Blockchain spotyka się z reklamą cyfrową: 3 projekty mające na celu zdetronizowanie królów

Rewolucja w reklamie cyfrowej: 3 projekty Blockchain mające na celu zdetronizowanie królów

W 2017 roku Google i Facebook zdobył prawie 73% przychodów z reklam cyfrowych w Stanach Zjednoczonych, a resztę można zdobyć dla konkurentów, takich jak Amazon i Snapchat. Szacuje się, że wydatki na reklamę cyfrową w 2018 roku wyniosą blisko 270 miliardów dolarów i rosną z każdym kolejnym rokiem.

Przy prawie 2 bilionach dolarów kapitalizacji rynkowej pomiędzy zaledwie czterema powyższymi firmami, obecna oligarchia reklamy cyfrowej przebija nawet (obecnie) kapitalizację rynkową całej branży kryptowalut wynoszącą 250 miliardów dolarów.

Poniższe projekty kryptowalut przypominają niewiele więcej niż karaluchy biegające po okolicy próbujące budować domy i unikać celowego lub nieumyślnego nadepnięcia przez tytanów walczących na szczycie.

A więc co się stanie, gdy Alphabet Inc. (Google), firma zarabiająca blisko bilion dolarów 84% całkowitego dochodu, widzi zagrożenie? Co się dzieje, gdy Facebook i Twitter budzą się w nocnych potach z odległej możliwości, że jakaś brzydka młoda firma może zniszczyć ich model biznesowy nową i nieprzewidywalną technologią?

Podejmują działania tam, gdzie trzeba. Nie byłoby przesadą założyć, że całkowity zakaz reklamy kryptowalut w Google, Facebooku, Twitterze, a nawet Mailchimp nie był przynajmniej wygodnym manewrem do zdławienia konkurencji.

Z 8-krotną kapitalizacją rynkową całego rynku kryptowalut, tysiącami pracowników, jednymi z najbardziej utalentowanych talentów z całego świata i dostępem do dodatkowego kapitału w zasadzie do woli, stara gwardia ma mury o wysokości tysiąca stóp chroniące swoje królestwo.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że Google, Facebook, Amazon i Twitter nie wiedzą nawet o żadnym z poniższych projektów. Kupowanie i / lub niszczenie do woli również nie jest tak daleko poza ich repertuarem. Tworzą nawet własne rozwiązania oparte na łańcuchu bloków, aby ulepszyć różne części ich działalności i potencjalnie dodatkowo chronić się przed wszelkimi zagrożeniami zewnętrznymi.

Wyszukaj Holy Grail: Data

Kiedy Yahoo (1995), Ask Jeeves (1996) i Google (1998) spopularyzowały świat wyszukiwarek internetowych dla przeciętnego człowieka, cyfrowy ekosystem wciąż był w fazie początkowej. Nie dość, że bardzo niewiele firm próbowało wykorzystywać Internet jako platformę do sprzedaży produktów i usług, niewiele osób posiada nawet komputery.

ZapytajJeeves

Wczesna wyszukiwarka AskJeeves

W tamtych czasach kierowanie na odbiorców cyfrowych w zakresie AdWords i Facebook Ad Managera było czymś w rodzaju marketingu science fiction..

Wraz z ewolucją Internetu niesamowite funkcje, takie jak możliwość wyszukiwania czegokolwiek w dowolnym momencie i łączenie się z przyjaciółmi na całym świecie, wydawały się być prezentami od bogów technologii. Ogromna większość ludzi nie rozumiała (i nadal nie rozumie) w jaki sposób platformy takie jak Google i Facebook były bezpłatne.


