Bliższe spojrzenie na wysiłki Citi w zakresie technologii Blockchain i Crypto

Znany jako jeden z czterech dużych banków w USA, Citigroup wiele osiągnął od czasu swojego powstania w 1998 roku. Służył jako ważny gracz w gospodarce opartej na fiducjarach, ale może również stać się jednym z największych katalizatorów przyjęcia kryptowalut w najbliższej przyszłości. Tak, firma była ostrożna, jeśli chodzi o możliwości blockchain i kryptowaluty. Jednak zaczęliśmy widzieć pewne zmiany w ostatnich latach wraz z uruchomieniem Citi blockchain i Citicoin.

Przyjrzyjmy się przechodzeniu Citigroup w technologię blockchain, jej wysiłkom w walce z przestępstwami związanymi z kryptowalutami oraz ustanowieniu strategicznych partnerstw w zakresie technologii blockchain. Spróbujemy również zrozumieć, co to może oznaczać dla przyszłości sektora finansowego jako całości.

Citi’s Crypto Bans

W lutym 2018r, Citibank zbanowany wszyscy jej klienci w USA używają kart kredytowych do kupowania kryptowalut. Citi też nie był sam w tej akcji. Inne duże banki, takie jak JPMorgan Chase i Bank of America, wydały wówczas podobne oświadczenia.

W czerwcu 2018 roku Wells Fargo również wprowadziło zakaz. Z dolnego punktu widzenia ten ruch ma sens. Każdy bank musi wziąć pod uwagę, że jego klienci mogą nie być w stanie spłacić pieniędzy w przypadku spadku cen kryptowalut.

Mimo że użytkownicy z USA mogą nadal korzystać z kart debetowych, klienci z innych lokalizacji napotykają jeszcze większe ograniczenia. Na przykład w I kwartale 2018 roku Citibank India zakazał korzystania z kart kredytowych i karty debetowe do kupowania kryptowalut.

W lutym 2018 roku Citi zakazało klientom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych.

W lutym 2018 roku Citi zakazało klientom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych.

Możliwe odwrócenie zasad?

Pomimo, że duże firmy, takie jak Facebook, znoszą zakazy dotyczące reklam związanych z kryptowalutami, firmy z sektora bankowego nie złagodziły ograniczeń. Mimo że polityka banku dotycząca zakupów kryptowalut nie uległa zmianie, Citi poczyniło kilka ruchów w kierunku przyjęcia technologii blockchain i kryptowalut.

Więc… czy to oznacza możliwe odwrócenie polityki kryptograficznej? Chociaż może to być możliwe w przyszłości, na razie wydaje się to mało prawdopodobne.


Projekt Citicoin i Citi Blockchain: gdzie jest produkt?

Wiadomości o inicjatywie blockchain Citi i projekcie Citicoin zostały po raz pierwszy opublikowane w lipcu 2015. Wtedy donoszono, że Citi opracowało 3 różne łańcuchy bloków i własną kryptowalutę. W tamtym czasie wydawało się to obiecującym sygnałem do przyjęcia kryptowaluty do głównego nurtu. Jedynym problemem jest to, że od tego czasu nie było wielu aktualizacji dotyczących projektu.

Citi postępuje powoli w udostępnianiu produktu Citi blockchain. Jest to szczególnie widoczne, gdy weźmie się pod uwagę, że wiele (jeśli nie większość) projektów w tej przestrzeni nie tylko uruchomiło nowe waluty cyfrowe, ale także własne publicznie dostępne łańcuchy bloków w mniej niż rok po zakończeniu ich ICO..

Jeśli chodzi o finansowanie, Citi ma dużą przewagę nad większością nowych projektów. Ma tak duży kapitał (71,45 miliarda w 2017 r.), Że ICO nie jest konieczne.

Przenieśmy się do 2018 roku i wreszcie widzimy bardziej obiecujące oznaki, że wysiłki Citi w tej przestrzeni mogą wykraczać poza wczesne etapy prototypu. Jednak nadal istnieje kilka przeszkód, aby wprowadzić produkt w tej przestrzeni.

Citi pozostaje jednym z najbardziej dochodowych banków na świecie.

Citi pozostaje jednym z najbardziej dochodowych banków na świecie.

Wpływ regulacji na przyjęcie przez korporacje

Citigroup i wszystkie inne duże firmy świadczące usługi finansowe, które chcą odnieść sukces w tej dziedzinie, muszą dokładnie przestrzegać obowiązujących przepisów rządowych. W przeszłości banki musiały wypłacać setki milionów (a czasem nawet miliardy) w grzywnach za łamanie prawa. W wielu przypadkach dzieje się tak, gdy bank nie utrudnia prania pieniędzy.

