Blockchain Fraud: nowe zasady i technologie powstrzymujące przestępców kryptowalut

Oszustwa związane z blockchainem nadal stanowią ogromny problem, który utrudnia przyjęcie nowych użytkowników. Przestępcy kryptowalut biorą udział głównie w trzech rodzajach oszustw: uchylaniu się od płacenia podatków, praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Przyjrzyjmy się każdej z tych kategorii i przyjrzyjmy się, jak prawodawstwo i technologia blockchain mogą zmniejszyć, a nawet wyeliminować te i inne przestępstwa w najbliższej przyszłości.

Unikanie podatków

Unikanie płacenia podatków jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów oszustw opartych na technologii blockchain. Przed 2017 rokiem w większości krajów nie było zbyt wielu przepisów dotyczących kryptowalut. Poza tym egzekwowanie istniejących przepisów było niewielkie. Jak informowaliśmy wcześniej, w 2017 roku zaczęło się to drastycznie zmieniać.

Pomimo zaostrzania przepisów, oszustwa podatkowe związane z kryptowalutami są nadal powszechne. W listopadzie 2017 roku LendEDU przeprowadził ankietę w tym 564 inwestorów bitcoin z siedzibą w USA. Zgodnie z wynikami około 36% uczestników planowało świadomie unikać płacenia podatku od zysków kapitałowych w swoich zeznaniach podatkowych za 2018 rok.

Nie ma żadnych statystyk, które pozwoliłyby określić, czy to był rzeczywisty wynik. Mimo to jest oczywiste, że wiele osób nie postrzegało uchylania się od płacenia podatków od kryptowalut jako poważnego przestępstwa. Możliwe, że ankietowani nie byli do końca pewni, jak przestrzegać przepisów podatkowych. Jednak w 2018 roku dostępnych jest kilka przewodników online na temat przestrzegania przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut w określonych krajach. Dostępne są nawet informacje dotyczące określonych kategorii, takich jak opodatkowanie wydobywania kryptowalut.

Nowe przepisy podatkowe

Inwestorzy muszą zrozumieć i przestrzegać przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut. W niektórych przypadkach przestrzeganie przepisów może być korzystne poza unikaniem oczywistych konsekwencji kary więzienia lub grzywny. Na przykład jest to możliwe zgłosić straty kapitałowe na inwestycjach kryptograficznych przy zgłaszaniu podatków.

Nawet podczas bessy w 2018 roku agencje regulacyjne koncentrują się bardziej na polityce opodatkowania kryptowalut. Te wysiłki nie ograniczają się tylko do indywidualnych, krajowych polityk rządowych. Wydaje się, że rośnie również współpraca międzynarodowa. Na przykład koalicja pięciu rządów (Australii, Kanady, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych) połączyła się, tworząc Joint Chiefs of Global Tax Enforcement (J5). Według IRS, organizacja ta ma na celu „zmniejszenie rosnącego zagrożenia, jakie dla administracji podatkowych stanowią kryptowaluty i cyberprzestępczość”.

Blockchain Fraud: obraz telefonu pokazujący bitcoiny na 4 banknotach 20 $, wyświetlający fiat i kryptowalutę

Unikanie podatków to jeden z najczęstszych rodzajów oszustw związanych z blockchainem.

Pranie pieniędzy

Istnieje kilka poważnych przypadków wykorzystania kryptowalut do prania pieniędzy. Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej USA, powiedział w a Zeznanie komisji House Financial Services w lipcu 2018 r., że „są bardzo wymagające, ponieważ kryptowaluty są świetne, jeśli próbujesz ukryć lub prać pieniądze, musimy być tego bardzo świadomi”.

Dowody pokazują, że pranie pieniędzy oparte na kryptografii jest rzeczywiście poważnym problemem. Na przykład, według raportu opublikowanego przez CipherTrace za drugi kwartał 2018 r., Przestępcy kryptowalut zostali wyprani 1,2 miliarda dolarów za pośrednictwem bębnów bitcoin i monet zapewniających prywatność w okresie jednego roku w latach 2017-2018.

