Bitcoin Mining: ryzyko i nagrody dla przedsiębiorców

Technologia Blockchain już zaczyna mieć duży wpływ na świat biznesu, tworząc zupełnie nowe branże. Wydobywanie bitcoinów jest prawdopodobnie najbardziej interesującą i dochodową z tych nowych możliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą z ograniczonym budżetem, czy masz duży kapitał do wydania na operację wydobywczą, oto kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem operacji wydobywczej i jak możesz skorzystać z udanej operacji wydobywczej.

Rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem

Ryzyka prawne

Jednym z pierwszych kroków do rozważenia jest to, czy wydobywanie bitcoinów jest legalne w miejscu Twojego zamieszkania. W niektórych krajach operacje wydobywania bitcoinów zostały całkowicie zamknięte. Zanim sformułujesz strategię, powinieneś lepiej zrozumieć niektóre ryzyka prawne i perspektywy regulacyjne związane z rozpoczęciem działalności wydobywczej w Twoim kraju.

Inwestycja w sprzęt

Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest bariera wejścia dla górnictwa. Pamiętaj, że wybór między procesorami, układami GPU lub układami ASIC nie zależy tylko od tego, ile pieniędzy musisz wydać, ale często jest podyktowany tym, jakie typy wydobycia są dozwolone przez same projekty. Na przykład BTC pozwala na sprzęt ASIC, ale BCG nie. Coraz więcej kryptowalut zaczyna wykorzystywać algorytmy odporne na ASIC. Te nowe algorytmy haszujące odbierają zalety układów ASIC i sprawiają, że procesory graficzne są bardziej ekonomicznym wyborem. Może to być dobre rozwiązanie dla początkujących górników, którzy nie chcą inwestować 1000 USD w zakup sprzętu górniczego. Jednak utrudnia to również przedsiębiorcom dysponującym dużymi pieniędzmi wydobywanie na dużą skalę.

Wybór najlepszych krypt do wydobycia

Trendy algorytmu konsensusu

Jedną z największych rzeczy do rozważenia jest to, jaki algorytm konsensusu kryptowaluty, który chcesz wykorzystać w planach wydobycia, w przyszłości. Oczywiście, jeśli projekt korzysta obecnie z Proof-of-Stake, jego kryptowaluty nie można wydobywać. Ponadto coraz więcej projektów Proof of Work zmierza w kierunku PoS lub hybrydowych algorytmów konsensusu. Ważne jest, aby mieć świadomość tych zmian. To, że daną kryptowalutę można obecnie wydobywać, nie oznacza, że ​​pozostanie nią na zawsze.

Wartość a ryzyko

Ważnym pytaniem, które należy zadać, decydując się na inwestycję w jakąkolwiek firmę, jest to, w jaki sposób zainwestowany dziś wysiłek i kapitał przyniosą długoterminowe korzyści w przyszłości. Na przykład wydobycie kryptowaluty, która Twoim zdaniem może być zawyżona, niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Jednak nadal może to być lepsza opcja niż wydobywanie niedowartościowanej kryptowaluty. Dzieje się tak, ponieważ czasami inne czynniki, takie jak rosnąca trudność i malejąca nagroda za blok może oznaczać, że koszty (tj. zakup sprzętu i opłacanie rachunków za energię) wydane na wydobycie niektórych kryptowalut mogą w rzeczywistości doprowadzić do straty operacyjnej netto.

Podaż pieniądza

Podaż danej waluty może być najważniejszym czynnikiem determinującym przy wyborze kryptowaluty. To, czy nowe projekty kryptowalut powinny mieć dużą, czy małą dostawę tokenów, jest gorącym tematem. Niemniej jednak jedną statystyką, której niektórzy nowi górnicy mogą zapomnieć o dokładnym zbadaniu, jest podaż w obiegu a podaż maksymalna.


Niektóre duże projekty, takie jak Ethereum i Monero, nie mają maksymalnej podaży. W rezultacie nawet udane operacje wydobywcze mogą niekoniecznie osiągnąć oczekiwaną wartość górników ze względu na rosnącą dostępność. Z drugiej strony, niektóre kryptowaluty, które mają maksymalną podaż, która może nie być w stanie dopasować się do normalnego popytu inflacyjnego. W obu skrajnych scenariuszach wydobywanie takich kryptowalut w ramach długoterminowej strategii budowania portfela może być ryzykowne.

Korzyści

HODL lub Trade

Jedną z największych zalet wydobywania kryptowalut w porównaniu z ich kupowaniem jest fakt, że górnik może, z braku lepszego terminu, tworzyć pieniądze, które wcześniej nie istniały. To sprawia, że ​​decyzja, co zrobić z wydobytymi monetami, jest nieco mniej emocjonalną decyzją niż decyzja, co zrobić z kupionymi monetami. Jednakże, ponieważ ceny były historycznie bardzo zmienne, wydobywanie bitcoinów często może być mieczem obosiecznym. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem może być wymiana wydobytej kryptowaluty na inną kryptowalutę lub walutę fiducjarną. W innych przypadkach najlepiej byłoby HODL wydobyć kryptowalutę i poczekać, czy zyska na wartości w czasie.

Możliwe jest przeprowadzenie analizy technicznej i zapoznanie się z oczekiwanymi krótkoterminowymi i długoterminowymi zyskami danego tokena. Ale istnieje wiele nieprzewidywalnych czynników rynkowych, które wpływają na ustalanie wartości ceny. W większości przypadków podjęcie najlepszej decyzji (HODL lub handel) nie jest takie oczywiste. Może to wymagać od górnika trochę subiektywizmu.

Bardziej skalowalne niż kupowanie

Kolejną zaletą wydobywania w porównaniu z kupowaniem kryptowaluty są bieżące koszty. Wydobycie wymaga większych kosztów z góry (zakup sprzętu górniczego) i mniejszych kosztów później (wysokie opłaty za wymianę). Jeśli zostanie wykonane poprawnie, wydobywanie może być znacznie tańszym, skalowalnym rozwiązaniem niż kupowanie kryptowalut. Górnicy twierdzą również, że wydobycie jest ogólnie mniejszym ryzykiem niż kupowanie. Dzieje się tak, ponieważ zakup kryptowaluty, która ostatecznie traci wartość, oznacza, że ​​inwestor traci pieniądze. W przeciwieństwie do tego, nawet jeśli wydobywana kryptowaluta okaże się mieć zerową wartość w dłuższej perspektywie, przynajmniej sprzęt do kopania będzie miał wartość. W najgorszym przypadku możliwa jest sprzedaż lub zmiana przeznaczenia sprzętu górniczego. Tak więc górnicy nadal mają coś wartościowego.

Wniosek

Wydobywanie bitcoinów może być dobrym sposobem dla przedsiębiorców zainteresowanych kryptowalutą na zarabianie. Jest kilka przeszkód i ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych kryptowalut do wydobycia. Jednak jeśli zostanie to zrobione poprawnie, możliwe jest stworzenie odnoszącej sukcesy firmy wydobywającej kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map