, liczba przedsiębiorców, wielkość wpływającego kapitału, wszystko to. Wolumen transakcji, prawie wszystko było konsekwentnie w górę i w prawo, czasami przyspieszając szybciej niż w innych przypadkach.

Stopa jest teraz wyłączona z gazu, a pedał do metalu. Wciąż idziemy do przodu, mimo że cena może być niższa.

Przechodzimy przez te cykle i jest to bardzo konieczne, ponieważ co się dzieje, gdy cena rośnie, mentalność ekosystemu brzmi „kiedy księżyc, kiedy Lambo”? To nie jest to, czym jesteśmy ani jak chcielibyśmy być reprezentowani. Niezależnie od tego, czy ludzie zdają sobie z tego sprawę, czy nie, tworzymy ramy technologiczne, które zmienią świat i, miejmy nadzieję, uczynią go znacznie lepszym. Wynik zostanie określony przez jakość ludzi, którzy to zrobią.

Czy chcemy, aby mentalność „kiedy księżyc, kiedy Lambo” była projektantami nowego świata, czy też chcemy, aby byli to ludzie o wysokiej uczciwości, którzy są skuleni i wykonują pracę, aby zbudować niezbędną infrastrukturę, aby zbudować lepszą przyszłość dla wszystkich nas?

Potrzebujemy tych poprawek, ponieważ działają one jako wydarzenie oczyszczające lub oczyszczające i wyciągają z branży wszystko, co nie jest w rezonansie z tym, co robimy i co budujemy. Po pierwsze, bardzo się cieszę, że rynek się załamał, ponieważ teraz znów staje się racjonalny, a ludzie, którzy nie działają uczciwie, znikają, ponieważ nie widzą już szybkiej złotówki. Pozostali prawdziwi wierzący i ludzie, którzy są tutaj, aby zmienić świat.

Załóżmy, że kontynuujemy tę obecną trajektorię. Jak widzisz swoją przeciętną osobę nietechniczną wchodzącą w interakcję z kryptowalutami i rozwiązaniami blockchain na co dzień w ciągu najbliższych kilku lat?

Pamiętaj, że ta przestrzeń ma dopiero około 10 lat, a 10 lat temu pracowało w niej bardzo niewiele osób. Możesz je policzyć na dwie ręce. Dopiero w ciągu ostatnich sześciu lub siedmiu lat mieliście masę krytyczną ludzi pracujących nad różnymi rzeczami i ta masa oczywiście wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich sześciu, siedmiu lat.

Mamy wielu naprawdę utalentowanych ludzi na całym świecie, skupionych i uczestniczących. Internet, który był rozwijany w latach 60., 70., 80. i 90., nie był użyteczny dla konsumentów do 1995 r. W 1995 r. Powstał Netscape. Internet nie był użyteczny dla przeciętnych ludzi, dopóki nie miałeś przeglądarki internetowej, dopóki nie miałeś klienta poczty e-mail, dopóki nie miałeś wyszukiwarek, treści, rzeczy do konsumpcji i rzeczy do kupienia. Dopóki nie osiągniesz masy krytycznej infrastruktury, dopóki mosty, drogi i tunele nie zostaną zbudowane, nie była ona gotowa na główny nurt.

Crypto jest w bardzo podobnym stanie. Myślę, że mieliśmy teraz naszą chwilę z Netscape i to było z EOS. Uważam, że EOS to nasz Netscape. EOS to pierwszy skalowalny łańcuch bloków, który ma małe opóźnienia, co oznacza, że ​​jest szybki i nie ma żadnych opłat dla konsumenta, co oznacza brak tarcia. Myślę, że przeżyliśmy nasz moment w Netscape. Pamiętasz, kiedy uruchomiono Netscape, nikt nie rozpoznał jego znaczenia, dopóki nie spojrzałeś wstecz, czyli kilka lat później. Wydaje mi się, że nadeszła chwila naszego konsumenckiego internetu. To odpowiednik czasu, gdy pojawił się Apple iPhone i sklep z aplikacjami. Jesteśmy na początkowych etapach.

Pierwsze aplikacje w sklepie z aplikacjami pojawiają się wcześnie i nie są tam, gdzie wszystko się skończy. Nie mówię też, że EOS to zdecydowanie przyszłość. Jestem całkowicie agnostykiem łańcuchowym i pojawi się wiele protokołów trzeciej generacji, które będą skalowalne i szybkie oraz rzeczy tego rodzaju.