Podobnie jak w przypadku polityki dotyczącej uchylania się od płacenia podatków od kryptowalut, rządy zacieśniają międzynarodową współpracę w celu zwalczania tego rodzaju oszustw związanych z blockchain. Państwa członkowskie G20 dokonują przeglądu możliwy globalny standard przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) dotyczący kryptowaluty przed terminem do października 2018 r. Ponadto kraje członkowskie wezwały Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) – organizację międzyrządową utworzoną w celu zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu – w celu przeglądu, w jaki sposób standardy AML, które już obowiązują, można potencjalnie zastosować do regulacji kryptowalut.


Oszustwo Blockchain: obraz przedstawiający ciemny korytarz z celami więziennymi

Rządy współpracują na szczeblu międzynarodowym, aby powstrzymać przestępców kryptowalut zaangażowanych w pranie pieniędzy.

Finansowanie terrorystów

Niektóre instytucje finansowe (w tym Bank Anglii), a agencje regulacyjne ostrzegają przed potencjalnym wykorzystaniem kryptowalut do finansowania terroryzmu. W większości różne badania nie wykazują żadnej niepokojącej korelacji między kryptowalutą a finansowaniem terrorystów. Na przykład Departament Tematyczny Parlamentu Europejskiego ds. Praw Obywatelskich i Spraw Konstytucyjnych przeprowadził testy ryzyka związanego z kryptowalutami. Zgodnie z wynikami, kryptowaluty nie stanowią większego ryzyka niż fiat jeśli chodzi o umożliwienie finansowania terrorystów.

Od 2017 roku istnieje nacisk na uchwalenie przepisów, które miałyby zapobiec tego rodzaju oszustwom związanym z blockchain. Na przykład ustawodawcy w USA wprowadzili rozszerzenie „Homeland Security Assessment of Terrorists Use of Virtual Currencies Act” w maju 2017 roku. Zaproponowali również „Ustawa o innowacjach i obronności w dziedzinie technologii finansowych” w styczniu 2018 r. Dodatkowo, kolejny rachunek o nazwie „Ustawa FinCen Improvement Act z 2018 roku ″ została wprowadzona w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w lipcu 2018 r. Ustawa ta wspomina o „inicjatywach przeciwdziałania terroryzmowi i praniu pieniędzy, w tym w sprawach związanych z nowymi technologiami lub wartością zastępującą walutę, i podobnych wysiłkach” ”.

Od sierpnia 2018 r. Żaden z tych rachunków nie zyskał na popularności. Tylko „Homeland Security Assessment of Terrorists Use of Virtual Currencies Act” był w stanie przejść przez Izbę Reprezentantów USA.

Blockchain Fraud: zdjęcie Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

Kongres USA wprowadził kilka ustaw mających na celu powstrzymanie finansowania terroryzmu za pośrednictwem kryptowalut.

Korzystanie z Blockchain do zwalczania oszustw w łańcuchu bloków i innych przestępstw

Tak, w niektórych przypadkach oszustwa związane z blockchainem ułatwiają przestępcom popełnienie pewnych przestępstw. Jednak ważne jest również, aby zrozumieć, że wiele z wyżej wymienionych przestępstw ma miejsce od wielu dziesięcioleci w gospodarce fiducjarnej.

Chociaż oszustwa związane z blockchain są poważnym problemem, technologia blockchain również to umożliwia zatrzymać wiele rodzajów przestępstw. Na przykład niektóre technologie blockchain, takie jak inteligentne kontrakty Ricardian, mają na celu znaczną poprawę przyszłego egzekwowania umów prawnych. Ponadto projekty skoncentrowane na KYC i AML mogą sprawić, że transakcje w gospodarce opartej na kryptowalutach będą znacznie bardziej przejrzyste niż to, co jest możliwe w obecnej gospodarce opartej na fiducjach.

Wniosek

Przestępcy kryptowalut istnieją i stanowią wyzwanie dla powszechnego przyjęcia walut cyfrowych. Niemniej jednak innowacji technicznych nie należy postrzegać jako podstawy przyszłej dystopii. Podobnie ustawodawstwo nie musi hamować postępu technologii.

Jeśli chodzi o powstrzymanie przestępczości i wspieranie innowacji, nie ma prostego rozwiązania. To, jak potoczy się przyszłość, zależy w dużej mierze od rozwoju technologii i prawodawstwa w nadchodzących latach. Rzeczywistość jest taka, że ​​zarówno przepisy, jak i technologie są potrzebne, aby wzmocnić przyszłość, w której blockchain może przynieść korzyści społeczeństwu i złagodzić możliwości oszustw związanych z blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map