Mark Zuckerberg

Plik Skandal Facebook-Cambridge Analytica marca 2018 r. był jednym z pierwszych przypadków, w których opinia publiczna została narażona na pojęcie danych osobowych w Internecie i jego wpływ. Krótko mówiąc, Cambridge Analytica to firma zajmująca się danymi politycznymi, która została zatrudniona w kampanii wyborczej Trumpa w 2016 r., Która uzyskała dostęp do prywatnych danych ponad 50 milionów użytkowników Facebooka. Ta firma stosowała różne strategie, z których jedną były te głupie quizy na Facebooku, które prawdopodobnie brzmiały w stylu „Dowiedz się, w którym domu Harry’ego Pottera powinieneś być!” lub „Dowiedz się, jak wyglądałabyś jako osoba płci przeciwnej!” Te quizy były używane do identyfikacji osobowości amerykańskich wyborców i potencjalnie wpływały na ich zachowanie.

To nie był w żadnym wypadku problem z włamaniem ani bezpieczeństwem, po prostu użytkownicy bezradnie ignorowali warunki Facebooka, na które się zgodzili, a także powiadomienia o alertach, gdy brali udział w quizach.

Ok, wracając do roli danych. Twoje dane służą jako podstawowy identyfikator dla Ciebie i osób takich jak Ty dla tysięcy reklamodawców i firm.

W jaki sposób? Załóżmy, że masz budżet reklamowy 1 000 000 USD, który chcesz wydać, aby sprzedać jak najwięcej widżetów. Czy wolałbyś kierować reklamy do wszystkich na świecie, do każdego, kto ma pieniądze na zakup, czy też każdy, kto ma pieniądze na zakup i jest skłonny kupić? Mając odpowiednie dane, będziesz w stanie dotrzeć do każdego, kto może i jest wysoce skłonny do zakupu Twojego produktu. Oznacza to mniej wydatków na reklamę, które zostaną zmarnowane, a ostatecznie większe przychody.

Jak możesz sobie wyobrazić, odpowiedni rodzaj danych jest wart dużo pieniędzy dla właściwego reklamodawcy.

Dla użytkowników Facebook, Google i Twitter zapewniły „bezpłatną” usługę, w której użytkownicy sami stają się produktami i są gromadzeni w celu uzyskania danych. Prowadzi to do dwóch głównych problemów dla użytkowników: nie chcą, aby ich dane były udostępniane (zwłaszcza niewłaściwym osobom) i nie chcą być bombardowani reklamami, które nie są z nimi związane..

Dla reklamodawców Facebook, Google i Twitter stworzyły platformy, które pomagają zbierać i udoskonalać dane, a także uruchamiać wysoce ukierunkowane reklamy, jednocześnie zmniejszając wydatki na reklamy. Prowadzi to do dwóch głównych problemów dla reklamodawców: nie chcą polegać na platformach, które mogą zmienić ich algorytmy z dnia na dzień i podważyć strategię całych tygodni / miesięcy, i nie chcą ograniczać swoich marż zysku, jeśli tego nie zrobią. nie muszę.

Tak więc, teraz, gdy już omówiliśmy krajobraz reklamy cyfrowej i rolę danych na wysokim poziomie, przejdźmy do kryptowaluty, próbując wykorzystać 4 główne problemy obecnego modelu, aby potencjalnie na zawsze zmienić cyfrowy krajobraz.

Bitclave

Bitclave jest jednym z liderów w wyścigu o zdetronizowanie oligarchii technologicznej i „odzyskanie Internetu” i udostępnienie go ludziom.

Ma na celu to zrobić za pomocą zdecentralizowanej wyszukiwarki, która eliminuje wszystkich zewnętrznych pośredników reklamowych, aby stworzyć silniejsze i bardziej wydajne relacje między konsumentami a firmami.

BitClave użyłby formy wyszukiwania motywowanego, w ramach której wyświetlałby reklamy tylko osobom, które wyraziły zainteresowanie ich wyświetleniem. To nie tylko znacznie poprawia wrażenia użytkownika, ale także kwalifikuje potencjalnych klientów dla firm, co oznacza, że ​​mniej pieniędzy z reklam jest marnowanych. Te pieniądze z reklamy można wykorzystać do obniżenia ceny produktu lub stworzenia innych form wartości dla użytkownika.