Ethereum zostanie w pewnym momencie uaktualnione. Mówię tylko, że był pierwszy i pamiętaj, że był Netscape, Internet Explorer, Safari, Chrome, Firefox, Brave, ETC. Aby użyć tej analogii, będzie kilka przeglądarek. Myślę, że przeżyliśmy naszą chwilę konsumencką, więc myślę, że to teraz. Myślę, że w przyszłym roku, dwóch lub trzech będziemy świadkami znaczącej adaptacji konsumenckiej, ponieważ mamy teraz systemy, które mogą skalować i dostarczać to teraz.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które wymagają poprawy. Interfejsy użytkownika, ale sytuacja jest coraz lepsza, gdy pojawia się coraz więcej osób zajmujących się marketingiem i projektantów. To już nie tylko świetni inżynierowie i świetni kryptolodzy.

Oczywiście, aby uzyskać masową akceptację konsumencką, potrzebujesz rzeczy, które są użyteczne dla konsumentów, a także potrzebujesz aplikacji, które będą atrakcyjne dla mas. Trzy kategorie, w których, jak sądzę, pojawią się pierwsze zabójcze aplikacje, to albo społecznościowe, sprawy związane z Facebookiem i Instagramem, albo komunikatory, sprawy związane z WhatsApp i Skype lub będzie w grach.

Myślę, że to są trzy obszary, w których zobaczymy pierwszy rodzaj zabójczych aplikacji, które zapewniają znaczącą skalę w łańcuchu bloków. Myślę, że zobaczymy, że nasza pierwsza aplikacja w tym roku trafi do miliona użytkowników.

Podczas tej bessy wiele projektów zwalnia znaczną część swoich pracowników, jeśli nie całkowicie ich wyłącza. Czy masz jakieś słowa mądrości dla jakichkolwiek przedsiębiorców w przestrzeni blockchain i kryptowalut??

Miej wiarę. Jesteś w odpowiednim miejscu we właściwym czasie i najprawdopodobniej postępujesz właściwie. Przychodzi mi na myśl wiersz. Wiersz Rudyarda Kiplinga i wiersz jest znany jako „Jeśli”:

Jeśli potrafisz zachować głowę, kiedy wszystko wokół ciebie

Tracą swoje i obwiniają za to Ciebie,

Jeśli możesz sobie zaufać, kiedy wszyscy ludzie w ciebie wątpią,

Ale weź pod uwagę również ich wątpliwości;

Jeśli możesz czekać i nie męczyć się czekaniem,

Albo być okłamywanym, nie zajmuj się kłamstwami,

Albo będąc nienawidzonym, nie poddawaj się nienawiści,

A jednak nie wyglądaj zbyt dobrze ani nie mów zbyt mądrze:

Jeśli możesz spotkać się z triumfem i katastrofą i potraktować tych dwóch oszustów tak samo, wydaje się to odpowiedni wiersz dla każdego. Dla każdego, kto go nie czytał, może to najlepsza rada, jaką mogę dziś wszystkim dać.

Mając bardzo zen lub stoickie postanowienie i ignoruj ​​eksplozje wokół ciebie. Po prostu skup się na tym, co dzieje się przed tobą.

Dokładnie, bądź obecny, bądź obecny.

hazard

Bardzo interesujące było naśladowanie skrzyżowania gier i blockchain. Dlaczego teraz byłby najlepszy czas dla twórców gier na rozpoczęcie tworzenia, w przeciwieństwie do kilku lat temu?

Nie miałeś infrastruktury kilka lat temu. Jaką grę zamierzasz zbudować na blockchainie kilka lat temu? Jedyną rzeczą, która została ostatnio zrobiona, która odniosła jakikolwiek sukces, były Crypto Kitties, a Crypto Kitties nie mogło skalować.

Jakiego typu gry wideo spodziewasz się zobaczyć, które są obsługiwane przez blockchain? Czy byłby podobny do Twojego typowego Fortnite i World of Warcraft na blockchainie? Czy to byłoby bardziej Rozwiązanie NFT?

Na pewno nie będzie to Fortnite ani World of Warcraft. Te gry rozwijają się latami. Takie rzeczy nie będą się dziać na blockchainie przez jakiś czas. Będą prostszymi grami. Rzeczy takie jak Crypto Kitties, rzeczy z NFT. Gry hazardowe, mamy tam już dużo adopcji. Masz stronę hazardu i będziemy tego mieli coraz więcej, ale będziesz też mieć gry rekreacyjne, ale myślę też, że zobaczymy coś, w czym gry hazardowe i rekreacyjne gry zbiegają się.