Tak, banki musiały płacić te kary od wielu dziesięcioleci w gospodarce fiducjarnej. Nic więc dziwnego, że jednym z największych obaw banków jest to, że zezwalając użytkownikom na wysyłanie i odbieranie kryptowalut, trudniej będzie przestrzegać zasad AML (przeciwdziałania praniu pieniędzy). Daje to jedno z możliwych wyjaśnień, dlaczego Citi i inni w przeważającej części powoli zaczęli przyjmować kryptowaluty.

Wzywamy ekspertów kryptograficznych

Mimo że zgodność z AML stanowi poważny problem do rozwiązania, wydaje się, że Citigroup koncentruje się na przyszłości w zatrudnianiu. Na przykład w kwietniu 2018 roku firma opublikowała ogłoszenie o pracę na LinkedIn na dwa stanowiska związane z regulacjami. Należeli do nich starszy wiceprezes i starszy specjalista ds. Zgodności z AML – pojawiające się ryzyko. Niektóre z kwalifikacji obejmowały „znajomość kryptowaluty i monitorowania bitcoinów”. Ponadto ogłoszenie o pracy zawiera „Bitcoin Professional Certification” (BPC) jako plus dla obu ról.

Może to być próba zapewnienia, że ​​Citigroup egzekwuje swoje istniejące zakazy kryptograficzne. Może to również oznaczać, że firma stara się zapewnić, że jej własne przyszłe technologie płatnicze (obecnie opracowywane) będą spełniać rządowe standardy regulacyjne.

W kwietniu 2018 roku Citi opublikowało ogłoszenie o pracę na LinkedIn, w którym poszukuje dwóch ról skupionych na zgodności z przepisami blockchain i kryptowalut.

W kwietniu 2018 roku Citi opublikowało ogłoszenie o pracę na LinkedIn, w którym poszukuje dwóch ról skupionych na zgodności z przepisami blockchain i kryptowalut. Od sierpnia 2018 r. Ta konkretna oferta pracy wygasła.

Partnerstwa strategiczne: Nasdaq / Citi Blockchain, IBM LedgerConnect

W maju 2017r, Nasdaq i Citi ogłosiły partnerstwo wdrożenie „rozwiązania płatniczego, które umożliwia bezpośrednie przetwarzanie płatności i automatyzuje uzgadnianie za pomocą rozproszonej księgi do rejestrowania i przesyłania instrukcji dotyczących płatności”.

Tak, transakcje Citi na blockchainie Nasdaq stanowią jedynie niewielką część wielkości rynku transakcji handlowych. Mimo to osiągnięcie to było ważnym kamieniem milowym w integracji Citi z technologią blockchain w świecie rzeczywistym. Co więcej, jest to korzystne dla obu stron, ponieważ proces weryfikacji transakcji jest szybszy i tańszy.

W lipcu 2018 roku ogłoszono, że Citigroup i Barclays będą uczestnikami programu próbnego LedgerConnect, nowa aplikacja IBM blockchain. Ta aplikacja została zaprojektowana, aby zapewnić bankom jedną platformę do zajmowania się zarówno zgodnością z AML / KYC, jak i zarządzaniem zabezpieczeniami kredytowymi.

Chociaż LedgerConnect jest obiecujący z technologicznego punktu widzenia, banki takie jak Citi muszą poczekać przynajmniej do początku 2019 roku, zanim z niego skorzystają. Dzieje się tak, ponieważ komitet nadzorczy, w skład którego wchodzi kilka banków centralnych i Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, musi go najpierw zatwierdzić.

Decyzja Citi o stworzeniu własnych rozwiązań blockchain i współpracy z innymi firmami, które pracują nad podobnymi technologiami, może doprowadzić do szerszego wdrożenia w świecie rzeczywistym w szeregu usług.

Wniosek

Citi blockchain, Citicoin i inne podobne projekty renomowanych firm FinTech są ważne do przemyślenia. Wiele projektów blockchain próbuje zakłócić działanie Citi i innych tradycyjnych instytucji finansowych. Jak widać w kilku przypadkach w przeszłości, gigantyczne korporacje z różnych branż spadły z powodu niechęci do przyjmowania nowych modeli biznesowych i innowacji technologicznych.

Dlatego Citi, podobnie jak inne firmy o ugruntowanej pozycji, powinny starać się wspierać innowacje. Mimo że Citi wolno w pełni wdrożyło blockchain na dużą skalę, ma na to możliwości. To tylko kwestia właściwego wykorzystania jej ogromnych zasobów i zbudowania partnerstwa strategicznego, aby ewoluować wraz ze zmianami rynkowymi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map