Użytkownicy wyszukujący na platformie BitClave zobaczą wyselekcjonowane reklamy, a jednocześnie uzyskają natywny token CAT BitClave podczas interakcji z tymi reklamami.

W marcu 2018 roku Bitclave uruchomiła pierwszą iterację swojej wyszukiwarki pod adresem https://desearch.com/ i koncentruje się głównie na wyszukiwaniu kryptowalut.

desearch

Podstawowy żeton uwagi

Basic Attention Token (BAT) to cyfrowy token reklamowy oparty na łańcuchu bloków, który zasila przeglądarkę Brave. Plik Odważny browser to przeglądarka internetowa typu open source, która automatycznie blokuje elementy śledzące i natrętne reklamy.

Odważny dom

Dzięki inteligentnym umowom BAT umożliwia reklamodawcom wysyłanie użytkownikom reklam z płatnością tokenem w stanie zablokowanym. Płatność tokenem może zostać odblokowana, gdy użytkownicy zobaczą reklamę. Pozostała część płatności jest wysyłana do przeglądarki Brave i wydawcy, który hostował reklamę.

Użytkownicy mogą wydawać swoje BAT na wszystko, od artykułów i produktów premium, zdjęć w wysokiej rozdzielczości, usług danych lub darowizn na rzecz dostawców treści.

Propozycja wartości BAT umożliwia użytkownikom bezpieczne i prywatne surfowanie po Internecie przy jednoczesnym zarabianiu na ich uwadze. Wydawcy dodatkowo uzyskują większe dochody, które w innym przypadku zostałyby utracone przez pośredników i boty. Reklamodawcy uzyskują lepsze dane w swoich kampaniach i mogą tworzyć lepiej ukierunkowane komunikaty.

AdEx

AdEx (ADX), czyli „giełda reklamowa”, oferuje zdecentralizowaną platformę, na której wydawcy i reklamodawcy online mogą negocjować umowy reklamowe. Platforma jest całkowicie przejrzysta, nie ma opłat i zapewnia nieograniczony dostęp.

co to jest adex

AdEx ma również portal użytkownika dla użytkowników Internetu, aby wybrać typy reklam, które chcieliby zobaczyć, zarządzać ich prywatnością i kontrolować, kto widzi ich dane.

Natywny token ADX ułatwia wymianę, a AdEx planuje w przyszłości wdrożyć bezpośrednią bramę fiat.

Kluczowym elementem platformy AdEx dla reklamodawców jest to, że reklamodawcy będą mogli skorzystać z wysokiego poziomu możliwości dostosowywania i kierowania na odbiorców, co prowadzi do wyższego zwrotu z inwestycji. AdEx planuje również wdrożyć program weryfikacji wyświetleń i kliknięć, który ograniczy i potencjalnie wyeliminuje wszelkie nieuczciwe działania.

Końcowe przemyślenia

Jeden wspólny motyw pojawia się podczas badania modeli biznesowych dziesiątek projektów kryptowalut: tradycyjni zewnętrzni pośrednicy na całym świecie stają się celami kiepskich, młodych projektów opartych na blockchain, które mają na celu bezpośrednie podkopanie modelu biznesowego „pośrednika”.

Trzy wymienione powyżej projekty nie są bynajmniej jedynymi konkurencyjnymi graczami w polowaniu na rynek reklamy cyfrowej. Projekty takie jak Qchain, Adchain, i KindAds dążyć do osiągnięcia podobnych celów poprzez nieznacznie różne strategie.

Reklamy online stanowią prawie 40% wszystkich wydatków na reklamę, w porównaniu z 30% w 2015 r. Niezależnie od tego, co motywuje te projekty, czy są to pieniądze, władza, czy autentyczna chęć zdecentralizowania branży o wartości prawie 270 miliardów dolarów rocznie, szansa jest tam. Blockchain dał setkom projektów srebrną kulę do pokonania panujących pośredników – pytanie brzmi, czy mają to, czego potrzeba, aby zbudować broń i faktycznie ją strzelać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map