Lubię nazywać tę kategorię „grami opartymi na nagrodach”. Wygląda jak gra wideo i nie wygląda jak gra hazardowa, ale w rzeczywistości zarabiasz wartościowe rzeczy. Na przykład gry z ciekawostkami. Wiele z tych samych rzeczy, które widzisz dziś popularne na urządzeniach mobilnych. Będą proste, ponieważ są to rzeczy, które można szybko odwrócić i wykręcić.

Zobaczymy setki prostych gier, z których większość zakończy się niepowodzeniem, ale skończymy z kilkoma, miejmy nadzieję, zabójczymi aplikacjami, a grając w tę grę, zarobisz na wartości. Kolekcjonujesz monety, pomyśl Farmville, rzeczy tego rodzaju, z wyjątkiem tych monet, które mają wartość jak w grach takich jak World of Warcraft. Gry muszą być zaprojektowane tak, aby ludzie chcieli ich więcej i musi istnieć powód, dla którego mielibyśmy je kupować i sprzedawać, narzędzie lub cokolwiek innego.

Zasadniczo są to branże, w których pracowałem przez większość mojego życia, czyli gry, a konkretnie rynki związane z grami i walutami gier.

Byłem największym twórcą walut do gier na świecie. Zbudowałem łańcuch dostaw obejmujący 400 000 ludzi w Chinach, aby profesjonalnie grać w gry i wydobywać cyfrową walutę. Zrobiłem w tej firmie sprzedaż o wartości 20 000 000 USD.

To prawie tam, gdzie są moje korzenie kryptowalut. Sprzedawałem przedmioty Runescape i złoto za prawdziwe dolary po około 12 lub 13.

To była moja sprawa. Robiłem to dla RuneScape i każdej gry.

Czy korzystałeś z chińskich botów?

Nauczyłem Chińczyków, jak to robić. Jestem facetem, który uczył Chińczyków.

Zabawnie jest pomyśleć o tym, ile osób, które kiedyś grało w World of Warcraft i RuneScape, w końcu zaczęło zajmować się kryptowalutą i ogólną przedsiębiorczością internetową. Jakie były twoje ulubione gry wideo, gdy dorastałeś??

Byłem zawodowym graczem, więc grałem w każdą grę, którą mogłem zdobyć jako dziecko. Byłem też szczurem z centrum handlowego, więc uwielbiałem przesiadywać w pasażach, kiedy jeszcze istniały. Chodzę teraz ze sobą, ale Mortal Kombat był prawdopodobnie moim ulubionym, jeśli chodzi o gry zręcznościowe. Ten, w którym grałem w wielu turniejach, ale uwielbiam gry fabularne bardziej niż cokolwiek innego.

The Final Fantasies i wszystko inne. Grałem też w wiele gier karcianych, takich jak Magic the Gathering. Pierwsze trwałe gry pojawiały się online. Grałem dużo w Everquest, World of Warcraft i tego typu rzeczy.

Mt Gox rośnie

Dlatego chcecie przywrócić MtGox z tak zwanej otchłani. Jak planujecie to zrobić? Jestem bardzo ciekawy, jak wygląda proces ratowania funduszy.

Jak zamierzamy to zrobić? Jest tu kilka priorytetów. Po pierwsze, jest 24 000 ofiar, które złożyły wnioski w sprawie Prawnik ds. Upadłości w Filadelfii dla syndyka masy upadłości. Jest 24 000 ofiar, które wcześnie postawiły na Bitcoina w ciągu dnia i zostały pozbawione korzyści z podjęcia tego ryzyka, a ich pieniądze są zamknięte w procesie upadłości na pięć lat. Numer jeden na liście priorytetów to jak najszybsze zdobycie tych pieniędzy i tego bitcoina

Jak wygląda faktyczne zadanie odzyskania środków?

MtGox stracił 850 000 bitcoinów. Znaleźli ich 200 000, więc wciąż brakuje 650 000 bitcoinów. Z 200 000 syndyk sprzedał około 50 000 za 630 000 000 dolarów. Posiadłość MtGox ma dziś około 630 000 000 $ i około 150 000 bitcoinów. Tę gotówkę i tę monetę należy przekazać wierzycielom, ofiarom, tak szybko, jak to możliwe.

A co z bitcoinem, którego nie ma na stole, czy będą jakieś wysiłki, aby go odzyskać, czy jest to coś, co wykracza poza bezpośredni zakres powstania MtGox?

Powiedziałbym, że jeszcze jeden krok w dół drogi. Drugą rzeczą, która musi się wydarzyć, aby wypłacić te pieniądze, jest prosty plan naprawczy, plan CR, który musi zostać zatwierdzony przez syndyka upadłości. To numer dwa. Po trzecie, CoinLab złożył pozew przeciwko posiadłości MtGox o 70000000 $ w 2014 roku.

Ten pozew był moim zdaniem niepoważny, ponieważ złamali umowę i nie wykonali. Oprócz tego zdefraudowali 3 000 000 USD z Mt. Pieniądze klientów Gox. Firma, która nie działała, naruszyła umowę i sprzeniewierzyła 3 000 000 dolarów. To pozywa MtGox o 70 milionów dolarów. Czy to ma dla ciebie jakiś sens? To niesamowite. Czułość, by zrobić coś takiego, jest szalona.

Teraz przejdźmy do dnia dzisiejszego. Kiedy CoinLab zdał sobie sprawę, że wychodzi z likwidacji i przechodzi do rehabilitacji cywilnej oraz że wartość bitcoina wzrosła tak bardzo i że jest tam 630 000 000 $, thej zmienili pozew i teraz twierdzą, że są im winni 16 000 000 000 dolarów (16 miliardów dolarów). Chcą wszystkich pieniędzy.

Zasadniczo mówią, że gdyby MtGox pozostał w biznesie i gdyby MtGox nie anulował swoich umów, z którymi naruszał, i czy nie sprzeniewierzył pieniędzy, które zdecydowali się zrobić, czy faktycznie wykonali i zrobili coś, co zrobili nie, wierzyli, że ich firma byłaby dziś warta 16 miliardów dolarów.

Wierzyli, że będą więksi niż Coinbase. Jestem zaskoczony tylko tym, dlaczego nie mówią, że będą Facebookiem, Google lub jednym i drugim. Czułość, by to powiedzieć, jest nie z tego świata. Twierdzą, że są im winne wszystkie pieniądze, a wierzyciele powinni otrzymać zero. Uważają, że 100% pieniędzy powinno trafić do CoinLab. Należy się tym zająć. Trzeba ich powstrzymać.

Jednym ze sposobów na powstrzymanie tego jest zakup akcji MtGox w 2014 roku. Wydaje mi się, że mam 100% udziałów w MtGox. Jako posiadacz akcji wygląda na to, że mam prawo do 700 000 000 USD lub 800 000 000 USD nadwyżki kapitału. Chcę, żeby to wszystko trafiło do wierzycieli.

Chcemy, aby wierzyciele jak najszybciej otrzymali całą tę gotówkę i monety. Nazwij to dobrymi facetami. Po drugiej stronie domu masz CoinLab, który nic nie zrobił, ukradł pieniądze i złamał kontrakt, a oni twierdzą, że zasługują na wszystko. Nazwijmy ich złoczyńcami.

Bardzo przypomina Josepha Campbella.

To jest historia Josepha Campbella. Dlatego się angażuję. To dlatego, że MtGox miał wzloty i upadki, a historia się nie skończyła. Jako branża mamy moc, by napisać koniec tej historii. Jak my, jako branża, chcemy, aby historia się skończyła i powiedziałbym, że napiszemy zakończenie Josepha Campbella.

Powstanie, upadek, jak feniks powstający z popiołów, znowu powstanie. Powstrzymajmy złoczyńców. Powstrzymajmy złych facetów przed zabraniem wszystkich pieniędzy, a jako branża są to nasi Lehman Brothers. To jest nasz Bear Stearns. Pokażmy, że różnimy się od starego systemu finansowego. Pokażmy, że jesteśmy lepsi niż stary system finansowy. Odzyskajmy wszystkie pieniądze wierzycieli i pokażmy, że jesteśmy odporni jako branża i nadal istniejemy.

To bardzo gorący temat, szczególnie ostatnio w związku z całym skandalem związanym z wymianą Kwadrygi.

To druga część, podnieśmy poprzeczkę. Podnieśmy poprzeczkę i poprowadźmy tę wymianę jako latarnię morską, jako demonstrację najlepszych praktyk dotyczących tego, jak giełdy powinny dziś działać, aby ta historia, która nieustannie nękała naszą branżę, nawet czworokąt, jeszcze niedawno, Kryptopię, ale tak się dzieje na.

Ta historia dzieje się w kółko, a technologia jest dostępna. Są narzędzia, umiejętności, które pozwalają temu zapobiec. Po pierwsze, decentralizacja opieki, wymiany niepolegające na ochronie. Możemy to zrobić z krypto. To nie powinno się już dziać. Multisig, ten najnowszy. Nawet nie używałeś multisig. Co tu się dzieje? Wygląda na zamierzone.

Wygląda to bardzo podejrzanie, ponieważ w tym momencie wszyscy powinniśmy wiedzieć lepiej. Nadszedł czas, abyśmy jako branża przestali tolerować wymiany, które nie stosują obecnych najlepszych praktyk. To musi się skończyć.

Wiele osób, które przechowują swoje kryptowaluty, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jakie środki są podejmowane, aby chronić swoje pieniądze. Niestety samotna osoba, która odchodzi z kluczami do 190 000 000 dolarów lub jakakolwiek inna kwota, jest szalona i zdecydowanie nie zdobywa punktów od głównego nurtu odbiorców.

Większość ludzi zapoznała się z Bitcoin poprzez historię MtGox. W ten sposób ludzie dowiedzieli się o branży. Uważają, że jest używany do narkotyków lub często rośnie i spada, jest to naprawdę ryzykowne i niebezpieczne, a ponadto zawsze jest atakowane.

Takie jest postrzeganie przez przeciętnego człowieka z powodu historii MtGox i podobnych historii, które nadal nękają naszą branżę. Czas to skończyć.

Po pierwsze, wierzyciele, ofiary, 24 000 wierzycieli, którzy otrzymali pieniądze i monety tak szybko, jak to możliwe.

Numer dwa, zatrzymaj CoinLab. Powstrzymaj złoczyńcę.

Po trzecie, załóż fundację w imieniu wierzycieli zarządzaną przez wierzycieli, aby kontynuować wysiłki naprawcze polegające na ściganiu zaginionych monet i dochodzeniu wszelkich roszczeń w celu uzyskania wierzycieli na to, na co zasługują. Dostajesz ofiarom to, na co zasługują.

Numer czwarty to ponowne uruchomienie wymiany.

Pamiętasz, kiedy Bitfinex został zhakowany? Bitfinex był w stanie spłacić swoich wierzycieli z dochodów z prowadzenia giełdy. Gdyby MtGox działał przez ostatnie pięć lat, wierzyciele mogliby już być w całości. Nie pozwólmy, by minęło kolejne pięć lat. Zróbmy to szybko i uruchommy.

Wierzę, że ta historia, wierzyciele to najważniejszy element, 24 000 wierzycieli, ale wszyscy byliśmy ofiarami. Każdy, kto kiedykolwiek posiadał bitcoin, jest ofiarą włamania do MtGox, ponieważ włamanie do MtGox cofnęło naszą branżę o rok lub dwa lata. Za każdym razem, gdy pojawia się kolejny z tych hacków, cofa się i niszczy publiczne postrzeganie pracy, którą wykonujemy. To, co jest dobre dla Gox, jest moim zdaniem dobre dla ekosystemu.

To, co powiedziałbyś, byłoby największą przeszkodą w odbudowie marki Gox poza spłatą wierzycieli?

Zbudowanie najlepszej w swojej klasie, najlepszej w swojej klasie wymiany, która zapewniła opiekę nad monetą, abyś nie mógł ponownie ukraść pieniędzy. A potem znowu sprawić, by ludzie mu zaufali. To oczywiście długi proces. Najwyraźniej ludzie zostali spaleni. Wszyscy zostaliśmy spaleni, ale jest tu trochę historii odkupienia.

puerto rico, seasteading, mcafee

Czy mógłbyś nam trochę opowiedzieć o tym, jak się sprawy mają w Puerto Rico?

W Puerto Rico sytuacja się rozwija. Pojawia się coraz więcej niesamowitych ludzi z kapitałem intelektualnym, ludzkim, finansowym, duchowym i dobrymi intencjami. Stopniowo robimy postępy. Masz teraz wielu aniołów-inwestorów w Puerto Rico, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Masz wielu mentorów, którzy w przeszłości zbudowali udane startupy, którzy są po to, aby każdemu pomóc i zainspirować następną falę przedsiębiorców.

W Puerto Rico nie było żadnego startupu, który w historii zebrał nawet milion dolarów. Dwa startupy zebrały w zeszłym roku ponad milion dolarów dzięki drugiej aplikacji. Myślę, że w tym roku będzie ich więcej. Powstaje cały ekosystem startupów, a to są przedsiębiorcy z Puerto Rico.

Portorykańczycy są tak utalentowani. Portorykańczycy mają więcej stopni licencjata na mieszkańca niż gdziekolwiek indziej w Stanach Zjednoczonych. Są średnio najlepiej wykształceni. Mają też więcej artystów na mieszkańca niż gdziekolwiek w Stanach Zjednoczonych. co oznacza, że ​​są bardzo kreatywni.

Portorykańczycy mają talent. To miejsce, w którym wszyscy powinniśmy spędzać więcej czasu. Głównym produktem eksportowym Puerto Rico są ludzie i kapitał ludzki, ale większość z nich trafia do San Francisco lub Nowego Jorku, ponieważ w Puerto Rico nie ma wystarczających możliwości. To był ten ciągły drenaż mózgów, z którego najbardziej utalentowani Portorykańczycy nieustannie wyjeżdżają, ponieważ nie mają narzędzi, aby robić to, co chcą w domu. To zaczyna się zmieniać i mam nadzieję, że będzie się dalej zmieniać.

Zwłaszcza w przypadku rewolucji cyfrowej, w której możesz założyć firmę wartą wiele milionów dolarów, korzystając z laptopa, bez względu na to, gdzie jesteś. Jakie są twoje przemyślenia na temat Seasteading i samowystarczalnych autonomicznych gospodarek zbudowanych w oparciu o blockchain?

Uwielbiam bawić się nowymi formami zarządzania. Spędzam dużo czasu myśląc o budowaniu narodu. Jestem przyjacielem Patri Friedman, wnuka Miltona Friedmana, który założył Seasteading. Randy, który był dyrektorem generalnym Seasteading może kilka miesięcy temu, mieszka z nami w Puerto Rico. Jestem wielkim fanem procesu Seasteading.

Sama koncepcja jest fascynująca, zwłaszcza że internet łączy wszystkich, nawet jeśli jesteście praktycznie nigdzie. Jestem po prostu ciekawy, co myślisz o kampanii McAfee na prezydenta.

Przedstawiłem Johna McAfee Bitcoinowi. Myślę, że to właśnie by ci powiedział. John to niezwykły facet, bardzo interesujący. Żył jednym z najbardziej niezwykłych żyć iz pewnością był wielkim i bardzo publicznym obrońcą kryptowalut i rzeczy, które robimy. Jeśli masz przyjemność spędzać z nim czas, będziesz się dobrze bawić.

Końcowe przemyślenia

Wiadomo, że jesteś dość dostępny dla praktycznie każdego, kto jest bardzo zainteresowany branżą kryptowalut. Zawsze widzę cię na konferencjach, rozmawiających z tłumami i wszelkiego rodzaju innych wydarzeniach.

Staram się być dostępny. Wygłaszam wykłady na konferencjach, a potem zawsze spędzam kilka godzin. W ciągu całego mojego życia każdy główny mówca wygłasza przemówienie i wychodzą tylnymi drzwiami. W całym swoim życiu widziałem tylko kilka osób, które tego nie robią.

Jest to również bardzo wyjątkowy aspekt przestrzeni kryptowalut, ponieważ wiele osób, które wprowadzają innowacje, również angażuje się w budowanie społeczności. Wspaniale jest to zobaczyć.

To, co oddziela nas od starego świata, to budowanie społeczności. Tak to jest. Technologia nie jest tym, co odróżnia jeden projekt od drugiego. To open source, kopiuj wklej.

Tym, co oddziela jeden projekt od drugiego, jest jakość jego społeczności i stewardów, którzy pomagają go wspierać. Ci szafarze na pierwszym miejscu stawiają społeczność, a nie siebie. To właśnie oddziela nas od starego świata, ponieważ tworzymy systemy open source z otwartymi sercami i umysłami

Jaki jest następny element układanki w Twoich projektach i jak nasi czytelnicy mogą pomóc w każdej z rzeczy, o których dzisiaj rozmawialiśmy?

Jeśli jesteś wierzycielem Gox, przyjdź Gox Rising i zarejestruj się, aby być właścicielem części nowej giełdy i być informowanym. Jeśli nie jesteś wierzycielem Gox, rób dalej to, co robisz. Potrzeba pracy zespołowej, aby marzenie zadziałało. Wymaga nas wszystkich i całej pracy, którą wykonujemy.

Jest tak wiele sposobów, aby każdy z nas mógł wnieść swój własny, wyjątkowy sposób. Zmieńmy świat i uczyńmy go lepszym miejscem.

Dziękuję za poświęcony czas, Brock!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map